Nem értem, mit csinál a Google, és azt sem, hogy miért.
2005-ben egy barátomtól meghívót kaptam a gmail levelező rendszerre. Akkoriban csak meghívás útján lehetett csatlakozni. Első pillanattól klasszisokkal jobban tetszett, mint bármelyik másik, általam valaha kipróbált levelező rendszer, vagy az Outlook.
2005 óta eltelt néhány év, ha jól számolom, 8 év. Ez alatt a 8 év alatt több változtatást tett kötelezővé a Google a gmail felhasználói számára. Én egyetlen olyan változtatásra sem emlékszem, ami hasznos lett volna.
A legutóbbi változtatás a képnézőt érintette. Korábban, egyetlen kattintással megnyithattam teljes, vagy legalábbis képernyő-méretben az összes csatolt képet, amiket az egérgörgővel tudtam megnézni. Most már ezt nem tudom megtenni, ehelyett egyesével megnyithatom az összes képet külön-külön, vagy megnyithatom az egyik képet kis méretben, és egy nyíl segítségével lapozhatok közöttük, vagy letölthetem mindet egyszerre, vagy feltölthetem a Google Drive-ra vagy megoszthatom a Google+ közösségi oldalon.
A Google Drive nem érdekel, eszembe sem jut, hogy használjam, arra pedig ötletem sincs, hogy vajon milyen megfontolásból osztanám meg a magánlevélben nekem küldött képeket a Google+ portálon?
A gmailen ma már nem lehet egyetlen kattintás után levelet írni, ma már kattintás, kattintás, állítás, alakítás, enterezés kell ehhez, majd jön az új, szétbonyolított formázási rendszer, újabb és újabb és újabb kattintásokkal.
Nekem több gmail címem volt, minden funkcióra egy: magánlevelezésre, hivatalos levelezésre, üzleti ügyekhez, hobbihoz stb. Nem akarom ezeket keverni, nem akarom megadni a magánlevelezésre használt címemet azoknak, akiket nem akarok ennyire bevonni az életembe. Korábban csak megnyitottam a gmailt, a kurzorbillentyű segítségével egy mozdulattal kiválasztom a 6 címem közül azt, amelyiket meg akartam nézni, enter, és már ott is voltam a kívánt levelező felületen. Ma már ez sem működik, a kilépés, a belépés, minden bonyolult folyamat, újabb és újabb kattintások, a jelszavak folyamatos újra beírása…
Biztosan rengeteg ember izgatottan várja az újabb és újabb változtatásokat, csillogó szemekkel fedezi fel az újabb és újabb funkciókat, hogy másnap megbeszélhesse azokat az osztálytársaival. Én nem tartozom ebbe a körbe, én nem akarom felfedezni a levelező rendszer folyamatosan bővülő funkcióit, kutatgatni, hogy hová lett áttéve egyik-másik korábbi funkció, vagy ha nincs, mi lett helyette, vagy ha helyette sem lett semmi, mit lehet tenni. Én csak használni akarom, csak kommunikációra.
Nem tudom, mikor jön a következő kényszerű változtatás, talán perceken belül itt lesz, de arra már most lenne egy fogadásom, hogy nem teszi könnyebbé és gyorsabbá a kommunikációt, hanem körülményesebbé, lassabbá, nehezebbé teszi, és megint perceket vagy órákat fog elrabolni az életemből.
A Youtube videómegosztóval ugyanaz történt és történik, mint a gmail levelezőrendszerrel. Egyre bonyolultabb, egyre átláthatatlanabb, egyre kezelhetetlenebb, egyre kényelmetlenebb.
Korábban a csatornák videói oldalakra voltak bontva, ha tetszett valami a 8. oldalon, csak rákattintottam, belenéztem, majd visszaléptem, és a 8. oldalon találtam magam. Ma ez sincs már. Ma az oldalak lefelé nyílnak meg, ha találok valamit a 8. oldalon, visszalépve nem a 8. oldalon leszek, hanem az elsőn…
De nekem nincs csatornám, így én az egyszerűbb problémákat kapom, és csak csendben nézem a kedvenc videósaim panaszkodó videóit, ami miatt a Youtube egyre átláthatatlanabb, egyre kényelmetlenebb, és egyre használhatatlanabb. Ez talán a legfrissebb, és jó betekintést nyújt a problémába: ITT.
Ezt a cikket törölni fogom, mivel nem fontos. Csak leírtam, amit akartam, abban a reményben, hogy talán van köztetek valaki, aki tud válaszolni a címben feltett kérdésre. Meg úgy egyáltalán: nektek minden tetszik, ti imádjátok az újabb és újabb gmail és youtube változásokat?
Az én eredeti foglalkozásom számítógép programozó. :)
Az én megfigyelésem szerint az “ilyen fajta” embernek van egy érdekes tulajdonsága: soha sincs egyetlen egy befejezett program vagy számítógépes szoftver. Mindig kell valamit “bütykölni” rajta. Ez valami kényszer lehet. :)
Talán az van mögötte, hogy “látni kell a felhasználóknak”, hogy ez a rendszer “fejlődik”, változik, különben ugye, lemarad és elavult lesz. Igazából senki se törődik vele, hogy a rendszer bonyolultabb, mint ahogy le írod.
A régi rendszerek egyébként lassúbb gépeken is kitűnően futottak. Ma már egyre nagyobb és gyorsabb gépek vannak, így nagy és bonyolult programokat is elbírnak.
És ez szerintem sem jó irány, de hát ilyen a haszon világa. Mindig új és újabb kell, függetlenül attól, hogy az valójában jobb-e vagy hasznosabb-e mint a régi.
Ez szerintem egy kényszeres, rögeszmés verseny az “én korszerűbb vagyok címért”.
Ez az egész dolog csak egy bevett módszer alkalmazása .
Mivel egyre bonyolultabb lesz napról napra a rendszer , ezért később ki lehet majd jelenteni , hogy mennyit fejlődött . :-|
A fejlődés illúziójának újabb csepegtetése . :sheep:
Paloca írta:
Ja , tényleg , Te is is ugyanezt írtad . :-)
Mégsem olyan ostoba az emberiség mint amilyennek szeretnék , hogy legyen . :jump:
Duncan Shelley írta:
Mégis miért ne lehetne egyetlen kattintással levelet írni?
Simán lehet. ;-)
Nekem tetszik pl., hogy szét lehet bontani a leveleket küldő szerint. Fórumos értesítések, reklámok stb.
A Youtube meg nem érdekel soha nem töltöttem fel semmit. :chic:
aelod írta:
:-) http://www.youtube.com/watch?v=x1BEtXVdM54
@ Thirdeye Magister:
:-D :-D
ez jó de nem én vagyok ;-)
Egyetértek Duncannel, sokszor már előre anyázok, hogy mit ba.ztak el már megint. Nálam a google keresőoldala nyílik meg ha megnyitom a böngészőt. Azelőtt ha a jutubra vagy a google fordítóra akartam lépni 1 kattintásomba került fenn a fekete sávon. Most a jutubra 2 a fordítóra 3 kattintás.
A jutubon elindítod a videót és 5 mp-ig reklámot kell nézned. Ha csak 10-12 videót nézel meg így naponta, 1 év alatt 6 órát vesztesz el az életedből arra várva, hogy elkattinthasd azt a kurva reklámot.
A google keresőbe beírok valamit és kidobja a találatokat. Rákattintok az egyik találatra bejön egy oldal. Ha erről az oldalról visszalépek, hogy újra lássam az összes találatot nem ám a találatokra lép vissza hanem üres oldal vár. Azt nem tudom, hogy ez a google vagy a firefox hibája-e. Nem tud rá valaki megoldást?
F@szom tele van a képnézegetős változásokkal nekem is. Kaptam 50 képet, erőt kell gyűjtenem rá, hogy egyesével megnézzem. LOL.
A levélírásnál miért megy ki oldalra, ki ír úgy, hogy oldalt van a keret? Körbekérdeztem, mindenki beteszi középre (21 fő), akkor miért nincs középen? Eddig ott volt.
Mi az oka? Az első ötletem az, hogy mivel ingyenes, semmi köze a felhasználónak semmihez, ha a cég teljesen szétcseszi, ahhoz sincs köze. Az ingyenesség reklámbevételt hoz, ezért mégis lenne hozzá köze. Biztosan fejlesztésnek hívják, ezért fogadják el felső vezetési szinten. Valaki kitalálja, hogy ezt ide meg oda, megindokolja a “felhasználói élmény” gumifogalmával, ami egyszerre mindent és semmit jelent és kész.
prolizoli írta:
Vannak beépülő modulok amik leszedik ezeket a reklámokat ;-)
Igen. Töröld a firefoxot ;-) és tedd fel a chrome-ot. Vagy az operát.
prolizoli írta:
Ezzel még nem találkoztam. Ha nem egérrel, hanem backspaceel lépsz vissza? A kettő nem mindig ugyanaz.
aelod írta:
Látom, a googlenél dolgozol. Te biztos tudsz belső infót a képnézegetőre, azt miért cseszték el? Mindenkit próbálnak rákényszeríteni a g+ra, mégis kihalt az egész, csak a hivatali emberek ontják a tartalmat, nincs fent közösség. Nem gondoljátok, hogy más oka lehet ennek, mint az, hogy nincsenek elegen rákényszerítve?
Great írta:
Akár egérrel akár backspaceval lépek vissza üres oldalra dob. De ezek szerint a firefoxal lesz a probléma.
@ prolizoli:
FFt használok, nem találkoztam még ezzel, hogy üres oldalra lépett vissza.
Gyorsítótár?
Great írta:
Nem dolgozom ott.
De egy böngésző (firefox) ne zabálja már le a teljes rendszermemóriám felét (kb 2gb…)
Chrome kevesebbet kér, ezért váltottam arra.
Great írta:
Melyik képnézegetőt?
A kulcsszó: SMTP és egy kiválasztott web-alapú IMAP/POP3 kliens (ami bejön!).
Addig marad ugyan az a felületed, amíg meg nem változtatod. Hát nem király? Egyszer ideje kinőni a mások által nyújtott szolgáltatások használatából. Jó érzés, hidd el!
A legtöbb népszerű szoftverrel ez történik. Baszogtatják, újítgatják, trendisítgetik, mert így akarják eladni, meg így találnak maguknak új munkát, mikor már nincs semmi eredeti ötlet (ez azt hiszem válasz a kérdésre…). De én úgy vagyok vele: ami jól működik és ellátja a funkcióját, azon minek változtatni?
@ aelod:
Nem tapasztaltam olyat, hogy a ff sokat enne. A chrome nem jött be, a safari sem + sok más sem. De bármi inkább, mint ie, így vagyok ezzel régóta.
A gmail képnézőjére gondoltam.
c d írta:
Erről írhatnál többet.
Great írta:
Először is, el kell dönteni, mennyire akarsz elfüggetlenedni:
Ha csak a felhasználói felülettel van bajod, akkor ne használd! A Gmail biztosít POP3 és IMAP hozzáférést a leveleidhez, ami annyit jelent, hogy egy meghatározott protokoll szerint elkérheted tőlük a leveleidet, amiket aztán úgy jelenítesz meg, ahogy akarsz – attól függően, hogy milyen szoftvert használsz.
Lehet ez egy program a gépeden (Re-Alpine, Outlook, Thunderbird, Clawmail),
de ha bárhonnét, rögtön egy böngészővel hozzá szeretnél férni a leveleidhez, az már trükkösebb. Ekkor kell egy webszerver (ami mindig fut!), amin hosztolsz egy web-alapú e-mail klienst (Roundcube, SquirrelMail, Horde stb.). Tehát ha meg akarod nézni a leveleid, megnézed a saját oldalad (amit úgy állítasz be, ahogy tetszik!), és az elkéri neked a leveleid és megjeleníti. Tehát pá-pá Gmail felület.
A fenti volt a levélfogadás, leveleket küldeni is akarunk valahogy, arra való az SMTP szerver. Ezt is ad a Gmail: ezt ugyanúgy mindegyik e-mail kliensben be tudod állítani, és a kimenő leveleket autentikáció után továbbítja.
Ha nagyon el akarsz függetlenedni, akkor teljesen kézbe veheted az irányítást.
Kell egy saját domén (értsd: domennev pont hu), amihez utána rendelhetsz bármilyen címet (pl.: azisten kukac domennev pont hu).
Egy domainnév manapság nem nagy összeg, de lehetőséged van ingyenesen is bejegyezni pár nem TLD domaint (pl. teneved.cz.cc), vagy vannak ún. dinamikus DNS-szolgáltatók (pl. dyndns pont org), akiktől kaphatsz ingyen nagyon ronda végződéseket.
Ha komolyan gondolod, 2 évente 3000 HUF nem vág földhöz egy .hu doménért.
Tehát, ha van doméned, akkor kell egy szerver is. Ha van több tízezer levelet küldesz naponta, akkor nem kell komoly befektetéseket tenned. A legjobb választás egy VPS (virtuális privát szerver), amely egy másik szerveren virtuálisan fut és csak a tiéd. Teljesen úgy viselkedik, mint egy rendes gép. Telepíthetsz rá játékszervert, e-mail szervert, webszervert, a saját oldaladat hosztolhatod vagy amit csak akarsz. (A digitalocean pont com már havi 5$-ért ad neked egyet, dedikált IP-vel!)
Fontos, hogy legyen dedikált IP-címe a szerverednek! Annak hiányában csak megosztot, másokkal közösködő erőforrásokat tudsz használni és azoknak megfelelően működni, ami határokat állít elé. Nem jó!
Tehát, ha van domén és van szerver, ami dedikált IP-címmel rendelkezik, akkor be kell állítani azokat. A domén MX-rekordját beállítod a szervered IP-címére, jelezvén, hogy a levelezés azon keresztül fog folyni. Ezután telepítesz egy SMTP-szervert, egy IMAP vagy POP3 szervert, belövöd őket (ez minden szerver-típusnál más és más instrukciókat jelent).
Ha ez megvan, akkor tekerj vissza – most nem a Gmail kezeli és szolgáltatja a leveleid neked, hanem te. És most megint eldöntheted, hogy egy programból a gépeden, web-alapú kliensről levelezel.
Visszaolvastam néhány hozzászólást.
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én kattintani is utálok. A böngészőn kívül nem sok grafikus felületű programot használok.
Nekem ctrl + alt + m, és már írhatom is a címzettet, 3 tab után meg a levelet, ami egy ctrl+x-el már ki is ment, mikor ti még épphogy csak bejelentkeztek a fiókotokba… 8-)
Halálra idegesítenek a változtatásokkal! :smug: De nem csak a google hanem az apple is. :smug: :roll: Az iphonomon azóta sem tértem át az új operációs rendszerre. Majd ha megveszem az újabb telefonjukat, akkor kénytelen leszek, de addig biztos hogy nem fogok.
Amúgy szerintem ez náluk marketing fogás. Így akarnak rákényszeríteni, hogy minnél több szolgáltatásukat vedd igénybe. Ne csak a gmail-t, hanem használd a google drive-ot is. Csak azt nem értem, hogy miért kell belenyúlniuk abba, ami már tök jól működik. :eek:
Great írta:
Nem nagyon kapok képet gmailen, max dropboxomon teszem elérhetővé és le sem kell tölteni :-D csak megnyitod a linket.
Régebben használtam ff az zabált, jó pár éve nem használom lehet azóta orvosolták a problémát.
Operát használok pl. a telefonomon villámgyors, jól tördeli a szöveget, gépen is kipróbáltam szerintem jópofa.
aelod írta:
Most megszámoltam 22 lapom (ablakom vagy mifa.z) van nyitva az FF-be és 400 megát vesz le a 4 Gigából. Jó 7 éve használok firefoxot soha nem zabált sokat. Tavaly ilyenkor még egy öreg pentium 4-essel és 512 MB rammal neteztem és 150-200 megát vett le 8-10 kinyitott lappal az akkor aktuális róka.
Chrome-ot soha nem próbáltam, Operát pár évvel ezelőtt de valami bug volt benne mer ku.va lassan hozta be az oldalakat így dobtam, viszont a mobilomba opera minit használok az bevált, gyors és könnyű.
Most nem tudom akkor, hogy ez az üres oldalra visszalépés valószínűleg mégiscsak valami google szar lesz mert csak a google keresőben csinálja (egyéb oldalakon visszalépegetve nem) kb. azóta amióta eltüntették a fekete sávot felülről.
@ c d:
Köszönöm. Nekem ez így kissé bonyolult, azt reméltem, valami kis progi, amit feldobok és onnantól be tudom állítani a gmailt, ahogy nekem tetszik.
Vannak domainjeim, a felkínált webes felületek olyanok, amiket nem használnék levelezésre, csak kiküldésre.
Én se szeretek kattintgatni, nem elég kényelmes. A google valamiért nagyon ráállt a kattintgatásra, egyre többet kell egeret használni.
@ prolizoli:
Nekem ff nem csinál ilyet, googlelal sem, simán visszalép arra az oldalra, ahol az előbb voltam. Gyorsítótárat kellene törölnöd.
Nekem vannak újítások a Gmail-lel kapcsolatban, amik nagyon tetszettek. Pl. az új design, a kényelmesebb (ritkább) nézet, a feltölthető háttérkép… Van, ami semleges, de megszoktam és így egyáltalán nem zavar (pl. az újfajta ablakban történő levélírás). De ezek az összesített postafiókok meg ez a Google Pluszos bekavarás totál idegesítő. És ami a YouTube-on ezzel kapcsolatos, mint pl. hogy egyszercsak saját névvel kezdtem el kommentelni, az eléggé zavaró…
http://i.imgur.com/8kymrIx.png
:hypnotized:
c d írta:
Ezt hogyan kell értelmezni? :)
Hoppá, eddig nem tudtam, hogy gondom van vele…..
Most, hogy mondjátok, szinte bosszantó ez a google :-((
A youtube-ról nem is beszélve :wilt:
Viccen kívül…..biztos igazatok van, de ilyen a világ mostanság. Nem az a cél, hogy jobb és kényelmesebb legyen nekem-neked-neki-nekünk, de NEKIK ez tökjó valamiért!
A helyzet az, hogy általában azt sem veszem észre, milyen idő volt aznap…..nem figyelek rá, nem ez a lényeg.
Nekem még mindig a gugli a pajtásom, de tényleg bonyolultabb lett.
Egyszerű, kezelhető felület helyett ezt kaptuk! :-)
Nem ez életünk egyetlen területe – ahol hülyét csinálnak belőlünk.
Politika, jog, média, divat, informatika stb.
– és még hivatkoznak is az emberek korszerűséget előtérbe-helyező igényére.
A szolgáltatók gyilkos versenye – az ügyfelekért…
persze ilyen baromságokkal meg is van magyarázva minden.
Lehet hogy csak túlkorosak vagyunk – ehhez a modern világhoz.
Azért csak hallunk itt-ott jog-védő civil-szervezetekről – akik így-úgy nagy eredményeket tudhatnak magukénak.
– elvileg lehetséges, de nekem még semmi pozitív tapasztalatom sincs: hogy az átlag-emberek észrevételeit és igényét érvényesíteni lehet.
Meg a számítógépek gyors elavulása, a sok vírus meg kémprogram; egyre nagyobb teljesítményt kívánó weboldalak…
egyre sűrűbben kell takarítani, töredezettség-mentesíteni, újratelepíteni.
Lassan már a homokóra szakértője leszek – nyugodtan disszertációt adhatok be a homokóra-működés okairól: nem szabad sok parancsot kiadni!
… attól a katona is megzavarodik.
Valahol mégis kellene jelezni, hogy az igények (és érdekek) összeegyeztetése fontosabb volna; mint ezek versenye (harca)!!!
Duncan Shelley írta:
Ez egy e-mail kliens, mint pl. az Outlook, csak sokkal királyabb. Az e-mail itt tényleg csak e-mail.
Vagy nem erre voltál kíváncsi?
Nietz-senki írta:
Win-t csak Comodo Time Machine-el szabad használni.
http://www.hwsw.hu/hirek/51275/google-android-fejleszto-samsung-play-store-api-amazon.html
Szerintem ez elég jól mutatja, hogy a vállalat tudatos tevékenysége mögött álló minta hasonló a dollár bankjegyek háttérmintázatához…
c d írta:
Öhm azt inkább hagyjuk. Sima win backup kis tudja azt.
SSD-t kell venni és nem kell töredezettségmentesíteni. :-)
aelod írta:
Alapvető különbségek vannak.
A win backup a konfigurációs fájlokról csinál mentést, és ha gebasz van, akkor megpróbál visszaállni valami régebbi időpontba, de ez vagy nem sikerült, vagy nem hárítja el a problémát.
A CTM ellenben az egész meghajtóról egy ún. képet csinál, amit minden rendszerbetöltésnél újratölt. Vagy mondjuk hetente, hónaponta. Lehet több rendszerképed, és indításkor kiválaszthatod, melyiket használod.
Egyszer jól belövöd a gépet, aztán használod egy hónapig úgy, hogy minden nap indításnál visszaáll abba a helyzetbe, ahogy volt (elvesznek az új telepítések, a rendszerpartícióra helyzett fájlok, telepített programok, vírusok stb.).
Egy hónap után lefrissíted a szoftvereid, aztán felülírod a régi képet ezzel. És azt használod. Friss a rendszered — bizonyos ütemterv szerint –, és ha be is jön bármi kártékony, az nap végére kiveszik.
+ csinálhatsz külön képeket attól függően, hogy mire használod a gépet. Pl., ha játszok, igen kellemetlen, hogy rengeteg háttérszolgáltatás (pl. adatbázisok) futnak és zabálják az erőforrást, mikor én játszanék. Ilyenkor egyszerűen csinálok egy képet, mikor csak a játék van fent, és csinálok egy képet, mikor a fejlesztőeszközök is felkerültek. És azt töltöm be, amelyik kell.
Hol képes erre a win backup? :no: aelod írta:
Attól, hogy SSD-t használsz, még ugyanúgy lehet töredezettség.
Használj ext4 fájlrendszert, azon alapból algoritmus szerint úgy rendezőnek a fájlok, hogy ne kelljen töredezettség-mentesíteni! Mellesleg a Comoto TM erre is megoldás, ugyanis akkor kell a képet csinálni, mikor töredezettség-mentesítettél már. Így minden indításnál egy töredezettségmentes rendszerpartíciód lesz.
Megjegyzés, hogy az adatokat CTM megoldásnál külön HDD-n kell tárolni… Az egyetlen út.
Nem sokkal ennek a bejegyzésnek a megjelenése előtt (november 26.-án) a kezembe került egy Metropol újság, aminek az egyik főcíme felkeltette az érdeklődésemet:
Susan Wojcicki – Mi teremtjük a jövőt
Alatta pedig ez állt:
“A Google egyik vezetője és a világ legbefolyásosabb reklámszakembere arról beszélt a Metropolnak, hogyan teszik hatékonnyá a hirdetést a digitális korban. Ha ő nem lenne, ma fizetni kellene azért, hogy online lehessünk. ”
Elolvashatjátok az egész interjút, mert a kommentem végére odabiggyesztettem a linket, de a lényeg szerintem ennyiből is kiderült. Bár a Google-nek vannak elvitathatatlan érdemei abban, hogy az internethasználat könnyű, gyors, kényelmes és olcsó, de attól ez még egy üzleti vállalkozás, aminek a célja a profit. A bevételeit pedig elsősorban a hirdetésekből szerzi. Tehát az ő igényeiket kell mindenek előtt sem előtt tartaniuk. Persze ahhoz, hogy legyenek hirdetések, először kellett generálni egy akkora felhasználó tömeget, ami már elég vonzó egy hirdető számára, látja benne a potenciált, hogy sok vevőt, megrendelőt szerezhet közülük. Ezért találtak ki olyan szolgáltatásokat és alkalmazásokat, amik népszerűvé tették a Google-t és széles körben elterjedtté. Az ingyenesség is egy olyan elem volt, ami ezt biztosította és azt, hogy ne használjanak más szolgáltatókat (mert hamar megjelent a konkurencia is). A lényeg, hogy kiépítettek egy elég nagy bázist és most ezzel gazdálkodnak. Méghozzá egyre leleményesebben, már arra is rájöttek, hogy a hirdetőknek nem az a legfontosabb, hogy minél több emberhez jusson el hirdetésük, hanem hogy a célcsoportjukhoz eljusson. A cégek rengeteget költenek arra, hogy meghatározzák kik (milyen emberek), milyen gyakorisággal, milyen motivációkkal vásárolnak tőlük, mert így célzott reklámokat készíthetnek és a megfelelő médiában sugározhatják, így leghatékonyabb. A Google azonban kidolgozott egy módszert, amivel egyénenként (többé kevésbé jól) meg tudja állapítani a felhasználói érdeklődési köreit, amit arra használ, hogy mindenkinek a hozzá közel álló témákban jelenít meg hirdetéseket. Ez egy olyan lehetőség a hirdetőknek, ami növeli a hirdetésük hatásfokát. Az, hogy statisztikát készít mindenféléről (a hirdetésük megjelenéséról, látogatottságáról, beírt címszavakról, stb.) szintén nagy segítség. Ezekre épül a nagy sikerű (és egyébként jól is működő) Adwords rendszer, ami kiváló internetes marketing kampányt támogató szolgáltatás.
Szóval szerintem elsősorban nem számunkra akarják praktikusabbá tenni a rendszert, hanem a hirdetőiket jobban kiszolgálni és van egy olyan érzésem, hogy ez is rányomja a bélyegét a változtatásokra.
http://www.metropol.hu/mellekletek/infopalya/cikk/1115425-susan-wojcicki-mi-teremtjuk-a-jovot
Ma jött értesítő a gmail frissítéséről. Részlet a szövegből:
“Előfordult már, hogy e-mailt szeretett volna küldeni ismerősének, de nem osztották meg egymással az e-mail címüket? Ettől a héttől kezdve új e-mail írásakor a Gmail a Google+-os ismerősei közül javasol címzetteket akkor is, ha eddig nem adták meg egymásnak az e-mail címüket.”
Újabb 100 %-ban értelmetlen és haszontalan változtatás, ami csak további felesleges bonyolítást és zaklatást visz a rendszerbe.
Miért akarnék mailt írni olyan valakinek, akinek nem tudom a címét????????????
@ Duncan Shelley:
szerintem hasznos, https://support.google.com/mail/answer/3294854?p=profiles&hl=hu&rd=1 , pl. lehet olyan ismerősöm (van is) aki Google+on ismerős, de nem tudom az E-mail címét
Duncan Shelley írta:
Vajon, ha a „nyaralni vagyok” automatikus válasz opción pipa van, mi történik? :-D :-D
@ c d:
SSD-t nem igazán javallott töredezettség mentesíteni.
Nem ajnároztam a Win back up-ját. Csak az átlagfelhasználónak az is elég lehet.
Egy normálisan hardverrel és beállított rendszerrel nem kell kompromisszumokat kötni ha játszom vagy épp dolgozom a gépen. ;-)
http://distrowatch.com/
aelod írta:
Igazad van. A normális fájlrendszereket pl. nem is lehet töredezettség-mentesíteni, így ennek veszélye fenn sem áll.
Én még nem találkoztam olyan emberrel, akinek a Win-backup bármit is megoldott volna. Dísznek jó. Meg megtévesztésnek. Az átlagfelhasználóknak azt a tévképzetet adja, hogy a rendszerük biztonságban van, visszaállítható.
Errefelé *heti* normál, és a *napi* növekményes biztonsági mentést (nem csak a beállításokról) értünk backup alatt, és mindezt tükrözve, eltérő tömbökbe, aminek ugyancsak megvan a technikai oka. A Win-nak egy floppy is elég, ha jól tudom — de lehet, már kettő is kell. :-D :-D
Valaki ésszel, valaki pénzzel oldja meg. Valaki meg mindkettővel.
Google keresés…. :D
http://www.youtube.com/watch?v=C80dNE7IHS8
Úgy tűnik, nem csak nekem nem tetszik. Ez már kb. a századik ilyen témájú video.
@ Duncan Shelley:
A Greasemonkey-hoz van pár jó szkript, ez: http://userscripts.org/scripts/source/152777.user.js pl. visszavarázsolja oldalra a keresőeszközöket, de van, ami a képtalálatokra való kattintáskor direktbe megnyitja a képet egyből. Keresgélni kell, vannak hasznos dolgok, a gond csak az, hogy hamar elavulnak és ha nem felügyelik a szkriptet, akkor bizony használhatatlan is marad.
Duncan Shelley írta:
Most komolyan valakinek ez a legnagyobb gondja?
Nem essze-vissza kéne kattintani megszokásból hanem nézni, hogy mire bök 2x az ember.
Érdekes nekem semmi bajom ezzel. De lehet én vagyok rosszul kondicionálva…
:-)
@ aelod:
Te általában egy nap hány órán át használod a google keresőt?
Duncan Shelley írta:
Nekem nem kell órákig használni de sokat használom főleg hogy most váltottam Os-t.
Wint Linuxra és egy csomó minden új és állandóan guglizom.
Engem nem zavarnak a változások max ez az egy fiók mindenhez dolog.
aelod írta:
Az ikonok haszna — azon túl, hogy gyönyörködni lehet bennük — a beazonosítás felgyorsítása. Ahol nincs ikon, ott marad a pozícióhoz kötés. Aki gyakran használ egy szoftvert, weboldalt stb., kialakul benne egyféle rutin. A google-féle felcserélem a menüket f***ság meggátolja a rutin kialakulását, vagy ha már kialakult, akkor fel****sza az ember agyát — ahogy az a videóban is látható… :-D
@ aelod:
Te egy nagyon különleges fiú vagy.
Ismét változtattak a youtube-on. Megint rosszabb lett, mint volt…
Nem hiszem el, hogy ezt nem direkt csinálják.
Régen csináltunk egy egyszerű dolgot, de én imádtam. Ha teljesen át kellett tervezni egy felületet, akkor meghagytuk a régit (klasszikus) és lett egy új.
Az újba mentek a radikális változtatások, a klasszikusba pedig csak az, ami amúgy is belekerült volna.
Így felhasználó-bázis elégedett volt, az újdonság****-nak meg volt csilivili ragyogás…
Képzeljük el, hogy Gmailon át lehetne váltani 8 évvel ezelőtti állapotra (a technikai háttér 2014-es maradna), de olyan szinten, hogy a Google+-t is kiszedné… Annyira nem is merész lépés, mint gondolnánk. Vajon mekkora sikere lenne? Mit gondolnának az emberek a Google-ről egy ilyen húzás után? És ezzel csökkenne-e a g+ rendszeresen aktív felhasználóinak száma?
@ c d:
A gmailnél így volt egy időben: jött valami változtatás, de lehetett választani. Aztán már nem lehetett. Az ismeretségi körömből 1 db ember tért át az újításokra, mindenki más maradt a réginél, amíg lehetett.
A g+ nagyon nem jött be, de valami miatt rettenetesen erőltetik. Már nem is tudom, mit meg nem tettek azért, hogy felfuttassák, de még mindig kong. Üzleti gondolkodás kellene, nem politikai, vagyis azon kellene gondolkodniuk, hogy mivel vegyék rá az embereket arra, hogy járjanak a g+-ra, nem pedig azon, hogy hogyan kényszerítsék rá őket.
@ Duncan Shelley:
A Google-nek kéne egy írólecke a húzásról. :laugh: Írói technikák az informatikában c. kurzus. :-)
http://itcafe.hu/hir/teljesen_megujulhat_a_webes_gmail_google_email.html
A türelmetleneknek ;-)
Néhány hónapja volt egy álmom, amiben John Connor voltam, a Google pedig a Skynet. És az a rohadék egyfolytában küldte a kék sárga piros zöld droidjait… Ha valaha is egy rendszer felnő ahhoz, hogy Skynet lehessen, a Google lesz az.