2012. szeptember 29. Ez a mai dátum. Ha jól számolom, 83 nap múlva vége a világnak. Itt az ideje sorra venni a lehetőségeket, és átgondolni a kilátásokat.
Nem fogok ezzel a témával ostoba, primitív módon foglalkozni. Vagyis nem leszek fanatikus egyik oldalon sem, nem próbálok senkire ráijeszteni, és cinikus felhangokat sem ütök meg, olyan megjegyzésekkel, mint „várhatóan ez a világvége is elmarad, az érdeklődés hiánya miatt”. Ami egyszer elkezdődött, az egyszer véget ér.
Nem vagyok fogékony a jóslatokra, ezért a legcsekélyebb figyelmet sem szoktam rájuk fordítani. A 2012-es év végére datált világvége kizárólag azért kezdett érdekelni, mert 2008-ban valaki arról tájékoztatott, hogy néhány általam nagyra értékelt illető megbeszélést tartott a 2012-es összeomlásról, és komoly lépéseket tettek a várt katasztrófa mérséklésére. Az esemény, amitől tartottak, a következő: a Föld egy börtön, 2012 decemberében pedig jön az ellenőrzés a felettes szervtől. Ha minden ok, észre sem fogunk venni semmit, ha nem, akkor a problémától függően tesznek lépéseket. Az is benne van a forgatókönyvben, állítólag, hogy visszalövik a civilizációt az őskorba (egy börtönlázadás esetén ezt tennék).
2008-ban nyakig merültem a maja jóslat témájába, és a magam módján próbáltam felkészülni egy esetleges katasztrófára. Ennek kapcsán elemlámpákat, késeket és konzerveket vásároltam. Egyik éjjel sorban megnéztem a bespájzolt konzerveket, és meghűlt ereimben a vér: mindegyik 2012 decemberében járt le…
A maja őrületem végül teljesen elmúlt, és az egész bő egy évig tartó mániám abban a gondolatban csúcsosodott ki, ami így szól: „Az átlagember teljesen életképtelen a civilizációs ellátórendszer nélkül.”. A világvégétől való félelmeim, az eszelős készülődés, ez mind elpárolgott, de a tény ettől még tény marad: a világban történhetnek lokális vagy globális, átmeneti vagy tartós összeomlások, és az átlagember teljesen kiszolgáltatott.
Amikor hittem a jóslatban, abban, hogy közeleg a világvége, mindenben jelet láttam. A hírekben, a katasztrófákban, a politikai és gazdasági nehézségekben, a helyi zavargásokban, a földközeli pályán mozgó üstökösök és kisbolygók bejelentésében, meg sok másban. Amióta megszűnt a hitem, nem látok jeleket sem.
Nem látom, hogy közeledne egy óriásbolygó, nem látom, hogy küszöbön állna a harmadik világháború, nem látom, hogy a katasztrófák felszaporodnának és a természet az összeroppanás szélére sodródott volna.
Azt látom, hogy bizonyos érdekeltségek veszettül manipulálják az embereket, és egy kis létszámú csapat harácsol, próbál vinni mindent, ami mozdítható.
Természetesen, személyes tapasztalataim erősen korlátozottak, a média pedig nem mond igazat. Nem tudom, mi van valójában, mit hallgatnak el, miről terelik el a figyelmet, és mi robbanhat be a közeljövőben, amiről egyetlen kis információt sem szivárgott ki, vagy nem tudtuk azonosítani.
Lehetséges, hogy felbukkan majd egy óriásbolygó, valamikor, és ez okozhat nehézségeket. Lehetséges, hogy valamikor lesz harmadik világháború. Lehetséges, hogy készülnek valamilyen meglepetéssel, a csapok elzárásával, az ellátó-hálózat lecsapásával, mesterséges járvánnyal, merénylettel, melyben felrobban egy-két nukleáris vagy antianyag bomba. Lehetséges, hogy befutnak az idegeneket, és éhesek. Lehetséges, hogy a Föld börtön, és közeledig az ellenőrzés.
Jöhet komolyabb, tervezett, levezényelt katasztrófa. Jöhet olyan katasztrófa, melynek hátterében az alkalmatlanság áll, semmi más. Lehet a természet működése.
Mit várok 2012 végére? Rosszat semmit. Jót a saját életemben annál inkább. Világvégét nem várok. Ennek jeleit nem látom. Félni nem félek.
Ti mit vártok? Szerintetek mi fog történni 83 nap múlva?
Z_Csordas mondta
Én nemrégiben olvastam egy egyetemi előadásszerűség szöveges változatát, miszerint tényleg vége lesz a világnak, de nem annak hétköznapi értelmében. Inkább csak a mai világszemléletnek. S mivel valaminek a vége egyben valami újnak a kezdete is, új kor
kezdődik.
Érdekes cikk, érdekelne a véleményed.
http://www.emberiseg.hu/portal/blog/2011/11/2012-2/
Thirdeye mondta
“Ti mit vártok? Szerintetek mi fog történni 83 nap múlva? ”
Minden azon múlik,hogy az abszolútumok mit eszelnek ki . :-)
De viccen kívül azt tapasztalom a saját életemben , hogy szembe kell néznem azokkal az elmeprogramokkal amik nem szolgálják a jólétemet , téves tettekre , vagy téves tétlenségre :-) ösztönöztek . Ezek felismerésében Te is nagyon sokat segítettél :-)) Na jó , Great is :laugh:
Ezt az egészet úgy élem meg mint a régi világom végét . Ebben az értelemben elmondhatom,hogy látom a jeleket . És mi jöhet még a 83 nap alatt ? :sweat:
A változás jellegéről elmondhatom , hogy én úgy látom pozitív irányba mozdul a dolog .
A nehéz ebben csak az ,hogy a lehúzó elmeprogramok ragaszkodnak még a hatalomhoz úgyhogy egyfajta huzavona zajlik bennem .
Érdekes módon azoknál is ezt a folyamatot látom akiknek egy kicsit belelátok az életébe . Nem tudom a többiek mit tapasztalnak de kíváncsi lennék rá . Putyinra nem :laugh:
vilko barnabás mondta
császtok
a katasztrófa az emberi reakciók miatt katasztrófa
picike hidegvér rögvest felezi az áldozatok számát
picike összedolgozás megint felezi
picike szakértelem megint felezi
pár eszköz megint felezi
6,2 százaléknál járunk
:laugh:
vilko barnabás mondta
@ Z_Csordas:
hülye cikk már bocs
az ilyen változások sokáig tartanak nem egy év alatt
vilko barnabás mondta
rájöttem a tutira
a maják a saját világuk végét jósolták mostanra
de csak a csillagok mozgását kalkulálták a spanyolokat nem
:-D
Z_Csordas mondta
vilko barnabás írta:
A véleményedért nem kell bocsánatot kérni :)
De úgy látszik nem olvastad végig, nem azt írja, hogy hipp-hopp megváltozik a világ, hanem, hogy most fog elkezdődni, és folyamatosan alakul.
vilko barnabás mondta
Z_Csordas írta:
ez se tetszik miért most és hogyan számolták ki
kinek most
nekem nem most
ha neked se most akkor a cikkelő mongyon le de most
:-D
Putyin998 mondta
@ Thirdeye:
Próbálkozol,kisgyerek? 8-)
Ezért 2012.12.12-én megverek egy négert a kikötőben.Látom a harmadik jákómmal. :alien:
Thirdeye mondta
Putyin998 írta:
Élőben sose mernék beszólni neked , legalább ennyi örömem legyen a vég előtt :-)
Putyin998 írta:
Egy újabb áldozata 2012-nek :-(
De most komolyan , Te nem érzed a világod végét ?
Vagy nem mered bevallani mert nem illene az imázsodhoz ? :talktothehand:
Putyin998 mondta
@ Thirdeye:
Én is próbálkozok csak ;-)
De egyébként változik az életem folyamatosan.
Minden részletében.
És mégsem változik lényegében semmi.
Ezt igy érted?
Thirdeye mondta
Putyin998 írta:
Azt hiszem értem . Én is pont így fogalmaztam meg magamnak ezt a változást .
Biztos az van , hogy az abszolútum nem változik , csak a relativum :chic:
Putyin998 mondta
@ Thirdeye:
Voilá!Igy lehet valahogy. :-|
A másik vajákos,az a Osho nevű szélhámos egyik könyvében volt egy zen idézet,vagy haiku vagy valami ilyesmi:”Csak ülök egyhelyben,nem csinálok semmit és a fű nő magától.”
Lehet nem pontos az idézetem.
Nem is szó szerint értelmezném most.Én nem ülök egyhelyben sosem.Kényszeresen cselekszek mindig valamit.De én szeretem ezt.
Viszont odabent a bolond gyerek nem csinál semmit igazából,csak dedózik esetleg néha,érted?
Csak várom a sültgalambot…bazmeg…és mindig vagy igy vagy úgy,csak a számba repül.Mindig a lehető legjobban alakult az életem.(bár erről megoszlanak a vélemények nyilván-kár,hogy én lesz@rom a másét)
És azért tényleg soha semmit sem tettem.
Nem az anyagi dolgokra gondolok most.
Minden nap rengeteg öröm ér,és én kurvára szeretek örülni.
És egyre többször tehetem.
Thirdeye mondta
@ Putyin998:
http://www.seniorweb.ch/files/imagecache/box-zoom/media/image/2011/11/gratulation-cd.jpg :-)
Putyin998 mondta
@ Thirdeye:
Jól van már :-D Ne gyere a nyalós dumáddal,piócásember :laugh:
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Putyin998 mondta
Thirdeye írta:
Majdnem minden este megverek valami négert vagy arabot a kikötőben,ezt bevallhatom.Bár pont tegnap volt egy francia is. :weep:
Ez illik a zimázsomhoz? :giggle:
Putyin998 mondta
Na,akkor egyszer az életben on-topik leszek :-P
Mi a búbánatos f@szomtól érne véget a világ?
Aki akar válaszoljon.
Igérem,hogy mindenkit kilövök három szóból.Anyázás nélkül. :chic:
Viszont fantazmagóriák és lázálmok nem szerepelhetnek a kommentek között.
Játszunk,nem?
:yes:
Great mondta
A téma kezd egyre kevésbé érdekes lenni, ahogyan közeledik a dátum. A jósok kérik az egérutat?
Abban nincsenek kétségeim, hogy sok a jóakarónk ott fent, kormány, páholy stb. Ők nem akarnak világvégét, mert akkor dolgozniuk kellene, és olyat nem tennének. Súlyos nehézségeket ettől még okozhatnak.
A véleményem az, hogy olyan ember, aki elboldogul, az a megváltozott körülmények közepette is nagyobb eséllyel fog, mint az, akinek ez mindig probléma volt.
Great mondta
Még annyit: ha egy jós téved, csalásért le kellene sittelni, ha valaki miatta pénzt költött valamire, amire nem költött volna, akkor azt vissza kellene fizetnie. Akármilyen kárt okozott a jóslata, azt mind helyre kellene hoznia.
Putyin998 mondta
Great írta:
Ne izélj mán :-D
Tönkretennél egy ilyen jól prosperáló sikerszakmát? :laugh:
Legközelebb,ha összefutok egy jóssal,majd jól szemerugom,oszt’megkérdem mán tőle,hogy ezt ugyanmáá mér nem látta előre??? :laugh: :laugh: :laugh:
Az a vicc,hogy ez nem vicc.
Duncan Shelley mondta
Great írta:
Valóban érdekes, hogy 2008-ban sokkal felkapottabb volt a téma, mint most, 2012-ben. Sorban jöttek a könyvek, a videok, most meg alig van valami. Túl közel van a dátum, túl gyorsan kiderül a csalás?
A felkapottságban egyébként nem kis szerepet játszott Emmerich 2009-es filmje, a 2012. A dili nagyrészt a film marketingkampánya volt.
Duncan Shelley mondta
Még 2010-ben a facebookon meghirdettünk egy 2012-es világvége utáni Amer Party-t a tőlélőknek. :)
Jöhet bárki, aki akar.
A képen egyébként a bizonyíték látható a 2012-es világvégére, ha valaki nem tudná.
kisboros mondta
Duncan Shelley írta:
Régóta megy már ez a dili.
Anno a 90-es években volt egy sorozat, az X-akták.
Az utolsó epizódban derült ki a sorozatban keresett nagy igazság: ufóinvázió a szóban forgó dátumkor.
kisboros mondta
Nekem az a véleményem, hogy az “elitünk” tervezett valami eseményt erre a dátumra.
Viszont azt látom, hogy nem úgy alakulnak a terveik, ahogy előre kigondolták. Csúsznak bizonyos dolgok, így valszeg a dátumra tervezett esemény is csúszni fog.
elestor mondta
Csak gondoltam felhozok egy másik témát, ami összeköthető ezzel.
http://www.nagyfigyelmeztetes.com/
Hívő vagyok, de ebben még nem tudom, hogy hiszek e. Amikor ráklikkeltem, akkor majdnem azonnal kinyomtam, mert ezek az ikon dolgok mindig is taszítottak valahogy, de érdemes továbbolvasni.
Aki lustább, annak kimásolom:
“2010. novemberétől az Úr Jézus üzeneteket közöl az emberiséghez egy európai látnoknőn keresztül. Az az esemény, mely az üzenetek középpontjában van, egy misztikus találkozás az Úr Jézussal, melyet a Szűzanya 1961-ben, Garabandal-ban megjövendölt. Az üzenetek alapján ez nagyon hamar megtörténik, egyetlen céllal, az emberiség megtéréséért.
Ennek a weblapnak célja a nagy figyelmeztetéssel és az ezzel kapcsolatos információkat – összegyűjtve – megosztani, egyben az üzenetek folyamatos megjelenését biztosítani. A tavaly novemberben kezdődő üzenetek mind a mai napig érkeznek, és a misztikus esemény után is folytatódni fognak.
Az itt megjelenő üzenetek forrása a thewarningsecondcomig.com oldalon található. Tekintettel arra, hogy ezen próféciák hivatalos egyházi vizsgálattal nem rendelkeznek, a kinyilatkoztatásokkal kapcsolatos irányelvek követendők. Mindenkinek kérnie kell a Szentlélek segítségét is, hogy felismerhesse, ezek az üzenetek valóban az Úr Jézustól valók.
Tapasztalatból javasoljuk, hogy a nagy figyelmeztetéssel kapcsolatos üzeneteket elölről is végig kell olvasni. Aki az eredetében kételkedik, olvassa úgy, mint egy lelki naplót, nyitott szívvel, a többit pedig bízza a Szentlélekre.
Az elmúlt évtizedek jelenései, próféciái világosan elmondják a nagy figyelmeztetés eseményének szükségességét. A nagy figyelmeztetéstől Nem kell félni, viszont készülni kell rá. Aki elkezdte olvasni, megismerni, kérjük, szóljon családjában, baráti körében, minél több emberhez eljussanak ezek az üzenetek, minél több lélek megmentéséhez tudjunk hozzájárulni.”
Nem mondom, hogy igaz, de azt sem, hogy nem. Csak feldobom, mint témát, ahogy Duncan barátunk szokta.
Ez volt egyike az utólsó üzeneteknek állítolag:
“Készüljetek, hogy a jeleknek tanúi lehessetek, melyek hamarosan megmutatkoznak a Mennyből
2012. szeptember 23. vasárnap, 20:00” Ezt angolból fordították át.
Szerintem durva és érdemes elgondolkozni rajta.
Mariska mondta
@ kisboros:
Én is azt gondolom, hogy minden hasonló hír egy félelem keltő kampány része, viszont az igaznak tűnik, hogy a felső kaszt dolgozik azon ( nem tudom mi módon), hogy tényleg legyen egy katasztrófa, túl sokan vagyunk.
Érdekes, hogy épp pár héttel ezelőtt mondtam egy barátomnak, “Úgy tűnik csúszik a projekt”, a bolygó védekezik. Az éghajlat változás nem folyik olyan ütemben, mint ahogy azt tervezték.
Legalább is szerintük élelmiszer hiány kellene, hogy legyen Európában. Most készülnek erre hivatkozva felverni az árakat.
A Magyar emberek úgy látom elég élelemesek, többen is igyekeznek berendezkedni önellátásra.
Erre kedves Duncan nem a konzerv felhalmozás a jó módszer, hanem a baromfiudvar és a veteményes kert.
Szerencsére itt még él olyan generáció és emlékszik, hogy kell ezt csinálni. Amerikában már necces, ott az élelmiszerek 70%-a félkész termék.
És mi a helyzet a túlcivilizált városlakókkal, hát lehet, hogy ők gondban lesznek! :-)
Thirdeye mondta
Putyin998 írta:
Én jósolhatok ? ;-)
Tartózkodj a némettől ! :-D
Thirdeye mondta
@ elestor:
Szia , én már előre látom a reakciókat . :cyclops:
Thirdeye mondta
Mariska írta:
Ők úgy védekeznek , hogy nem hisznek a világvégében . :-)
Great mondta
@ elestor:
Engem már semmi nem lep meg.
A Száll a kakukk a fészkére óta sokat változtak a diliházak. Ma már mindenkinek van számítógépe, szélessávú internete, és sok szabadideje. Talán még rendelhetnek is a Theo Papából füstölt lazacot.
Bence mondta
Én a Jézuskát várom. És nagyon remélem, hogy hoz nekem egy új, szebb világot.
Great mondta
Mariska írta:
Aggyonisten komámasszony! Tudom, magácska nem hisz nökem, de komolybul mondám, hogy a tanya határjain tú vannak fődek még sokföle, amikön embörök ének. Ezekrül nem mesét a Manci nénnye? Nó, vótak helyök, ahun történtök hasunló dógok, és ottan a vidéki gizdák és gizdasszonyok hótan végezték, amikór meggyüttek az íhező tömegök. A kapanyé nagyot üt, de a villámló bot messzebbrül üt nagyobbat.
De öngem ne féltsön csak, mer beteszöm kis családomat az ótóba, ami lú nékül mögyen, és mögyek is. Ozt mikor komaasszony méretös farával igyökszik kívültartani a csőcs eléket a sárkunyhón, én a kaszinúba épp tétet teszek az ördög bibliájára és szűcsölöm a kuktélt. A kaszinú olyan höly, ahun az embörök pinzet vesztönek és nyörnek. A pinz olyan dólog, mint egy tyukk, amiért bármit adnak bárhun.
Tapasztalataim szerint az ember képességeitől, tudásától, jellemétől minden esetben sokkal inkább függ az élet minősége, mint a baromfiudvartól.
Great mondta
Bence írta:
És a reményen kívül mit teszel még érte?
Vagy csak nekem kell mindenért megdolgoznom?
Thirdeye mondta
A” Kaszt” nagyon profi .
A város és a vidék már harcban is áll egymással .
Thirdeye mondta
@ Great:
Mariska a túlcivilizált városlakókra gondolt , nem rád .
Te kemény fickó vagy , ilyöt még a tehenészetbe se láttom . :cow2:
Thirdeye mondta
Great írta:
Te idealizálod a munkát , ezt kapod , így építheted az önfontosságodat .
Van aki megelégszik a szerencsével is . :laugh:
Putyin998 mondta
@ elestor:
@ Mariska:
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Hát ti nagyon nagy formák vagytok! :-D
Pont azt a két réteget képviselitek,akiknek soha semmire sem volt esélyük a történelemben. :-|
A zombikat és a robotokat. :-*
Putyin998 mondta
Thirdeye írta:
Warum?Ich sprechen Deutsch,dreiaugigen Schamanen 8-)
Putyin998 mondta
Thirdeye írta:
Tényleg?Már megint kezded az ügyvédkedést?
Ezek szerint mindenkinek mindig igaza van,aki hallucinál?Alapits új vallást,”önmagának ellentmondó,nemnagyonpotens egyház néven”.
Putyin998 mondta
Thirdeye írta:
Hinni?Ebben?…….hm………..
A falusiak nincsenek túlcivilizálva,persze….
…pffffffff………. :-|
Putyin998 mondta
@ Great:
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Putyin998 mondta
Bence írta:
Én meg a sültgalambot,öcsém :-D
Putyin998 mondta
Thirdeye írta:
Miért “onfontosságépités”az,ha teszel valamit azért,hogy ne fulladj bele a saját sz@rodba,műbuddha úr? ?:-) ?:-) ?:-)
Thirdeye mondta
Putyin998 írta:
Mekkorát tévedsz most !
Neked sincs esélyed !
Putyin998 írta:
Nem , folytatom :-D
Putyin998 írta:
Fogadjunk , hogy megtudlak f.ngatni :-D
Thirdeye mondta
Putyin998 írta:
A diagnózisom a következő :-D :
Great eredményeit lenyúlta az egoizmusa . Tipikus baleset .
Nem az a baj ha teszel magadért , hanem az ha ez önteltséget eredményez . Az önteltség pedig eltorzítja a tisztánlátást .
Ennek eredménye pedig az újbóli mélyrepülés .
Ezt megjósolhatom :chic:
Putyin998 mondta
Thirdeye írta:
Nincs esélyem?Kinek van akkor?
Látszik,hogy nem ismersz.Ha “olyan”helyzet lenne,megennélek elevenen a túlélésem érdekében.Ha “másmilyen”helyzet lenne-a haláltól sem félek.
Megfingatniesélyed sincs,kiscsákó.Nem fogyasztok hüvelyeseket(lektintartalom) és tejtermékeket.
Amatőr. 8-)
Putyin998 mondta
Thirdeye írta:
Jósolnék én is,de nem akarlak a kelleténél jobban megbántani.
Nyúlbéla.
Sosem volt még okod semmi miatt büszkének lenned?
Próbáld ki,Vajákos.
Thirdeye mondta
Putyin998 írta:
Dehogynem ismerlek :laugh:
Hiszen csak egy program vagy , aki nem fél a haláltól :heh:
De akkor miért voltál olyan ideges amikor a múltkor rád lőttek ?
Putyin998 írta:
A büszkeséghez erős én-érzet kell . Számomra nem sokat mond az a szó hogy büszkeség . Altatószer .
Thirdeye mondta
Putyin998 írta:
Nyugodtan , csak akkor tudsz megbántani , ha mégis erős az én-érzetem :-)
Putyin998 mondta
Thirdeye írta:
A dolog tiszteletlensége miatt.És azért ,mert február óta ez a harmadik eset.Más mikor a levegőbe lőnek a parasztok és más mikor rád.És akkor az okozott anyagi kárról még nem is beszéltünk.
Ez ennél bonyolultabb téma egyébként és nem is biztos,hogy szeretnék minden részletet megbeszélni itt eme fórumon,mégha kicsi is a valószinűsége annak,hogy valaki a prefektúráról elolvassa.
Egyébként azt kell mondjam-nem arcoskodásból,hanem épp ellenkezőleg,átgondolva-hogy ezt is meg lehet szokni valamilyen szintig.Ez érdekesebb már,mint a hülyeség…
Talán a tényleges jelenléthez lehet köze,de tényleg. :-|
Putyin998 mondta
Thirdeye írta:
Lebuktál madár.Már bántódtál te itt meg a fórumon. :-P
Álszent vajákos :-D :-D :-D :-D :-D
Thirdeye mondta
Putyin998 írta:
Nem is igaz :smug:
Putyin998 írta:
Én ? Méghogy Éééén ? :reallyangry:
Putyin998 mondta
@ Thirdeye:
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Igeeeeeeen,teeeeeeee!!!!
Ne kelljen már anyáznom,vazze :-D
Duncan Shelley mondta
Putyin998 írta:
Elképzelhetetlen a számodra?
Az egyik, amit mondogatnak, az iráni konfliktus. A fenyegetőzéseket figyelve a láncreakciót így jósolják: Izrael mellett beszáll USA a háborúba Irán ellen. Irán mellett beszál Kína és Oroszország. Ezt követően beszáll a teljes NATO USA mellett. És kész a 3. ww.
Cáfold. De közhelyeket tilos mondani.
nev3rlive mondta
@ Duncan Shelley: http://www.WorldWideWar.com kene legyen az oldal ahol lehet nezni a haborut, fogadni nagy penzekben, de nem ellesben ennyire surmok azert nem lehetnek egy ilyen civilizacios korban a melyen tisztelt nagyhatalmak
etelke mondta
2012-ről most még csak találgatni tudunk, hiszen addig még van néhány hónap. Ugyanakkor vannak emlékeim korábbi világvégékről, melyek azonban elmaradtak. Akik kicsit “korábban születtek”, azok emlékezhetnek is az 1970-es évektől az ezredfordulóig tartó időszak tucatnyi meghirdetett világvégéjére, melyek végül is nem következtek be. Lehetséges, hogy voltak bizonyos területeken változások, de azok nem jártak együtt a Föld fizikai megsemmisülésével. Szóval, ha a statisztikai adatokat és az empírikus tapasztalatokat veszem figyelembe, nem valószínű, hogy a “hagyományos értelemben vett” világvégére kellene számítani. Azt viszont kétségtelen, hogy valamiféle szelídebb változásra nagy szükség van, mert a világ (és az ember) egyre inkább kifordul magából. Én inkább olyan változásra gondolok, ami ennek a folyamatnak vetne véget.
Thirdeye mondta
@ Duncan Shelley:
Mi van ha tényleg az információs tudatmezők harcolnak ?
Mi a meglátásod ? http://maga-a-valosag.hu/?page_id=1849
Nietz-senki mondta
Nagyon valószínű, hogy korszakváltás lesz. Óvatosan a fantazmagóriákkal, mert egyre-inkább megvalósulnak!
Mondjuk ezidáig az emberek nagyobb része – gyakorlatilag – minden korszakváltást átaludt. Ennek most másképp kellene történnie. A tudatlanság korszakának kellene végleg lezárulnia! Elég sok kínos dologgal kell szembenéznünk, amit mi okoztunk – tudatlanságból. Mondhatjuk: ez már elkezdődött.
Az egyik legnagyobb probléma világunkban a magántulajdon és örökíthetősége, mely hihetetlen vakságot és kapzsiságot eredményez. A másik pedig a dinamikus érték-követő pénzrendszerek. Egyre többen foglalkoznak érték-teremtés nélkül ilyesfajta tevékenységgel – a spekulációs meggazdagodás reményében.
Ezek együttesen olyan “jól működnek”, hogy már az emberiség 1%-a – “krémje” – birtokolja a föld teljes értékének (vagyonának) 99%-át. Nekik az a céljuk, hogy ez az állapot teljes illuzórikus állapotában vészelje át a korszakváltást. Elvileg ők folyamatosan erre kondicionálják magukat, hogy megtartsák ezt a hatalmat; ami csak az által ér valamit, hogy azt a 99% elhiszi, irigyli és szolgálja… Mert hát a legtöbben ezen a szamár-létrán szeretnének egyre feljebb- jutni.
A filozófia adott, a rendszer ki van épülve – már csak globálissá kell válnia. Erős a gyanú, hogy totális világuralmi rend van kiépülőben, mely időzítését a korszakváltásra összpontosítja, hogy elnyomja azt és átvegye a szellemi forradalom dicső szerepét. Mintha valami ilyen történt volna hazánkban most nemrég – a rendszerváltáskor. Tehát – megvan a recept.
Az ember – Albert Einstein óta – folyamatosan nyitogatja annak a világnak a kapuját – mely, erőit (tekintve) – csak az anyagi szférában képes kiélni, beleáldozni. Az emberi élet bizonyos formulái képesek ezen erőket feljebb: asztrál vagy szellemi szintre emelni. De ezen erők (léterők, ösztön-erők, akarat) saját természetüknél fogva csak az anyagi-fizikai szférába képesek belehatni. Ez az éteri világ – melyben az emberiség már igen nagy karmát halmozott fel és amint kinyitjuk az ajtót – ránk is zúdul saját (több-évezredes) tudatlanságunk következmény-áradata.
Tehát ez a világ (szféra) az emberiség rendelkezésére van bocsátva. Nem azért, mert lakható, mint egy másik bolygó – hanem azért, mert szükségszerű. A felnőtté-válás kritériuma, hogy ezekkel a veszélyes erőkkel az ember szembesüljön.
E világ (szféra) tulajdonságaira jellemzők a következő elnevezések: túlvilág, köztes-lét, hipertér, pokol, a puszta akarat világa. Befolyásos ura: Arimán (Mefisztó) – magyarul: ármány (gyűlölet). Ez a megtévesztő hatalom – mely viszályt szít ember és ember közt, továbbá népek között stb. Tehát e találkozással lesz bőven probléma – melyben nagy szükség lesz a józanságra és az emberi szabad természetre. De lényegében az embernek tovább kell fejlődnie ezen problémákon keresztül.
És ez a tény fogja szétzülleszteni a pénz-világ által gerjesztett tulajdon-jogi rendet.
Lényegét tekintve ez az egész maga: a nagy leleplezés. De a konzervatív uralkodói elit mindent meg fog tenni azért, hogy ennek valóságát elkerülje és hogy másokat is elválasszon ettől! Mert nekik van – ugye – a legtöbb veszteni-valójuk. Mindenki aki szembe-fordul az új világrenddel – Az potenciális célponttá fog válni.
Ezt az emberi szabadság elleni kegytelen harcot az az ország indítja és vezeti – mely ezidáig az emberi szabadság eszményét folyamatosan “röptette”. Az eszmény az emberben túl-fejlődte azt a célt, amit hírnökei (teremtői) szántak neki. Ez a tény alapozza meg az új világrend szétesését.
Azért kell tenni minden józan gondolkodású embernek, hogy ez minél kevesebb áldozat árán valósuljon meg!
Magát a folyamatot, de a a fejlődést sem lehet megállítani, megakadályozni. (Az éteri Krisztus szavatolja, hogy az ember-ellenes erők nem lesznek túlsúlyban, de az embernek kell tenni, lépni).
intergold mondta
Megse szabadultok tolem… :-D
Epp egy novellapalyazatra probalok osszehozni par tortenetet a vilagvegevel, es foleg az emberek ezutan kifejlesztett tulelesi strategiaival kapcsolatban… micsoda “veletlen” egybeeses…
Ez az elvadult szcientologus bortonbolygo-elmelet erdekes – persze “csak” sci-fi szintjen… de ugy nagyon. Mindenesetre a komolysaga nem haladja meg a Travolta-fele Haboru a Foldon-t.
Attol semmikeppen sem felek, hogy visszalone minket egy ellenorzo szerv az oskorba. Ha szetnezek az altalam erzekelheto vilagban, nem igazan latom egy egyseges forradalmi hevulettol atitatott bajtarsias egy mindenkiert-mindenki egyert, marpedig most lancainkat lerazva kitorunk a (szellemi) rabsagbol bortonlazado hangulatot…
Az irani tortenet mar kicsit erdekesebb. Legalabbis igy hirek szintjen. Merthogy ugye az tiszta sor, hogy az 1., és 2. VH egy nagy üzlet volt, de akkor ezt helyezzuk at mostani kontextusba, es brainstormingoljunk azon, ha mar feldobtad, hogy akkor ez most hogyan is erdeke es kinek…? (A kerdes nem koltoi, csak nem vilagos minden valasz.)
Egyebkent ezek a vilagvege-historiak… erdekes. Tenyleg sok (beteljesuletlen) van beloluk. Aminek kezdete van, annak vege is van, onteltseg lenne azt allitani, hogy ez alol egyedul a mi “civilizacionk” a kivetel. Nadehogy majakok, meg nibiru, meg minden…?
Miert tudtak volna pont ok? Mert regen eltek, es igy biztos kozelebbi kapcsolatban voltak a foldanyaval? Vagy a piliscsakraval? Vagy solareclips elozo megtestesuleseivel…?
Ez kb. annyira komoly, mint Dan Brown, es a Jezus-sztori…
Nekem a Nasa egyik szakertojenek kommentje tetszett meg 2010-bol: Az asztalomon levo naptar is veget er 2010 December 31.-en, de ettol meg nincs okom feltetelezni, hogy akkor a vilagnak is vege lesz…
prolizoli mondta
Nietz-senki írta:
És még fog is kellenünk szembenézni a jövőben. A realitások talaján maradva nem nagyon tudom elképzelni, hogy a “tudatlanság korszaka” hogyan fog végleg lezárulni. Ennek a tudatlanságnak a megszüntetése nem egyszerű dolog mivel az okai nagyon összetettek. A tudatlanságot vagyis a tudásszintet elsősorban az egyéni képességek, a környezet amelybe az adott egyén (egyének) beleszületik és a munkamegosztás limitálja.
Hogyan változtatod meg az egyén született adottságait, hogyan biztosítasz mindenkinek megfelelő környezetet az adottságai optimális fejlesztéséhez, hogyan oldanád meg a munkamegosztás problémáját?
Ha logikusan belegondolunk a mai átlagember sokkal többet tud és-vagy tudhatna mint azok akik pár száz éve éltek, hiszen sokkal több információ áll a rendelkezésére. Ha valami hiányzik a mai iskolai oktatásból az annak az okítása, hogy a mai ember hogyan szelektálja valamint mire és milyen módon használja fel azt a rengeteg infót amihez módjában áll hozzáférni.
Mindig lehet valamit tenni, valamin javítani, de az olyan típusú elgondolások mint “Az eddig tudatlan emberiség ezután már ku.va tudatos lesz, mert valami nagy durranás fog történni” naiv idealisták elképzelései csupán. Ilyen nincs! Ha eddig nem volt tudatosság ezután sem lesz! Ha pedig lesz akkor eddig is volt csak az arányok változnak. Az arányok változása pedig egy hosszú, fokozatos folyamat, több száz, több ezer év ami nem most fog elkezdődni, hanem már régen tart csak néha lassú néha felgyorsul.
Úgy beszélsz mintha egyenesen Lenin elvtárs dolgozószobájából jönnél a “frissen” tanultakkal. :laugh:
Ha megszüntetnék a magántulajdont leállna a gazdaság mert leállítják a motorját. Ha meg van magántulajdon akkor a tulajdonomban lévő dolgokat jogom van annak odaadni (arra ruházni) akire csak akarom.
Márpedig ha belegondolsz ez éppen, hogy jó dolog! Ugyanis csak akkor tudnak egyre többen foglalkozni érték-teremtés nélküli – spekulációs tevékenységgel a meggazdagodás reményében ha van rá lehetőség vagyis egyre jobban megy a gazdaság. Kis piac, kis lehetőség kevés embernek, nagy piac nagy lehetőség sok embernek.
Már? Ez mikor volt másként a civilizáció történetében?
saint68 mondta
Szia !
Meg vagyok döbbenve azon hogy az emberek mennyire babonások.
KI VAGY TE, hogy bármit el lehet veled hitetni ? Úgy gondolom hogy 40 felett
már egy kicsit nagyobb tapasztalattal kellene rendelkezni a “hírek” értelmezése terén.
Én a fiaimnak is azt tanítom hogy ne fogadjanak el senkinek ( még nekem sem ) semmiféle “alapigazságot” , hallgassák meg az érveket pro és kontra ,stb és legyen saját világképük, következtetésük mindenről. EZÉRT születik az ember és ezért él, hogy saját magát képezze, formálja, tapasztalatokat gyűjtsön, (amit nem tud ha néhány nagy álmodó irányítja a gondolatait ) . NEM azért születünk, hogy egy birka legyünk a sok közül, pontosabban ez jó kezdet, de ha EMBERRÉ akarsz válni akkor tessék kilépni a birkaságból és ÉLNI ! Az ember éppen abban különbözik az alatta lévő tudatossági szinttől, hogy szabad gondolkodás és következtetés képessége van, már persze ha használja. Nem baj ha nem csak akkor az emberi életnek nem sok értelme van.
Szóval ez a világvége várás ostobaság, tapasztalatom szerint azok várnak mindig valami nagy bajt , világvégét akik nem képesek megélni teremtő képességüket, akik nem találják a helyüket a világban – a világvége gondolattal feljogosítják magukat arra hogy ne legyen lelkiismereti problémájuk a saját tehetetlenségüktől. A környezetemben csak ilyen emberek hiszik és várják a világvégét. Érdemes ezen elgondolkodni, ha ÉLSZ nincsen időd az elmúláson gondolkodni, ha mégis akkor az is része az ÉLETNEK, félni nincsen mitől.
:)
Thirdeye mondta
prolizoli írta:
Én ezt a tudatlanságból kikeveredést úgy látom hogy olyan események zajlanak a világban amik arra kényszerítik az embereket , hogy átértékeljék az életüket .
Nem engedik ezek az események a szembekötősdit tovább . Ezek az események szolgálnak ébresztőül .
Az emberek önszántukból tényleg nehezen válnak meg a tudatlanságtól , de ha egy kicsit segít nekik a sors máris könnyebb. :heh:
Nietz-senki mondta
elestor írta:
Ezt nem találta Google.
Helyette:http://www.thewarningsecondcoming.com/ – ez teljes egészében angol nyelvű.
Témáját tekintve – az lehet, amit mondasz.
Akkor nincs más mód, mint fordítóprogram!?
hochenz mondta
Északon esni fog, hol eső, hol hó. Délen süt majd a nap ott, ahol nem esik az eső vagy a hó és nem fedi felhő a napot. Persze ilyen esetben északon is. A nappali oldalon nappal lesz, míg az estin este, sokan meghalnak és sokan születnek, ahogy ez manapság már mindennapos.
Néhány ezer kilométerrel arrébb perdülünk az űrben, ahogy azt szoktunk.
Érdekes nem? …ez a kényszeres űrutazási törekvés, miközben mást se csinálunk ezen a gyenge lábakon álló ökoszisztémával megvert bolygón, mint utazunk körbe körbe az égi ringlispielen. És ahogy a társadalmainkban sem, hát itt sem jutunk sehova. Kicsit végzetszerű. :-)
Szakaggyakmeg, ha megszakad ez a spirál… :-)
Azt meg sem említetted, hogy pl. egy giga nagy szellem-lény elszippantja a bolygóról a levegőt úgy 5-6 perecre, aztán némi szélvihar és cunamik kíséretében visszarakja a helyére. A hófödte oldalon a növények észre sem veszik. A telelő hüllők és bogarak a fák kérge alatt mélyen szintén. Csak a felszínieknek lesz jóccakát. Talán néhány harmadikvilágbeki bányásznak is lesz esélye, meg olyanoknak, akik épp búvárkodnak vagy hermetikus szuper laborban tevékenykednek valahol. Mégis a végén egész jól le lesz pucolva a sárgolyó, helyetadva új “űrhajósoknak” vagy ésrkezőknek, annak aki csak errejár…
Megnézem, akármi lesz is. :-)
Nietz-senki mondta
prolizoli írta:
Igazad van. Az alapok nélküli tudás korszaka fog lezárulni – ezt nyugodtan fel lehet fogni “tudatlanság”-nak is. Ha az éteri világ (szféra) kapui megnyílnak az anyagi-fizikai világ, a föld felé, az emberiség felé; akkor az mindenki számára nyilvánvaló és
állandósult állapot lesz (tehát nem átmeneti). Ez éppúgy nehezen képzelhető el, mint egy eleve (született) vak számára a látható valóság.
A tudatlanság megszűnéséről szóltam – nem megszüntetéséről. Ez egy makró-kozmikus esemény (krízis) lesz, nem az emberi lénybe történő beavatkozás. De mint rámutattál – pontosabb; ha az alapok nélküli tudás megszűnéséről beszélünk. Ez egy esemény lesz, aminek időpontját a “magasabb világok tanácsa” határozza (határozta?) meg.
A tudás-szintekről én nem sokat tudok – tehát nem tudok hozzászólni. Megismerési szintekről beszélhetünk – csak nem szeretném, ha “el-beszélnénk egymás feje felett”.
prolizoli írta:
Ha ez emberi feladat – akkor sem gondolnám, hogy képes volnék ilyenre. Nem érzem szükségszerűnek, hogy most ebbe beleássam magam.
prolizoli írta:
Itt az anyagi-fizikaihoz legközelebb álló érzékfeletti szféra tapasztalásáról van szó. Nem tudásról van szó; hanem valami olyanról, ami a tudás egyik előfeltétele – amit egyáltalán nem biztos, hogy ismerünk (mert lelki tényező). Ez csendben fog történni (hacsak meg nem szólalnak a harsonák) – sokkal-inkább az éjszakához köthető, úgy mint a pihentető alvás (amint, az éjjeli alvás “több”, mint a nappali). Nagy durranásról szó sincs.
Igen, előfordulnak olyan emberi esetek, hogy “látni sem akarnak”… De ez nem általános! Tehát, ha megfelelő tapasztalati mód van, akkor inkább a szembesüléstől lehet “nyögni”. “Nem-akarásnak nyögés a vége” – tartja a mondás. De itt a szembesülés ténye meg fogja előzni a “nem-akarás” lehetőségét: ébredés!!!
Az ébredés pillanatában nem vagy ura akaratodnak, kívánalmaidnak! Ettől a pillanattól nem tud meg-óvni elméd!
prolizoli írta:
Ezt jól megtanultad – csak nem gondoltad tovább.
Nem a magántulajdon a fontos, hanem a megélhetés és az ember egésze! Ezt kellene szolgálnia a magántulajdonnak! A magántulajdon nem a kibontakozás területe (lehetősége), hanem az “üzleté” – ezt “valakik” a meggazdagodás gyakorlatává emelték!
Pedig az volna a fontos, hogy mindenki a saját munkája gyümölcsét élvezze! Hogy a következetes munka úgy gazdagítson, hogy mást ne szegényítsen!!! Ez történik most? Nagyon kevés helyen történik ez!!! Ebben nincs olyanról szó, hogy akinek több van – Attól el kell venni! Nyugodtan “vissza-szívhatod” a Lenin elvtárshoz kapcsolt megjegyzésedet!
Te is azt tartod tudománynak, aminek az üzleti élet elkerülhetetlen(!) lehetőségével (és labirintusával) kábított tömegek – “bedőlnek”? Akkor jó volna megkérdezni ezt a tudományt! Hogy a halál ténye – mely tagadhatatlan – hogyan illeszkedik e gyakorlathoz” az egyén (nem örökösei) számára? Mert – most közel a halál birodalmának megismerése (halál nélkül).
Én pedig kíváncsi volnék melyik üzletember mondaná azt a vak halál kapujában, hogy nem akar se élni, se látni (amint ezek épp együtthatók)!
Ha az ember képes távolabb látni saját orránál, akkor nagyobb céljai is lehetnek, mint maga: a “rövid-látás”. (Ezt bizonyára szem-vizsgáló szalonok szakemberei is így látják – vigyázz, nem vagyok teljesen egyedül!)
prolizoli írta:
Aha…
Minden embernek van gyengesége! Tisztelet a kivételeknek!
Nos az emberek nagy része (99%) mellé – eleve (1:1) – rendelhetnénk pszichológust is! Ez elfogadhatóan jó és nemes gondolat (szándék)!
No de ahhoz “szándékos rövid-látás kell”, hogy valaki azt állítsa, hogy ez feltétlen gazdaságos is!!!
prolizoli írta:
Én “bevállalom”, hogy – szerintem – még soha ilyen mérvű különbség nem volt ember és ember között. Minőségbeli különbségek mindig is léteztek (ellenség, rabszolga, király stb), amivel általában szintén nem értek egyet. De – lényegében – egyenrangú emberek esetén…
Meglehet – nemrég “estem le arról a falvédőről”, amit Te a civilizáció történetének nevezel. Naiv vagyok, vagy nem – számomra ez így látszik. Tévedni – emberi dolog.
intergold mondta
intergold írta:
Ugy latom, vigyaznom kell bizonyos kulcsszavakkal… :laugh:
prolizoli mondta
Nietz-senki írta:
Na jó de mi fog történni? Itt a földön az anyagi világban, ez az éteri világ (szféra) kapuinak megnyílása hogyan fog megtörténni? Konkrétan kérem a leírást nem virágnyelven. Tehát felkelünk 2012 december x-edike után és mi lesz? Bemondják a hírekbe, hogy megnyíltak az éteri világ kapui? Vagy felkelünk és egyszeriben teljesen másként fogunk gondolkozni mint eddig?
Prolizolik, Józsi bácsik és Teri nénik rádöbbennek, csak úgy a semmiből mindenféle filozófiai és tapasztalati alapok nélkül, hogy az egész eddigi életükben csak egy pici részét látták a valóságnak a többiről csak hibás sejtéseik voltak? Hirtelen át fogják látni az egész világ ekológiai, szociális, gazdasági és politikai problémáit? Hirtelen tudni fogják uralni minden gondolatukat, érzelmüket és tettüket? Vagy, hogy?
Jó, akkor mit értesz a megismerési szintek kifejezés alatt?
Márpedig szerintem éppen ebben van a lényeg. Ha az alapfeltételek nem változnak különösebben akkor a “kimenetek” sem fognak.
Tehát nem biztos, hogy ismerjük de tudjuk, hogy meg fog változni. Nem tudjuk, hogy mi de meg fog változni. Honnan tudjuk, hogy meg fog változni és éppen a közeljövőben ha azt sem tudjuk miről beszélünk?
Kellene, volna, ha. Tehát nem szüntetnéd meg a magántulajdont. Ez nagyon szép tőled. Min is kellene változtatni akkor, hogy a kecske is jól lakjon meg a káposzta is megmaradjon?
Ezt, hogy értsem? Mi az, hogy a halál birodalma? A halál az egy személy akinek birodalma van?
Attól eltekintve, hogy nem tartom megalapozottnak azt a meglátásodat, hogy az emberek 99%-a mellé pszihológust kéne rendelni, mi köze ennek a spekulációs tevékenységekhez a piacokon? Mert ha ez egyfajta szemléltető hasonlat akart lenni akkor ez egy nem jól sikerült hasonlat.
Tévedtél és még be is látod, ez mindenképp dicséretes tulajdonság.
Duncan Shelley mondta
Thirdeye írta:
Komolyan kellene venni egy ilyen cikket?
Ha minden illúzió, miért eszel, ha éhes vagy?
Duncan Shelley mondta
Nietz-senki írta:
Ha irigyled, hogy másoknak van tulajdonuk, dolgozz meg érte, és akkor neked is lesz. Ez egy őrült eszme. Ha semmi haszna annak, amit csinálok, miért csinálnám? Ha semmilyen módon nem tud megjelenni a személyiségem, mert mindent egy központi főakárki ír elő, miért ne az ellene való harc legyen az egyetlen tevékenységem?
Biztos, hogy pontosan tudod, ki volt Einstein és mi volt a szerepe?
Kérek erre alátámasztást.
Miért van az, hogy ezek a viszályok levezethetők emberi szinten, és kezelhetők is emberi szinten?
Számonmra ezek a gondolatok olyanok, mint amikor a kisgyerek a nagy apukájával fenyegetőzik, hogy az majd de rendet fog itt tenni!
A kisember, aki teljesen tehetetlen ezekkel a nála jóval nagyobb hatókörrel rendelkező emberekkel szemben, abba a hitbe kapaszkodik, hogy jön majd valami óriási hatalom, ami érte fog harcolni, és ami ellen ezek a hatalmasok éppen olyan tehetetlenek, mint ő hatalmasokkal szemben.
De ez a hit nem veszi figyelembe, hogy a kisember attól az, ami, hogy a felelősségszintje kábé a 0-val egyenlő, azok pedig, akik uralkodnak felette, tettek azért, hogy abban a pozícióban legyenek, amiben vannak.
Nietz-senki mondta
prolizoli írta:
Én sem tudom tökéletesen elképzelni – még egy verziót sem. De ez így van jól, mert akkor ettől többet próbálnék tenni. Egyáltalán nem tapasztalok másképp, mint az átlag – esetleg jobban elgondolkodom ezeken (jóslatokon is). A szellemtudományos ismeretek (ezek közt alig van tapasztalat – olvasmányok) segítenek jobban érteni – szinte mindent! Bizonyíték és konkrétum nincs! Szimbólumok, viszonyítások, hasonlatok vannak. Ha oda jutunk lesz bizonyíték – csak az nem lesz kellemes.
Az időpontban egyáltalán nem volnék olyan biztos – minden esetre olyan korszakváltás közeleg, mely méreteit és jellegét tekintve katartikus.
Sajnos az egész ügy kezdete tele lesz rossz dolgokkal (Földi, fizikai katasztrófákkal, titkos háborúval) – ezeket hozza a technikai civilizáció karmája, ami majd ránk zúdul.
Bármi – aminek akarati vonatkozása (lenyomata) van – az látható lesz. Lehet, hogy kell rá fókuszálni, de lényegesen egyszerűbb lesz az értés és a rálátás módja (koncentráció, meditáció). Az alvás jellege – összetevőit tekintve jelentősen változni fog. A feltöltődés (talán teljes egészében) az éber tudat számára ellenőrzött dolog (folyamat) lesz.
Gondolatok, érzések, holt lelkek stb. – melyek ebben a világban (szférában) “parkolnak” tapasztalhatók (láthatóak) lesznek.
Egymás akarata olyan lesz, mint a “nyitott könyv”, de olyan lények is – melyek az éteri (akarati) világ alkotó és tartozékai. Persze ők nem biztos, hogy folyamatosan tapasztalhatók – de ha minket megközelítenek, akkor bizonyosan.
Mindenkinek meg kell erősödni lélekben!
prolizoli írta:
Igen – egy különös ébredés, de aztán feldolgozási folyamata lesz az új tapasztalásnak (tehát mégsem teljesen egycsapásra). És egyáltalán nem leszünk urai sem magunknak, sem a helyzetnek. Attól hogy tisztába jövünk valamivel – nem jelenti azt, hogy uraljuk is.
prolizoli írta:
A misztikus tapasztalatok topikból – áthozva:
A négy szféra és őselem vetületében: Az ember élete első 7 évében a “föld-próbát” szenvedi el (testben levés): megismeri a fizikai törvények működését (saját bőrén). Élete második 7 évében szembesül saját akaratával és ösztön-erőivel (“tűz-próbák”, szorongások, félelmek). Élete harmadik 7 évében lelki kontaktok és konfliktusok érik. Másokkal (másságokkal) szembesül: szimpátiák-antipátiák (“víz-próbák” – az-az: meg kell tanulni úszni!). Az ember élete negyedik 7 évében keresi határait – a lehető legnagyobb (kozmikus) rendbe szeretne illeszkedni. Ennek neve és módja: “levegő-próba”: zuhanás (nincs mibe kapaszkodni). Vagy megtanulunk gondolataink által repülni; vagy a megsemmisülés-érzet hatalmasodik el rajtunk!
Nevezzük az első beteljesülést “föld-keresztségnek”, a másodikat “tűz-keresztségnek”, a harmadikat “víz-keresztségnek”, a negyediket “szellem-keresztségnek”.
Ezek a helyzetek mindnyájunk életén áthullámzanak; csak a társadalmi lét elnyomja érzékeinket és a múlthoz való egészséges kapcsolódást.
Tehát az a kérdés mennyire tudatosulnak ezek bennünk – csak ezáltal beszélhetünk megismerésről és különféle szintekről (a szellemtudományból átvett “mankók” segítségével).
prolizoli írta:
Ezek sors-kérdések!
Szerintem van emberi fejlődés az egyén számára (nem személyiség-fejlődés, mert az nem az ember egészével foglalkozik – csak az érvényesüléssel) saját élete által! Ekkor a szabadság a legfontosabb tényező.
Ha csak magamban meg tudok változtatni ilyet, akkor sem biztos, hogy jól teszem.
Szerintem ezt nyugodtan rábízhatjuk “teremtőinkre” – ez még maradhat spontaneitás.
prolizoli írta:
Próféciák szólnak róla és minden felekezet (vagy ember) a maga értelmezésében adja tovább (mint valami pletyka). Számomra a szellemtudomány mutatkozik olyannak, ami a legobjektívabb.
Szerintem aludjunk rá néhányat… Nem szívesen mondom meg másnak, hogy miként kellene gondolnia a minket körül-vevő valóságra.
Egy meditációt nem lehet elkezdeni a fizikai, vagy társadalmi létalapokból indulva! Mert a meditációhoz eleve szellemi alapok kellenek. Ehhez mindenképp kell egy ősi irodalom, aminek mentén az ember tapasztalatokat szerez. Egy igaztalan világ tapasztalati alapjairól indulva – nem lehet az igazságot megismerni.
prolizoli írta:
A használati jogok sokkalta fontosabbak volnának, mint a tulajdonjogok!!!
Nem volna baj a magántulajdonnal sem, ha az ember fejlődését szolgálnák. De nem egy szent működési terület ez, hanem valami szaporítani való – mások rovására!
Mit nem értesz ezen?
A felfogáson kellene változtatni! Az egész lét- és életfelfogáson!
prolizoli írta:
A halál birodalma az a világ (szféra), ahová minden lélek kerül a test halálát követően.
Ez az éteri-akarati szféra, ami a fizikai élet működését táplálja és valamelyest rendezi.
Ezen a szférán “túl” van még az asztrál és a szellemi világ (szféra). Ezek megismerése és tapasztalása még elvontabb dolog (az érzés-érzelem és gondolat-értés világa, “területe”).
Minden érzékfeletti szféra belehat életünkbe (fizikai valóságunkba). Az általam említett korszakváltás arról szól, hogy az éteri-akarati világ (szféra) elveszítené – az ember számára – érzékfeletti jellegét: tehát valami lelki tényező által érzékelhetővé válna.
prolizoli írta:
Pedig az emberiség 99%-a sikertelen! És ezt nem tagadtad! Hanem azt mondtad, hogy ez régebbi korokban is így volt.
Most arra támaszkodok, hogy csak Neked van igazad:
Akkor mi kellene ennek a 99%-nak – ha se magántulajdona, se használati joga (mert pénze sincs), se pszichológus…
Szerinted mi lesz ezeknek a jó abban, hogy működik a tőzsde, meg a világbank stb.???
Fordítva ülsz lovon! Egyetlen tőzsde-cápa sem azért veti bele magát a pénzmanipulációba, mert előzetesen megvizsgálta, hogy ez mindenkinek milyen jó lesz. Csak azért mert magát mindenki fölé helyezi!!!
Nem jó hasonlatot mondtam? Talán azért, mert nem akarod érteni.
Ez a Te önszuggeszciód jobb? Ki hiszi ezt el?
Már több ember akar manipulációból megélni, mint értékteremtésből!
Ha minden dolgozó mellé rendelünk egy tőzsde-cápát – nem ténylegesen, hanem államigazgatási arányok tekintetében – az gazdaságos lesz?
Akartam ezt az egészet finomabban, árnyaltabban…
Sajnálom, ha csak így érted.
prolizoli írta:
Azt mondtam: tévedni emberi dolog. Nem gondolom, hogy tévedtem – de előfordulhat.
Akkor – Tied a pálya!
Most bebizonyíthatod, hogy tévedtem.
Kíváncsivá teszel – hogyan kerülöd el a virágnyelvet!?
vilko barnabás mondta
@ Nietz-senki:
te mivel lövöd magad ementáli
:laugh:
Nietz-senki mondta
Duncan Shelley írta:
Szerencsére van akkora fizikai életterem (családi tulajdonnak nevezném feleségemmel és gyermekeimmel megosztva e tulajdont), hogy nem érzem magam nyomorultnak! Egyáltalán nem irigylem azokat, akik az életből csak annyit érzékelnek, hogy ezt (és a pénzt) helyezik minden fölé.
Szerintem nem “tanultunk” meg dolgozni. Csak dolgozgattunk – alkalom-adtán. E civilizációs világ azt súgja: Aki sokat dolgozik nem ér rá pénzt keresni. Egy pillanatig sem gondoltuk – mint nagyapáink – hogy a munka meghatározó lehet életünkben.
Mindenki hite által működik és alakítja életét! Ez egyáltalán nem kell hogy egyházi, templomi stb. legyen. Ezáltal működik az ember – de megkérdőjelezni másét: az általános. Én is megteszem – csak figyeld a különbséget! Én azt mondom: milyen kicsiny hit az, ami csak ennyit akar látni az életből – holott az jóval több. De nem ez a katasztrófa, hanem egy ilyen tévhitnek a világméretűvé növesztése!
Sajnos lesz rá mód ilyen “főakárki” ellen harcolni – csak nehéz lesz élve a közelébe kerülni.
Duncan Shelley írta:
Biztos van olyan, amit Te tudsz és én nem.
A relativitás elmélete igencsak alá-ásta “a mérésre támaszkodó tudományt”. Ez jelentősen megnehezíti minden ilyen jellegű adat alkalmazását. De ettől ez – szerintem – igaz! Szerinted megtörtént az a nevezetes “hajó eltüntetés” (legénységgel együtt), ami aztán – gyakorlatilag – tragédiának tekinthető?
Duncan Shelley írta:
Hasonlatot tudok – esetleg:
Krisztus előtt – az ókori görög gondolkodók, szerencsés helyzet által, mégis önerőből lettek szabad gondolkodók: szellemiségé váltak!
Ez a tény tette szükségszerűvé Krisztus tervezett eljövetelét – ami után minden ember szellemiséggé lett.
Már most a harmadik ember él a földön, aki már tértechnológia alkalmazását helyezte kilátásba. És most – talán – több tudós kolléga is be van avatva…
Ha ez életbe lép (igen hamar) – szükségszerűvé válik – e tudás egész emberiségre vonatkozó kiterjesztése. Ezt a szellemi világ fogja segíteni, vagy épp a megnyíló éteri világ előidézni.
Ez számos problémát vet fel.
Ugyanakkor látni kellene azt a világpolitikai helyzetet, ami ezt kikényszerítette – és már nem először van erről szó. Csak ezidáig a “színfalak mögött”…
Nézz utána a Keshe alapítványnak, hogy miről is van szó! A téma-ajánló topikban próbáltam felemlíteni. De az ügy egésze nagyon szövevényes és engem több-mindenre emlékeztet…
Duncan Shelley írta:
Aki komolyan veszi a karma törvényét – az beismerheti működésének alap-motívumait: Viszályt sokféleképpen el lehet indítani. Minden egyes viszály – hozza következményeit.
Csak egyféle módon lehet megállítani, ha valaki szeretetet (vagy kegyelmet) gyakorol. Ha megdobnak kővel – dobd vissza kenyérrel. Ekkor vége-szakadhat egy gyűlölet-láncnak. Ez emberi megoldás.
Duncan Shelley írta:
Nietz-senki
Posted október 1, 2012 at 12:35 DE.
Ezt azért hoztam be, mert az első iromány végén kihangsúlyoztam: Az ember a pozitív erők részéről magára lesz hagyva (az önállóság kedvéért) csak annyit fognak segíteni, hogy a mérleg ne dőljön a negatív erők javára. De az ügyet – mivel emberi karma – az embernek (emberiségnek) kell rendeznie!!! Jó volna, ha senki sem háborúsdira gondolna. Az a javairól le nem mondó, földi hatalom által lesz, ha nem sikerül őket időben hatástalanítani – nem likvidálni!
Elő kell venni nagyobb hitünket! Hogy legyen egy átfogóbb látásmódunk, ami már nem téveszthető meg. Ha tisztában vagyunk a helyzettel, akkor lehetnek helyes céljaink – minden nehézség ellenére! És ennek felelősségét minden embernek egyként (és együtt) kell viselni!
Nem mondok olyat, hogy ebbe bele kell hajszolni magát (vakon) mindenkinek.
A megértésre kell törekedni! És amíg az meg nincs, addig nem szabad dönteni! Viszont törekedni kell a megértésre! Az ember-ellenes erőket erősíti, ha valaki azt mondja én a kis ember mit tehetek erről – úgy sem fogom megérteni. Ettől még kegyelmet sem fog kapni. Ez mindnek előtt egy emberi ügy! Senkinek sincs ebben nagyobb joga, mint egyenként – mindannyiunknak!
Nietz-senki mondta
@ vilko barnabás:
Kíváncsi vagyok és próbálom használni a fejem – továbbá azt is, ami a “fizikain túl” van.
Csak abból kell kiindulni, hogy ami benned megszületik – az nem véletlen! Meg lehet érteni – még akkor is, ha nem tudatos “termék”.
Ilyet és ehhez hasonló kísérleteket bárki megtehet magán. Nem túl kockázatos.
És még valami: fel kell ismerni a szükségszerűséget! Az Isteni! Azért vagyunk szabadok, hogy képesek legyünk ilyenre. Minden, ami nem szükségszerű – nekem – eleve gyanús.
Aztán jóval könnyebb szelektálni.
Thirdeye mondta
Duncan Shelley írta:
A cikk azért érdekes nekem mert látok benne valami olyat amit magam is felismertem már , csak nem tudtam így megfogalmazni .
De hogy jön most ide az illúzió ?
Azért eszek mert mert éhes vagyok . Miért mond ez ellen a cikkben leírtaknak ?
prolizoli mondta
Nietz-senki írta:
Húú apám ez nekem már fantasy kategória! Lehetségesnek tartom a jövőben, hogy beleláthatunk majd egymás elméjébe de ezt inkább sci-fi vonalon tudom elképzelni mintsem valamilyen szellemi éterizéken. Tehát a technika a tudomány fog előállni valamilyen szerkentyűvel ami által láthatóvá lesz a másik ember gondolata, szándéka. Vannak már ilyen irányú kutatások. De nem tartom valószínűnek, hogy ez az elkövetkező 10-20 évben válik majd valóra. Meg remélem is, hogy nem. Az a sok disznóság amikre egyes nőismerőseimmel kapcsolatban gondolok…. 8-) :blush:
Próbálom megérteni de tőlem ez a fajta nyelvezet annyira távol áll. Ha jól értem, akkor itt arról van szó, hogy az ember ahogy felnőtté válik megismeri önmagát és a körülötte lévő világot és keresi a helyét benne, vagyis érvényesülni próbál. Ez miért éppen 28 éves koráig tart, vagy ez ilyen átlagolás? A 4×7 év után mi jön, repeta?
Amiről én beszéltem amikor az emberek közti tudásszintbeli különbségekről írtam abban a megismerés ténye szintén jelen van de más szemszögből közelíti meg a problémát. Én abból indulok ki, hogy vannak társadalmi osztályok: szegény, proli, közép és felső osztály (az egyes osztályokat egyébként még további rétegekre osztom, összesen 10 réteg). Ezek az osztályok a munkamegosztás miatt alakultak ki, mintegy törvényszerűen.
Azt, hogy ki milyen osztályba tartozik az a tevékenység határozza meg amiből megél amivel a kenyerét keresi. Nyilván amikor valaki megszületik valamilyen osztályba születik meg, abba amibe a szülei tartoznak. Minden egyes osztályba tartozó emberre (csoportra) általában más és más gondolkodásmód és világnézet jellemző. A világnézetük azért olyan amilyen mert abban a környezetben (osztályban) nőttek fel és élnek amiben. Az osztályukba tartozó emberektől tanulnak meg gondolkodni és a világra tekinteni.
A felnőtté válásuk során a magukban felmerülő, világgal kapcsolatos kérdéseikre az “osztályuktól” kapnak válaszokat és a legtöbben elfogadják azokat. Vannak emberek akik képesek osztályt ugrani-váltani életük során (természetesen felfelé értem, hisz lefelé könnyű csak zülleni kell). Ez az ugrás azért sikerül nekik mert az életük során szemléletmódot váltanak és ezáltal másként kezdenek gondolkodni és cselekedni, mások lesznek a prioritásaik és céljaik, más módon fogják megkeresni a kenyerüket.
Ez a szemléletmód váltás egyrészt az adottságaik miatt válik lehetségessé, másrészt a megváltozott életkörülményeik hatására. Más mintákat kezdenek el követni mint amilyenek az osztályukra jellemzőek. De a legtöbb ember az osztályában marad egész élete során, azon belül ér el sikereket vagy kudarcokat, lép szintet-réteget vagy esik lejjebb. Vannak persze olyan tevékenységeket űzők akiket nem könnyű besorolni valamilyen osztályba (pl. élsportolók, művészek, kívülállók) de ha egyénenként vizsgáljuk, azért be lehet őket tájolni valamelyik osztály valamelyik rétegébe.
Amikor arról beszéltem, hogy ha az alapfeltételek nem változnak különösebben akkor a “kimenetek” sem fognak akkor éppen a fentiekről beszéltem.
Ahhoz, hogy az emberek döntő többségében olyan szemléletváltás következzen be mint amilyenről te beszélsz, azoknak a gondolkodási mintáknak és világszemléleteknek kellene megváltozniuk amelyek az egyes osztályokra jellemzőek. Én nem látom reális esélyét annak, hogy ez a közeljövőben megtörténne.
Különböző katasztrófák, háborúk, járványok visszaesések eddig is voltak de az osztályok és a köztük lévő különbségek nem változtak. Mert nem változtak a gondolkodásbeli és az ebből adódó anyagi és életmódbeli különbségek.
Számomra meg nem, de ezzel nincs problémám. Mi ketten egész másként látjuk a világot aminek van előnye és hátránya, de addig nincs baj amíg nem lőjük egymást. :cowboy:
Én értem, hogy te mit kifogásolsz a tulajdonjoggal kapcsolatban de úgy látszik te nem érted, hogy én mit kérdeztem. Nem azt kérdeztem, hogy mi a problémád vele hanem, hogy HOGYAN akarod megoldani ezt a problémát? Például milyen törvényeket és szabályokat hoznál a magántulajdonnal kapcsolatban, hogy azok olyan irányba tereljék az emberek viselkedését ami kívánatos lenne a probléma megoldásának szempontjából?
Remélem nem haragszol meg ha rámutatok, de nem te vagy az első aki ezt a dolgot felveti a magántulajdon fennállása óta. Több ezer éve prédikálják ezt csak a megoldást még nem született meg. A felfogáson kellene változtatni? Ezt is mondták már rengetegszer. Hogyan? Milyen módon? Mert te mint egyén a saját felfogásodon tudsz változtatni ha úgy látod, hogy az neked jobb. De meg tudod változtatni a tömegek, a társadalmi osztályok közti felfogásbeli különbségeket? A döntő többséget? Annak az 5-10% -nak akik osztályt ugranak, megváltozik az életfelfogása az egyes generációkban, de a többségé nem. És még annak az 5-10%-nak sem feltétlen arrafelé fog változni amerre te szeretnéd. De ugyanúgy lecsúszni is fog 5-10% fentebbről lejjebb különböző okok miatt.
prolizoli mondta
Nietz-senki írta:
Ne ferdítsd el a szavaimat! Mikor állítottam én olyat, hogy az emberek 99%-a sikertelen? Az, hogy te az emberek nagy többségének életét kudarcnak tartod azért mert nem dollármilliomosok vagy milliárdosok az a te mércéd nem az enyém! Szerintem aki így gondolja az talán tényleg pszihológus segítségére szorul, mert ez egy elég pesszimista életszemlélet.
Meglep egyébként, hogy te aki olyan nagyra tartod a szellemi életet, a siker egyetlen mérőeszközének a vagyont ismered el, méghozzá nem is akármilyen vagyont, hanem a sok-sok dollármilliós vagyont! A szemedben csak az sikeres aki nagyon gazdag. Nem mond ez ellent a szellemtudományoknak? O:-) ;-)
Az emberek 99%-a nem rendelkezik magántulajdonnal, használati jogokkal, se pénzzel? Egyre érdekesebb a valósággal nem egyező dolgokat állítasz. Mondjuk az igaz, hogy az emberek kb. 99%-ának (legalábbis a nagy részének, nem tudok pontos adatot) nincs
pszihológusa, de nem hinném, hogy ez oly nagyon hiányozna nekik. Vagy te már láttál nagy tömegeket tüntetni “Pszihológust akarunk!” vagy “Munkát, kenyeret, pszihológust!” feliratokkal?
Idemásolom amit írtam:
“…Márpedig ha belegondolsz ez éppen, hogy jó dolog! Ugyanis csak akkor tudnak egyre többen foglalkozni érték-teremtés nélküli – spekulációs tevékenységgel a meggazdagodás reményében ha van rá lehetőség vagyis egyre jobban megy a gazdaság. Kis piac, kis lehetőség kevés embernek, nagy piac nagy lehetőség sok embernek…”
A vastagon megjelölt rész a “spekulációs tevékenység a meggazdagodás reményében” szerinted azt jelenti, hogy én valamilyen a köz javára végzett önzetlen tevékenységről beszéltem?
Arról beszéltem, hogy ma egy átlagos pénzügyi lehetőségekkel rendelkező embernek is módjában áll a tőzsdén kereskedni és ha jól csinálja meggazdagodni. Ma a piacok jóval nagyobbak és kiterjedtebbek (és ezáltal jóval több embernek nyújtanak lehetőséget) mert a gazdaság sokkal több árut és szolgáltatást tud kitermelni mint régen. Ez nem volt mindig így. Valamikor csak vagyonos embereknek adatott meg a piaci kereskedés lehetősége. Szerintem ez egy jó dolog, hogy a proliknak és a középosztály alsóbb rétegeinek is megadatik ez a lehetőség. Ezért jó nekünk többségnek, hogy működik a tőzsde meg a piacok.
Az, hogy mit akar vagy mit szeretne valaki, meg az, hogy mennyit tud belőle megvalósítani, két különböző dolog. Sok férfi (köztük én is) szeretné megdugni Jessica Albát vagy Eva Mendes-t de az nem olyan egyszerű. A tőzsdei vagy az ingatlan kereskedés sem olyan egyszerűen működik, hogy kicsit adok kicsit veszek egykettőre gazdag leszek.
Ez egy lehetőség ami megpróbálható. Akinek sikerül annak jó, akinek nem sikerül az meg továbbáll és keres más lehetőségeket. Ebből logikusan adódik, hogy nem lesz minden ember mellé rendelve semmilyen tőzsdecápa, hiszen a piacokon kiszelektálódik az aki nem alkalmas erre a tevékenységre. Úgyhogy ettől nem kell tartanod.
Csak nyomjad bátran ne finomkodjál, így legalább tényleg értem, hogy mi böki a csőröd. Az elvontabb fogalmazást hagyd meg a magasabban képzett fórumtársaimnak. :blush:
Alex mondta
Putyin998 írta:
Nem értek Veled egyet. Döntést hoztál a magad dolgait illetőleg. Van egy életfelfogásod amit bevonzasz, mert megtanítottad magadat arra, hogy milyen helyzetekben érzed jól magad. és mivel jól vagy kondicionálva és mivel a gondolatoknak teremtő erejük van, hát megtörténik. Akik túl sokat panaszkodnak azokkal mindig valami rossz történik, mert ők meg azt teremtik meg.
Szóval szerintem rengeteget tettél.
Nietz-senki mondta
prolizoli
Posted október 1, 2012 at 12:24 DU.
Nietz-senki írta:
Ezek együttesen olyan “jól működnek”, hogy már az emberiség 1%-a – “krémje” – birtokolja a föld teljes értékének (vagyonának) 99%-át.
Ez nem cáfolat – hanem beismerés (szerintem). Ebből indultam ki – amikor szóvá is tettem!
Te vitatkozni akarsz?
Akkor keress más partnert!
Én tisztázni szeretnék dolgokat.
Ehhez kell mindkettőnk álláspontja.
A fent említett esetben Te minek neveznéd a 99%-ot? Sikeresnek?
Nem tetszett a hasonlatom? Hogy a 99% mellé akár pszichológust is rendelhetnénk – csakhogy ez nem lehet gazdaságos.
A “Lelked rajta” topikban írtam a pesszimizmusról – abból is kiderül mennyire nem a sikerességen múlik az “emberré-válás”, az-az hogy megtaláljuk magunkat.
Én tudom a, hogy a “sakk-asztal” melyik oldalán ülök (nem, mintha nem lettem volna már számtalanszor a másik oldalon is). És ha egy álláspont védhetetlen – beismerem (tévedni emberi dolog).
De vereség esetén nem szokásom olyat mondani, hogy az ellenfél a hibás, mert a helyemre ült.
Értékrendem egyáltalán nem pénz-alapú. Tehát, ha magam életét nem; akkor másokét végképp és egyáltalán nem akarom megítélni – de a látszat és a pénz alapján: nem, nem, nem!!!
Próbáltam kifejteni a magántulajdon jelentőségét – nem tudom sikerült-e értelmezni, vagy elakadtál saját kifogásaidban.
A pénz jelentőségét – már Alexal tisztáztuk: általános áru-érték helyettesítő eszköz. Nem több attól, csak annyival, hogy egy világméretű tömeghisztéria épült köré. Ezt a Tőzsde hozta létre és az tartja életben.
Tehát: tömeg!
A tömeg inspirációs közeg – ahol a hitnek speciális szerepe van.
Az ember (egyén) ezekkel szemben: “intuíciós közeg”!!!
Magunkban is tisztázhatunk dolgokat!
(most nincs több időm – ha van mit tisztázni folytathatjuk; ha iszap-birkózni akarsz majd keresek neked valami ellenfelet – bocsi)
prolizoli mondta
Nietz-senki írta:
Minek a beismerése? A te mondatod arra utal, hogy régen ez másként volt tehát, hogy volt olyan időszak a civilizáció történetében amikor nem egy kis százaléka az emberiségnek birtokolta a meglévő vagyon nagy részét. Én pedig rákérdeztem, hogy mikor (milyeni időszakban) volt ez másként? Mivel én nem hiszem azt, hogy ezek az arányok az elmúlt pár évtized alatt alakultak volna ki, hanem ez volt a felállás a közép és ókorban is.
Ha erre azt felelted volna, hogy volt pl. a kommunista országokban, arról lehetett volna elmélkedni (igaz-e vagy sem). Erre te jössz a sikertelenséggel. ?:-)
Ha a siker mérvadója az, hogy beletartozik-e valaki abba a szűk rétegbe akik a vagyon nagy részét birtokolják akkor az emberek nagy többségét nem nevezném sikeresnek. De ez a siker mérvadója? Ki az aki e mérce szerint osztja fel sikeresre és sikertelenre az embereket? Nevezhetünk valakit sikertelennek mert nem tartozik bele abba a szűk rétegbe?
Én azt tartom sikeres embernek aki képes megvalósítani, elérni a kitűzött céljait. Sőt, továbbmegyek, azt az embert nevezem sikeresnek aki megtesz minden tőle telhetőt, hogy a céljait elérje. Mivel az ember nem mindenható és nem csak rajta múlik a cél elérése. Vannak dolgok amelyek a hatáskörén kívül esnek. De az, hogy megtesz-e mindent amit megtehet, ott ahol van, azzal amije van, az csakis rajta múlik.
Azt, hogy az én számomra mi a sikeresség mérvadója leírtam az előbb. Van aki hasonlóan gondolja van aki nem. Hogy valaki sikeresnek-e érzi magát vagy sem az szerintem nagyban függ attól, hogy az ő számára, belül mi a sikeresség mérvadója. Mert e szerint a belső mérce szerint ítéli meg az önmaga és mások sikerességét vagy sikertelenségét.
Hogy megítéljük az egyén sikerességen múlik-e “önmaga megtalálása” és ha igen milyen arányban, ha pedig nem miért nem, ahhoz előbb tisztáznunk kell a fogalmakat. Nem olvastam az írásod a pesszimizmusról abban a topikban, úgyhogy addig nem tudom pontosítani azt, hogy mit értesz az “emberré-válás”, a “megtaláljuk magunkat” fogalmak alatt.
Nem tudom, hogy pontosan mit értesz vereségnek (ki vesztett, miben, mikor?) és helyekre ülésnek, de kíváncsi vagyok rá.
Te:
Az egyik legnagyobb probléma világunkban a magántulajdon és örökíthetősége, mely hihetetlen vakságot és kapzsiságot eredményez.
Én:
Ha megszüntetnénk a magántulajdont (a probléma te általad megjelölt forrását) az nem lenne jó gazdaságilag, vagyis rosszabb lenne mindenkinek mint most.
Te:
A megélhetés és az ember fontosabb mint a magántulajdon. Az volna a fontos, hogy mindenki a maga munkája gyümölcsét élvezze!
Én:
Min is kellene változtatni akkor, hogy a kecske is jól lakjon meg a káposzta is megmaradjon? (Tehát mit javasolsz a probléma javítására, hogy mindenki a maga munkája gyümölcsét élvezhesse?)
Te:
Nem volna baj a magántulajdonnal sem, ha az ember fejlődését szolgálnák. A felfogáson kellene változtatni! (Tehát számomra az derült ki, hogy mégsem a magántulajdon és örökölhetősége a probléma szerinted mint ahogy legelőször állítottad hanem az emberek hozzáállása a magántulajdonhoz)
Én:
A felfogáson kellene változtatni? Ezt mondták már rengetegszer. Hogyan? Milyen módon? Meg tudod változtatni a tömegek, a társadalmi osztályok közti felfogásbeli különbségeket? Hogyan? (Tehát, tudsz működő módszert?)
Te:
Próbáltam kifejteni a magántulajdon jelentőségét – nem tudom sikerült-e értelmezni, vagy elakadtál saját kifogásaidban.
Rákérdeztem, nem is egyszer, hogy tudsz-e valamilyen működő megoldást javasolni a magántulajdon és az azzal való visszaélések problémájára ami csökkentené, javítaná azt (pl. szerintem Silvio Gessel gazdasági elgondolásai érdemesek lennének a kipróbálásra). Ugyanis érdekel, hogy tudsz-e netán valamiről (működőről) amit eddig még nem hallottam, de nem kaptam rá választ csak annyit, hogy elakadtam a saját kifogásaimban.
A pénz áru-érték helyettesítő eszköz, de van még más szerepe is. Például a pénz többek közt a gazdaság “vérkeringése” is.
De mi nem arról beszélgettünk, hogy mi a pénz a közgazdasági elméletek és gyakorlatok szerint. Mi arról beszélgettünk, hogy mi jó az embereknek abban ha működik a tőzsde. Erre válaszoltam. A válaszomhoz még azt is hozzáteszem, hogy a tőzsde által a világ gazdasági folyamatai is jóval könnyebben működnek mint nélküle. Márpedig ha könnyebben működnek az mindenkinek jobb mintha nehezebben működnének.
Csak tudod, úgy nehéz tisztázni dolgokat ha az én álláspontomnak, mondataimnak, kérdéseimnek olyan értelmezést adsz amelyet nem képviselnek.
Alex mondta
prolizoli írta:
Ez az én véleményem is.
prolizoli írta:
Ez az én véleményem is.
Nietz-senki mondta
Alex írta:
Számomra ez azért nehezen hihető, mert én azt gondolnám, hogy ez a 2009-es arány (mely bizonyára sokkoló mivolta miatt csak mostanában látott napvilágot) a (világ-) gazdaság folyamatos lassulása és a népesség jelentős növekedése által állhatott elő.
Vagyok olyan pesszimista és egyben kritikus, hogy azt gondoljam: nem fejlődést akaró és dinamizmust rejtő ős-erők kaptak szerepet – pedig a népesség fejlődése mindig a jobb-lét reményében “ugrik” meg!
Az ígéret szép szó… Pedig a fejlődő világnak folyamatosan sok-minden be volt ígérve – de inkább csak (nagylelkű) segélyszállítmányokra futotta.
Ez olyan komikus helyzet, mint amikor a kutyám labdázni akar – de (pofája) nem engedi el a megszerzett labdát (lányaim is sokszor jártak így a játszótéren); valami önzés- féle ez a dolog.
Tévednék?
Amit állítok az ENSZ 2009-es jelentése (1-99% fordított népesség és vagyon arány).
Én azt gondolnám, hogy soha ekkora vagyoni különbségek nem voltak ember és ember között.
Ti ezt elfogadhatónak tartjátok olyannyira, hogy azt állítjátok ez a történelemben mindig is hasonló lehetett.
Akkor hát bizonyítsátok Ti ezt!
Alex írta:
Bizonyos érdekek mentén – szerintem is.
Nietz-senki mondta
prolizoli írta:
Az 1-99% fordított népesség és vagyon arány beismerése!
E bekezdésedben állítottakat – világunk egészére vonatkozóan – valószínűtlennek tartom, Alexnak is jeleztem. De senki sem akadályoz abban, hogy bizonyítsd állításod.
A sikeresség tekintetében kérdezd meg az utca emberét, barátaidat – hova helyezik magukat és mennyire tartják magukat sikeresnek.
Te meg Alex – nyilván – különleges emberek vagytok. Azért nézzetek körül alaposan!
Magamat egyáltalán nem tartom oly különlegesnek, hogy ilyen hír ne hozzon ki a sodromból!
Sajnálom, ha különbözőségünk kölcsönös áldozatává válunk.
Ha van mit tisztáznunk – én mindent meg fogok tenni érte!
prolizoli írta:
Minden emberi társadalom (kimondatlanul is) ezt teszi – mindenki gyakorolja ezt az ítéleti módot (legfeljebb nem hangoztatja). Kérdezz meg akár 10 éves gyerekeket! Lesz köztük, aki ki fog kinevetni – mert ezek alapok.
Te hol élsz Zoli?
És ha én társadalmi helyzeteket jelenítek meg én társadalmi nyelvezetet használok. Ez nem az én értékrendem, de én is beletartozok ide.
Téged érdekel a tőzsde – nem gondoltam, hogy félre-értesz. Ez kiveri a biztosítékot nálam is. Ha tudok elvon infóval szolgálni – az is társadalmi csatornákon jön, nem az Istentől. De az másról szól – más a nyelvezet is.
Amit Te siker kategóriába sorolsz, azt én emberi mélységeknek nevezem – éppen a sikertelenségek által jönnek létre az ember finom lényében.
Továbbá: a tőzsde, a pénz-világ tömeg-effektek – egyetlen ember sem mozgat hegyeket. Mondtam – ez sajátos céllal (hit által) létre-jött tömeg! Tehát inspirációs közeg.
Ez számomra nem emberi kategória.
prolizoli írta:
Nem baj, hogy így gondolkodsz ezekről a dolgokról. Néhány év múlva lehet Te is másképp gondolod.
Én túl sokszor nézek tükörbe ahhoz, hogy a Te véleményedet ne legyek képes elfogadni. És ha látnál engem, ábrázatomat a sikerrel semmiféle pozitív összefüggésbe sem hoznád – pedig bizonyosan kevés tapasztalattal bírsz. De nem hibáztatlak ezért – mégis bizonyos vagyok abban, hogy többet értenél belőlem…
Az emberré-válás nem a születésből következik, hanem az élet értéséből. Nem reflexekből és okosságból. Sok dolog segíthet ebben – de akadályozhat is. A sors-élet is elvezeti az embert saját magához – de a meditáció erre traumák nélkül is képes. De ezt megvalósítani megint csak nehéz ügy.
prolizoli írta:
A sakk egy trükkös játék, de azért az durva – ha csak egy nehezen tartható állásban – megpróbálnék az ellenfél helyére ülni (vagy egy forgatható sakkasztalt – gyorsan, észrevétlen átfordítani). Ez versenyben nyilván nem fordulhat elő – meg ugye a vezetett bábok színe, pozíciója mind átfordul (ez nyilván vicc).
A sakk által nagyon sok-mindent megtanultam – nem vagyok nagyon buta gyerek – ; de minden tudás eltörpül a “veszíteni tudás” mellett.
Én ezt jól ismerem – Te pedig majd megismered.
prolizoli írta:
Nietz-senki
Posted október 4, 2012 at 8:22 DU.
A használati jogok sokkalta fontosabbak volnának, mint a tulajdonjogok!!!
Nem volna baj a magántulajdonnal sem, ha az ember fejlődését szolgálnák. De nem egy szent működési terület ez, hanem valami szaporítani való – mások rovására!
Mit nem értesz ezen?
A felfogáson kellene változtatni! Az egész lét- és életfelfogáson!
A használati jogok! Gróf Széchenyi István mondta: “Azé a föld, Aki megműveli!” Kossuth is úgy nevezte: a “Legnagyobb Magyar” – pedig volt köztük bőven vita.
Az életnek semmi köze a tulajdon-birtokló magatartáshoz – ezek állati ösztön-ragadványok, melyek nem képesek felérni a létezéshez.
Az élet lehetőség arra, hogy az ember tudata által jusson el a létezéshez.
Az a rend, amit az emberi társadalmak teremtenek a társadalom szükséglete – nem az emberé.
A tulajdon-birtok és pénzügyi mizéria a társadalom túlműködése – az embernek semmi szüksége arra!
Úgy tűnhet, hogy gazdag dinasztiákban túl-élők az ősök. Mert tudatos láncolat. De tartalom nélküli.
A létezés ismérve a “miért”!
A társadalomé a “hogyan”. Az emberi szellem a “társadalom palackjába- zárva” – szunnyad.
Akkor most létezni akarsz, vagy a csorda-szellemhez akarsz tartozni?
Vakon beleveted magad abba, ami jónak tűnik?
Akarsz megvilágosodás nélkül “megtérni” – tessék, csak tessék! Van bőven felekezet,vallás meg Jézus-szíve brigád – mely befogad; csak nincs értelme.
Nem én semmi más gazdasági elméletről, csodáról nem tudok. Az a beismerés maga volna a legnagyobb gazdasági csoda, hogy a világ vezetői beismernék, hogy minden embernek működési terület (levegő, szabadság) kell – nem alamizsna!
prolizoli írta:
Nagyon egyet értünk!!!
De miért nem kering ez a “nemes vér”? Megmondom: Mert a “vezér-ürük felértek a csúcsra” nincs hova tovább menniük – nem érdekük a fejlődés (számukra érthetően). És valamiért a tőzsde úgy működik, hogy a fejlődést akaró erőkbe senki sem akar tisztességesen befektetni (sokkal-inkább kizsákmányolni). Így a fejlődést akaró áldozatkész erők nem képesek megerősödni – önállóvá válni végképp nem!
Szerinted Mátyás-király miért a köznemességre támaszkodott? Miért nem a főnemességre? Mondom: Mert nem akarta az országot (jobban) szétszakítani. Így valamelyest volt egységes jellege. Persze erős kéz kellett hozzá (és voltak e politikának is árnyoldalai). Ilyen stratégiát nem lehet ímmel-ámmal végig- vinni.
Ha Azok a szellemi, asztrális és éteri lények melyek ténylegesen áldozták magukat a jövőért, a fejlődésért (az emberért stb.) – ha ezek egyáltalán nem léptek volna hátrébb, nem teremtettek volna teret az utánuk jövőknek – akkor bizony nem okoskodnánk itt ilyen vitézül…
Kockázati-elemzés, kockázati tényezők… És ha azt mondom, hogy mindigis több pénz lett kivéve a tulajdonosok által a működő rendszerekből, mint amit szabadott volna. És ennek a maximumát akarták újra -és újra túlszárnyalni… Hogyan bizonyítod, hogy nem erről van szó?
A fejlődéshez áldozatokra van szükség! De nem a fejlődést akaró erőket kell feláldozni időről-időre!
Hamarosan “kibújik a szög a zsákból”. Hogy mennyire áldozatképtelen ez a mechanizmus. Hogy mennyire nem a fejlődést akarják majd megvalósítani, hanem saját pozíciójukat bármi áron megtartani.
Inkább legyen Nektek igazatok – nem teszek panaszt sehol – örülni fogok annak!
prolizoli írta:
Ilyet nem akarok! Ha úgy gondolod, hogy részemről ilyen történt – akkor elnézést kérek!
Mint mondtam: ha van mit tisztázni – tegyük meg! És még van bőven (de most ezt elküldöm).
Nietz-senki mondta
prolizoli írta:
Az emberek 99%-a nem rendelkezik annyi vagyonnal és pénzzel, hogy sikeresnek nevezné magát. Az ember olyan, hogy csak viszonyítani képes – érzékei nem segítik hozzá sem abszolút értékhez, sem abszolút értékrendhez. Tehát csak a viszonyítás marad eszközül.
Igen szerintem is az embereknek legalább annyira nincs szükségük pszichológusra, mint olyanokra sem, akik munkájuk értékével manipulálni képesek.
Az előző hozzászólásodra nem válaszoltam a “helyes célokat” illetően.
Beismerem – azért akad normális ember bőven. Tehát ezek a célok amennyiben saját értékteremtésről szólnak és valóban így valósulnak meg (nem érték-manipuláció által); akkor azok tényleg eredeti emberi minőségeket képeznek (kategóriák).
prolizoli írta:
Ebben ugyanúgy kételkedek, mint első olvasatra.
Szerintem ok okozat fel van cserélve.
A “jóképűek” ugyanúgy foglalkoznak ezzel, akkor is – ha nincs elégséges értékteremtés az értékpapírok mögött. Rámenős üzletemberekkel találkoztam már bőven – be-látóval még nem! De olyanról sem hallottam, hogy a Tőzsde bejelentett volna olyat, ami saját működését korlátozta volna.
Ez olyan, minthogy egyetlen vallási vezető sem mondta híveinek, hogy szorítsák magukat a kisebb szaporulat irányába – hisz akkor saját jövőjüket is alá-ássák. A szaporulat az egyik biztosíték, hogy a saját vallási irányzat erősödjék.
prolizoli írta:
Nem.
De épp ezért nem is fogja azt szolgálni!
A piacra azért van szükség, hogy a fölös értékek megtalálják leendő gazdájukat: felhasználóját, hasznosítóját! Hogy mindenki megtalálja azt, amit keres! Nem azért, hogy drágábban adjon tovább azon.
Ez is igazolja, hogy csak használati jogokat szabadna legalizálni konkrét szerződéses időszakra (tehát csak bérleti jogot). Idő előtt semmi szín alatt sem volna új értékesítés. Esetleg a bérlő halála (vagy egyéb megvalósíthatatlanság) esetén.
prolizoli írta:
Ez a “mézesmadzag”. Ez szintén hit jellegű dolog. És működhet is. Csak egy társadalmi vezetés részéről felelőtlenség. Mert, ha a pilóta-játékot (piramis-játékot) nem engedik – ezt sem szabadna. Nem valós szituációk (adás-vétel) – hanem manipulációs helyzetek ezek.
Ami az alaphelyzetet illeti: termelő keresi a felhasználót – itt egy információs közegnek kell működnie; nem manipulatív közegnek!
Már több ember akar manipulációból megélni, mint értékteremtésből!
Ha minden dolgozó mellé rendelünk egy tőzsde-cápát – nem ténylegesen, hanem államigazgatási arányok tekintetében – az gazdaságos lesz?
prolizoli írta:
Tetszik a hasonlatod – ugyanis itt tényleg ösztönerőkről van szó. Itt nagy tehetetlenségi erőkről van szó.
A “vezér-ürük” felértek a csúcsra, de – ugye – megtorpantak a “mennybe- menetel” előtt! A csorda pedig tolná őket feljebb… Szóval itt megütközés lesz – barátom!
Vagy hát kellene valami okos megoldás!
Te akarsz közvetíteni?
Alex mondta
Nietz-senki írta:
A kérdés kapcsán sem prolizoli sem én nem fogalltunk állást az mellett, hogy ez az állapot valójában elfogadható-e. Én magam szempontjából azt gondolom, hogy tényként el tudom ezt fogadni. A vagyont a társadalom hozza létre (az emberi munka, ami viszont a társadalomban érvényesül). Mivel a társadalom maga pedig piramisszerűen épül fel, ahol a csúcson koncentrálódik a hatalom, nyilván a dolgok logikájából kifolyólag a vagyon is ez szerint a kulcs alapján fog koncentrálódni.
Nietz-senki írta:
Mondhatnám egyszerűen azt, hogy 2-1-re le lettél szavazva.
A bizonyítás persze csak közvetett lehet, de én érvként azt hoznám fel, amit már sok formában leírtam: mivel az emberi társadalmak felépítése évezredek óta azonos sémát követ, a mechanizmusok változatlansága miatt az eredménynek is állandóan azonosnak kell lennie.
Nietz-senki mondta
Elnézést, hogy saját pontatlanságom javításával kezdem:
Nietz-senki
Posted szeptember 17, 2012 at 5:50 DE.
A pesszimizmusról az “Elfelejtetted, hogy isten vagy?” – topikban írtam az idézett dátum alatt.
Az emberi mélységeket pedig egy rövid írásban érintem a “Gazdaság és politika” – topikban: Nietz-senki
Posted szeptember 29, 2012 at 6:42 DE.
Elnézést, hogy ajánlgatom magam – remélem hozzásegít némi megértéshez.
De azt továbbra sem mondom, hogy valamit is el kellene hinni, amit állítok.
A saját meggyőződésre szólítok mindenkit! De olyan körültekintéssel, ami kevesebb kritikát eredményez, mint ami engem ért – vagy mint amit én tettem szóvá!
prolizoli írta:
Tehát a jogi gyakorlatban ismert bérleti jog és mondjuk a családi tulajdont bizonyos ésszerű határokon belül el kell fogadni – de lényegében engem ezek a dolgok nem érdekelnek (az igazság – saját igazságérzetemből értve – annál inkább). Szerintem ilyen véleményeket kell összehasonlítani – nem olyat, ami valami fölényt akar biztosítani.
Én egyet szeretnék: ha az emberek gondolkodnának és ezeket megosztanák egymással! Mire is való ez a blog? (Lehet, hogy félreértettem valamit?)
Ha a politikai és jogi élet ennek szolgálata volna, nem egy hatalmi eszköz, vagy haszonlesés!
Ha a piac, a tőzsde és a pénz-eszközök azt a szerepet töltenék be, amire valók!
Ha az emberek nem trendeket követnének, hanem szabadok volnának nemcsak akaratukban és szellemükben, hanem lelkületükben is! Ha nem oda-ragadni akarnánk mindenhez – hanem megérteni!
Ez számomra mind: egy!!! Igazság, amit az embernek kell megtestesíteni!!! Mert az állatok erre még képtelenek. Ha az állatok megtennék ezt – hozzájuk szólnék (nem vacakolnék veletek).
Az ember a kozmikus igazság eszköze ezen a bolygón – akár sci-fi, akár nem.
Az Isten már nem segíthet rajtunk – túl-fejlődtük. Az ember a negyedik szellemi hierarchia – és mi hülyeségre használjuk képességeinket… (“majmok bolygója”)
Én csak embereket ismerek – a tömeg számomra nem emberi kategória (állati – azokkal nem tudok mit kezdeni: nem tudok nyelvükön szólni).
Alex mondta
Nietz-senki írta:
De Te még Te sem akarod követni a saját receptedet. A tömeg valósság, reális erők, aminek előnyeit és hátrányait is élvezhetjük illetve elszenvedhetjük.
Ha uralni akarod ezeket az erőket, hogy ne azok uraljanak téged, az kell, hogy beszélgessünk róla és minnél jobban megértsük.
Ugyanis ez a megértés az, ami hatására az egyén ellent tud állni a trendnek. De a megértéshez el kell jutni.
A mindenféle spirituális dolgokkal lehet, hogy ugyanazt mondod, mint én, csak más szavakkal, de mivel nem tudom utánnadcsinálni – ezeknél a lelki dolgoknál mindig a legnagyobb probléma, hogy az utánzás nem olyan egyszerű – a saját tapasztalat megszerzése nehezebb.
Míg a tömeg esetében vannak olyan dolgok, amiket ha elmondok vagy megmutatok neked, akkor megtapasztalhatod. És akkor tudunk egy dologról beszélni. Ami jó, hogy a tömeghatások legyőzéséhez tudatosság kell, ami nagyon is egybecseng a Te mondandóddal.
Nietz-senki mondta
Alex írta:
Na tessék – megint “tömeggel” találom magam szembe. :-)
Meglehet nemcsak ábrázatom, hanem igazságérzetem is túlhajszolt?
Országomban minden tükröt le fogok szereltetni! Otthon nem tehetem meg (három lányom van).
Fiam most féléves. Mikor meglát “röpdös”, mint valami kismadár.
Talán én is voltam ilyen – nem tudom hogyan lettem ilyen károgó varjú.
Alex mondta
Nietz-senki írta:
Mármint, hogy igazságtalan-e, ha olyan kevés ember kezében annyi vagyon összpontosul?
Erre a válaszom az, hogy attól függ mihez kezdenek vele.
Ha olyan dolgokra használják, ami minden ember hasznára válik, akkor kategórikusan nem mondhatom azt, hogy ez a rendszer így igazságtalan lenne, ugyanis a koncentrációnak lehet az az eredménye, hogy sokkal gyorsabban és efektívebben érjük el a céljainkat és amik mindenki számára jót hoznak.
Ha olyan dolgokra használják, amik viszont nem szolgálják az emberek hasznát és boldogulását, akkor nyilván a 1%:99% felosztás nem teljesen kóser.
Nietz-senki mondta
@ Alex:
Nem – a legutóbbi hozzászólásom nem a világ dolgairól szól. Csak az én személyes és családi életemről.
nev3rlive mondta
@ Nietz-senki:
hat ahogy intezed a csaladod dolgait ugy mindenestol kb ugy vezetned a vilagot is csak makroba , ez a velemenyem persze magamra is nezve viszont nekem nincs meg utodom , ugyhogy csak velemenyt tudok formalni vakon tapasztalat nincs csak masoktol latott es abbol kiszurt szamomra ertekes vilagkepek reszletei ( nekem az epitkezes egy folyamat )
Nietz-senki mondta
Alex írta:
Nem pusztán igazságosságról van szó, hanem lehetőségről – egyáltalán – bármire vonatkozólag. Élni és “vissza-élni” is csak azzal lehet, ami van.
Nekünk inkább csak szabadságunk van. És ezzel kellene a legjobban, a legemberibb módon – élni (morális értelemben is körültekintően)!
Egyetlen ország-gyűlési képviselővel sem az a baj, hogy Ő maga nem elég értékes – hanem az hogy választóit (képviselt területét) nem tudja értékesebbé tenni. Szerintem ez pl: Németországban nem így megy.
A 2008-as gazdasági válság kapcsán beszélgettünk feleségem két unokaöccsével. És megközelítőleg azt mondták (egyikük folyamatosan külföldön dolgozik), hogy nem is baj ez; mert legalább a gazdagabbak vagyona, pénze fog értéket veszíteni (nem lesznek már nem gazdagabbak).
Most – nekem ez (is) túlzott optimizmusnak tűnik.
Kinek van indítéka ezt a világot “megrontani” – a gonosznak (ugye)?
Szerintem inkább a gazdagnak, akinek túl nagy veszíteni-valója van!!!
Sherlock – hol is az indíték!?
Nietz-senki mondta
nev3rlive írta:
Nem érdemes kapkodni, meg versenyezni. Addig nem érdemes egyetlen véleményre sem alapozni – amíg nem látod az életben megnyilvánulni. És ekkor ez még csak valóság, amivel foglalkozni kell! Az igazság ezek miértjében rejlik – jóval elvontabb.
Mondjuk én 25 éve “építkezek” – tudatosan. De ez akkor kezd igazán érdekessé válni, amikor az ember rádöbben (szülei visszajelzéséből) – hogy lényegében születéstől fogva építkezik (egyébként mindenki).
Ekkor “megsemmisülnek a véletlenek”. Véletlenszerűségek továbbra is lesznek életünkben – de a véletlenben (ekkor) már nem tudunk hinni.
Alex mondta
Nietz-senki írta:
Nos, a keresztény vallás szerint az ember el van rontva. Az ember alatt nemcsak a gazdagokat értjük. Hogy világos legyek én nem hiszek a gonosz bankár rátukmálta a mérgezett svájci alapú hitelt a jóságos ujságárusnak és ezért a bankár a rontó és az ujságárus az áldozat. És nem hiszek abban sem, hogy a gonosz politikus egyedül hibás azért, hogy hitelből fizette ki azt a nyugdíjat, amit épp azért igért meg, hogy őt válassza meg a választó. Sokszor van olyan érzésem, hogy a választó a megrontó és ő keresi meg magának azt a kurvát, akit megronthat.
Nietz-senki írta:
De ez így nem logikus. A válság ellenére a gazdagok még gazdagabbak lettek (ez is statisztika). Te magad hívtad fel a figyelmet, hogy a vagyon 99% kinek a kezében van. Bizony a gazdagék számára semmiképp nem érdek a káosz. Meggyőződésem, hogy a gazdagok számára a jólét és a növekvő gazdaság az alapérdek és mindent, mindent megtennének érte, hogy a világ pont úgy menjen, ahogy eddig. Szerintem rossz helyen keresgélsz. Ha már neked van valamid, amit egy rendszerben elértél, akkor Te már biztosan nem fogod akarni a rendszert megreformálni. Azoknak, akiknek nincs vesztenivalójuk, azoknak semmi sem drága.
Nietz-senki mondta
Alex írta:
Bizony bizony – ez a válság nem hozott valós forradalmi helyzetet; mert senki józanul gondolkodó ember sem tudja: merre, hogyan tovább. És semmi realitásban, igazságban, megélhetésben sem kerültek egymáshoz közelebb az emberek. Ez egy holt-pont. Még semmi sem dőlt el. De egyszer sem szóltam káosz-érdekeltségről. Túl nagy – esetleg diktatórikus (veszélyről) – rendről beszéltem.
Szerinted mire figyelnek a pénzügyi és gazdasági szakemberek? A piacokra – persze.
De mitől mozdulnának meg a piacok ténylegesen?
Akkor, ha a “vezérürük” elkezdenének befektetni – nem elsősorban azért, hogy megtérüljön! Hanem azért, mert mindenki őket figyeli. Áldozni kell!
Kinek? Akinek van miből! Ez esetben morális alapokat is lehetne teremteni arra, hogy globális rendszert építsenek ki. Tehát, hogy a helyzet ne forduljon ellenük.
Szerinted Nagy-Bandónak nem volt kockázatos bevinnie Maksát a magyar kabaré világába? Ha csak a veszíteni-valót látjuk – akkor igen!
Hogyan akarjuk az életet abszolút értékké tenni, ha különféle területein csak szakmai szempontok érvényesülnek – emberség pedig nem?
Mert mindenkit rejtett félelmek irányítanak – még Azt is, Aki úgy dönt, hogy a megfélemlítés a legjobb eszköz a rend fenntartása érdekében.
Ezek valós veszélyek!
Nyilván e stratégia kieszelői sem tudják hol kellene meghúzni a határt – kik azok, akik a felsőbb kaszton kívül rekednek. Minél nagyobb kört teremtenek – annál több a gyenge láncszem.
nev3rlive mondta
@ Nietz-senki:
mivel a legfelsobb kaszt “csupan”a gyengesegek megerositeseert epult fel , kenyszerbol egy nem tudom hol sodrodott ki vilagnezet szempontjabol… a hullamok ugyanugy jonnek, a szurfdeszkad a tudas meg az inntuiciod persze mindegy honnan ered csak, hogy a hullamot(trend) meglovagolod rendesen vagy csak atmesz alatta varva a kovetkezot. hogy meglovagold :)) persze hogy a csucson legy es minel tovabb haladj az arral amig “biztos partra ersz” teoriat elmossa a feledekenyseg…(persze az egy dolog ha te okozod a hullamot es nem tudsz rolla az meg egy masik ha ugy gondolod , hogy nem te okoztad csak megsurfozod :)))
nev3rlive mondta
@ nev3rlive:
ja egy fontos dolg legalabbis nekem : nem a part mossa el a tengert viszont az egesz jatek a “parton ” zajlik :)
Nietz-senki mondta
Alex írta:
De nem ebből indulnak ki. Hanem abból, hogy minden embernek meg kell térnie – ami csak elhatározás kérdése!
Elvileg így lehetett “nagy eredményeket” elérni a “Hit munkája” által.
Lehet, hogy ezek az eredmények mennyiségi szempontból jelentősnek számítottak…
Ha azt tennék szemlélődésük tárgyává (a templom falain kívül), amit Te mondasz; akkor azt is be lehetne ismerni hamarosan, hogy az ember gyógyulása folyamatban van. És ez nem egy külső erő hatására történik – hanem az emberben zajlik! Tehát itt folyamatokat kell látni – nem pillanatnyi helyzetet megítélni!
A keresztény vallás, mely széles körben terjesztette az ember jelentőségét – saját élet által – az életen túl vezető céllal (hitben).
Tehát nem körfolyamatok, nem eleve elrendelt sorsok – mert ezek az emberi szabadság ellen ható tényezők.
Érdemes megfigyelni Nikodémusz és Jézus beszélgetését az “újjászületésről” – hogy milyen óvatosan kerülgetve van ez a téma (az újra-testesülés gondolata).
Mert nem az újratestesülés a lényeg, hanem az, amit ebben az életben megtehetünk, megélhetünk stb. Ez a legmagasabb fórum – itt dől el minden. Nem az Istennek kell megmutatni – milyen jók vagyunk.
Alex mondta
Nietz-senki írta:
Azért a dolog kicsit árnyékoltabb. Nem egyértelmű, hogy minden embernek meg kell térnie. És az sem egyértelmű, hogy ez csakis elhatározás kérdése-e.
Nietz-senki mondta
nev3rlive írta:
Kicsit “töröd a magyart”, de azért érdekes dolgokat mondasz.
A legfelsőbb kaszt sem tud többet a társadalmi filozófiától: az ember magasabb-rendű módon élhet ösztöneinek. Ez végeredményben a természeti- és állat-világ kivetülése a társadalomra és az emberre – abból áll elő, hogy a társadalom irányítja az embert (holott fordítva kellene történnie). A világnézet valós – materializmus! Semmi egyéb oka sincs – az általad is jól látott helyzetnek.
nev3rlive írta:
Nos én nem vagyok jó hullámlovas – ezért blogolok. De annyira sikerült rájönnöm, hogy a legjobb hullámlovasok is megalapozzák maguknak, hogy következő életükben rosszul fizetett gyöngyhalászok lehessenek. Én nem irigylem őket.
Én esetleg “felfogok” bizonyos hullámokat – gerjeszteni nem szándékozok.
Szeretnék óvatosan építkezni – rombolás nélkül (senkinek kárt nem okozva).
Az igazság rejtettebb, mint bármely teória – nyilván teóriákban gondolkodunk; de szerencsésebb, ha valaki az anyagi világ korlátain túl lát (vagy legalább feltételez valamit; mert Annak nincs lehetetlen).
prolizoli mondta
Nietz-senki írta:
Amikor először szóba hoztad ezt az 1-99% fordított népesség és vagyon arány elosztás dolgot, azt gondoltam, hogy nem pontos adatokat említesz, hanem azt akarod érzékeltetni, hogy a világ összvagyon nagy része az emberiség egy kis részénél van. Nem is gondolkodtam el nagyon ezen számok fölött mert én is gyakran hallottam, olvastam hasonlót (a legtöbbször a 10-90-es aránnyal találkoztam).
Viszont miután egyre kitartóbban ismételgetted a 1-99%-ot, elhatároztam, hogy utánajárok ennek az adatnak.
“Amit állítok az ENSZ 2009-es jelentése” írtad. Gondolom elolvastál valamilyen ezekhez hasonló hírt:
http://www.hirextra.hu/2009/08/07/hatalmas-nepvandorlas-zajlik/
http://www.vg.hu/gazdasag/dobbenetes-ensz-jelentes-egy-szazalek-kezeben-van-a-foldi-javak-99-szazaleka-284184
A cikk említi, hogy “…Néhány részlet már kiszivárgott az ENSZ népvándorlásokkal kapcsolatban ősszel megjelenő átfogó tanulmányából…” hivatkozva ezzel a hír forrására.
Nos én letöltöttem ezt a forrást vagyis ENSZ jelentést a címe: Human Development Report 2009 (Overcoming barriers: Human mobility and development)
Átnéztem az egész jelentést, többször is, de nem találtam meg benne a szóban forgó vagyonelosztási arányt. Persze lehet, hogy csak én nem találtam, pedig elég alaposan átnéztem. Ezért arra biztatlak titeket, hogy töltsétek le és nézzétek át hátha ti megtaláljátok.
A jelentés letölthető innen: http://hdr.undp.org/en/reports/global/hdr2009/
Viszont találtam ilyen cikkeket:
http://www.piacesprofit.hu/gazdasag/328_ezer_milliard_dollarja_maradt_a_leggazdagabbaknak/
http://manna.ro/penz/csokkent-a-gazdagok-osszvagyona-2012-06-20.html
http://www.deluxe.hu/felmeres-gazdagok/20110608
http://eletmod.transindex.ro/?hir=7796
http://blog.xfree.hu/myblog.tvn?n=gyuszimacko&pid=63382&blog_cim=Milliomosok%20vagyona
Ezen cikkek szerint jóval kevesebb vagyonrész van a gazdag réteg birtokában mint amiről te írtál (és amit nem is találtam meg az említett jelentésben). Általában 30-40 százalékos összvagyonrészről írnak a Boston Consulting Group (BCG), Capgemini, Merrill Lynch és a Royal Bank of Canada tanulmányai alapján. Sőt az egyik cikkből látható, hogy 2009-ben a válság hatására csökkent a gazdagok összvagyona nem is kevéssel (2011-ben is).
Ebből látható, hogy nem olyan egyszerű ez felmérés dolog mint ahogy elsőre hihetnénk, hiszen egész különböző adatok érhetőek el. Melyik a pontosabb?
Ami pedig a régebbi korokat illeti, nyilván nem tudom neked pontos számadatokkal bizonyítani, hogy mekkora volt a világ összvagyona 100-200-500-1000 vagy még több évvel ezelőtt hiszen ki tudja azt felmérni? De ha csak kicsit is logikusan gondolkodunk arról amit tudunk a múltról akkor nagyon valószínű, hogy minden korban a világ meglévő akkori-aktuális vagyonának nagyobb része az emberiség kis vezetői-uralkodói részénél koncentrálódott.
Vagy te komolyan azt gondolod, hogy a rabszolgatartó, feudalista és korai kapitalista korokban az átlagembernél nagyobb vagyonrész volt az összvagyonból mint ma? Azokban az időkben amikor az emberi jogok szinte ismeretlen fogalom volt? Amikor egy rabszolgának kevesebbet ért az élete mint egy háziállatnak? Amikor egy jobbágy röghöz kötött (tehát az uraság engedélye nélkül még a szomszéd birtokra sem mehetett át) volt és egész életében a földesúr földjeit túrta és még a szerszámok is amelyekkel dolgozott az uraság birtokában voltak? Amikor egy átlagembernek annyi vagyontárgya volt összesen (ruha, evőeszköz, 1 pár cipő) amennyit simán el tudott vinni egy batyuban? Azokban az időkben amikor a világ összvagyonának több mint 3/4-e a mezőgazdasági termelésből származott és a termőföldek legnagyobb része pedig mind a gazdagok birtokában voltak?
Nietz-senki mondta
@ prolizoli:
http://www.vg.hu/gazdasag/dobbenetes-ensz-jelentes-egy-szazalek-kezeben-van-a-foldi-javak-99-szazaleka-284184
Nem tudom ez mennyire hiteles?
Amennyire jól látom ezt a világgazdaság (vg.hu) állítja.
A régebbi időkben nagyon komoly rang-béli különbségek voltak, amivel szintén nem értek egyet (említettem is).
Világunkban elvileg egyenrangú emberek esetében állt elő ilyen helyzet…
Van arra mentség, hogy világunk egyik részén emberek (gyermekek) ezreit fenyegeti éh-halál – néhány ezer km-el odébb van olyan ember, aki – ugyanakkor – azon töpreng melyik autójába üljön be???
Na jó én sem nagyon tettem eddig semmit ez ügyben és most sem igazán tudom, mit kellene tennem.
Alex mondta
Nietz-senki írta:
Nos, ehez hozzászólok. Vallom, hogy minden ember egyforma Isten és a jog előtt. Viszont a társadalmi hasznosság szempontjából bizony van különbség ember és ember közt..
Nietz-senki írta:
Természetesen van mentség.
Duncan Shelley mondta
Nietz-senki írta:
Te valahogy nagyon gyengének, áldozatnak, tehetetlennek tartod az embereket. De, ha az élet fair, mert közönyös természeti törvények szerint működik, akkor meglehet, hogy mindenki rászolgált arra, amiben éppen van.
A legkevésbé sem tetszik az, amiben vagyok, mégis, egyre inkább arra jövök rá, hogy én tettem olyanná az életemet, amilyen lett. Az a durva, hogy ahogyan rájövök, hogyan csináltam, abba is tudom hagyni.
Annak az embernek a felelősségszintje, aki éhezik és bambán néz ki a fejéből, mérföldekkel van annak a felelősségszintje alatt, akinek az a fő gondja, hogy milyen kocsiba szálljon be.
Nietz-senki mondta
Duncan Shelley írta:
Ugye nem kollektív felelősségről szóltál? Mert ha ha ilyen messzire jutottál – már csak egy tyúk-lépés a kollektív felelősséggel való szembesülés.
Nem arról van szó Te mitől tartod embernek az embert, hanem beleszületni abba a reménytelenségbe… Aztán, ha sikerül is – Neki át kell gázolnia több-száz sorstársán, hogy oda jusson, amit Te egyáltalán elfogadhatónak (emberi minőségnek) tartasz. Se Neked, se nekem nem kellett ilyet tenni.
Mondjuk az én álláspontom hibás – de miért kellene a Te álláspontod által olyan magabiztosnak lenni?
Mert akkor elmagyarázhatnánk azt is: Mitől volt a cigány lova oly bátor!(?)
Biztos komoly gondok vannak a vallási alapokkal (majd az Isten megsegít…), meg a várva várt segélyszállítmányokkal… van mire várni.
Nincs azzal semmi gond, hogy van aki előbb ér célba – de aztán segítő kezet kell nyújtani a következőknek!
Nietz-senki mondta
Alex írta:
Komolyan?
Ha Te mondod – máris jobban érzem magam…
Thirdeye mondta
Duncan Shelley írta:
De ez nem zárja ki azt , hogy gyengék , áldozatok , és tehetetlenek .
Vannak olyan súlyos karmák , amik annyira süllyesztőbe lökik az embert ,hogy fel sem fogja , hogy tehetne valamit önmagáért . Saját karmája áldozata .
Duncan Shelley írta:
Ez így van ,de ehhez kell az a fajta tudatossági szint , amit nem árnyékolnak be a nagyon nehéz karmák .
Duncan Shelley írta:
Ez is igaz . De kérdés , hogy az utóbbi tud -e erről a felelősségszintről ?
Ha nem , akkor ő is ” utolérheti ” az éhezőt . Szerintem .
prolizoli mondta
Nietz-senki írta:
De érted ugye, hogy mit mondtam? Letöltöttem azt a 2009-es ENSZ jelentést amire a világgazdaság (vg.hu) hivatkozik és nem találtam meg benne azt az 1-99%-os adatot! Lehet, hogy te megtalálod benne (töltsd le az oldalról amit belinkeltem és nézd át), én nem találtam. De még ha benne is lenne, belinkeltem több felmérést is amelyek egész más eredményeket adnak. Amiből pedig arra lehet következtetni, hogy mindegyikük más szempontokat vesz figyelembe az összvagyon felmérésénél.
Nekem ez az 1-99% nagyon túlzónak tűnik. Vegyük csak alapul a GDP-t. Magyarország évi GDP-je 155 milliárd dollár (Az adatok forrása a Nemzetközi Valutaalap 2010. áprilisi adatbázisa). A 2009-es még kisebb, 129 milliárd dolcsi. Most alkalmazd erre a 1-99%-os elosztást és meglátod, hogy egy nonszensz adatot fogsz kapni. Konkrétan 156 (százötvenhat) dollár fog kijönni egy átlagemberre (aki a 99%-ba tartozik). Tehát egy átlagemberre Magyarországon 156 dollár (cca 35000 forintot) jut az egész 2010-es évben?
Tudom, hogy vannak olyanok akik mínuszban vannak az adósságaik miatt, de messze, messze nem az emberek 99 százaléka és azért valljuk be, az adósok közül sokan (nem mindenki) önmaguk is hibásak abban, hogy adósságokba keverednek mert a józan eszük helyett az érzelmeikre hallgatnak. Ezt nehogy már a gazdagok számlájára írjuk! Ha azt mondom ugorj a kútba és te beleugrasz az csak az én hibám lenne? Felnőtt emberekről beszélünk, akiknek felelősséget kell vállalniuk a tetteikért, ha tetszik ha nem.
Ezzel persze nem azt állítom, hogy a politikai és gazdasági elit képviselői csupa jófiúból állna. Ott ba.znak át minket ahol csak tudnak a saját érdekükben! De naivitás azt várni, hogy meg fognak javulni, mint ahogy naivitás azt várni, hogy a hülyékből okosok lesznek. Nem lesznek! Ez nekem sem tetszik, de attól ez még valóság marad!
Tehát akkor a régi idők nem is számítanak, annak ellenére, hogy a vagyon elosztás-beli nagy különbség megvolt? Nem számítanak mert olyan államformák voltak ahol az emberek nem voltak egyenrangúak? Oké, akkor a mostani világban is zárjuk ki például Indiát, ugyanis ott a mai napig fennáll a kasztrendszer. Tehát kb. 1,1 milliárd embert ne számítsunk bele ugyanis ők az államforma szerint nem egyenrangúak. Továbbá ne számítsuk bele azokat az államokat sem amelyekben diktatórikus rendszer van, hiszen tudjuk, hogy az emberek ott sem egyenlőek. Így ki is esik az emberiség kb. fele?
Milyen államok maradnak akkor? A kapitalista demokráciák.
A kapitalista demokráciákban elvileg egyenrangúak és egyenjogúak az emberek? Igen, azok! És tudjuk azt egyáltalán, hogy ez mit takar? Mert ha valaki azt hiszi, hogy ez a javak egyenlő elosztását jelenti akkor nagyot téved!
Nagyon leegyszerűsítve ez azt jelenti, hogy minden teljes jogú állampolgárnak módjában és jogában áll dolgozni és törvényes eszközökkel akkora vagyonra szert tenni amekkorára csak tud, ha akar! Ha nem akar, nem történik semmi. A kapitalizmusban semmilyen állami törvény nem kötelez arra, hogy dolgozz. Ameddig nem szegsz törvényt a kutyát sem fogja érdekelni, hogy dolgozol-e vagy sem.
Másként szólva, mindenkinek meg van adva az esély, hogy odaálljon a startvonalhoz és pénzt, vagyont szerezzen a szabályok betartásával, de senkinek sem garantálnak semmit! Rajtad áll, hogy mit érsz el és, hogy akarod-e egyáltalán. A vagyon arányos elosztásáról nincs szó.
De ez még nem minden, mert amit eddig leírtam az a kapitalizmus ideája, ami az útvonalat az irányt jelöli, a célt, ami felé közelíteni akar. Mint tudjuk, sajnos a “játék” résztvevői közül sokan és elég gyakran megszegik a játékszabályokat (ezáltal előnyhöz jutva) ugyanúgy a felső, középső mint az alsóbb társadalmi rétegekben egyaránt. Ez nekem egyáltalán nem tetszik és sokuknak ku.vára kitekerném a nyakát, de a világ, nem tudom, hogy miért, nem az én igazságérzetem szerint működik.
Mivel változtatni nem tudok rajta, sok lehetőségem nincs. Vagy nyavalygok egész életemben, vagy megtanulom játszani a játékot az írott és íratlan szabályai szerint, hogy kihasználhassam azt a saját boldogulásomra. Tudsz jobbat? Mondd el, én nyitott vagyok.
Nietz-senki mondta
@ prolizoli:
Ha “Világgazdaság online” tévedett – akkor én is.
A kapitalizmus minden emberi mértéket nélkülöző működésével tisztában vagyok. Nyilván nem értek vele egyet.
Sikerült valamit tisztázni – ami (nekem) amúgy is tiszta volt.
Én 99%-ban kereszténynek tartom magam – az a hiányzó egy százalék arról szól; hogy birka azért nem vagyok!
Örvendetes, hogy azon emberek közé tartozol, akik elégedettséggel tudnak szólni arról az üzleti-gazdasági mechanizmusról, mely – tulajdonképpen – torzítja (megnyomorítja) az embert.
Egy barátom ilyen esetben viccesen azt szokta mondani: “Fel a fejjel barátom! Te már be vagy csippezve.”
Be vagyunk kényszerítve egy olyan “versenypályára” melyben az emberek nagyobb része eleve vesztes. Minden egyes nyereség – eleve – szül (ugyanakkora) veszteséget is. De mindannyian vesztesek vagyunk, ha az emberi lét morális és szellemi alapjaira gondolunk, melytől eltávolodunk (sőt ellene teszünk), ha csak múló létünk fizikai alapjait akarjuk kiszolgálni.
És ugye a győztes “versenylovak” sem igazságot bitorolnak – csakis díjakat, címeket.
Fanatizmusok sem azért ébrednek (és erősödnek), mert fanatista hajlamú emberek keresnek maguknak megfelelő ügyet, témát. Hanem azért, mert bizonyos ügyek, témák – alapok nélkül – mesterségesen fölé vannak emelve más ügyeknek, témáknak… De megsúgom: ember felettivé vannak emelve ezek az ügyek, témák (ebbe születünk bele).
Most bemutatkozott egy újdonsült politikai erő – mely az Orbán-kormány megbuktatására szerveződött. Na ez önmagában hülyeség – mert nem mindegy nekünk, hogy ki tesz eleget a (nép) választói akaratnak? Nekem nem szimpatikus Orbán, meg a kormánya sem – de teljesen lényegtelen ki van ott. Az a fontos kérdés, hogy mit tesz? Ne politikai akarat szerint tegyen, hanem választói akarat szerint!
Mitől lehet a választói akarat egységes – legalább fontos kérdésekben? Attól, ha a választók egyeztetnek, megbeszélnek dolgokat – lehet közakarat (nem biztos).
Létezik olyan törekvés, mely erre akar rámutatni? Nem túl sok – nem igazán sikeresek a direkt szerveződések.
És mi történik egy blogban? Spontán egyeztetés, vélemény-nyilvánítások, viták.
Nem. Nem politika!
Ez szellemi élet!
Jó reggelt Zoli!
Jelenleg a politikai (és a jogi, gazdasági-üzleti) élet teljes mértékben (de nem teljes-értékűen) helyettesíti a szellemi életet. Mindenek felett a szellemi életnek kell állnia!!! Amint ezt minden ember gyakorolhatja – egy blog által nagyon takarékos (nem kell egy helyre utazni, helységet fenntartani).
Lehet mondani, hogy a szellemtudomány is fanatizmus, mert “hazabeszél”.
Nem mert a szellemtudomány a szabadság filozófiájával alapoz meg mindent – mely eleve száműz mindenféle fanatizmust. A szellemtudomány elfogulatlanul, de odaadóan szól “a szociális élet alapjairól” és a “társadalmi lét hármas tagozódásának ideájáról”.
Ezek sehol sincsenek cáfolva – csak nem ismert. Van elterelés bőven világunkban (reklámok, trendek). A szellemtudomány maga a gyermeki hozzáállás mindenhez… Nem sémák és képletek rengetege.
Amennyiben érdekelnek ezek az irodalmak, melyekre sokszor hivatkozok – jelezd!
A demokrácia a választói akaratot hivatott szolgálni , nem a politikai akaratot. Tehát, ha a választók többsége nem akarja: versenylónak érezni magát, a tőzsdét egyenlő (a kapitalizmust egyetlen) esélynek tekinteni stb. – tehát, ha ez a többségi akarat demokratikusan ki van nyilvánítva, akkor a társadalom vezetői sem tehetnek másképp (nem nézhetik választóikat se fejős-tehénnek, se versenylónak)! Ha a közakarat a képviselők jövedelmét akarná nettó 160eFt-ban maximálni, akkor nem volna oly nagy (tülekedés) a választási kampány.
Az ember nem attól értékes, hogy sok fizetése van.
Ha tényleges választói akarat keresztül lenne víve – nem volna divat politikusnak, meg üzletembernek lenni – mert ezek (ugye) egyik sem teremt értéket.
prolizoli írta:
Dehogynem számítanak – nagyon fontos viszonyítási alapok, melyek korabeli működésével nem értek egyet. De hát azon mit tudunk változtatni – ami elmúlt? Ott legalább megpróbálták valamire “ráfogni” a különbség okát.
Itt pedig egyenlő esélyek vannak – oszt a “Világgazdaság” mégis rémhíreket terjeszt (ugye?).
prolizoli írta:
Ezek a demokráciák már le vannak fejezve, mert a főkolompos (USA) már annyira eladósodott, hogy Bill Geths könnyedén zsebre teszi. Hogyan képviseli így az USA saját hon-fiait?
prolizoli írta:
Pedig rád is szükség van! Csak szerintem nem a “csordában”.
A tudatosodás valóságát illetően!
A demokráciának is szüksége van ilyen emberekre, ha többek akarunk lenni egy “ösztönredukciós lénytől”!
prolizoli mondta
Nietz-senki írta:
Igazad van, viszonylag sokan vannak olyanok akik elba..ott mércével mérik magukat és másokat is. De szerencsére nem mindenki ilyen. Vannak józanabb gondolkodásúak is akiket az élettapasztalat rávezetett egy fontos dolog megértésére amiről már írtam a sikerrel kapcsolatban alant. Ők más szemmel néznek magukra és másokra is, mert értik, hogy nem az a lényeg, hogy olyan szintre jussanak mint a legszerencsésebbek hanem, hogy azt emeljék a lehető legmagasabbra ami bennük van.
Ebben a rövid “reklámszatyorvideóban” valójában benne van a lényeg. “Sportolók” láthatók benne de mindenkinek szól mert az életről szól, arról, hogy azt amit mindenki keres, mindenki csak saját magában találhatja meg:
http://www.youtube.com/watch?v=-iVpknuCYt4
Nietz-senki mondta
@ prolizoli:
Vannak normális emberek és trendek világunkban – sőt a jobban kapitalizált világban is.
De elég sok-mindennel szakítani kell a közeljövőben, ami a kapitalizmus ismérvei (ideái) közt vannak jelen:
Fogyasztói társadalom, ember-ember közötti mérhetetlen vagyon-különbség, pénzalapú értékrend (lélektelenség), ipari környezet-terhelés (rablógazdaság) – csak hogy mást ne említsek. ezek elterjesztéséért az egész földgolyón a kapitalizmus a felelős.
– hogy néhány ezer év múltán (kései utódaink) ne a hegyekké nőtt szeméthalmokon csodálkozzanak: micsoda civilizáció lehetett itt (akik több és maradandóbb szemetet tudtak teremteni, mint értéket)?
– hogy ne legyen anarchia!
– hogy mindennek a valósága, használati értéke legyen mérvadó; ne a forgalmi értéke!!!
– hogy a természetes mechanizmusok (benne az ember is) működése legyen az alap; ne a társadalomé!
Most egyéb okokból is szükség lesz arra, hogy a normálisabb emberek egymásra- találjanak.
Nietz-senki mondta
A négy szféra és őselem vetületében…Nevezzük az első beteljesülést “föld-keresztségnek”, a másodikat “tűz-keresztségnek”, a harmadikat “víz-keresztségnek”, a negyediket “szellem-keresztségnek”. Ezek a helyzetek mindnyájunk életén áthullámzanak; csak a társadalmi lét elnyomja érzékeinket és a múlthoz való egészséges kapcsolódást.
Tehát az a kérdés mennyire tudatosulnak ezek bennünk – csak ezáltal beszélhetünk megismerésről és különféle szintekről (a szellemtudományból átvett “mankók” segítségével).
prolizoli írta:
Az első 28 év megismerési ciklus, a második megvalósítási ciklus, az után pedig életlezárás következne…
prolizoli írta:
Ez társadalmi tudás és tudás-szint. Nem felesleges ez!
Nem állítok olyat, hogy ezt maradéktalanul helyettesíti az emberi életkornak megfelelő megismerési mód.
Azt mondom, hogy ez az egyén (ember) számára fontosabb.
Amit Te mondasz – Az a társadalmi rend számára fontos.
Az emberi mértéket valló embereknek nem szabad tömegjeleneteket eszközölni!
Minden egyes embert saját meggyőződése kell hogy irányítsa!
Az akarat- nyilvánításnak vannak olyan eszközei, melyek nem hordoznak közvetlen veszélyt, és másokban sem ébresztenek félelmet.
Thirdeye mondta
http://index.hu/kulfold/2012/10/28/szuksegallapot_new_yorkban/