Világ
Emberi játszmák
Minden rosszban van valami jó. Pontosan ez a baj a rosszal: hogy van benne valami jó. Általában úgy értelmezzük a Tovább »
Lényegtelen vélemények
Utálom a művészfilmeket, utálom az operát, utálom a focit. Mi következik mindebből? Az, hogy a véleményem a művészfilmekről, az operáról Tovább »
Trónok harca kritika
Kedvelem, de… Elolvastam minden könyvet, megnéztem mindegyik évad összes részét, tűkön ülve várom az új kötetet, az új évadot, az Tovább »
Ki ez az Amer?
kép: Kieran Slate Éppen 10 éves voltam, amikor először tettem fel azt a zavarba ejtő kérdést, hogy mi értelme élni. Tovább »
Duncan Shelley: Önpusztítók
Eredetileg 2016. augusztus 1-je volt ennek a történetnek a leadási határideje, és 2017 decemberében lett kész. Nem szoktam csúszni, és Tovább »
Belemerülve a politikába
Lassan két évtizede írok arról, hogy a világ nem olyan, amilyennek mutatják, az emberiség gyakorlatilag egy rabszolgafaj, ám a benne Tovább »
2016: halott sztárok éve
Ebben az évben meglehetős gyakorisággal érkeztek hírek sztárokról, akik váratlanul meghaltak, gyakran túlságosan is fiatalon. Az esetekről beszámoló cikkek alján Tovább »
Te emlékszel még magadra?
Mottó: A rendszer elfeledkezett rólunk, de mi még emlékszünk magunkra. Megszoktuk már, hogy a politikus közügyeket hangoztat, majd azok fedezetében Tovább »
A kvótanépszavazás utóélete
Az úgynevezett „szabad választás” rendszere két pilléren nyugszik: – titkos – személyes Azt mondják, ettől szabad, hiszen mindenki Tovább »
Amer és a hatalom
Mottó: Az uralkodó a nép erkölcsi példaképe. Valamennyi állam történelme során újra és újra ugyanazt a ciklust futja be. Ez Tovább »