Néhány gondolatot szeretnék megosztani veletek a politikai felelősségről. Ez egy speciális téma, mert bár logikailag levezethető a létezése, példát mégsem tudnék rá mondani.
Lehetséges, hogy van felelős politizálás. Valahol. Levezethető, hogy ha nem létezne, sokkal nagyobb lenne a káosz ezen a világon, mint amekkora. Kétségtelen, hogy a politikai felelősség szükségszerű, és hiányában a jövő olyan sötét, amit a legmodernebb lámpák sem hasítanak szét.
Úgy látszik, a gazdasági nagyfőnök, a jó öreg Bruno Weinberger rákapott a válságra. A híreket olvasván tisztára úgy tűnik, mintha függőségbe esett volna, és nem igen akar leállni az „anyaggal”. Teheti, hiszen bármi történjék is, ő maga nem érzi annak negatív hatásait.
Görögország, Spanyolország, Olaszország, Portugália, Magyarország… Célországok, célpontok. Nem gazdasági válság, hanem gazdasági összeomlás az, amely felé mennek – amely felé viszik ezeket az országokat.
Mit jelent az, hogy egy ország fizetésképtelenné válik? Mit jelent az, hogy egy ország csődbe megy? Mi történik akkor, ha egy cég megy csődbe? Vagyonát a tartozás fejében lefoglalják, értékeit elárverezik, hivatalosan felszámolják. Ezt jelenti.
Itt jön a képbe a politikai felelősség. Pontosabban: annak égető hiánya.
Sokféle véleményt hallani a kormánytól, a pártoktól, kormánypártoktól, ellenzéki pártoktól, szakértőktől, tárgyalásokról, programokról, programcsomagokról, lehetőségekről, kompromisszumokról, határozottságról. Felelősségről nem hallani. Ha pedig mégis, üres frázis, nem több.
Vizsgáljuk ezt meg: hogyan politizálhatna felelősen egy kormány? Nem tudnám megmondani, hogy jelen rendszerben ez hogyan lenne lehetséges.
A felelősséghez három tényező megléte szükséges: személyes érintettségből fakadó szándék, cél, és távolba látás. Ezzel szemben, a személyes érintettség hiánya, a cél hiánya (illetve önző szintre redukált volta) és a szűklátókörűség kizárja a felelősséget.
A fentebb felsorolt országok kormányainak felelősen kellene politizálniuk, hogy kijuttassák országaikat, népeiket a veszélyből. Ennek azonban nincs nyoma. Ez természetesen érthető, hiszen az egész ott kezdődik, hogy a kormányok tagjai személyesen nem érintettek a válságban vagy a gazdasági összeomlásban.
Lényegtelen, hogy mi történik ezekben az országokban, nem számít, hogy hány ember megy tönkre, milyen fokú szegénység köszönt be, hányan kerülnek az utcára, és a lakosság mekkora százaléka hal éhen. Bármi történjék is ezekben az országokban, kormányukat az nem érinti: vezetőik, akik a bajt okozták, a legteljesebb védettségben, biztonságban, luxus körülmények között élik meg a válságot vagy az összeomlást. Ebből következően, nekik mindegy. Pontosabban: olyan érdekek hajtják őket, ami nem azonos azzal, amit népeik hisznek.
Úgy tűnik, Európa legnagyobb horderejű gazdasági kérdése az, hogy vissza kell-e fizetni az államadósságot, vagy meg kel tagadni. A fizetés és a megtagadás mellett is sokan állnak. Ha jól emlékszem, Antall József mondta, hogy az államadósság megfizetése becsületbeli ügy a magyarok számára. Csak halkan jegyezném meg: nekem úgy tűnik, azok kardoskodnak a fizetés mellett, akik felelősek az eladósodásért, és akiket nem érintenek a megszorítások.
Izlandon azt mondták, fizessenek a politikusok, az ő hibájuk, ami történt, ne tolják a felelősséget a népre. Eldöntötték és kijelentették: nem fizetnek. A politikusok és a bankárok sem fizetnek, hiszen nem a saját nevükre vették fel a hiteleket, bár ők szórták el. Azóta Izlandon már új rendszer lépett működésbe, és a kormány úgy tesz, mintha része lenne a népnek, nem pedig felette állna. Lehet, hogy az atlanti sziget az első ország, ahol van politikai felelősség? (Kétségtelen, a jó öreg Bruno Weinberger ezúttal se kedvelte meg Sappho követőit…)
Nektek mi a véleményetek? Van, felelős politizálás? Lehet felelős egy kormány, amelynek tagjai személyesen nem érintettek népük sorsában? Elképzelhető felelősség ott, ahol a kudarcnak nincs személyes következménye? Mi a teendő az államadóssággal? Vissza kell fizetni? Meg kell tagadni? Vissza lehet egyáltalán fizetni valaha is? Volt már arra példa, hogy egy ország rendezte a tartozásait?
Izlandról bővebben: ITT.
A fórum: ITT.
Ha a kormányt a nép többsége választotta meg, akkor a nép is felelős?
Alex írta:
Van választás, Alex? :D:D:D
Te kockára tennéd a hatalmadat négyévente, önként?
De még ha el is hisszük a választás meséjét, mi alapján választanak az emberek? Manipuláció alapján. Tehát választás még akkor sincs, ha van. De nincs. :)
Duncan Shelley írta:
Volt két párt, az egyik azt mondta, hogy a 13., 14. nyugdíj a pokolba vezető út. A másik szerint még belefér. A többség az utóbbit választotta én az előbbit. Ma közlik velem, hogy az én fejemen is tartozás van. Jó lenne, ha egyszer jönne valaki és azt mondaná, hogy fizzessék azok a számlát, akik választották azokat, akik a pokolba vezető utat preferálták. Engem meg húzzanak ki a listáról.
Egy ország soha nem rendezi a “tartozását”. Az államadósság gyakorlatilag úgy működik, amint valaha a fegyveres megszállás. Miért vehet fel egy állam hitelt? Ugyanazért, amiért egy magánszemély vagy cég. Mert jövedelme van. Tehát formailag visszafizetheti.
Azonban egyetlen egy állam sem fizet vissza semmilyen kölcsönt, mert “csak” a kamatokat fizeti, illetve a kamatok fizetésére is hitelt vesz fel. Így természetesen nincs felelősségvállalás.
Ugyanakkor egy kormány, egy állam soha nem mehet csődbe, csak “úgy csinál”. Mert mit tud elvinni a hitelező? Formailag nem lehet egy országot megvenni.
Az egész tehát úgy működik, hogy amint az állam eladósodik, azaz többet költ, mint amit elkölt, a hitelező megkapja a kontrollt az adott gazdaság fölött, függetlenül attól, hogy ki, mit állít. Az ország ezután a hitelező gyarmata lesz. Bárki utánanézhet, hogy egy főre lebontva mennyi a magyar államadósság. (A magyar államadósság a GDP 76%-a körül van – most mondta be a TV.)
Ekkora összeget nem lehet visszafizetni, de rabláncon lehet tartani az országot.
Ma nem divat megszállni fegyveresen egy területet, mert drága, veszélyes, nem “demokratikus”. Sokkal jobban kifizetőtő, ha az állam a beszedett adók egy részét a hitelezőnek fogja átadni. Az adó természetesen hiányzik az állam költségvetéséből. Ezért szinte biztos, hogy újabb hitelt kell felvenni.
Ez ellen csak úgy lehetne tenni, ha az egész országban minden állampolgára felelősséget vállalna egyrészt a kormányért. Ez azt jelentené, hogy lenne egy cél, és program, hogy miként lehet kiszabadulni ebből a csapdából. Ez gyakorlatilag egyébként lehetetlen, mert a pénzrendszer olyan, amilyen.
(A pénz értéke bizalmon alapszik, és azt tükrözi, hogy mennyire bízik benne a föld felett lebegő spekulációs bankárfelhő, ennek a bankárfelhőnek a kiszolgálói és szócsövei a hitelminősítő intézetek, mint a Moody’s és társai.)
Némi infó róluk: http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/11/25/kik_azok_a_hitelminositok/
A spekuláció azt jelenti, hogy olcsón veszek, és drágán adok el. Azaz előbb le kell rontani azt az országot, ki kell fosztani, a csőd szélére kell hajszolni, hogy utána még jobban gyarmatosítani lehessen.
Én úgy látom, hogy a jelenlegi kormány megpróbált ez ellen a bankárfelhő ellen lázadni, de ezt nem “konzultálta meg”, az ország lakosságával. Van egy terve a Széll Kálmán terv, amit nem tud megvalósítani, mert egyébként úgy politizál ahogy. Abból indulhatott ki a miniszterelnök, hogy megvan a kétharmadom, bármit megtehetek, a társadalom többi részével meg nem kell foglalkoznom, mert csak felőrli az energiámat.
Mivel azonban az ország – érthető módon – nem érti a kormány szándékát, terveit, tevékenységét, ezért nem áll egy emberként mögé. Azaz egyik fél sem vállalja fel a felelősséget a másikért.
Mi a felelősség egyébként? Röviden az okozás elismerése. A kormány okoz valamit, az ellenzék is okoz, a média is okoz, a nagy okozásból azonban a hibáztatás látszik csak, a váltsuk le, börtönözzük be, jelentsük fel, fojtsuk meg hangzavara jellemzi az országot.
És most itt arról beszélek, hogy nincs senki “felelős politikus”, aki elég bölcs lenne ahhoz, hogy állj!-t kiáltana. Valójában egy új Deák Ferencre lenne szükségünk.
További információk arról, hogy mi a helyzet: a http://civilszemmel.hu/-n olvasható. Válogass a tartalomjegyzék segítségével. :)
Nem igazán értek a joghoz és a törvényekhez, de egy mezei állampolgár kezdeményezhet-e népszavazást az államadósság megtagadásáról, és ha igen, mi a menete?
Persze az izlandi példa alapján.
@ kisboros:
Vagyis az államadósság visszafizetésének megtagadásáról.
Kedves Duncan!
Nagyon bánom már, hogy nem maradtam csak egyszerű olvasója a blogodnak. Nem is tudom, hogy válaszolhatnám meg azt a sok támadást ami itt ért. Egy ideig nem volt időm olvasni, így nagyon megdöbbentett, hogy így reagáltak az ártatlan játékos hozzászólásomra.
Az még nem is zavart volna annyira, hogy egy bunkó, műinteligens valaki mint Great úgy minősít, hogy nem is ismer, de az nagyon elkeserített, hogy Te is, az az ember akire eddig fel néztem és nagyon sokra tartottam a gondolatait, lebunkóz.
Amikor elolvastam amiket írtál azt gonoltam, hogy megválaszolom a kérdéseidet, mert félreértetted, de saját élete lett a hozzászólásomnak és mire végigolvastam, már sírtam.
Most is amikor megpróbálok válaszolni, remeg a kezem az idegességtöl. Még azt is elterelted, aki megpróbált megvédeni. Egy ártatlan viccnek gondoltam az egész cikket. Honnan tudhattam volna hogy ha véleményt mondok egy elméletről akkor azzal megsértelek, mert Te írtad. Azt hittem, hogy mindenféle elméletet írsz és kiváncsi vagy, hogy az emberek, mit gondolnak róla. Már nem tudom visszacsinálni, hogy ne gondoljam róla azt, hogy butaságnak tartottam.
Sokféle elmélet van és honnan tudhatnám, hogy melyik nem elmélet. Azt hittem, ha leírod, hogy elmélet akkor az elmélet. Ettől még nem érzem, hogy hülye vagyok, vagy funkcionális analfabéta, amit az az ember se tudja, hogy mi, aki írta rólam. Te pedig támogattad őt.
Azóta sok bejegyzés volt és sok hozzászólás, de úgy gondoltam, hogy azért válaszolok, mert én lehet, hogy nem a legokossabb és legtájékozottabb vagyok, de a legjellemtelenebb nem akarok lenni.
Alexnek akinek vagy a zsákja, vagy a foltja vagyok köszönöm, hogy odafigyelt és egy kicsit megértett. Kisborosnak pedig, hogy válaszolt is helyettem, de én is tudtam volna válaszolni, ha időben olvasom a kérdéseket.
Üdvözlettel:
Lensz Rita
UI:
Nem tudom, hogy jó helyre írom e a válaszomat emiatt a politizáláshoz is hozzászólok, mert nem akarok összevissza beírást.
Azt hallottam, hogy a politikus körökben a lobbi megy, amit másnéven kenőpénznek hívhatunk. Azok akik elfogadják a kenőpénzt nem felelősen irányítanak, mert csak ezközök a bűnözők kezében és ezért ők is bűnösök.
kisboros írta:
Kell egy petíció, amit x ember aláír. Nem tudom, hány aláírás kell, százezer rémlik.
Izland szép példa, de ugyanúgy nem lehet Magyarországon megcsinálni. Gyökeresen más a két nép lelkülete, mentalitása. Az izlandi ember hetyke, alapvetően ez a karaktere. Közvetlen nép, simán besétálhatsz az utcáról a parlamentbe, a közértben ott áll a sorban a miniszterlenök. Más világ.
@ Duncan Shelley:
Akkor érdekes lesz a 2012-es év…
Kedves Rita!
Rita írta:
Lehet, hogy nem tűnt annak, Mi volt a szándékod vele?
Ezt írtam: “A blog történelmének második legbunkóbb hozzászólásai éppen Rita nevéhez fűződnek,” A hozzászólásodat minősítettem, nem téged. De, ha visszaolvasol, gyakorlatilag értelmi fogyatékosnak neveztél, én viszont nem vághatok vissza hasonlóképpen, hiszen én lennék a blog házigazdája, ami furcsamód azt jelenti, hogy bizonyos szempontokból kevesebb jogom van, mint az olvasóknak.
Talán az a jó hozzáállás, hogy mindent figyelmen kívül hagyok, aminek nem tetszik a stílusa, hangneme.
Azt gondolom, hogy érdemben reagáltam a kommentedre, de nem válaszoltál rá. Azután kértelek, hogy fejtsd ki, vezesd le, hogy miért “bugyutaság” az elmélet. “Szerintem ez az elmélet nem állja meg a helyét, mert… mert… mert… mert…”, ez egy párbeszéd lett volna, de továbbra is csak gúnyolódtál, és nem válaszoltál.
Amennyire lehet, nem állok sehová, mert nem tehetem. Nem tudom, mire gondolsz, támogatás alatt. A moderálást nem tartom célravezetőenk, mert abból nem lehet tanulni, de lehet, mégis jó, mert békésebb.
Rita írta:
Bizonyára így van. De ha ezt “választott” képviselők teszik, miniszterek, államfők teszik, akkor ez azt jelenti, hogy mondjuk egy adott ország uralkodója vagy miniszterelnöke az alkalmazottja valakinek. A fizetett alkalmazottja!
És ha van alkalmazott, akkor van főnök. Sőt, talán tulajdonos is van.
És ha ez igaz, akkor talán kunoichi klán is van… :)
kisboros írta:
Főleg a karácsony… :laugh:
Helló Duncan, helló mindenki!
Én szeretem a valódi történelmet, ezért azzal indítanék.
Az Árpád házi királyok ideje alatt úgy működött a ez a fajta felelősség, hogy a király és a MAGYAR nép egymás mellé volt rendelve hatalmi szempontból. Mert minden MAGYAR ember szabad volt a Magyar Királyságon belül. Nem a magyar “állampolgárok”, hanem a magyarok. Nos a mellérendeltség felett a Szent Korona uralkodott, mint önálló jogi személy. A Szent Korona pedig égi királynőnké, Szűz Máriáé.
Tehát a szabad magyar nép megdöntheti a király hatalmát, ha a király a Szent Koronánk ellen vét. Mivel katonáskodást vállalt minden magyar férfi, így nem volt kérdés, hogy hol a túlerő.
Izland! Én is hangoztattam az Ő esetüket. De beláttatták velem, hogy mennyire kivételes az Ő helyzetük.
Olyan az Izland elhelyezkedése, létszáma, életkörülményei, lehetőségei és prioritása, hogy az extrém szó nem kifejező. Magyarul: Kit érdekel hatalmi szempontból Izland. Meddő földek, sötétség hónapokon át, hideg és még lehetne sorolni.
Ezt nem engednék megcsinálni Európa kellős közepén.
Viszont azt nem értem, hogy még miért nem végeztek Görögországgal vagy velünk…?
Sziasztok!
Még augusztusban írtam egy bejegyzést, ami történetesen idevág:
A Csillagközi invázió című könyv egy sajátos helyzetet mutat be, ahol elég sarkítva jelennek meg a dolgok, így kristály tiszta, mi a jó és a rossz. A mieink az emberek, az ellenség a bogarak. Ha meg akarjuk menteni az emberiséget, nekünk kell előbb lépni és lerohanni az ellenséget. Az megy csatában, aki kész és képes rá, aki nem akar, azt nem kényszerítik. Aki akar harcolni, azt előtte komoly kiképzésnek vetik alá, aminek kettős célja van. Egyik cél, hogy olyan képességeket fejlesszenek ki, aminek a harcmezőn hasznát veszik, másik cél, hogy még itt derüljön ki, ha valaki nem alkalmas. Emellett megjelenik egy harmadik cél is, olyan katonákat nevelni, akik később hasznos tagjai lesznek társadalomnak.
Ezek a srácok (fiúk, lányok vegyesen, nagyjából egyenlő arányban) megtanulják, hogy a tetteiknek következményei vannak, a döntéseiknek súlya, mert emberéletek múlnak rajta. A többség megtapasztalja, hogy a parancsokat mindig végre kell hajtani és egy kis késlekedés és bizonytalanság is végzetes lehet. És néhány jobb képességű szerencsétlen azt is hogy a parancsait alaposan meg kell fontolnia és teljes határozottsággal előadnia, különben sok embert sodor veszélybe. Ezek a katonák éles helyzetben vizsgáztak elszántságból, engedelmességből, gyors helyzet felismerésből, probléma megoldásból, bajtársiasságból és felelősségvállalásból. És ez a minimum, amit elvárnak azoktól, akik a politikai döntéseket hozzák, ezért csak azok kapnak szavazati jogot, akik voltak katonák.
Én is azt szeretném, ha olyan embereket tudhatnék a magas pozíciókban, akik a hatáskörükhöz kapcsolódó felelősséget is vállalják és azt, hogy a felelős beosztás mellé megfelelő hatáskör is kapcsolódjon. Ha nincs a hatáskörhöz elegendő felelősség, az veszélyes, ha nincs a felelősséghez hatáskör, az meg értelmetlen.
Jó téma és aktuális. Sajnos.
Érdekes kérdés számomra, hogy mi is történik valójában a politikában. Vegyük most elsősorban Magyarországot. Úgy tűnik, mintha eszement hülyék ülnének ott a vezetői székekben. De már olyan szinten törvényszerűen vannak a kormányban idióták évek óta, hogy én már nem tudom elhinni, hogy ez nem szándékos.
Olyan látványos őrültségeket csinálnak, hogy ennek előre kiterveltnek kell lennie.
Az utca/megálló átnevezések, a budapesti zászló, az a húszmilliós festményrendelés, a hajléktalan törvény, a kisebbségi ügyek, az adórengeteg, az oktatási rendszer és még sorolhatnám.
Állítólag hatalmas az államadósság. Tegyük fel, hogy ez igaz. Akkor miért veszünk festményeket, új zászlót, új utcatáblákat, miért építünk feleslegesen új utakat?
Hogy van-e felelős kormányzás? Azt hiszem, igen. Ismerősöm dolgozott kint Dániában, és az volt a tapasztalata, hogy (azon túl, hogy két hónap alatt többet tett félre, mint amennyit itt 4 hónap alatt megkeresett) az emberek átlagban sokkalta jobban élnek, nincsenek nagyon lopások sem, nem úgy mint nálunk.
Bár lehet, hogy annak is van valami negatívuma, minden bizonnyal, de közel sem olyan borzalmas a helyzet, mint itt.
Először is egyetértek Henrikkel. Az Árpád házi királyok ideje tetszik nekem is a legjobban több szempontból is. Ha megvizsgáljuk azokat a időszakokat amikor Magyarország fénykorát élte, akkor mindenképpen ebben a korszakban kell kutatni. Amikor 2-300 ember ül egy parlamentben, tényleg elég nehéz rámutatni bárkire is hogy: „ő a felelős.” Sokkal előnyösebb szerintem, hogyha egy analitikus ember hozza meg a döntést mint több százan. Végül pedig két idézet.
„Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt megérdemel. Ha valami oknál fogva ostoba, vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor a nemzet aljas, vagy műveletlen.” – Gróf Széchenyi István
„A józan ész azt kívánja, hogy a jól bevált Kormányzatot ne változtassuk meg jelentéktelen és múló nehézségek miatt; és valóban a tapasztalat azt mutatja, hogy az emberiség inkább szenved mindaddig, amíg a rossz nem válik elviselhetetlenné, mintsem hogy kivívja jogait, és eltörölje a megszokott formákat. Ha azonban a visszaélések és bitorlások hosszú sora mindig ugyanazt a Célt szem előtt tartva azt bizonyítja, hogy a népet teljes zsarnokságba kívánják hajtani, a nép joga és a nép kötelessége, hogy az ilyen Kormányzat igáját levesse, és jövő biztonsága érdekében új Védelmezőkről gondoskodjék.” Az Egyesült Államok függetlenségi nyilatkozata – 1776 július 4
@ ThomasLawrence:
Én is egyet értek veled és az idézetekkel!
Valóban nép szinten van probléma. Nem mentség, de kivérzett a nemzetből minden fiatal a 20. században. A mai fiataloknak pedig még nem szólt a belső vekker, hogy ÉBRESZTŐ!!!
@ ThomasLawrence:
Érdekes dolog ez a nép téma, hogy a nép megérdemli… Valahol egyetértek, mert pl. nemrégen volt egy nagyobb tüntetés a rendszer ellen. (Ami ugye sokaknak nem tetszik.) Egyik ismerősöm próbálta rávenni a kollégáit, hogy ők is tartsanak vele. Abban egyetértettek, hogy milyen rossz a helyzet, kevés a pénz meg a magánnyugdíjpénztárak (ez volt az, ami a legérzékenyebben érintette őket), de senki sem volt hajlandó kimenni egy vacak tüntetésre.
Szóval, még ennyit sem képesek sokan megtenni, akik szidják a kormányt. Hogy rászánjanak egy órát. És ez semmi ahhoz képest, hogy mennyi mindent lehetne/kellene tenni. De ha még ez is sok… :-((
Hello Henrik!
Henrik írta:
Ahhoz időgép kell. :)
Ha az volt, akkor részben a tudása miatt volt az, vagyis nem volt szüksége központosításra (ellátóhálózat stb.) ahhoz, hogy megéljen.
Ez most hogyan jön ide? A magyarok nem voltak keresztények. Vannak vélekedések, amelyek szerint I. Istvánnal bizánc gyarmatosította az országot, aminek érdekében egész dnasztiékat irtottak ki.
Most sem kérdés, hiszen minden katona, rendőr, hírszerző, testőr a nép része. De ez nem a józan és tudatos mérlegeléseken szokott múlni.
Ha csak ennyi lenne, akkor Magyarország sem hiányozna a nemzetközi kereskedelemből. De nem csak ennyi. Izland katonai szempontból nagyon fontos helyen van. Stratégiai fontosságú helyen. A szerepe mindig is jelentős volt, bár sok szempontból szimbolikus: alapítótagja az ENSZ-nek, a NATO-nak.
Velünk? Nem is tudjuk, mi történik. :) Mert miért is utálna minket az IMF, Bruno vagy a kaszt? Mert vannak barátaink, mert dolgozunk, mert szeretünk jókat enni, meg jókat… -ni? Vagy mert már nem igen van több pénz, amit ki tudnak szívni tőlünk? Vagy mert már nem igen tudunk többet dolgozni a semmiért? Valami egészen másról van itt szó, ami persze a fejünk felett zajlik, és biztosan nem az a tét és a cél, amit mondanak.
Petra írta:
Ebben a világban neked lenne szavazati jogod?
És elegendő tudás. Érdekelne, hogy azok az emberek, akik soha életükben nem csináltak semmit, csak politizáltak, vajon mit gondolnak, mi az, hogy “eredmény”? Mert ha valaki sportoló volt, annak tiszta és világos elképzelése van az eredményről, ha valaki üzletember volt (igazi), annak is. De egy politikus mit tekinthet annak? Egy tárgyalást? Szavazást? Többséget? Újságcikket? Mit?
Jaklin írta:
Kit tartasz az utolsó igazi államfőnek, vagy igazi, nemes politikai személyiségnek?
Számodra a felelős kormányzás lényegében az, hogy jobban élsz, jobbak a lehetőségeid, nyugodtabb a környezeted?
ThomasLawrence írta:
De ugye nem pszichoanálitikus? :)
Tehát azt mondod, hogy az uralkodó, a király az, aki egy ország élén álljon, ő hozza egyszemélyben a döntéseket? (Persze a felelősségrevonhatóság lehetősége mellett.)
Kétségtelen. Ne tegyünk úgy, mintha a kormányon kívül mindenki tökéletres lenne.
Ha igaz a függetlenségi nyilatkozot legendája (ezt nem tudom), akkor ott mindenki személyesen érintve volt. Különleges helyzet.
Henrik írta:
Miért, mi van akkor, ha egy emo-s felébred? :D
Duncan Shelley írta:
Ezek szerint Te még nem léptél ki a testedből…
Duncan Shelley írta:
Értem a megközelítésed és igaznak vélem, de hidd el, most se lenne szükség a példádra, de szinte észrevétlenül belecsöppentünk ebbe a helyzetbe…
De Én itt még arra is gondoltam, hogy törvényileg és egymáshoz való viszonyban sem volt különbség. A Habsburgokig (ha jól emlékszem) nem voltak a magyarok egymás alá rendelve. Legyen paraszt vagy nemes. Nem volt jobbágyság, mint nyugaton.
Duncan Shelley írta:
Ezután nézz utána, mert ezt nem jól látod. Ajánlok valakit, aki nálam jobban elmagyarázza, de ha nincs rá időd, akkor csak azon gondolkodj el, hogy miért találtak régészek Álmos és Árpád korabeli és korát is megelőzően, (azaz Szt. István előtt) ereklye tartó mellkereszteket magyar sírokban…
http://magyartaltos.info/index.php/tar/mozgokepek-mult-es-mostani-esemenyekrol-a-magyarsag-szemszogebol/magyarok-orszagos-gyulese/1021-szantai-lajos-szent-istvanon-tul-osvallas-es-keresztenyseg
Plusz hidd el, hogy a Szt. Koronánk nagyon fontos a nép energetikai szempontjából. De most nem akarok történelem órát tartani, de a külföldi államok Mátyásig a Szt. Koronával kötöttek szerződést, nem pedig az országgal vagy királlyal. Valamint minden hatalom jogos tulajdonosa.
Duncan Shelley írta:
És meddig tartana elfoglalni?
Jaklin írta:
Gorkie mondta kis ninjáinak: Milliárdok helyett kell látnunk, akik túl vakok ahhoz, hogy lássanak, és milliárdok helyett kell cselekednünk, akik túl gyávák ahhoz, hogy cselekedjenek”.
De az övék egy különleges helyzet volt. Részben azért, mert ott volt Andan, aki tudta a teljes igazságot.
Henrik írta:
Ez nem teszi lehetővé azt, hogy egy bolygó történelmének minden emléke a birtokodba kerüljön. Még a saját múltad sem válik nyitottá általa, de ha azzá is válik, az csak te vagy, a te egyetlen tapasztalati idővonalad. És ha nem voltál ott a honfoglaláskor? Vagy ott voltál, de nem volt mindenről tudomásod, vagy hazudtak neked? Akkor behatárolt tapasztalatod ellenére sem tudsz mindent a honfoglalásról.
Ez nekem nagyon furcsa. Ha valaki térden csúszik a másik előtt, kérdés nélkül teszi, amit mond, és ha nem teszi, kivégzik, mert a másik szava törvény, akkor ott nincs egyenjoguság. Linkelj be valami forrást.
Utánanéztem. Jártam több ásatáson, innen tudom, hogy amit a régészek találtak, az nem fontos. Amennyire vissza lehet kutatni, az ősmagyarság nem volt keresztény. Miért is lett volna?
Nekem ez túl misztikus.
Izlandnak nincs hadserege, rendőrsége is alig, nem kell elfoglalni. Egyensúlyi helyzetben van, földrajzilag, ha valaki lép, másnak is lépnie kellene. Továbbá Izland megtámadása a NATO megtámadása, amire jelenleg nem igen vállalkozna senki.
Duncan Shelley írta:
Ez elég jó kérdés. Nem vagyok kifejezetten öreg, és amióta felfogom és követem a politikai eseményeket valamilyen szinten, még nem találkoztam ilyennel.
A történelem könyvek alapján vannak, akikkel szimpatizálok, de ki tudja, hogy valóban azt tették-e, amit írnak. Meg aztán az valóban az ő érdemük volt-e. Fene se tudja.
Részben igen. Én egy ilyen felelős vezető “alatt” egy fejlődő, virágzó országot tudok elképzelni. Mármint hosszú távon. Hiszen ha az ország átmenetileg problémákkal küszködik, az nem feltétlenül rossz, mert lehet, hogy épp a megoldás felé tartanak. Azért csak részben lényeges, hogy én hogyan élek, mert az nagyban függ tőlem is, lehetek egy sz*r helyen is sikeres (közben lehet, hogy egy jó helyen ezerszer olyan sikeres lennék). Ezzel szemben azzal nem értek egyet, hogy ha én nem teszem hozzá a magamét a társadalomhoz, akkor is éljek jól.
De pl. egy felelős kormány esetében én nem tartom elfogadhatónak azt, hogy háborúba kényszerítse a népét. Akármilyen indokkal is. Na jó, mondjuk egy földönkívüli támadás elfogadható indok lenne. :-) De politikai okot nem tudok elképzelni, ami a népének (ill. egy részének) gyakorlatilag a kiirtását megmagyarázza.
Egy felelős kormánynál hosszú távon nincsenek gazdasági gondok, létezik egy normális oktatási rendszer, jó a közbiztonság, fejlődik az ország, valódi igazságszolgáltatás létezik… Valami ilyesmi. Legalábbis az ország e felé halad.
Duncan Shelley írta:
Tudsz Te, ha akarsz. :-)
Duncan Shelley írta:
„Tripartitum opus iuris consuetudinarii inclyti regni Hungariae” Werbőczy.
De amit írok, azt nem tanítják. A Tudományos Akadémia nem ismeri el… Ezért is lehet igaz.
Duncan Shelley írta:
Nézz utána, hogy mit jelent az a szó, hogy pogány. Nagy Boldog Asszony= Szűz Mária
Mi az, hogy keresztény? Katolikus? Melyik? A római, görög vagy ortodox? Hidd el, hogy tele van hazugsággal a történelmünk. A keresztény tudat élt a honfoglalás előtt a magyarokban, csak volt rá akkor még hatással a konstanzi zsinat.
Duncan Shelley írta:
Pedig lehet mérni. Csak majd megkérdezem, hogy hogyan.
Egyébként néha elbeszélünk egymás mellett, de hidd el, nem a spiri dili ragadott magával és naiv sem vagyok, de nem írhatok ide neked millió információt. Te sokszor elvársz precíz válaszokat, de az sokszor komoly elmélyedést igényel. Én írhatok neked sok új dolgot, amit alá is tudok támasztani, de nem hinném, hogy itt erre igény. Ha valaki elgondolkodik a hozzá szólásaimon és kérdez, hogy merre menjen tovább, abba tudok segíteni, de ennyi. Én csak egy másik megközelítést akarok képviselni a blogodban. Illetve tanulni, megfigyelni.
Duncan Shelley írta:
Központosítás zajlik. Van a legfelsőbb kaszt, és annak egy eszköze a sok közül, az IMF.
Ha a kaszt uralkodni, központosítani fog, vagyis magáénak akar tudni minden olyan vagyont, ami az életünkhöz szükséges (föld, víz, energia…), így az IMF révén eladósítja úgy az országokat, hogy azoknak ne maradjon pénzük törleszteni, hogy azok kénytelen legyenek privatizálni az állami vagyont, amit aztán a kaszt felvásárol.
Az IMF-nek nem pénz kell, hanem az állam vagyona: a vízművek, a föld, vállalatokat stb.
A görög “mentőcsomagot” egy olyan feltételhez kötötte az IMF, hogy a görögöknek privatizuálniuk kell a vízműveket, a villamos energiát és a kikötőket.
Nálunk is ez lesz a helyzet: a vizünkre és a földünkre fáj a kaszt foga.
Nem Duncan, nem pszichoanálitikus! :-)
Igen, egy olyan vezetőre gondoltam, – igen, teljes felelősségrevonhatóság lehetősége mellett – aki a helyes adatok birtokában képes a többség számára kedvező döntésre. Természetesen ehhez helyes adatokat kell kapnia. Így igazából a tanácsadók sokszor fontosabb szerepet töltenek be mint maga a döntéshozó. Ebből kifolyólag a szándékos hamis adat továbbítását a döntéshozó felé valamint eme személy félrevezetését büntetném a legsúlyosabban!
Valamint biztosítani kellene eme döntés hozó maximális védelmét és ingertiását. Gondoljunk bele, hogy egyik legigazságosabb uralkodónkra, – Mátyás király – a 8-10.000 fős Fekete sereg vigyázott. Nem hiszem, hogy sok üzletember vagy más negatív elem fenyegette illetve zsarolta meg. Tudom, ma teljesen más időket élünk, így ilyen formájú uralkodás esélye annyi, mint 3 lábú sündisznónak a 6 sávos autópályán való életben maradásra.
Akkor is hiszem, hogy ami mindenkié az „senkié”. Mindig kell EGY felelős személy.
@ ThomasLawrence:
Teljesen jó, amit írsz. Ezért is erős egy olyan ország, amelynek van egy józan és bölcs uralkodója.
Az abszolút monarchia nem egy rossza dolog, ha az, aki uralkodik, teljes mértékben épelméjű, méltányos és nem zsarnok. Ő valóban felelősséget képes vállalni. Egy csomó valódi nagy uralkodó volt a történelemben, aki saját országát képes volt felvirágoztatni, még akkor is, ha nyilván voltak gyengéi. (Itt most kifejezetten nem csak nagy hadjáratok vezetőire gondolok, hanem tényleg fejlődést hozó uralkodókra.)
A bibi a “képviseleti” “demokráciában” van. Néhány száz képviselőt egyenként is könnyű megvenni, megfélemlíteni. A párt rendszer ezt még egyszerűsíti: elég a pártvezéreket megszerezni. A többit megteszi a pártfegyelem. Ezért azután korunk uralkodó államformája rejtett timokrácia, ahol a háttérben pénzzel rendelkezőké a valódi hatalom. Az előtérben lévő politikusok csak bábfigurák. A “politikai” szó fosztóképző a felelősség szó előtt. Ahogy Sajó András fogalmazott: ez egy hipokrita parazita (=képmutató élősködő) rendszer az emberek felett. A megválasztáshoz szükséges ismertséget csak a pénzemberek kezében lévő média tudja biztosítani, amelyet még fűszerez a pártfinanszírozás rettenetesen korrupt homálya, ahol a valóságban bevallott összegek 10-30-szorosa kerül elköltésre a háttérben megbúvó – és később a számlát benyújtó – pénzemberektől.
.
Mit lehetne tenni? Új államformára lenne szükség. Az operatív kormányzást és az ország stratégia alkotást mindenképpen külön választanám. Mindkét helyre csak erre felkészített, képzett emberek kerülhetnének. Ma a parlamentben az a rendkívüli, ha valamelyik képviselő véletlenül rendelkezik a szükséges tudással. Nem könnyű az ismeretanyagot megszerezni. Az, hogy hogyan kell egy országot vezetni, egyike a titkos tudományoknak, amit nem tanítanak egyetemeken. Legfeljebb néhány piciny szeletét: jogot, makrogazdaságtant, politológiát, szociológiát, szociálpszichológiát. Ennél sokkal több kellene és a felsoroltakat sem lehet így együtt egyetlen egyetemen sem elsajátítani, nehogy véletlenül ennyi tudás egy emberben összejöhessen.
.
Ha van képzés, akkor a stratégiai alkotó (nevezhetjük államelnöknek) lenne a legfőbb méltóság az országban. Szerintem 9 évre kellene megválasztani, mert a legegyszerűbb stratégiához is legalább ennyi idő szükséges. Azt sem bánom, ha jól szerepel, akkor 1-2 alkalommal újraválasztható lehetne. A stratégiai tervben kellene szerepelnie a fő célnak, az ezt megvalósító alcéloknak, elérendő eredményeknek, azok mérőszámainak és a megvalósításhoz szükséges terveknek. Ehhez kellene egy néhány ezer fős tervező apparátus az államelnök mellé. Azt is világosan látszik, hogy néhány tucatnál több erre képes és emellett tisztességes ember soha nem lesz az országban.
.
Hogyan történhetne a választás? Hát kis csoportokban. Az lakóház, a lépcsőház, az utca szakasz 30-40 lakója választana meg egy tömb-bizalmit. Ezek 30-40 fős csoportjai összejárnának politizálni és maguk közül megválasztanának egy csoport bizalmit. És így tovább felfele. Akit így megválasztanak, azt minden választója személyesen ismeri (nem úgy, mint a jelenlegi 40-80 ezer emberre jutó egyetlen képviselőt). Ahogy megyünk felfele, egyre szigorodnának a tudással, erkölcsi tisztasággal szemben támasztott követelmények; vagyis csak azokat lehetne megválasztani, akik tudják, azt amit tudni kell és feddhetetlenek.
.
A kormány ehhez képest alárendelt társaság, akik a stratégia adott évi teendőit végeznék el. Mivel már adottak a fontos mérőszámok – amit teljesíteniük kell – év végén lehet látni, hogy el kell-e őket zavarni vagy még egy évig maradhatnak, mert jól szolgálják az ország érdekeit. Mik lehetnének a fontos mérőszámok? Íme néhány példa:
– éves átlagjövedelem és annak szórása (ez utóbbit csökkentése lenne az egyik cél),
– adott évben megszületett gyerekek száma
– a magyar tulajdonban lévő vállalkozások felhalmozott vagyona
– az exporton megkeresett fedezet összege
– a felnőtt lakosságban az írni, olvasni, számolni, számítógépet kezelni tudók aránya
– a benyújtott, elfogadott és hasznosított találmányok száma és az azokból származó többlet jövedelem
– a nemzeti jövedelemből a művészetekre, oktatásra, egészségmegőrzésre, államigazgatásra fordított százalékok
Sorolhatnám, ezek csak példák, de bármelyiküket is használjuk, sokkal többet mondanak, mint a pénzügyi háttérhatalomnak fontos GDP. (Vannak már erre kezdeményezések, a HDI (Human Developpment Factor) is egy ilyen mutató, de persze ezt sem használják sehol a sajtóban.)
.
Amikor a kormány választására kerül a sor, akkor internetes szavazás kellene egyénenként, de súlyozni kellene a szavazatokat. Aki többet tett az országért, aki okosabb, annak több szavazat járna. Mondjuk a jelenlegi 8 millió helyett akár 40 millió szavazat is lehetne és a legtisztességesebb, legnagyobb tudású, az országért a legtöbbet tevők akár 1000 szavazattal is rendelkezhetnének. Ezzel el lehetne kerülni, hogy a szavazó csürhének udvarolhassanak a demagóg politikusok, és ilyen felelőtlenül eladósítsák az országot.
.
Amúgy egyáltalán nem értem, minek ez a nagy sírás-rívás az adósság miatt. Ma az egy főre jutó termelékenységünk kb. 6mFt/fő/év. Van 4 millió munkavállalónk, a nemzeti jövedelmünk így 24.000 MdrFt. NyEU-ban a termelékenység 16-24 mFt/fő/év. Ha mi a sajátunkat 12mFt/fő/év-re felhozzuk, egyetlen év alatt ki tudjuk nyögni a teljes állami és lakossági svájci frank adósságunkat. Ehhez nem kell több, mint az alkalmazott józan paraszti ész, azaz szervezetfejlesztés, vezetőképzés és tréningek. Bármely cégnél vállalom, hogy 24 hónap alatt megduplázom a termelékenységét ezekkel az eszközökkel. Országos szinten is csak a tudás és az akarat hiányzik ehhez. A háttérhatalom kimondta, hogy ez lehetetlen, elterjesztette a médiumokon, oktatási intézményeken keresztül ezt a nézetet és ma ez a közvélekedés.
.
Bocs, a hosszú szövegért, remélem megérte elolvasni. :)
Duncan, ezt irod:
“Lehetséges, hogy van felelős politizálás. Valahol. Levezethető, hogy ha nem létezne, sokkal nagyobb lenne a káosz ezen a világon, mint amekkora.”
Erre a levezetesre kivancsi lennek. Nem mondom, hogy egyetertek vele, azt sem, hogy nem, csupan erdekelne a levezetese.
intergold írta:
http://duncanshelley.com/ahogy_jon/korszakvaltas-a-jo-eroi/
Az államadósságot nem lehet visszafizetni. Ez nem olyan mint amikor egy magán személy felvesz x Ft. kölcsönt és azt x év alatt visszafizeti.
Onnan induljunk el, hogy a MNB a Rothschild- ház irányítása alatt működik. Ennek a banknak a kizárólagos joga Magyarországon a pénz nyomtatás. A pénz fedezeteként államkötvényeket bocsátottak ki, ezeket a tőzsdén értékesítik, hosszú illetve rövid lejáratú befektetésként. Ez után a Magyar állam, az-az mi állampolgárok hozamot az-az kamatot fizetünk, ez a jegybanki alapkamat. Tehát minden Ft. ami az országban használatban van adósságpénz.
Amikor az állam hiánnyal zárja az évet ez most 3% a tervek szerint, ennyi új államkötvényt kell kibocsátani és ezeknek a hozamát fizetni.
Amikor arról beszélnek, hogy csökkentik az adósságot akkor visszavonnak államkötvényeket a tőzsdéről.
Jelenleg Magyarország össz. jövedelmének kb 50%-a adósság.
Amikor egy ország csődbe megy, azt jelenti, hogy senki nem veszi meg az államkötvényeit, vagyis kifogy a gazdaságból a pénz. Persze ez soha nem történik meg, mert arra azért vigyáznak, hiszen ebből a csőd közeli helyzetből nagyon jól profitálnak.
Ha kijelentenénk azt, hogy nem fizetünk tovább, senki nem vásárolna államkötvényt, senki nem fektetne be olyan eszközbe aminek nincs hozama.
Mivel az energia külföldi tulajdonban van, nem lenne áram, benzin, gáz. Azok akik alkalmazásban vannak nem kapnának fizetést.
Ez van. Itt először vissza kéne szerezni az energia forrásokat. A gazdaságnak belső működését elindítani. Élelmiszeripar, kereskedelem. Most minden külföldi kézben van.
Mindent eladtak, már csak a termőföldünk van, és a vizünk.
Amit leírtam az elnagyolt és nem szakszerű, nem vagyok közgazdász, a működés elve viszont ez.
Felelős politizálás, hát nem tudom……………… Itt Európa közepén????? Ez sokkal inkább kötéltánc.
@ Alex:
Ez mit jelent?
Kétségtelen, a jó öreg Bruno Weinberger ezúttal se kedvelte meg Sappho követőit
Egy kérdés, mert valahogy senki sem beszél róla.
Hogy épült ki az az adósság, amit állítólag nem lehet visszafizetni és ami állítólag a bevételek 50% leköti?
pollolaszlo írta:
Te most munkát keresel?
Nem két év alatt, de egy év alatt is meg tudom duplázni a cégem termelékenységét és bevételét, akarattal és józan paraszti ésszel.
Paloca írta:
Kérek példát.
ThomasLawrence írta:
Ezt javasolta anno Adolf Hitler a Mein Campf-ban.
Lehetséges a felelős vezetés de ehhez hozzátartozik a felelősségre vonhatóság is. Vmint a szükséges alap társadalmi egységek megléte. Lásd: Család. Jelenleg egy alapvetően szerepcserés, gyerekvállalásra képtelen, gyakorlatilag anticsalád-kép van közforgalomban. Így az alapvető együttélési szabályok sem ismertek az emberek többségének. Mindenki a maga gesztenyéjét próbálja kikaparni. Tehát ha családon belül így megy, akkor mit várhatunk bármilyen (ebben felnőtt) politikai elittől. :cry:
@ Great:
Salamon, Dávid…
Köszönöm a gyors választ Duncan, ezt a cikkedet el is felejtettem… :)
@ Alex:
Ez egy elég hosszú válasz. Létezik egy film, a címe: Wake up call, nagyjából Ébresztőfilmnek szokták fordítani. Elég ismert bizonyos körökben… ;)
Tavaly készítettem hozzá feliratot, és felraktam a youtube-ra, de azóta eltűnt… :(
Próbálj rákeresni, ha nem sikerül, leírom, honnan és hogyan lehet letölteni. Ha nem vagy teljesen tisztában az államadósságok, a hitelek keletkezésének, a kamat mibenlétének, a banki mozgásoknak, és még más, hasonló dolgoknak a mibenlétével, akkor mindenképpen érdemes megnézni.
:)
intergold írta:
Próbáld tíz mondatban elmondani a lényegét a dolognak.
@ Alex:
Ebben az esetben várj egy másik válaszra, mert messze nem ez a szakmám, és nem hiszem, hogy 10 mondatban össze tudnám úgy foglalni, hogy ne legyenek benne lényegtelen információk, ugyanakkor minden lényeges dolog is benne legyen. Ha ezt megtenném, ketten-hárman azok közül, akik már eddig is bizonyították az enyémnél nagyobb közgazdász jártasságukat, úgyis kijavítanának, akkor meg inkább írják meg eleve ők… 8-)
De most, hogy így gondolkodom írás közben, jövök rá, hogy egyetlen mondatban, nem: egyetlen szóban is le tudom neked írni a választ: levegőpénzből. :devil:
Ha a “hogyan épült ki” részre vagy kíváncsi, azt már tényleg egy utánam következő fogja elmondani. :D
Duncan Shelley írta:
Igen, abban a világban biztosan jelentkeztem volna katonai szolgálatra. Ha nem is felderítőnek, vagy tüzérnek, de a könyvben sok nő áll be pilótának, rádiósnak, esetleg felcsernek. Valamire én is megfeleltem volna. Szóval teljes jogú polgár lennék szavazati joggal (vagy egy jóképű hulla).
Duncan Shelley írta:
Igen, jogos. A tudás is fontos (az “elszúrtam, de vállalom”-mal nem vagyunk kisegítve).
A szótár szerint a politika a társadalom, az állam irányításáért, a hatalom megszerezéséért és megtartásáért folytatott harc. Ez a cél, minden, ami ehhez közelebb visz, azt lehet eredménynek felfogni. Hogy ki, mit tekint annak, az teljesen esetleges. Ha megkérdezel tíz politikust, lehet tízféle választ kapsz.
Már az alapok rosszak :
Olyan, hogy politikai felelősség, nem létezik!
Vagy politikai van, vagy felelősség!
Teljesen lehetetlen ugyanis, hogy aki felelős ember – vagyis VAN lelkiismerete – az politikus legyen – ezt maga a rendszer természete zárja ki!
Pszichológiai megközelítésből a következőt mondanám.
A királyok esetében a politikai felelősség markánsabban megfogható volt, mert a király sokszor csak közvetetten volt választva a néptől, hatalma nem csupán egy választástól függött. Így a nagyobb tere volt a manőverezésre és valamiféle politika (gazdasági, szociális, bel stb.) kivitelezésére.
A mai korban a politikai hatalom közvetlenül a választó (ami sokszor azonos a néppel/polgárral) szeszélyeit szolgálja ki, mert ő általa van választva. Felelőségét ügyesen áthárítja az őt választóra azzal, hogy ” Hisz megszavaztátok a programot, amit most mi megvalósítunk , milyen számonkérést emlegettek? Ti akartátok! ”
Tudatosítani kell, hogy a demokrácia az átlagol. Kiküszöböli azt a hibát, hogy egy gyenge király sokszor évtizedekig is uralkodhatott az ország kárára. Viszont a demokráciában még a jókat is sokszor leváltják, mert a nép szeszélye az úgy fordul, mint a szélkakas. Mára oda jutottunk, hogy a politikus csak egyetlen egy dolgot les, az pedig a népszerűségi mutató. Ez sikerének egyetlen mércéje.
A felelőséget meg rajtahagyja a választókon, hisz a nép úgyis jobban tudja, hogy mi a jó neki. Hisz azért választotta meg őt is. :-D
intergold írta:
Zsidó királyok?
pollolaszlo írta:
De hogy lehet ezt tenni? Hogyan lehet új államformát létrehozni? Lehet?
Great írta:
Direkt kíváncsi voltam, hányan értik. Örülök, hogy itt mindenki ennyire művelt. :)
intergold írta:
Elfelejtetted??? Ezért beírtam egy fekete pontot az aktádba. 8-)
Alex írta:
Ilyen megközelítés ezen a blogon nem elfogadható, ezt már Andan is megmondta.
Nekem nagyon úgy tűnik, hogy régóta fut a háttérben egy program, ami az aktuális pártállástól, politikai irányzattól teljesen függetlenül halad előre.
El tudod képzelni, hogy miután valaki szert tett pár milliárd forint vagyonra, még ennél is értékesebb kapcsolatrendszerre, a négy év leteltével Pista bácsira bízza, hogy folytathatja-e, amit eddig, és megtarthatja-e továbbra is a mentelmi jogát? Mert én nem.
Olvastál már politikai, választási programot? Én igen. Több, mint tíz évvel ezelőtt egy ismerős képviselő lett, és akkor olvastam ilyet. Hihetetlen. Komolyan. Egy ilyen “program” alapján egy embert nem vennék fel takarítói állásra, nemhogy nem bíznék rá valakire mindössze ennyi alapján ekkora felelősséget és hatalmat!
Duncan Shelley írta:
Ma annyira rossz napom volt, hogy nem tudok érdemben válaszolni semmire sem.
Nyomok egy lájkot a hozzászólásodra.
@ Great:
Igen, zsido kiralyok.
Miert?
intergold írta:
Hogyan vezeted le a kapcsolatot a bölcs uralkodás és a zsidó tanulmányok között?
Nagyon jól leírtad Duncan! Tökmindegy fidesz vagy mszp egy kutya, ezek az anyjukat is eladnák jó pénzért. Ha lenne felelősség az elmúlt 15 év kormányai mind börtönben ülnének. Nem ott ülnek, jól élnek, nekik tényleg szuper az életük. egy ide vágó idézet a netről>
“lehet piros , lehet narancs, Izraelből jön a parancs…”
http://www.magyarhirlap.hu/velemeny/az_alomnak_vege.html
Kezdem azt hinni, hogy valakik a tűz közelében a forint zuhanására játszanak, mert így akarnak igen súlyos összegekre szert tenni.
http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/percrolpercre/20111216-a-forint-es-a-fontosabb-devizak-arfolyama-2011-12.html
@ Duncan Shelley:
Szvsz itt több forgatókönyv is szerepelhet, legkevésbé gondolom azt, hogy valaki csak az árfolyamon próbál nyerészkedni:
– a kormány valóban “gazdasági szabadságharcba” kezdett (de akkor miért nem tárgyalja újra az államadósságot?), amire válaszul az IMF mögött állók zsarolásképpen gyengítik a forintot
– a “gazdasági szabadságharc” csak színjáték, amivel vagy az emberek figyelmét akarják elterelni valamiről, vagy a Jobbik további erősödését akarják gátolni.
Duncan Shelley írta:
Mondanám azt, hogy akkor játszunk mi is arra, mert a zsozsó jól jön mindenkinek ezekben a nehéz időkben.
kisboros írta:
De ha, mi is a forintot gyengítjük, akkor az IMF mogött állunk és zsaroljuk saját magunkat. Hmmm! Hogy van ez? Labanc szabadságharcos kurucok lennénk?
Kinek jön jól a forint zuhanása?
Mindenkinek, akinek
– forintban van tartozása
– devizában van megtakarítása
– magyar terméket ad el külföldre
– magyar terméket vásárol külföldről
Ugyanakkor az ellenkezője meg szív..
Ezek tények. Ennek a mentén lehet érdekes következtetésekre jutni, sok személy, vállalat, intézmény neve felmerülhet, de ebbe most nem mennék bele.
Az sem egyértelmű, hogy a forint gyengülése cél, vagy csak valaminek a mellékhatása.
Nagyon izgatottan néztem a rendszerváltásnak hívott komédia után az első parlamenti közvetítés első 5 percét, ahol az általunk a parlamentbe beszavazott polgártársak a tőlünk kapott szavazati jogot arra használták, hogy eldöntsék, inkább felállással szavaznának, mert a kézfeltartást megalázónak érezték, aztán jól megszavazták maguknak anyám művezetői fizetésének másfélszeresét – a juttatásaik és bizottsági pénzeik mellé – majd gyorsan döntöttek arról, hogy márpedig ők innen aztán semmi módon el nem távolíthatók. Csalódottan kapcsoltam ki 20 a éves fekete-fehér tévénket é222s szomorúan vártam a mára sajnos bekövetkezett jövőt.
Milyen politikai felelősség????
Egyszer olvastam egy levelet, amit egy ex-képviselő küldött az új ciklus munkatársainak, amiben felhívta a figyelmet arra, hogy meddig rendelkeznek saját szavazataik felett. Kérte őket, hogy ne fogadjanak el senkitől semmilyen szívességet, mert onnantól már csak bólogatniuk lesz szabad. Ez Fletó eljövetelének és pusztító uralkodásának második felvonása előtt történt.
Ja, még egy apróság. 2006-ban Fletó kijelentette az M1-en a választás megnyerésének második estéjén, hogy az előző ciklusban sajnos 4000 milliárd forint eltűnt az államkasszából, és nem sikerült megtalálni, majd biztosított bennünket, hogy ezúttal majd jobban vigyáznak. Na leírom elvtársak: 4000 000 000 000 Ft.
Legyünk bátrak és osszuk el a népesség átlagosan 10 000 000-ra becsült számával, a hányados: 400.000 Ft
Ennyit lopott el bevallottan Fletó és bandája az ellenzék csendes jóváhagyásával – hiszen a mai napig senki sem keresi – Magyarosrszág teljes népességének minden egyes tagjától a 2002-2006-os ciklusban. Mekkora lehet a be nem vallott összeg?
Télleg banyek, miféle felelősség???
Lemondott.
http://velemenyvezer.blog.hu/2012/04/03/ezert_tortenelmi_schmitt_pal_lemondasa
@ Duncan Shelley:
Nekem nem engedi az indavideo,hogy megnézzem,mert külföldröl vagyok:(
Nekem semmit nem adott M.o,hogy aggódjak a politikai helyzetért,de van pár tapasztalatom.1.az előző ország,ahol éltem(Angela Merkel hazája)lakói-a pénztárosok,eladók,benzinkutasok-mind mind tudták,mi az a M.o,hol van és mi történik ott éppen.Sajnálkoztak.
2.most az oláhcigánynevű bohóc országában élek,itt senki nem tudja,és ha pár perc ztán mégis beugrik nekik,akkor nevetnek-őszintén.(ezek nagyon laza,őszinte népek ám)
Előre tudják mi lesz M.o sorsa.
Mióta olvastam a bejegyzésed,nézem a helyi mindenható euronews-t,és meg sem emlitik.Mikor tüntettek odi ellen 23-an,azt mutatták,napjában többször is…. ?:-)
Most tüntetnek 6-an Timosenkoért,az fő hir.Washingtonban “bajuszvilágnap”van,ez főhir.Hogy a S.P.nevű epizódszereplő letette a lantot,az itt ugy látszik senkit nem érdekel.(Fluor Tomi mikor megy?)