
Ha az emberiséget egyetlen embernek tekintjük, a történelmet egy felcseperedő gyerek életének látjuk. Az ember először próbál rájönni, hogy hol van, azután arra, hogy mi lehetséges, azután kiterjeszti azt, ami lehetséges.
Az emberiség első korszakában a puszta fennmaradásért küzdött, próbálta megérteni, hogy hol van, mi veszi körül, és hogyan élheti túl a holnapot.
Második korszakában figyelme saját magára összpontosult, próbálta megérteni, milyen is ő, mik a lehetőségei, mire képes, mi adatik meg.
Harmadik korszakában elkezd új lehetőségeket teremteni a maga számára.
Az emberiség minden korszakában saját tudatlanságával csatározott – a tudás megszerzésével léphetett a következő korszakba. Jelenleg a harmadik korszak elején állunk.
Jól megfigyelhető, ahogyan a biológiai sajátosságok eltávolodnak a biológiától, új értelmezést, új funkciót kapnak.
A cro-magnoni ember ritkán élt 18 évnél tovább, az ókori Egyiptomban az általános élethossz 25 évre nőtt, a késő középkori Európában 30 évre, 1900-ban az Egyesült Államokban a születéskor várható élettartam 48 év volt, ma Japánban 86 év. Kiindulópontként tekintve a cro-magnoni embert, azt látjuk, hogy mintegy 25.000 évre volt szükség az élethossz megduplázásához, de csak egyetlen évszázadra az újabb duplázáshoz.
A szex egykor a szaporodást szolgálta, ez biztosította a faj fennmaradását. A fejlődéssel ez a funkció egyre inkább másodlagossá vált, jelenleg pedig elsődlegesen vagy kizárólagosan örömforrás. A következő biológiai funkció, amely elhagyja elsődleges történelmi funkcióját, a táplálkozás lesz. Több kutatási projekt is fut, melyek célja olyan véráramban úszó berendezések létrehozása, melyek tökéletesítik az emésztést, a tápanyagok felszívódását és a felesleg kiválasztását. Azt állítják, hogy 2025 körül már lényegtelen lesz, hogy az ember milyen táplálkozási hóbortot követ, nem fog súlyfelesleget felhalmozni, és a test működéséhez szükséges vegyületek az adott pillanatban igényelt mennyiségben a szervezet rendelkezésére fognak állni.
Már létezik olyan elfogadott tervdokumentáció, amely ha megvalósul (és annak útján halad), feleslegessé válik a szív, ugyanis közvetlenebb módon lesz képes a vérkeringés fenntartására, mint a pumpa (a szív).
Készült egy becslés, mely szerint, ha a betegségek 50 %-át sikerül kizárni, az átlagéletkor 150 évre emelkedik, ha elérjük a 90 %-ot, az élettartam meghaladja az 500 évet, ha elérjük a 99 %-ot, átlépi az 1.000 évet.
A biotechnológia, a nanotechnológia, a robotika és a kibernetika összeolvadása olyan testeket fog alkotni, melyek ránézésre éppen olyanok lesznek, mint most, de nem öregszenek, nem károsodnak, nem halnak meg, tűrőképességük, fizikai képességük nagyságrendekkel haladják meg az általunk jelenleg használt testekét. Mikorra várható mindez? A folyamatban lévő kutatásokat, és azok növekvő finanszírozását alapul véve, 2040-re.
A biológiai élet nem az értelem hordozására lett kitalálva. Csupán eszköz az értelem számára, ugyanúgy, ahogyan eszköz minden más is. A természet előtt való főhajtás fontos része volt az emberiség előző korszakának, de mára ez a koncepció elavult.
(Jelen cikk Robert A. Freitas és Ray Kurzweil tanulmányai alapján készült. Számomra nagy öröm, hogy vannak emberek, akik nem istenítik azt, ami van, hanem arra figyelnek, ami lehet.)
Ez az egyik lehetséges jövőkép.
A másik szerint teljesen megszűnik a halál, a fizikai test evolúciójának következő szakaszába lép az emberiség.
A biológia új oldalát tárta fel (először Dr. Bruce Lipton számára), miszerint az előbbi mondat teljesen reális!
További információt a Perszonokrácia követői kapcsán bőven találunk (Madó, Ghis, valamint elődeik: Sri Aurobindo, Anya, Satprem).
Jelen ismereteim alapján sajnos úgy látom, hogy a cikkben előirányzott jövőkép orrhosszal vezet…..
Van aki 1000 év alatt sem él annyit , mint néhányan 20-30 év alatt.
Úgy tudom, a középkorban csak azért volt 25-30 év az átlagéletkor, mert magas volt a gyermekhalandóság. Akik felnőttek, azok jóval tovább éltek.
Kami:
Egész pontosan úgy volt megfogalmazva, hogy “születéskor várható élettartam”.
Rég vártam már egy ilyen cikket. Nekem pont ez az irányvonal jön be, a test gépesítése, átépítése. Ha van a szívnél jobb, akkor legyen az inkább, ha van jobb máj, vese, tüdő, legyen lecserélve, ha van jobb szem, legyen az a biológiai helyett. Ha van jobb a sejtek, belek helyett, jöhetnek. Csak a bolond korlátozza magát.
Az elmúlt 100 évben több fejlődés ment végbe, mint előtte 10ezer évek alatt. Még nagyobb haladást várok a következő évszázadra. Jó lenne megtalálni a helyem ebben az egészben. Ha bekövetkezik, ami a cikkben említve van, akkor új alapokra teszem az életemet, lesz rá időm is, lehetőségem. Tesla a példaképem, nem Coleman.
Jó lelkesítő cikk volt.
Pár kérdés felmerült bennem a cikk kapcsán:
Ezen fejlesztések mindenki számára elérhetőek lesznek vagy csak kiváltságos keveseknek? Lehet majd választani, hogy én akarom vagy sem? A megnövekedett élettartam mire szolgál majd lehetőségeket egy ember életében? Több szorgos adófizető lesz? Mi van azokkal, akik egy baleset vagy szándékos beavatkozás következtében halnak meg?
Mi a mozgatórugója a fejlesztéseknek? Félelem a halától?
Együtt jár-e majd szellemi fejlődéssel is? Vannak olyan emberek, akikkel öt percet sem bírok elviselni, nemhogy ezer évet…. Programozható lesz a becsületesség vagy ilyesmi?
Mi van, ha nem tetszik az a test, amibe születtem? (Egyáltalán: születni fogunk-e ezután?) Csupa Barbie és Ken szaladgál majd a Földön? :-) :-) :-) LOL
Akkor nem egyszerűbb lenne a tudatunkat betölteni egy számítógépbe és mindenki olyan karaktert és kinézetet választ magának, amilyet akar, és olyan szituációkat játszik le a kibertérben, amit csak szeretne? (Lehet, már most is ezt tesszük???… :-) :-) ) Ha a színháznak vége, függöny le, és minden színész új szerepben játszik a következő darabban. Minek a hosszabb előadás?
Mi az élet értelme?
Ez mellett nem tudok elmenni!
Én máshogy gondolom és biztos azért, mert a média nevelt fel és halmozottan hátrányos helyzetű szuper hős komplexusom van, de lehet hogy más miatt.
A szóban forgó cikket az a “nyugati” technokrata gondolkodás hatja át, amely a történelem folyamán a legfontosabb filozófiai vonal volt a történelmi kérdésekre adott válaszukban a tőlünk nyugatra élőknek.
Röviden: A nyugati kultúra mindig eszközt készít és azt ellátja olyan eszközökkel, fejlesztésekkel, amelyek specializálnak, könnyítik a használatot. A keleti kultúrák befelé, meditatív/érzelmi oldalról közelítik meg a problémát. (lásd íjhasználatok a világban)
Azt akarom mindezzel mondani, hogy ez is egy út, amely éppen uralkodó filozófiai irányzat lehet, hogy az a fontos, hogy 1000 évet éljünk.
Nem jó ami volt, van, de majd jó lesz reméljük. Van értelme 1000 évet élni, ha kolonizálunk másik bolygókat, ahova 20 év odajutni. De milyen bolygó az, ami elviselhető számunkra? Gravitáció, levegő, hőmérséklet, stb.-re gondolok. Nekem nem lenne komfortos egész nap szkafanderben rohangálni… (Magán ügy.)
Ezen a bolygón élni mindenkinek 500 évet meg nem túl jó, mert nem férünk el. Vagy csak kényelmetlenül. Én szívesen meghalok, hogy legyen a gyerekeimnek hely, mert volt szerencsém a lelkemmel találkozni és tudom, hogy a halál nem a vég. Aki nem hiszi, járjon utána…
A másik, hogy ha meg lesz a technológia és birtokosai leszünk, akkor nem leszünk biztonságban, mert biztosan nem jut mindenkinek a tutiból. Konfliktus lesz. Gondolom a belső körök kihasználják amit lehet.
Értem én, hogy jó dolog, de fontos ez? Vagy csak azért fontos, mert a szcientológia hirdetői hangosabbak és az emberek hitével akarnak “játszani”…?
Duncan írta:
Személy szerint úgy gondolom, hogy ezek a dolgok nem fognak ilyen hamar bekövetkezni. Vagy legalábbis széles körben még nem lesz használatos. Ha már most rendelkezésre állna gyakorlatilag a módszer már ami a táplálkozást illeti akkor is minimum 15-20 év mire széles körben kezdhetnék terjeszteni a tesztelések miatt.
Valamint amíg az emberi érzelmeket nem fogják tudni kontroll alatt tartani addig a szenvedés, elnyomás, kizsákmányolás, csalások, háborúk és a többi szar mind, mind továbbra is jelen lesz a mindennapokban. Ez pedig nagyban valószínűsíti, hogy a fenti amúgy pozitív dolgokat negatív irányba fogják elvinni.
Meglep hogy a haladásellenességnek mennyi híve van ma is. Csillaghajóink lehetnének, ha nincs a sötét középkor.
prolizoli
Szerintem egy találmány a gondolkodást is megváltoztathatja. Egyszer úgy is meg kell halni. És ha mégsem? Ha ez a gondolat eltűnik, mi nem változik meg?
Henrik írta:
Szerintem ez nem így van. A gyakorlati problémákat keleten is mindig gyakorlatiasan oldották meg, eszközökkel, fejlesztésekkel stb. A meditáció és az érzelmi oldal inkább csak a vallásban és a filozófiában jelent meg jobban. A hétköznapi életben és problémamegoldásokban nem igazán hozott látható különbségeket a nyugati módszerekhez képest.
Az íjhasználat példával nem tudom, hogy mire célzol. Esetleg a japán íjászokra? Messze nem ők voltak a leghatékonyabb és legjobb íjászok, meditáció ide vagy oda.
Great írta:
Ettől a gondolattól az érzelmek kontrollálhatósága a többségben nem változna meg. Sőt! Az emberiség történelme mutatja, hogy az eszközök és a módszerek változtak az idők során de az érzelmek és motivációk ugyanazok maradtak mint több száz vagy több ezer évvel ezelőtt.
Viszont afelé hajlok, hogy az érzelmek magas fokú kontrollálását (az egyén saját érzelmeinek kontrollja) is a tudomány és technológia fogja elhozni ha elhozza egyáltalán. Ugyanis az emberiség mint egész (tehát a döntő többség) erre önmagától nem képes. Tehát igen egy találmány (vagy több) a magas fokú érzelmi kontrollt is elhozhatja.
Great írta:
A haladásellenesség oka az érzelmekben gyökeredzik úgymint félelem, birtoklási vágy, komfort zóna tartása stb.
prolizoli
Hát igen, mindenki a saját szemszögéből értelmezi, amit lát. Én nem írtam, hogy a japán íjászat jobb. Azt írtam, hogy a világban élő, fejlődő kultúrák más utakon járnak. Ami most kínai, japán vagy más keleti kultúra, az elég keményen nyugatias, nem önálló fejlődés. Mert gyarmatok voltak. Az elsődleges és általánosságban véve az általánost, ott nem volt fontos egy átlag embernek, hogy materiális igényeit tartsa elsődlegesen szem előtt. Hanem a belső út. Még egy császárnak is.
Ellenben a nyugati kultúra máshogy keresi az élet értelmét. Szétszedi, analizálja és a mélyére ás, de soha nem végez…
Egyik sem jobb a másiknál. Egyik sem jó vagy rossz. Tény. Módszer.
Tehát az, hogy “lecseréljük a biológiát” már csak azért is veszélyes, mert balesetek mindig lesznek és lesznek olyan szituációk, amelyekben ott maradunk és ha nem örökítünk tovább magunkból semmit, akkor sikertelenek vagyunk.
A haladásról meg annyit, hogy sok milliárd ember élettapasztalata és munkája kellett ahhoz, hogy ide jussunk. Kevés ember okosan kijátszotta a helyzetünket. A “fejlődés” árát pedig nem mindenki ugyanúgy fizeti meg…
Az előző hsz-el ara próbáltam célozni, hogy régen sem éltek sokkal rövidebb ideig az emberek, ha megérték a felnőttkort, az átlagember nem 30 évesen halt meg.
A téma amúgy nagyon érdekes, de sokkal bonyolultabb annál, hogy kijelenthessük, hogy ha a technológiai fejlettség lehetővé teszi a fentieket, akkor meg is fognak valósulni. Főleg ilyen hamar. Vagy, hogy meg kell valósulniuk.
Nagyon komoly hatástanulmányokat kell végezni, számtalan kérdésben. Számos ideológiával ellenkezik, amik érdekellentéteket okozhatnak.
Kik juthatnak majd hozzá a megsokszorozódott élethosszhoz, jobb egészséghez, szebb testhez? A jelen trendek szerint kezdetben csak a jó módú emberek, az emberiség rendkívül csekély része, hiszen valószínűleg nagyon drága lesz.
Amiről korábban írtál genetikai fogyás, méregtelenítés témákban, azok is túl drágák ahhoz, hogy elterjedjenek. Egy ilyen technológia annak a sokszorosába fog kerülni.
Milyen üzenete, hatása lehet ennek? Aki gazdag, az felsőbbrendű is? Ők megérdemlik a “halhatatlanságot, az egészséget, aki nem gazdag, az nem? Ennyire egyszerűvé válik a szelekció? Csak már nem természetes szelekcióról beszélünk, hanem mesterséges, technológiai szelekcióról? Sőt ez inkább gazdasági szelekció.
Lehet, hogy egy új Einstein, vagy Tesla meghal 70 évesen akik 200 év alatt ki tudja, mit adhattak volna az emberiségnek, míg egy befektető, pénzguru 300 évig él, és semmit nem adott a világnak. Ha rossz emberek jutnak hozzá? Lesz egy új Hitler, aki “örökké” él. Darla.
A másik kérdés a vallás. Egy ilyen változás mit fog tenni a vallásokkal, a vallásos emberek hogyan fognak reagálni?
A bűnözést segíti-e ha az ember évszázadokig élhet? Mit jelent egy ilyen világban az életfogytig? Azt, hogy 200 évig ül valaki börtönben, vagy azt, hogy elveszik tőle a technológiát és meghal 10 év alatt? Növekedni fog-e a bűnözés, ha az emberek majd nem akarnak több száz évig dolgozni? Hogy találják meg a bűnözőket, ha a technológia lehetővé teszi, hogy megváltoztassuk a külsőnket?
Mi lesz a gyereknemzéssel? Ha az emberek a jelenleginél többször tovább élnek, akkor mi fog történni a túlnépesedéssel? Egy ember akár több generációnyi gyereket is nemzhet. Gazdaságilag már most probléma a létszám. Nincs elég munka. Egy ilyen világban ezzel a kérdéssel mi lesz? Be fogják tiltani a szaporodást? Lesz egy számláló a testben és egy embernek csak x számú ejakulálást enged és azzal kell gazdálkodni? Vagy igényelni kell a lehetőséget, hogy gyerekem lehessen? Vagy nem is úgy fognak megfoganni és megszületni az emberek, mint most, hanem majd úgy fognak minket tenyészteni? Nem lesznek majd szülők, rokonok? Ezeket a változásokat hogyan fogják elfogadni az emberek?
A fenti kérdések egyenként elegek ahhoz (és még rengeteg hasonló kérdés van), hogy felkelések, háborúk törjenek ki miattuk.
A fenti cikk nem tagadja az emberi lélek szerepét és meglétét?
prolizoli
A korábbi találmányok jelentősége nem fogható ehhez. Ha csak 150re nő az élethossz, az azt jelenti, hogy a mai aggok is fiatalok lesznek, ha 500ra, az már beláthatatlan. Én 40es pasasként nagyon sok mindenből kiöregedtem már, hiába szeretnék eztazt, nincs esélyem rá a korom miatt. Ebbenabban életkort tekintve még nem öregedtem ki, de nincs múltam, de van családom, kötelességeim, amik miatt nem tudok komolyan váltani. Mai ésszel egészen más életpályát építenék fel, mint amilyet befutottam eddig és ami kinéz még.
Az öregedés és a halál átsző mindent, ha ettől megszabadulunk vagy az egyiktől, az forradalom lenne, gondolati síkon is. Az életkor duplázása 100 év alatt nem volt látványos, nem volt felfogható, ha ma azt mondják, figyu, mostantól 150 év az átlagéletkor 1 találmány miatt, az felrúgja a koncepciónkat személyesen és közösségileg is.
prolizoli
Egyes korosztályokat idegesít az informatika, mert idegen a számukra és nem fektetik be az energiát abba, hogy megértsék, a napjaik részévé váljon. Érzelmi indokokkal állnák el a fejlődést. Mennyi ilyen volt + van!
Alex
december 29, 2014 @ 13:41
Nem, sőt. De miért gondolod?
Kami
Ezek jó és jogos kérdések, amik érdemelnek egy cikket.
Nekem sokáig az volt a kérdésem, hogy a kaszt miért támogatná ezt, de megkaptam a választ. Nézd végig ezeket az alkotóelemeket: géntechnológia, nanotechnológia, robotika, kibernetika… Csupa olyan elem, melyek nevét sem képes helytállóan meghatározni a többség, hátmég átlátni, továbbá, a test 2.0 és test 3.0 elképzelések több beépítést és nanobotok trilliárdjait tartalmazzák, melyekkel a testeket fel kell szerelni. Ez eléggé beszédes, nem?
Ki fog nemet mondani, ha egy oltással kap +200 év életet és teljes fiatalságot? Nagyon kevesen. Akik most bőszen hangoztatják, hogy ők aztán de, majd másképp gondolják, ha ott lesz a valóságban. Ha a testedben működik 10 a 12-en nanobot, akkor azokat mi fogja irányítani? Vajon kikapcsolhatnak-e téged egy gombnyomásra?
Szerintem az a 10-20 év, amiben ez a technológia megjelenik és elterjed, a legnagyobb egzisztenciális válság lesz a történelemben. Ha ma egy műtét ára lehet akár 1 millió dollár is, amit nem finanszíroz a biztosító, hányan férhetnek hozzá? De képzeld el, hogy finanszírozni fogja a biztosító, neked szükséged lesz rá, és hirtelen ott lesz 1 millió dollár egészségügyi hitel a neveden, amit havi szinten fogsz törleszteni.
A kaszt támogatja ezt a kutatást, meg fog jelenni, el fog terjedni. Évszázadokra el lehet adósítani minden embert, és ki lehet kapcsolni azokat, akik veszélyesek. Mármint a globális játszmákra. Az, hogy te félezer éven át hajtod a nőket, nekik nem gond. Amíg neked ez elég, neked sem.
Van benne logika rendesen. Kívàncsi vagyok Kurzweil könyvére…
Fecske
december 28, 2014 @ 22:19
Érdeklődés, kíváncsiság, tudásvágy, szeretet, a lelki szegénység hiánya, szabadságvágy, intelligencia. Hirtelen ezek jutnak eszembe, mint lehetséges okok.
A félelem sem kis teljesítmény, ha arra gondolunk, hogy az emberiség majdnem egésze katatóniában van a halállal kapcsolatban, és gondolni sem mer, vagy talán már gondolni sem képes arra, hogy tegyen valamit.
“Nem, sőt. De miért gondolod?”
Hol van akkor auz ember lelke ebben a képletben, amit a fenti cikk prezentál?
” Ki fog nemet mondani, ha egy oltással kap +200 év életet és teljes fiatalságot? Nagyon kevesen. “
Rengetegen, hisz annyi mellékhatás és negatívum volt már most felsorolva, hogy világos, hogy átültetni a technológiát a gyakorlatba rendkívül nehéz lesz. Komoly ellenállás lesz irányában.
A mai orvostudománynak például nem érdeke a gyógyítás. Vajon miért támogatnának olyan kutatást, ami nagyon hosszú ideig fitalalon (egészségesen) tartaná az embereket vagy a javítás egyszeri alkatrészcserével megoldható lenne az életed végéig szedd a gyógyszert alternatívához képest?
Az államnak nem jó (adókiesés), a gyógyszergyáraknak nem jó stb. . Rengetegen érdek sérülne vele. Nem érdeke senkinek sem.
Nagyon jó lett a blog, hirtelen nem is tudtam, hol vagyok. :)
Ez a jövőkép tetszik. Szeretném, hogy egyszer megszülessen egy olyan világ, amiben nem kell a megélhetésért dolgozni, nincs más feladat, mint fejlődni, ami elé nem gördítenek akadályokat. Túl sok hatalom van érdemtelenek kezében. Idegbeteg kidobólegények meg szenvedélybetegek ülnek kormányfői bársonyszékekbe és döntenek olyan kérdésekben, amiknek egyetlen vonatkozását sem képesek felfogni. Ha ez a korszak véget ér, ha nem lesz többé politika, akkor tényleg megszűnik a sötétség. Szép álom.
Azt tudom elképzelni, hogy a technológia olyan bonyolulttá válik, hogy végül csak azok fogják átlátni, akik létrehozzák és olyan csapdákat építenek bele, amik segítségével átveszik az irányítást, a politikusok meg kiesnek a pixisből.
Alex
Csak a jehova tanúk fogják elutasítani a pluszévszázadokat, meg a hozzájuk hasonlók, ami nem baj.
Majd kettészakad a társadalom, az egyik fele annyira lemarad a másiktól, hogy egy idő után nem is fogják érteni egymást. Az egyik felének több évszázadnyi tanulás, rutin, referencia előnye lesz a másikkal szemben. Már most túlfoglalkoztatás van, csak azért, hogy munkát adhassanak olyanok tömegeinek, akiknek a munkája igazából már nem kellene, mert gépek gyorsabban, jobban, gazdaságosabban elvégzik ugyanazt, vagy maga a munkafolyamatnak vagy munkakörnek nincs már értelme. A pc-nek is van határa. Egyre többfelől hallom, hogy 25-30 körül esedékes a modern kor legnagyobb válsága, ami azért alakul ki, mert a dolgozók nem fogják tudni eltartani a munkaképtelenek óriási tömegeit, akik azért munkaképtelenek, mert öregek, primitívek vagy lemaradtak. Ebbe még bele sem kalkulálták a cikkben említett találmányokat, amik még tovább növelik a szakadékot.
Haladni kell a korral, ez a megoldás.
Teljesen véletlenül találtam ma ezt a cikket:
http://nextbigfuture.com/2014/12/ido-bachelet-announces-2015-human-trial.html?m=1
” Csak a jehova tanúk fogják elutasítani a pluszévszázadokat, meg a hozzájuk hasonlók, ami nem baj. “
Egyébbként az jellemző az emberidegen ideológiákra, hogy az embereket valamiféle módon mindig kategorizálja jókra és rosszakra, haladókra és nem haladókra, primitívekre és nem primitívekre, lemaradókra stb.. Aztán aki nem a megfelelő csoportba kerül azért nem kár, mert az hulladék. A nácik ezen idológia alapján irtották a zsidókat, a szlovákok a magyarokat, fehérek az indiánokat, négereket, a férfiak a nőket, felnőttek a gyerekeket.
Másik jellemzője ezen ideológiáknak, hogy magukat tévedhetetlennek ( mert hát ők a jobbak) tartják, ezért nem nagyon tűrnek ellenvéleményt.
Harmadik ismérvük, hogy azért hosszú ideig nem nagyon jutnak hatalomra, mert a társadalom öntudatalanul nem engedi őket túlburjánozni. Mert alapvetően emberidegen ideológiák.
Szóval csak mondom, mert ezen a blogon egyébbként nem nagyon fog senki Rád szólni, hogy a többségi értékrenddel összeegyeztethetetlen azok a nézetek, amiket propagálsz. De ez most megint nem személyes támadás (bár én nem tartom személyeskedésnek azt sem, ha egy utcán szemetelőre rendőrt hív a többség etc), csupán érvelek , hogy mivel nem képviselsz többségi álláspontot (a jehova tanui meg a hozzájuk hasonlóak meg valószinűleg igen), azért nem fogja mindenki nagykanállal enni ezeket az új “csodamódszereket”.
“Teljesen véletlenül találtam ma ezt a cikket:”
Mitől más ez, mint a csodálatos gyógyulásokat igérő egyébb csodaszerek? Ennek is az az üzenetet, hogy magad nem tehetsz semmit, nem Te vagy a felelős a saját sorsodért, nincs öngyógyítás etc.. Ezzel ellentétben azt üzeni, hogy valakitől függsz, aki nélkül nem boldogulsz, aki átveszi az életed feletti önrendelkezést.
A mézesmadzag a + 200 év és fiatalság. Nem kell ide gyarmatosító hadsereg, rendőrség stb. . Elég csak elhinni, hogy ez a cél valami hatalmas nyereséggel jár és az emberek önként adják ki magukat , önként vállnak rabszolgává. Azt gyanítom, hogy akik hihetetlen reményekkel tekintetek az új technológiák felé azok alapvetően szabadulni szeretnének a felelőségtől.
Mert, ha hinnének az emberben, akkor nevetségesnek tartanák azt az elképzelést, hogy az ember nem képes saját maga meggyógyítani akarmilyen betegséget, nem képes saját maga fiatalodni és teljes életet élni. Nem kell hozzá semmi, mert már minden meg van adva az embernek ahozz, hogy ezt megtegye önerőből. Csak dönteni köne. de az ember föl dönteni. Inkabb hisz az olyan kuruzslóknak, akik azt sziszegik, hogy nincs felelősseg, illetve azt at lehet haritani es ennek a haritasnak a bere nem a halal.
Pedig az ember emlekezete rövid: Mar regebben is törtentek ehez hasonló dolgok:
4 És monda a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg;
5
Hanem tudja az Isten, hogy amely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói.13. És monda az Úr Isten az asszonynak: Mit cselekedtél? Az asszony pedig monda: A kígyó ámított el engem, úgy evém.( Mózes első könyve – A teremtésről » 3. fejezet) Az Iras azert van, hogy az emberek meg tudjak különböztetni a jót a rossztól. A jó ebben az esetben az, ami hisz az emberben es annak kepessegeiben, a rossz az, ami szerint az ember nem kepes sajat maga megoldani a dolgait. persze ez utóbbi a könnyebb ut, ezert a kigyó, aki mindig csalogatja a ketkedőket, sokszor eredmenyesen csabitgatja el a kenylemre vagyó es önbizalomhianyos emberkeket. Sajnos, ez a nanotechnológias dolog sem mas, mint a mostani gyógyszeripari mechanizmusok, de hat az egyszerű ut latszatat kelti, ezert sokakat vonz. Es ezek fölenyeskedve allitjak, hogy ők haladnak a korral. Pedig alapvetően csak felnek bevallani, hogy nem biznak maguban.
annamari
Bennem is ez motoszkál, ami már meg is történhetett, csak még nem került nyilvánosságra. Hogyan értetnek meg egy nanotechnológiai találmányt egy politikussal, akinek a végzettsége jogász erőssége a szónoklás? A beállítottsága is más,nemhogy a tudása nem teszi lehetővé.
A politikus, aki jogász és szónok, humán beállítottságú, így mondják. Na, ez LOL.
Már értem, miért kell meghagyni a dátumsort.
Alex december 30, 2014 @ 14:11
Felfedezésekről, találmányokról volt szó, te pedig egy könyvre hivatkozol. Időközben eltelt pár ezer év, a világ nem is hasonlít arra, ami volt. A mai fogalmaink pár éve még nem is léteztek vagy nem voltak benne a köztudatba. Mi lenne, ha frissebb könyveket is elővennél? Adhatok listát, hogy miket olvass el, hogy jobban megértsd mi történik. A cikk végén a két hivatkozott névnek utánanéztél?
annamari
december 30, 2014 @ 03:11
Valóban szép álom. Az a furcsa az emberiség esetében, hogy két nagy parazita réteg van, az egyik a legalján, a másik a teteje környékén. Nagyon érdekes, hogy ez hogyan alakulhatott így ki. Ez a két réteg nem teremt semmiféle értéket.
Hm…
annamari
december 30, 2014 @ 03:56
Mindegy, ki és miért utasítja el, az tény, hogy annyira lemaradnak, hosszabb távon akkora tehertétel lesz a társadalmon, hogy valamit ki kell majd találni rá, amivel fel lehet őket fejleszteni.
Hát nem érdekes, hogy a technológia ilyen szinten jár már, miközben egyes szakterületek gyakorlatilag még mindig az őskorban járnak, vagy még ott sem?
Alex
december 30, 2014 @ 00:23
Nem értem a kérdést. Hogy hol van? Hát mindenhol. Mi az, amit hiányolsz belőle konkrétan?
” Nem értem a kérdést. Hogy hol van? Hát mindenhol. Mi az, amit hiányolsz belőle konkrétan?”
A fenti cikkben csak a testről és annak tüneteiről van szó (öregedés, halál, regeneráció stb.) . Az egész megközelítés a testre és annak tüneteire összpontosít, mintha az ember csak a test lenne és a tünetek csakis az anyagból fakadnának. nem látom azt, hogy hol van a képletben az a koncepció, hogy az ember talán mégiscsak több, mint a teste. A mai nyugati típusú orvostudomány eljárása pontosan ugyenez, csakis a testre összpontosít és annak tüneteire. És látjuk mekkora zsákutcába lavírozta magát. A fenti cikkben megfogalmazottakban is ennek a logikának a megnyilvánulását látom és ezért teljes mértékben benne a vana teljes csőd lehetősége is. Bár úgy van prezentálva, mintha ez lenne a fejlődés jó iránya én azt gondolom, hoy egy teljesen téves irány és személy szerint majdnem biztos vagyok benne, hogy részleteredményeken túl semmiben nem fog előrelépést jelenteni és inkább csak újabb problémákat és rabszolgaságot fog hozni azok számára, akik túl sokat várnak tőle.
Jöhetnek dögivel az ilyen találmányok, legalább felkavarják az állóvizet hehe.
Az ilyen cikkeket is várom.
Great írta:
” Időközben eltelt pár ezer év, a világ nem is hasonlít arra, ami volt. “
Az ember ugyanaz, mint volt évezredekkel ezelőtt, a kullisszák cseréje nem lényeges.
“Mi lenne, ha frissebb könyveket is elővennél? “
Mivel az ember változatlan, az általam hozott könyvek nem idejemúltak. Sőt, bizonyos tekintetben sokkal hasznosabbak, mert az idő mir bizonyította a hazsnoságukat, míg a friss könyvek esetében ez még nem mindig igaz.
“Adhatok listát, hogy miket olvass el, hogy jobban megértsd mi történik.”
Olvasom őket, pont azért merek hozzászólni, hogy sokan nehogy túl sokat várjanak tőlük. Anno Drawin elmélete is hatalmas lelkesedést váltott ki, és az “okosok” elmagyarázták, hogy milyen évezredes nézeteket cáfolt meg. Aztán eltelt egypár évtized és kiderült, hogy alapvető gyakorlati haszna nem volt és egy sor problémára nem is ad megfelelő választ. Attól, hogy valamire jó kis kifejezeseket talaltak ki (nanobot etc.) es hozzamondjak, hogy ez nanotechnológia meg nem fogok hasraesni az amulattól. Először lassuk a medvet, aztan majd jöhet az imadat.
Akkor terminátorok leszünk? Qrvajó! Majd lőjük egymást. Már most se érti senki, hogy mi van ha ez még sokkal bonyibb lesz, akkor mi lesz? Írók, filmesek, gamekreátorok ötleteket adnak, amiket megvalósítanak. Csak óvatosan. Sok kitalált világ van, amiben nem szeretnék élni. Az elme gyilkosai jó, de csak azért, mert a győzteseket mutatja az író, ha megvalósul, én biztosan nem a győztesek közt leszek, meg más se nagyon. Paktum dettó, ha megvalósul, én nem a kiscsaj leszek, hanem az, aki a pincében reszket vagy feldolgoznak kolbásznak.
Mi az a pc? Piszi? Hallom a rádióban, de mit jelent? Biztos nem personal computer.
Nem kéne ennyire sietni, még a végén nem tudunk megállni időben. :_
Great írta:
“…A korábbi találmányok jelentősége nem fogható ehhez…
Az öregedés és a halál átsző mindent, ha ettől megszabadulunk vagy az egyiktől, az forradalom lenne, gondolati síkon is…
…Ha ma azt mondják, figyu mostantól 150 év az átlagéletkor 1 találmány miatt, az felrúgja a
koncepciónkat személyesen és közösségileg is…”
Gondolj bele alaposabban. Min változtatna ez egy átlagos ember hétköznapi életében, már ami az érzelmeit illeti?
Igen, egy ideig eufória lenne de mint minden ez is elmúlna.
Az aktív, célokat kitűző emberek számára kiváló a lehetőségeiket bővítő találmány lenne és élnének is vele (mint ahogy eddig is). Viszont a lusta, inaktív, kifogásokat soroló lumpenek legtöbbje továbbra is csak várná a sült galambot.
Aki eddig azt gondolta, ráérek még változtatni, az ezután még jobban rá fog érni.
Megszűnne vajon a kapzsiság, mohóság, gyűlölet, irigység? Megszűnnének az emberek közti anyagi, értelmi, pszihikai stb. különbségek? Nagy frászt szűnnének meg.
Akik addig gazdagok voltak majd még tovább akarnak azok maradni, akik jó pozícióban lesznek, továbbra is meg akarják majd tartani, nem fognak visszavonulni az öregedés miatt.
Szóval nem igazán látom, hogy miért változtatna ez a találmány önmagában pozitívan a társadalmi viszonyokon, összetételen és különbségeken mint az eddigiek ha a többi faktor nem változik.
Nem tudom, megengedett-e műsor ajánlása? Én most megteszem. Ha nem megengedett, vagy máshol megengedett, akkor úgyis törlésre kerül. A fenti témához kapcsolódó tv műsor MOST, a Discovery Sciencen – “Jövőutazások James Woodsszal”.
pc = politikailag korrekt.
http://en.wikipedia.org/wiki/Political_correctness
Alex december 31, 2014 @ 10:05
Nem lényeges, hogy ma olyan problémák égetnek, amikhez hasonlók korábban nem is léteztek? Energia, bankrendszer, média, betegségek, elérhető tömegkommunikáció stb.
Írj listát, kíváncsivá tettél.
prolizoli
Most ez néz ki nekem: előbbutóbb felépítek valami vállalkozást az újhazában, ami kényelmes életet biztosít a családnak anyagilag, ebben öregszem meg, 20 év múlva elmegyek nyugdíjba, alkalmazottak viszik, nekem csak a pénz jön, olvasgatok, barkácsolok a műhelyben. Ez van ezt kell szeretni. Ez vár rám, asszonyra, lányomra. Rád is.
2es variáció: 150 év az élet innentől, egészséges testben, felhúzok egy vállalkozást, ami kényelmes életet biztosít a családnak, 2 év alatt perfektre viszem az angolt, megyek egyetemre, szerzek pár diplomát abban, ami érdekel, új vállalkozást csinálok, felfuttatom, feltaláló leszek, átírok pár fejezetet a technikatörténetben. 50 év alatt akkora munkát teszek ebbe bele, hogy csak miattam más lesz kicsit a világ. Nem részletezem, csak elnagyoltan írom. Asszony ugyanez, lányom ugyanez. Mindenki ugyanez.
Mai gondolkodásomban az öregedés már nagy szerepet kap, szétgyilkoltam az ízületeimet a súlyokkal, ezt leszámítva, semmi bajom, semmi káros szenvedély, szép lassan letettem 17 kg izmot, kardióban fejlődtem sokat, de ha egyszer lerobbanok, mi lesz a családdal? Sietek, hogy mielőtt ez bekövetkezne, biztonságban legyenek, ne kelljek én semmihez. Aztán asszony meg énköztem is van kb 20 év korkülönbség, az se gyenge. 50ig leszek olyan formában, hogy ez ne legyen téma, de azután? Nem megyek egyetemre, nem kezdek feltalálni, nem kezdek kísérletezni, mert ketyeg az óra, nincs időm. Te talán még túl fiatal vagy ahhoz, hogy ezt értsd, de majd megérted.
Ha lenne időm mai ésszel felépíteni az életemet, kifordítanám a világot a 4 sarkából.
Great írta:
” Nem lényeges, hogy ma olyan problémák égetnek, amikhez hasonlók korábban nem is léteztek? Energia, bankrendszer, média, betegségek, elérhető tömegkommunikáció stb.“
Ezek mindig is problémák voltak, csak a kulliszák változtak. Régebben a tűzért folyt a harc, ma az olajért. Ez energetikai probléma. Leírhatnám a többire is ugyanazt a színdarabot, ami évezredek óta folyik de annyi a példa, hogy nem is tudom, hol kezdjem. Lényegtelen, mert ezek csak kulliszák. Semmi nem változott évezredek óta.
“Írj listát, kíváncsivá tettél.”
Olvasd el a Bibliát. Figyelmesen és gondolkodj el róla. Lehet, hogy meglep majd, hogy mennyi dologról szó esik benne, amiről azt gondoltad, hogy csak a mai kor tudhatja. A mai zsenik.
Duncan azt írja:
A cro-magnoni ember ritkán élt 18 évnél tovább, az ókori Egyiptomban az általános élethossz 25 évre nőtt, a késő középkori Európában 30 évre, 1900-ban az Egyesült Államokban a születéskor várható élettartam 48 év volt, ma Japánban 86 év. Kiindulópontként tekintve a cro-magnoni embert, azt látjuk, hogy mintegy 25.000 évre volt szükség az élethossz megduplázásához, de csak egyetlen évszázadra az újabb duplázáshoz.
Csak egy észrevétel. Mózes kora cca 5000 évvel ezelőtt volt. Akkor , mikor Duncan szerint 25 év volt azt általános élethossz. Egyébbként az nagyon érdekelne, hogy a Mózes, aki maga körül általános 25 éves életkort látot, mi alapján írt arról, hogy:
” És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.”
Nem beszélve arról, hogy pont Mózes beszélt arról, hogy az ősök több száz évet éltek, ami pont az ellentétes állítás azzal amit Duncan mond: a cro-magnoni ember ritkán élt 18 évnél tovább
Ez egyébbként azért nagyon érdekes, mert pont Duncan folytatott egyszer egy eszmefutattást arról, hogy az ember állapota mennyire leromlott és hogy az ember évezredekkel ezelőtt sokkal többre volt képes.
” Te talán még túl fiatal vagy ahhoz, hogy ezt értsd, de majd megérted. Ha lenne időm mai ésszel felépíteni az életemet, kifordítanám a világot a 4 sarkából. “
Nem az a megoldás, hogy ostobaságokban kezdesz el bízni, hogy majd valamiféle találmány megoldja a “problémádat”. Ebben lehet bízni, de mondok sokkal racionálisabbat. Ugyanis a probléma, amit boncolgatsz szintén nem újkeletű. Az összes ember ezen a világon szembesül azzal, hogy egyszer az ideje elfogy. Száz és százmilliárd ember foglalkozott már épp eleget ezzel a dologgal. A problémád bizony félelem alapú. Félsz, hogy valamit rosszul tetél, valamiről lemaradsz, félsz, hogy kevés az időd, hogy a dolgaidat nem intézed el. Lehet, hogy még bűntudatot is érzel a nem a mai ésszel felépített életed miatt.
Félelem, bűntudat.
Erre akarsz találmányt, hogy ezektől megszabadulj. Találmány a félelem ellen és a bűntudatra. De ehez nem kell sem nanotechnika, sem 21. század. mert a problémára már nagyon is régen van megoldás, van találmány, ha úgy tetszik.
Nem titok ez a dolog, de kétségtelen nehéz megtenni, sokkal nehezebb, mint abban reménykedni, hogy majd valamiféle találmány megoldja a problémát. nem fogja megoldani. mert egyik találmány sem oldhatja meg, teheti könnyűvé azt, amit meg kell tenni.
Ez pedig az, hogy meg kell bocsátani magadnak. Mindent.
…. és nem kell többé félned ….
Alex január 2, 2015 @ 23:17
Ha jól értem, hazudtál, amikor azt állítottad, hogy olvasol könyveket, hogy értsd ezt a kort. Ha mégsem, még mindig várom a listát, hogy miket olvastál a modern technológiáról.
Great írta:
” Ha jól értem, hazudtál, amikor azt állítottad, hogy olvasol könyveket, hogy értsd ezt a kort.”
Mi hasznom lenne hazudni? Másrészt a válaszomból világos, hogy pont egy olyan könyvet ajánlottam, ami Neked is segítene megérteni ezt a kort.
“…miket olvastál a modern technológiáról.”
Mitől modern valami? Mert divatos, és mert tekintélyek kiállnak mellette, hogy ez lesz a jövő technológiája?
Alex
január 2, 2015 @ 23:17
“Nem beszélve arról, hogy pont Mózes beszélt arról, hogy az ősök több száz évet éltek, ami pont az ellentétes állítás azzal amit Duncan mond: a cro-magnoni ember ritkán élt 18 évnél tovább”
Ez olyan “evolúciós ugrás” volt, aminek az irányát sem értjük pontosan – ez csak Bill Gates “filozófiájának” kedvez.
Great írta:
Értem, hogy mire gondolsz, közel vagyok a 40-hez és az ebből adódó korlátok némelyikével már én is szembetalálom magam.
Nem kételkedem abban, hogy az emberek legtöbbje szeretne 150 évig élni fiatal és egészséges testtel. Én magam is szeretnék. Biztos, hogy nagy változást hozna az emberiség történelmében egy ilyen találmány.
De, mint mindennek ennek is lenne negatív hozama is. Ezek közül pár már volt említve a hozzászólásokban. Továbbá figyelembe kell venni egy fontos dolgot. Mégpedig azt, hogy nagyon sok ember nem úgy gondolkodik ahogy például te. Sokszor láttam már, hogy ugyanarra a szituációra, problémára mennyire különbözően, esetleg teljesen ellentétesen reagálnak az emberek. A hibás, rossz válaszreakciók és a mögöttük rejlő gondolkodási minták, érzelmek megváltoztatása pedig egyáltalán nem megy egyik napról a másikra 150 év ide vagy oda.
Az öregedés számodra egy valós, egyenlőre leküzdhetetlen akadály. Ez az akadály lezár előtted bizonyos lehetőségeket de attól még vannak céljaid és terveid mert a hozzáállásod aktív. Tudod, hogy ha valamit el akarsz érni akkor azért tenned kell. Elfogadod ezt és megteszed amit lehet. De rengeteg ember van aki éppen ellenkezőleg, passzívan áll a dolgokhoz. Fogadkoznak meg dumálnak csak a legtöbb esetben a cselekvés valahogy nem kerül sorra.
Ha az embereknek a szóban forgó találmány utáni korban is meg kell majd dolgozniuk a megélhetésükért, lemondaniuk bizonyos dolgokról a céljaikért (márpedig úgy lesz) akkor lényegében nem igazán fog változni semmi a hozzáállásukban.
Lesznek akik majd úgy gondolkodnak ahogy te és 150 év alatt munkálkodnak a céljaikon. Viszont lesznek, nem kevesen, akik azt fogják gondolni, hogy nem azért “kapták” azt a 150 évet, hogy végigdolgozzák meg tanulják hanem azért, hogy végigszórakozzák.
Emlékszünk még, hogy milyen kevesen maradtak egy-egy folytatásos cikksorozat végére ahol a belépés a következő részhez hozzászólási feltételhez volt kötve.
Egy hozzászólás megírása csak pár perc és mégis lemorzsolódott 90 százalék a végére. 150 év alatt mennyien morzsolódnának le a kezdeti hurráoptimistákból?
prolizoli január 4, 2015 @ 08:27
Félelem íze, a legvége, amikor a 97 éves Volkov már 24, azon gondolkodik, hogy élvezni akarja az életet és mikor, ha nem most, amíg fiatal. De ő örökké fiatal, ez a lényeg, elfelejtette a céljait, a hormonjai szétb@szták a személyiségét + az életét. Van ilyen veszély is, de ebbe is bele lehet csömörleni.
Ismertem egy csókát, akinek nagyon ment a csajozás, mesélte, hogy eljutott oda, hogy már unta a nőket, már hányingere volt a nőktől. Pár évig egyedül éldegélt, aztán megházasodott, gyerekei lettek. Annyiszor kielégítette a vágyát, hogy már belefásult. Eléggé hosszú élet alatt sok mindennel megtörténhet az, hogy már nem bírod tovább. Nem emberi léptékű élettartam során eljöhetnek holtpontok, amikor az lesz a legnehezebb, hogy kihozzunk még egy célt és még egy célt.
Fel kell nőni hozzá egyénileg és társadalmilag is. Nekem biztosan tetszeni fog, alig várom, sokat megadnék azért, hogy ne kelljen eltemetnem azokat, akiket szeretek.
“A cro-magnoni ember ritkán élt 18 évnél tovább”
Elmagyarázná valaki, hogy ez hogy lehetséges? Mikor szaporodtak, kik meddig neveltek egy gyereket, ha 18 évesen meghaltak, stb..