Alap
Annyira van esélyünk megérteni valamit, amennyire képesek vagyunk azzal a valamivel szembenézni.
A szembenézés az önkéntelen reakciók hiányát jelenti.
Rövidesen világos lesz, hogy miért ez a bevezetője ennek a cikknek. A téma néhányatokban nagy valószínűség szerint ellenszenvet vált majd ki. Ám ez tiszta biológia.
A téma
Ennek a cikknek a témája a testünkben élő más élőlények: a paraziták és a szimbionták.
Ezek a lények a mi testünket lakják, abban élnek, egy részük árt neki, egy részük hasznos a számára.
A fiatalsággal és a halhatatlansággal kapcsolatos kérdések egy részére a válasz talán a testünk parazitáiban és szimbiontáiban van.
Fehér foltok
Az évszázados orvosi képzés, a mesterien megrajzolt anatómiai atlaszok, a 3d-s komputergrafika korában, könnyű abban a hitben élni, hogy az emberi testről már mindent tud az emberiség. De ez egész egyszerűen nem igaz.
Az anatómia alighanem a biológia legfejlettebb része. Az anatómiában minden nagyon világos, profán, egyszerű: csak vágni kell, kinyitni, kiemelni, vágni, kinyitni, kiemelni, nagyítani, szétválasztani, felszívni, lemosni és vágni. Ezek ellenére az emberi anatómia még nincs befejezve, lezárva, végérvényesen feltárva a legapróbb részletekig. Csak az elmúlt 1 évben 3 alkalommal találkoztam olyan cikkel, amely arról számolt be, hogy új testrészt fedeztek fel az emberi testben. Legutóbb a szemben találtak ilyet.
A parazita
A parazita egy olyan lény, amely hasznot húz egy másik biológiai rendszer működéséből, oly módon, hogy a rendszerhez semmivel nem járul hozzá. A parazita gyengíti a biológiai szervezetet. Minél inkább eluralkodik a szervezeten, annál inkább akadályozza annak működését. Szélsőséges esetben a parazita megöli a gazdatestet.
Ismerek egy fickót, aki közel 30 kilót fogyott egy parazita-fertőzés miatt, és amíg az élősködőt nem hajtották ki megfelelő eszközökkel a testéből, semmi nem használt.
Ismertem egy nőt, aki nem fogyott, elvétve voltak csak panaszai, mégis, egy körülbelül 2 méteres bélférget szedtek ki belőle.
Parazitából sokféle van, legismertebbek közülük a különféle férgek, melyek az emberben mozogva, vándorolva, vagy a belekben megtapadva okoznak kisebb-nagyobb kárt bennünk.
Itt láthattok két példát:
A parazitafertőzések egy része higiéniával kezelhető, másik része belsőleg használatos készítményekkel, ritkán pedig műtéti beavatkozás szükséges, mert más módon nem lehet orvosolni a helyzetet.
Szimbionták
A szimbionták a testünkben élő élőlények, amelyek a parazitákkal ellentétben, hasznunkra vannak.
A hasznos bélbaktériumok az első, ami eszünkbe juthat: ezek a lények segítik az emésztést, a tápanyagok felszívódását, a salakanyagok lebontását.
Ha a nem megfelelő táplálkozás vagy fertőzés következtében a szimbiontáink (például a bélbaktériumok) száma megcsappan, vagy teljesen kiürülnek, pótolnunk kell őket, ellenben azt kockáztatjuk, hogy megroppan a szervezetünk működése.
Van elég hely
Sokféle parazita létezik: mikrobiológia szintű életformák, férgek, lárvák, rovarok. A paraziták mérete nanométertől a méterig terjedhet.
A testünk egy egész bolygó, ha a mikrobiológia mérettartományából nézzük: a tápcsatorna mintegy 6 méter hosszú, a tüdő teljes felülete kb. 100 négyzetméter, a DNS-spirál hossza hozzávetőlegesen 180 centiméter (minden egyes sejtben), a teljes érhálózat hossza 100.000 km. A legnagyobb parazita, amit emberben találtak, 33 méter hosszú féreg volt.
Fajok
Valószínűleg a legtöbben azt gondolják, hogy a biológia, a zoológia és a botanika a Föld összes faját megismerte már.
A valóság ezzel szemben az, hogy jelenleg megbecsülni sem tudják, hogy hány faj élhet a bolygón.
Az uralkodó nézet szerint a Földön mintegy 30-50 millió faj élhet. A becslés elsősorban rovartani kutatásokon alapul.
2011 nyarán megjelent egy kiterjedt tanulmány, amely új becslési módszereket vezetett be, és a tengeri élővilág kutatására alapozott: a tanulmány jóval kevesebbre taksálta a földi élővilág sokszínűségét: mindössze 8,7 millióra teszi a fajok számát. (A két becslés egyike sem vette figyelembe a baktériumokat.)
Az új szám tehát: 8,7 millió, plusz-mínusz 1,3 millió.
Az újabb, kisebb értékkel dolgozó becslés szerint a szárazföldi fajok 86 százaléka, és a vízi fajok 91 százaléka még ismeretlen a tudomány számára.
Ugyanezen becslés készítői szerint 300.000 szakember 1.200 éves munkájára lenne szükség a még ismeretlen fajok leírására és katalogizálására.
További információ: a valóban kimerítően ismert állatfajok száma mindösszesen néhány száz.
Tehát van egy új becslés, amely 30-50 millió faj helyett csupán 8,7 millió fajjal számol (ebből 7,77 millió állatfaj), és még ennek a mennyiségnek is csupán apró részéről van elegendő információ.
A gombafajok kutatása például egészen előrehaladott már: leírtak és katalogizáltak 43.271 gombafajt – és félmillió további gombafajról még leírás sincs.
De, hogy pontosabban értsük, mit jelent az, hogy „leírt és katalogizált”: az úgynevezett ismert állatfajok kb. 95 százalékáról „semmilyen érdemi tudományos ismerettel nem rendelkezünk a nevezéktani szempontból fontos primer fajleírásuk és esetleg néhány határozókulcsban vagy faunisztikai listában való szereplésükön kívül”.
Továbbgondolva
Ha továbbgondoljuk mindezt, akkor támadhatnak bizonyos „vad” elképzeléseink. A vadsággal nincs is semmi probléma, hiszen az öregedés megállítása és visszafordítása önmagában eléggé merész cél – legalábbis az általános iskolás biológiai tananyaghoz képest feltétlenül.
A testünkben számtalan olyan parazita faj élhet, amelyet jelenleg még nem tartanak parazitának, vagy amelyről egyáltalán nincsenek még ismeretek.
Ugyanígy, számtalan szimbionta faj élhet bennünk, amit még nem azonosítottak szimbiontaként, vagy még egyáltalán nem fedeztek fel.
De menjünk egy kicsivel tovább, mert a végszó kínálja még néhány következtetés levonását!
Nem tudjuk, hogy pontosan hány faj él a Földön. A leírt és katalogizált fajok túlnyomó többségéről gyakorlatilag semmit sem tudunk. Nem biztos, hogy valamennyi, az emberi testben élő parazita fajt felismernénk, ahogyan az sem biztos (sőt), hogy valamennyi, az emberi testben élő szimbionta fajt felismernénk.
A fentiekből következik, hogy az élővilág óriási részéről nem tudjuk, hogy felhasználható lenne-e élelemforrásként az ember számára, és azt sem tudjuk, hogy a belőlük kinyerhető hatóanyagokkal mit érhetnénk el. Az ismert növényeknek mindössze 5 százalékát vizsgálták eddig gyógyítási szempontból.
Most ti jöttök
Véleményeket és elméleteket várnék tőletek a cikkben található információkkal és felvetésekkel kapcsolatban.
Van néhány konkrét kérdés is, mert tudom, hogy mennyire szeretitek azokat.
Az emberi testben megélni képes parazitákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek az öregedés és a halál szempontjából?
Az emberi testben megélni képes szimbiontákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek a fiatalság és az élettartam szempontjából?
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan paraziták a testben, amiket még nem azonosítottak parazitaként?
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan szimbionták a testben, amiket még nem azonosítottak szimbiontaként?
Mit gondoltok, létezhetnek olyan életformák a testünkben, amiket még nem fedeztek fel?
Mit gondoltok a felfedezetlen fajok élelemként és orvosságként való felhasználásáról?
Az újabb folytatás. :)
Igaz, a téma a végén elkanyarodott egy pillanatra, de volt értelme.
Az első két kérdésre érdemben nem tudok válaszolni mivel nincs rálátásom/adatom ezeknek az élőlényeknek a +/- tulajdonságaira a fiatalság és öregedés kérdésében.
Bizonyosan vannak. Ha más módszerrel vizsgálnák biztos találnának valamit a fehér köpenyes srácok :laugh:
Ha találnának is valamit akkor azzal kísérletezni kell. Pl. vegyük a rákot mint betegséget. Meg kell nézni számtalan hatóanyagot ami vélelmezhetően hasznos a kóros sejtek elpusztításában és megakadályozza azok újbóli előfordulását. Rengeteg patkány pusztulna el az állatvédők jajveszékelése mellett.
A burgundiról sem tudta a sötét európai, hogy nem a termését kell megenni mert az mérgező hanem a gumóját. És most, hogy tudjuk milyen jó kis amino forrás lett belőle nem igaz?
Tiszta biológia!?
Fúh ! Boooááá!!
Éppen ebédeltem,(gondolván kihasználom az időt) mikor megnéztem az anyagot és a parazita egy és kettő képeit!
A Paktum c. könyvsorozatod csak egy könnyed lányregény, ehhez az íráshoz képest!
Jézusom….mi jön még ezután?
1. Az emberi testben megélni képes parazitákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek az öregedés és a halál szempontjából?
2.Az emberi testben megélni képes szimbiontákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek a fiatalság és az élettartam szempontjából?
3.Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan paraziták a testben, amiket még nem azonosítottak parazitaként?
4,Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan szimbionták a testben, amiket még nem azonosítottak szimbiontaként?
5.Mit gondoltok, létezhetnek olyan életformák a testünkben, amiket még nem fedeztek fel?
6.Mit gondoltok a felfedezetlen fajok élelemként és orvosságként való felhasználásáról?
-1.Az leírásod után, de csak miután elolvastam!
-Elképzelhető számomra, ezek a dögök addig esznek, míg bele nem halunk.
Ha sikerül , kiszedni magunkból, akkor jelentősen jobb állapotba kerülhetünk, és ezután képesek lehetünk regenerálódni esetleg fiatalodni.
-Fúj ezek a bélférgek! Hogy néz már ki és 33 méter hosszú lehet!
-2.Az emberi testben élő szimbionták, fontosak lehetnek a túlélésünk és fiatalságunk szempontjából. De még ebben is kételkedem egy kicsit. Többet kéne, kell erről tudni.
Jézusom, ez az anyag, tisztára hányingerem lett.
Nagyon konfrontálni kell. Mivel kell még szembesülnöm?
3.Van-e olyan parazita amit nem azonosítottak?
Bakker , eddig fel sem merült bennem, hogy lehet ilyen BENNEM, és MÁSban is!!! Húh!
4.Van-e olyan szimbionta a testünkben, amit nem azonosítottak?
Igen, lehetséges olyan amit nem azonosítottak, mert különben tudnák erről valamit.
Ez olyan dolog, ami nincs bizonyítva, hogy nem létezik,vagy nincs akkor addig bármi lehetséges.Lehetséges, hogy létezik.
-5.Életformák a testünkben? Van-e felfedezetlen?
Gondolni is rossz rá, hogy lehet, hogy van, és rossz szándékú.
-6. Lehetséges , vannak olyan felfedezetlen fajok melyek élelemként szolgálhatnak, és nem tudunk róluk, inkább elfeledtetett vagy elrejtett tudás, valamikor régen tudhattunk erről, csak már nem közszájon forog.
Pl, anyám üvegtechnikus, és van egy receptje egy sebek összeforrasztására , elvágott sebekre, náluk munka közben előfordulhat sérülés, komoly mély sebeket be lehet vele gyógyítani. Ez fehérliliom szirma alkoholba áztatva, ezt kell a sebre tenni. Még sose láttam gyógynövényes könyvben, pedig olvastam egy párat. Igen, sok ilyen lehet, anyu nem is tudom már kitől kapta a receptet. Sok ilyen lehet….aki tud valamit, de nincs elterjedve.
Nincs erről komplett leírás, csak töredékek.
Bátyám mondta hogy az apró kis vesekövek a férgek lakóhelyei, megvan a módja mivel kell kihajtani. Ő megcsinálta, ki is jöttek a vesekövek.
De azt nem gondoltam a féreg lakóhelye az emberi test. Elment a fülem mellett, nem tulajdonítottam neki jelentőséget.
Mellesleg a bátyó arca szép sima lett a terápia után, pedig eddig se volt egy pattanásos képű.
“FEHÉR FOLT”- Mi az istent csináltak eddig a kutatók, az orvosok, a kórboncnokok,a hasfelmetszők, a sebészek, vagy ők tudják csak nem mondják el?!
Tényleg, könnyű abban a hitben lenni már minden felfedeztek! Tényleg, mi minden van még amit nem tudunk!
Anyámhoz bement kb: 1987-88 körül az üvegműhelybe egy jó barát, ő mesélt egy ismerőséről, aki Indiába ment valamilyen okból, megfürdött a folyóban, már nem emlékszem melyiket mondta, és a kukiján keresztül felmentek a férgek, hazajött és az itthoni kórházban próbálták kezelni , de belehalt, a férgek teljesen elhatalmasodtak rajta.
Mindenesetre a tisztaság az fontos!!! Azt szűrtem le magamban akkor.
De régen volt ez a dolog, ez a cikk eszembe juttatta, ezt a történetet!
Már akkor is elborzasztott a férgekről és ilyesmikről szóló dolgok…
Kíváncsi vagyok mi lesz ebből!! Duncan te tudsz valamit!
Kérdezni, azt nagyon tudsz!! Hogy rájöjjünk valamire, nem mondod meg a megoldást, csak kérdezel, ez tetszik!!
Örülök ennek a cikknek. Bennem is felmerült már, hogy ilyen módon helyezzem bele magunkat az élet hierarchiájába. Miért különböznénk a többi biológiai rendszeren belüli hierarchikus kapcsolatból. A különbözőség, mint meglátás csupán abból fakadhat, hogy olyan önteltek vagyunk, hogy hangosan hangoztatjuk a “vissza a természethez” elvet, csak azért mert tudunk kőből eső elleni védelmet építeni? Semmi nem indokolja, hogy az életünk kevéssé legyen függvénye a szimbiotikus faji együttlétezésnek, mint mondjuk a krokodik és a fogai közül a húscafatokat kikapkodó kismadár esetében…
Az emberi testben megélni képes parazitákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek az öregedés és a halál szempontjából?
Valószínűleg tartom, hogy az élet, mint jelenség magyarázata nem lenne lehetséges steril, parazitáktól és szimbiontáktól mentes környezetben. A paraziták által elvont energia igenis hiányozhat ahhoz, hogy a test egyébként jól megírt programjai a génekben hatékonyan lefussanak. Igenis elképzelhető, hogy jelenlétük vezethet az öregedés jelenségéhez, mint egy felesleges erőforráspazarló kódrészlet, ami felemészti a rendszer tartalékait, amig el nem jut a kék halál állapotába… :) (már megint a szoftveres hasonlatom)
Az emberi testben megélni képes szimbiontákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek a fiatalság és az élettartam szempontjából?
Valószínűsítem, hogy a szimbiontikus rendszerek kialakulása során pro és kontra kísérleteket is le kell vezényelnie a természetnek, amig eljut a harmónikus egyensúly állapotába. Úgy gondolom, hogy ha feltételezzük, hogy a paraziták fontosak, akkor egyértelműen ugyanezt kell feltételeznünk a szimbiontákról. Hiszem, hogy hatásuk igenis lehet ellensúlyozója a paraziták tevékenységének. Ahhoz, hogy kijelenthessük, hogy a fiatalsághoz és az élettartamhoz van közük meg kéne vizsgálnunk és fel kéne ismernünk a lehetséges elemeit a rendszernek, tehát minden létező parazitát és szimbiontát. Ha ez megvan, azok harmóniája megbillenthető és szándékunknak megfelelően alakítható…
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan paraziták a testben, amiket még nem azonosítottak parazitaként?
Bizonyosan. Az ember még mindig eléggé majom ahhoz, hogy sokszor azt se ismerje fel, ami konkrétan a szeme előtt van. Nagyon is el tudom képzelni, hogy a vizsgálatokat végzők öntelt és gőgös szubjektivitása miatt nem is fordítanak figyelmet olyan dolgokra, amik esetleg fontos adalékai lehetnének a kérdésre adott válasznak, vagyis paraziták és szimbionták…
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan szimbionták a testben, amiket még nem azonosítottak szimbiontaként?
Igen. Ezt a válaszomat fentebb írtam a parazitákra vonatkozóan. Úgy érzem, egyik kérdés nem tárgyalható a másik nélkül.
Mit gondoltok, létezhetnek olyan életformák a testünkben, amiket még nem fedeztek fel?
Igen. Sőt, az is elképzelhető, hogy mi magunk is egy életformán élősködő paraziták vagy szimbionták vagyunk. A föld maga is lehet egy élőlény, sőt, még az sem elképzelhetetlen, hogy a csillagok, amikor szupernovaként felrobbannak és a bennük lévő anyagot szétfröcskölik a körülöttük lévő űrbe, tulajdonképpen megtermékenyítik azt, s elég messziről nézve az sem más, mint a világegyetem ciklikus pulzálása az élet más szinten való megfogalmazása.
Mit gondoltok a felfedezetlen fajok élelemként és orvosságként való felhasználásáról?
Ha a rendszer működése és elemei ismertek, és rendelkezünk a kellő tudással ahhoz, hogy saját létünket befolyásolva a rendszer minden egymásra hatását megtartva illetve építőleg értelmezve módosítsuk azt, akkor hajrá. Én is benne lennék. Van egy érdekes elmélet, miszerint a gének valójában számítógépes programmodulok és a test egy végrehajtó hardver. Erre született is egy projekt, és kiadtak egy ingyenes szoftvert, amivel genetikai építőmunkát lehet végezni. Az a neve, hogy Genome Compiler – keressetek rá, érdemes. Van benne egy próbaprojekt, amivel fluoreszkáló levelű fát lehet építeni. De ha akarsz csinálhatsz olyan algát, ami megeszi az olajat (ha tudsz!), stb. A lényeg, hogy ha akarod, akkor amit csináltál, elviekben le is tesztelheted és meg is rendelheted amit csináltál. Legyen az új faj vagy csak a holnapi ebéd, kit érdekel. Ezt csak azért írtam le, mert az jutott eszembe, hogy lehetne olyan virális organizmust fejleszteni, ami mondjuk azokat a parazitákat keresi, amik ismert módon negatívan befolyásolják a fiatalságot és a test anyagcsere folyamatait? Vagy olyan retrovírust, ami aktivizálja a fiatalságért felelős géneket, esetleg a 7 éves regenerációs ciklust indítják el az őssejtjeinkben tárolt minta alapján, ami akár fiatalítani is kezdhet?
Most nincs elég időm, majd később. De röviden:
Az ismeretlen vagy nem kielégítően ismert fajok milliói közül néhány a szimbiontánk lehet vagy lehetne és néhány rajtunk, bennünk élősködik. Több méteres, illetve több dekás vagy kilós súlyú paraziták és szimbionták élhetnek a testünkben és nem tudjuk felismerni őket.
Az emésztőcsatorna vagy az erek falára tapadva élhetnek élősködők és szimbionták, egyes szerveink vagy azok részei is lehetnek élősködők és szimbionták. ? Ezeket fogom átgondolni.
Nagyon szép a kép.
Tényleg.
Akár lehetne egy 0,01 mm méretű parazita is. Kinagyítva.
Lehet, hogy az is.
Az egész gondolatmenetedet követem, értem.
Hogyne lehetnének olyan élősködők és élőlények a testünkben, amiket még nem is fedeztek fel? Naná, hogy vannak is.
Előfordulhat az is, hogy valóban befolyással van a létezésük a testünkben a fiatalságunkra.
Lehet, hogy a sejtjeink, pusztán önmagukban, örökéletűek.
Ezért az ilyen férgeket tervezte be a programozó, hogy elősegítsék a lerombolásukat.
Én már úgy vagyok ezzel az egész világgal, hogy semmi nem az, aminek hittem, hogy olyan, meg az. A scifi már nem egy műfaj, hanem maga az élet.
Az emberi testben megélni képes parazitákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek az öregedés és a halál szempontjából?
Szerintem jobb tőlük megszabadulni – kiváló erre a fokhagyma, de vannak más módszerek is, például bizonyos nagyságú frekvenciás sugárzás.
Az emberi testben megélni képes szimbiontákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek a fiatalság és az élettartam szempontjából?
Például a bélbacik jók. Nekik állítólag fontos szerepük van.
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan paraziták a testben, amiket még nem azonosítottak parazitaként?
Simán. Remélhetőleg a fokhagyma ugyanúgy hatásos ellenük…
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan szimbionták a testben, amiket még nem azonosítottak szimbiontaként?
Ez is lehet, miért ne?
Mit gondoltok, létezhetnek olyan életformák a testünkben, amiket még nem fedeztek fel?
Ez is lehet, miért ne?
Mit gondoltok a felfedezetlen fajok élelemként és orvosságként való felhasználásáról?
Előbb fel kell, hogy fedezzék őket. Aztán majd kiderül, mire használhatók.
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan paraziták a testben, amiket még nem azonosítottak parazitaként?
Igen. Hogy hol, mekkorák, mit tesznek, nagy kérdések. Milyen a testük, mennyire hajlékonak, vékonyak, vagy hártyaszerűek, ezek is kérdések. A testben több minden is lehet, amit tévesen létfontosságúnak tekintünk, de valójában nem azok.
A gépészet közelebb áll hozzám, mint a biológia, onnan tudok venni példákat. Egy szerkezet a fejlődéssel úgy változik, hogy egyszerre bonyolódik és egyszerűsödik. Lásd: autó, repülőgép, számítógép stb. Ezek egyre bonyolultabbak, miközben egyre egyszerűbbek. A szerkezeti oldal bonyolódásával az irányítói oldal egyszerűbbé válik.
Vegyünk egy autót, ha az a célunk,hogy kihozzuk belőle a maximális sebességet, sok minden nem kell, ami benne van. 1 ülés elég, a többit ki kell dobni, nem kell karosszéria sem, lámpák, a műszerfal egy része sem kell, a kocsi tömegének nagy részét ledobhatjuk róla, ha specializáljuk a sebességre.
Ha a testet specializáljuk valamire, legyen ez a lassabb öregedés, akkor sok mindent kidobhatnánk a testből. Ezzel alkalmasabbá válna a test a lassabb öregedésre. Más dolgokra pedig nem lenne többé alkalmas.
Csak írásban gondolkodom, hátha valaki továbbviszi a gondolatot és kialakul valami.
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan szimbionták a testben, amiket még nem azonosítottak szimbiontaként?
Igen.
Mit gondoltok, létezhetnek olyan életformák a testünkben, amiket még nem fedeztek fel?
Igen. Rengeteg.
Mit gondoltok a felfedezetlen fajok élelemként és orvosságként való felhasználásáról?
Lesz elég munkánk.
A képről azonnal a Csillagkapu jutott eszembe. Ez az a szimbionta? Abban az ember kapott egy szimbiontát, ami minden betegséget meggyógyított, jobb képességeket adott stb. Lehetnek a Földön is ilyen fajok, de nem ismerjük őket, vagy erről az oldalról nem.
Láttam egy dokufilmet, van egy rák, ami ragadozó állatok fogazatát tisztítja. Jön a hal, kitátja a száját, a rák bemegy, vévigjár a fogakon és tisztít. Amit talál, azt eszi, ez a tápláléka, ezek a ragadozók nem falják fel. Elképzelni nem tudom, ez a szimbiózis hogyan fejlődött ki. A filmben a búvár odament egy ilyen rákhoz, kinyitotta a száját, a rák meg kitisztogatta a búvár fogait. Érdekelt volna, hogy milyen szinten képes a tisztításra. A rák munkája nélkül ezek a ragadozók sokkal rövidebb ideig élnének, mert korábban elvesztenék a fogaikat.
A piócákat kiterjedten használták szimbiontaként. Nagyon sokféle állat lehet, ami hasznunkra válna a fizikai képességek javításában, betegségek, öregedés kezelésében, de nem tudunk róla. Óriási lehetőségeket látok itt is.
100 000 km érhálózat nem semmi.
Vannak teljesen átlátszó testek, vannak folyadékszerű testek, talán gázszerű testek is vannak, és néhány faj talán zavarba ejtene minket.
A testben szinte minden eszik, tápanyagot vesz fel. A testnek cselekednie kell, ez a dolga, ebből indulok ki. Ha a test 0,001 %a felesleges az életünkhöz, ez a kicsi százalék nagyon jelentős lehet. Ha a test 30 %a felesleges, ha a szervek egy része nem kell, ha az idegrendszer egy része nem kell, ha az agy egy része nem kell stb, …? Vagy lecserélhető másra, jobbra.
Great írta:
Nem semmi gondolatmenet, és amennyire őrültnek hangzik elsőre, ki tudja? , annyira lehetne vele foglalkozni is akár.
Nekem az jutott eszembe, hogy maga a test továbbélne, de mi nem lennénk már benne, mint szimbionta. :)
Kicsit , utána néztem, hogy lehet féregteleníteni magunkat az átlagos emberek nagy része könnyen megfertőződik.
Állítólag 98%.-a az embereknek az, nem tudsz nem megfertőződni.
Honnan veszik?
Mindenesetre általános. Tömegközlekedési eszközök használata, utcán evés, háziállatod van, majdnem biztos, hogy fertőzött vagy kisebbfajta férgekkel, mert sokfajta van.
Célszerű enni ellenük :A fokhagyma és a tökmag, koriander, ánizs, kömény .
Inni ellenük teaként: diófalevél( nem mérgező! erőteljes gombaölő és fertőtlenítő) finom, tegnap megkóstoltam, kutyabenge-kéreg, gilisztaűző-varádics. koriandermag.
Fokhagymás beöntés csodákat tesz állítólag. :-)) De szerintem megteszi a fokhagyma kapszula is.
Napi szintű fehérnemű csere és ágynemű cserét ajánlanak.
-Miért van, hétköznapi ember, aki nem homeless , stb. aki nem naponta cseréli a bugyiját, ? Nem szokás mindennap cserélni, néha többször is egy nap?
De van olyan ember, aki naponta cseréli az ágyneműt normál esetben, nem beteg , nem beleizzadt stb.?
-Gyakori felmosás, porszívózás, 60-fokon mosás. és rövidre vágott köröm,és ne nyúlkáljunk a szánkba, mert a hosszú köröm alá könnyen beférkőzik az ebadta, vakaródzás közben
-Akinek hosszú a körme,és vakaródzik és nem megmosott kézzel a szájában nyúlkál – férges lehet. :-))
Hirtelen ennyi.
Vírusok örökítő anyaga megtalálható a mi DNS láncunkban.
Hogy ez asszimiláció folytán került oda vagy csak így rakták össze a homo sapienst, azt a fene sem tudja.
Ez a beépült örökítő anyag 1 új csoportot jelent a parazitákon és a szimbiótákon felül.
Nem csak a testben vannak paraziták . Sőt talán nem is azok a legveszélyesebbek ránk nézve .
Jó ” szórakozást ” : http://squingers-hunter.blogspot.hu/ ;-)
az a szem-féreg az nagyon kemény! azért a szemembe nem szívesen csöpögtetnék fokhagymát :D
ilyen lakótársat senkinek sem kívánok :eek:
Thirdeye Magister írta:
Jézusom!
Ez meg mi a szentszar???
Véleményeket és elméleteket várnék tőletek a cikkben található információkkal és felvetésekkel kapcsolatban.
Érdekes felvetés. Szinte azonnal a Goa’uld jutott eszembe a dologról. Nem tartom kizártnak, hogy lehetséges lenne például olyan szimbiontákat kifejleszteni vagy jó esetben találni amik lehetővé tennék, hogy műanyagot is ehessünk és lebontanák nekünk használható tápanyaggá. Vannak már érdekes felhasználási módszerek férgekre is. Tudtommal van egy faj amelyet az elüszkösödött, vagy felfekvéses területekre raknak és megeszi az elhalt szövetet, de semmi mást. Biztos vagyok benne, hogy találhatnánk, vagy kifejleszthetnénk olyan
Van néhány konkrét kérdés is, mert tudom, hogy mennyire szeretitek azokat.
Az emberi testben megélni képes parazitákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek az öregedés és a halál szempontjából?
Nem tudok eleget a témáról ahhoz, hogy hozzászóljak érdemben. Csak találgatni tudok, ami nem vezet sehová. Ha mégis találgatnom kéne, abból próbálnék kiindulni, hogy a világ különböző tájain milyen az átlagéletkor és elkezdeném összehasonlítani a testükben lévő idegen organizmusokat a miénkkel, hátha van összefüggés.
Az emberi testben megélni képes szimbiontákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek a fiatalság és az élettartam szempontjából?
A képzettségem szerint a bélflórának nevezett szimbiotikus baktérium törzsek elengedhetetlenek a megfelelő emésztéshez, így bizonyosan fontosak az élettartamunk alakulásában. Nem hiszem, hogy az ember képes sterilen tartani az emésztőrendszerét, hogy ne lakjon benne semmi, így nem tudom ki lehetne-e próbálni, hogy túl tudna-e élni nélkülük hosszú távon. A hüvelyflóra pedig megakadályozza, hogy különböző fertőzések elszaporodjanak a női nemi szerven. Az élettartamot pedig közvetlenül befolyásolja a fertőzések legyőzésének és távol tartásának képessége.
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan paraziták a testben, amiket még nem azonosítottak parazitaként?
Lehetséges. Még az is lehet, hogy annyira összeolvadt az emberi test felépítésével, hogy szaporodás közben automatikusan részévé válik az új testnek, ami a méhben fejlődik, és esetleg összekeverjük a test egy részével, pedig természetes állapotában nem lenne az. Szívesen kifejteném a válaszomat az összes kérdésre, de nincs elég adatom, hogy véleményt alkossak.
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan szimbionták a testben, amiket még nem azonosítottak szimbiontaként?
Pár évvel ezelőtt találtak egy mikroorganizmust egy magas arzén tartalmú tóban, amelynek a DNS láncában a foszfort arzén atomok helyettesítik. Ez lehetetlennek tűnt, és a mai napig nehezen veszi be a tudomány gyomra a felfedezést. Igaz a tudományos bizonyítékok rendre, kiszámíthatóan megdőlnek, de az új tételeket mindig szentírásnak és megkérdőjelezhetetlen igazságnak könyvelik el, mígnem érkezik valaki aki felforgatja az egészet, ha elég kitartóan ellenáll a megbuktatását megkísérlő kollégáinak. Nem lennék meglepve, ha egy napon valami olyat találnának a testtel, vagy annak szimbiontáival kapcsolatban, ami gyökeresen ellentmond a mai elméleteknek. De majd meglátjuk.
Mit gondoltok, létezhetnek olyan életformák a testünkben, amiket még nem fedeztek fel?
Miért ne? Én is olvastam az új testrészről amit a szemben találtak. Ha kitartóan kutatnak biztosan találnak még pár fel nem ismert alkatrészt.
Mit gondoltok a felfedezetlen fajok élelemként és orvosságként való felhasználásáról?
Azt gondolom lehetséges. Így is a természet adta erőforrásokkal táplálkozunk és a gyógyszeripari hatóanyagok is onnan származnak. Feltételezem (ha igaz, hogy a növényeknek mindössze 5 százaléka ismert, és annak is csak egy részét használjuk a gyógyászatban), hogy jelentős tér van még a fejlődésre. Ez elgondolkodtatott arról, hogy ha ennyi faj van csak a mi bolygónkon micsoda elképesztő felkészülést igényelhet egy idegen bolygóra való látogatás és mennyi ismeretlen veszélyt rejthet magában ha kitesszük a teljesen más környezetben fejlődött testünket egy tökéletesen eltérő ökoszisztémának.
Véleményeket és elméleteket várnék tőletek a cikkben található információkkal és felvetésekkel kapcsolatban.
Érdekes felvetés. Szinte azonnal a Goa’uld jutott eszembe a dologról. Nem tartom kizártnak, hogy lehetséges lenne például olyan szimbiontákat kifejleszteni vagy jó esetben találni amik lehetővé tennék, hogy műanyagot is ehessünk és lebontanák nekünk használható tápanyaggá. Vannak már érdekes felhasználási módszerek férgekre is. Tudtommal van egy faj amelyet az elüszkösödött, vagy felfekvéses területekre raknak és megeszi az elhalt szövetet, de semmi mást. Biztos vagyok benne, hogy találhatnánk, vagy kifejleszthetnénk olyan szimbiontákat, melyek folyamatosan karbantartanák a DNS-ünk sejtregenerációért felelős komponenseit, hogy az folyamatos legyen.
balisto írta:
Semmi különös , csak az ember tragédiája .
2 hónappal ezelőtt bennem is hasonló ötlet fogant meg, mint a cikk lényege.
Miért ne lehetne egy baktérium vagy vírus felelős az öregedésért és a halálért?
A bolygó urai vagy a bioszféra tervezői beépítették a rendszerbe ezeket a felfoghatatlanul apró szabályzó elemeket, lényeket. Ha belegondolok a biológiai fegyverek hatékonyságába, ilyen elemekkel szelektíven vagy teljesen rövid idő alatt le lehet tarolni az egész bolygót igény szerint.
Ez a hipotézis korábbi civilizációk és uralkodó fajok pusztulására enged következtetni, amit ilyen eszközökkel érhettek el.
Ha megnézem a bakteriofág vírusról készült felvételeket, valami apró robotra emlékeztet. Manapság népszerű a nanotechnológia, a miniatürizálás. Egy roppant magas technikai fejlettségi szinten vírusméretű robotokat lehet gyártani. Azt tanítják, hogy a vírus élő és élettelen határán van. Ez beillik a képbe, mert a vírus ebben az értelemben egy apró biorobot, ami önszervező, önprogramozó képességekkel van felruházva.
Egykoron megtervezhettek és legyárthattak egy kifejezetten emberre szakosodott vírust, ami az öregedést idézi elő. Már korábbi cikk során a vadállatokról beszéltünk, hogy meghalnak, de nem öregszenek. Részükre nem készült vírus, vagy “nincs érvényben parancs”. A vírus megismeri azt a gazdatestet, amire készült vagy szakosodott. Ha nincs a megfelelő helyen, akkor nem aktiválja magát.
Az emberi testben méreteit tekintve tényleg bármi elbújhat , vagy létezhet benne a tudtunk nélkül. Elképzelhető, hogy a levegővel együtt folyamatosan adagoljuk magunkba a bomlasztó, életrövidítő apró élőlényeket. Már születés előtt is bennünk lehet, mert az anyán keresztül a magzati fejlődés során is kaphatunk ezekből a “jótékony” cuccokból.
Mit gondoltok a felfedezetlen fajok élelemként és orvosságként való felhasználásáról?
Szerintem léteznie kell valamilyen eddig felfedezetlen táplálékkategóriának, ami nem sorolható be az eddigi gabona, hús, tej stb. kategóriákba. Ami sokszorosan jobb hatásfokkal táplálja széles körűen az embert és egyben meghosszabbítja az életét.
Az vagy amit megeszel. Ebben van igazság.
Jó lenne ha kapnánk a testünkhöz egy használati utasítást, manuált. Akkor már megvolna a munka fele, mert tudnánk mit kell tenni, meglenne a kotta ami mentén lehet haladni.
Az ismert fajokból kivont anyagok vagy feltérképezett mechanizmusok is közelebb vinnének. A cápákról olvastam cikket, hogy a vírusokkal szembeni ellenálló képességük egyedülálló, és volna mit tanulni test szinten tőlük.
“nincs érvényben parancs”
Ez alatt azt értem, hogy lehet, hogy egy központ jeleket sugároz ezeknek a nanorobotoknak.
Így mozgósítható az egész “hadsereg” kiemelt fajok ellen . Egy rádiójelet küldve újabb és újabb feladatokat teljesíthetnek más-más célközönség ellen.
Sajnos nincs időm mostanában semmire,ezért nem tételesen válaszolok a kérdésekre.
Ezeket a kérdéseket már kutatta valaki(bár zsidó volt asszem,még az is lehet,hogy kőműves :laugh: )és Nobel-dijat is kapott érte.
Nincsenek filmes és negyedik dimenzióbeli tapasztalataim,ezért csak igy tudok hozzászólni a témához:
http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%89lie_Metchnikoff
Gondolom nem érdemli meg,hogy bárki utánaolvasson.Én egy 60as évekbeli magyar orvosi könyvben olvastam róla először egy börtönkönyvtárban,teljesen hiábavaló időtöltésként.
Ez a Nobel-díjas bipsi kábé 70 éve rágyütt,hogy Dél-Európa egyes részein az emberek sokkal tovább élnek, mint máshol.
Rágyütt arra is,hogy ezeknek az embereknek az étrendje nagy mennyiségű aludttejet tartalmazott, aminek a készítésében egy bizonyos baktérium is szerepet játszott. Mivel az ott élők rendszeresen fogyasztottak aludttejet, ez a baktérium állandóan jelen volt az emésztőrendszerükben.
Lactobacillus Bulgaricus-nak nevezte el marha ötletesen,mivel – ki gondolná?- Bulgáriában kutakodott. A további kutatások során kiderült, hogy még az L. Bulgaricusnál is hatásosabb baktérium a Lactobacillus Acidophilus, ismertebb nevén Acidophilus, amely 10 napig vagy tovább is képes életben maradni az emésztőrendszerben. Ez azért is fontos, mert a bél hasznos baktériumai öt napon belül elpusztulnak, ha nem jutnak folyamatosan tejsavhoz vagy tejcukorhoz, például az Acidophilus révén.
Az Acidophilus kedvezőtlen környezetet teremt a különféle kórokozók és a különböző kólibaktériumok, illetve a gombák számára. További előnye, hogy elősegíti egy gyönge antibiotikum, a colicin termelődését, így nemegyszer feleslegessé teheti az antibiotikus kezelést. Csökkenti az Acidophilus a koleszterinszintet, segít a tejfehérjék, az aminosavak, a zsírok és a laktóz feldolgozásában.
Van a közvetlen környezetemben egy személy,aki most ezt testközelből tapasztalja meg,ugyanis Dzsibutiban egy tűdőfertőzéshez sikerült hozzájutnia és azt kezelgetik neki lelkesen a csigazabáló orvosok a szabadkőműves módszerét követve.
Mecsnyikov a hosszú élet receptjét is ebben látta meg,de ezirányú okfejtéseit már fantazmagóriának bélyegezték a tanult kortásai.
Szóval a topik felvetései létező dolgokat boncolgatnak,de hát én csak a saját állandó vesszőparipámat tudom hajtogatni,hogy minden a táplálkozáson múlik és nem a napfoltokon meg a földönkivülieken,de hát ez is csak egy vélemény,ráadásul nem is megalapozott és utánajárt,mint mondjuk Atlantisz meg a kigyóemberek vagy a szellemi energiák.
Thirdeye Magister írta:
Ja???
Nagyon el vannak vonva az agytol…..
qqtyin írta:
Nem biztos, hogy a mikrobiológia szintjén keresendő az a parazita, ami a fő gondot okozza. Persze, lehet, hogy ott lesz, de az is lehet, hogy meglepően nagy, és a testünkben él.
Az igazságnál semmi sem lehet hihetetlenebb, ennyi hazugság után. Miért ne lehetne távirányítható az egész bioszféra? Aztán majd meglátjuk, hogy az-e. Az igazság lehet annyira egyszerű is, hogy mindig itt volt az orrunk előtt.
II.Putyin998 cár írta:
Helyes. Kérdés, hogy meddig jutott benne, és milyen területeket vizsgált, meg hogyan. De biztosan érdemes megismerni a munkásságát.
Ez teljesen lényegtelen.
Szerinted ez miért lehetetlen?
Akad néhány nagy név a középkorban, a fizikában, aki élete utolsó évtizedeiben alkimiával foglalkozott, ezt szokás nem említeni, vagy a kor babonaságával magyarázni. Gondolom, ezek a figurák annyit “tudnak” az alkímiáról, hogy aranycsinálás, ami meg baromság. Engem ezek a “lényegtelen kutatások” érdekelnének nagyon.
Most mi a gond ezekkel? A táplálkozástól is kábé annyi ember lett halhatatlan, mint a napfoltoktól. :) Meg aztán némi napfolttevékenység akár vissza is dönthetne minket a fákra…
Palantír írta:
Van olyan nézet, amely szerint fertőzések nem léteznek.
@ Great:
A képen egy goa’uld van.
Azzal, hogy elkezdenénk a test egyes részeit gépesíteni, sokkal többet is nyerhetnénk, mint hinnénk.
balisto írta:
Ha majd Te is eltávolodsz az ” agytól ” , akkor látni fogod , hogy színtiszta igazság .
@ Duncan Shelley:
Félreértettél(má’megin’bámeg),Mecsnyikov kutatásait én igenis nagyra tartom.
Különösen a többletfehérjelebontás – elmélete az,ami régóta foglalkoztat,de a részletek unalmasak lennének ide.
A származásával pedig azért vicceltem,mert látom hogy az oldalon ez mostanában TÉMA,aminek nem örülök,de sebaj.
A bennünk élő “élővilág” nem fantazmagória.Ennyit akartam mondani.
Thirdeye Magister írta:
Olyan szépen tudtok elküldeni a jóbüdös francba! :)
Na, komolyan foglalkoztat, egyre többet, hogy eltávolodom az agytól, is, meg testtől, is…. Csak még valami tutti módszer kéne, fájdalommentes….
balisto írta:
Nem küldött el senki . Szeretünk . :-)
No para Zita . :-D
balisto írta:
Itt hagynád az élősködőidet ? :-((
Thirdeye Magister írta:
köcönöm :shy:
jaj, hat azokat ?
melyikekre is gondolsz pontosssannn??
van többfele is…
Az emberi testben megélni képes parazitákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek az öregedés és a halál szempontjából?
Olvasva ezt a kérdést, egyből az jutott eszembe, hogy miért is jó ez a parazitának? Mert mégis hova tűnik, ha az ember elszottyad végleg? Nem úgy működnek az ismert paraziták, hogy először megszállnak valamit, aztán leszippantják ami kell, majd ha a gazda meghal (durvább esetben), akkor továbbállnak. De! Minimum sokasodnak!
Namost, ha ezt a logikát követem, arra lyukadok ki, hogy a parazita bőven a végkimerülés előtt elhagyja a szervezetet, szaporodik, meghal/új gazdát keres. Ez eddig okés, de akkor a kicsik mikor és milyen módon kerülhetnek a szervezetbe?
Jobban belegondolva, szerintem nem ez lesz a megoldása a dolgoknak. Számomra irreálisnak tűnik, azt a tényt figyelembe véve, hogy MINDEN TEST 24-25 éves korától öregszik.
Viszont eszembe jutott még valami.
Tegyük fel, hogy ezek a paraziták kisebbek, mint egy porszem. És tegyük fel, hogy tele van velük a levegő. Amint egy ember megszületik, első sírásra belélegez belőlük több ezret, több milliót akár több milliárdot! Ennek következtében ezek letelepednek a szervezetben és elkezdik “majszolni” az áldozatot. És amíg a test nem éri el a teljes fejlettségi szintet, nem tűnnek ártalmasnak, mert a növekedéshez szükséges energia egy részét falják csak fel. De amint kattan az óra, nem termelődik több ilyen energia a testben, mert már nincs rá szükség, felnőtt. Ellenben a kis mütyürök továbbra is szürcsölik ami van, és ezért folyamatosan romlik a test állapota. Talán még a növekedési ciklus is gyorsabban zajlana, ha ezek nem lennének a levegőben.
Csak elgondolkodtam…
Az emberi testben megélni képes szimbiontákat mennyire tartjátok fontos tényezőnek a fiatalság és az élettartam szempontjából?
Hohó. Tegyük fel, hogy a fent írt marhaságomnak van ellentetje is, egy olyan létforma, ami képes megtisztítani az emberi testet, vagy akár a levegőt. Mint az olajzabáló moszatok.. vagy mik..
Én abszolúte bevennék a “háztartásomba” egy-két barátságos kis muksót. Mondjuk valami pókot, ami eszi a szúnyogokat este.. ^^
De komolyan. Valami organizmust, ami halott, fertőző, káros sejteket, részeket eszik, vagy helyrehoz. Ilyesmi..
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan paraziták a testben, amiket még nem azonosítottak parazitaként?
Szerintetek lehetséges, hogy vannak olyan szimbionták a testben, amiket még nem azonosítottak szimbiontaként?
Igen.
Mit gondoltok, létezhetnek olyan életformák a testünkben, amiket még nem fedeztek fel?
Igen. Pl. az agyban. De az is lehet, hogy felfedezték, csak nem külön létformaként tartják számon… :D
Mit gondoltok a felfedezetlen fajok élelemként és orvosságként való felhasználásáról?
Mmm, új ízek! Én mindent megeszem, hát ha még kiderülne, hogy fiatalít is..!
Abszolút lehetséges. Ha csak belegondolok, hogy hány évezredek óta ismert és elismert növényt IRTANAK manapság, mert úgy hívják az “okosok”, hogy GYOM…
Itthon legjobb példa a parlagfű.
A paraziták, mivel a testen élősködnek, energiát szívnak el, akár észrevétlenül, akár azzal, hogy a test komoly erőfeszítéseket tesz a legyőzésükre – így nagy eséllyel rontják a test állapotát, túlélését és gyorsítják pusztulását. A szimbionták részei az egész test működésének, így hasznosak. Egész biztosan vannak olyan paraziták a testben, amelyeket még nem azonosítottak parazitaként és itt felvetődik egy kérdés, hogy mi van azokkal a sejtekkel, amelyek burjánzani kezdenek és a test ellen fordulnak, vagy mi van azokkal a sejtekkel, amelyek lebomlanak, de a fehérjetartalmuk vírusként a test ellen fordul, így lesz szimbiontából parazita. Egészen biztosan feltáratlan ez a kérdés, mert ha nem lenne az, akkor ez az egész kontrollálható lenne.
Tenyésztőink hozzászólása .
http://sqhunter-rr.blogspot.hu/p/46-fizikai-test-igazgatosag.html
Soha nem értettem a paraziták és vírusok tekintetében azt, hogy mi értelme van annak, hogy megölik azt, ami életet, életteret ad számukra.
Lehet, hogy él bennünk egy parazita, mi az életerőnkből táplálkozik és ha ő nem élne bennünk, akkor örökké élhetnénk?
Thirdeye Magister írta:
Ez jó irás,Vajákos.
Végre valami.
A keretsztorit mellőzzük;te be is tartassz valamit ebből?
Kami írta:
Szerintem nagy a valószínűsége , hogy létezik ilyen parazita .
II.Putyin998 cár írta:
:-((
Thirdeye Magister írta:
Ezek szerint nem?
Ezek szerint nem.
@ II.Putyin998 cár:
Viszont ha mellőzzük a keretsztorit , akkor a helyes táplálkozás önmagában nem sokat ér .
Thirdeye Magister írta:
Na persze.Hiszen sokkal jobb a mindennapokban egy beteg,szar testben tengődni,mint nem.
Ebben teljesen egyetértünk.
Sőt,minnél többen élnek majd igy,én annál jobban fogok keresni.
Hehe :-D
@ Thirdeye Magister:
Amúgy mi a rosszabb opció?
Mellőzni a keretsztorit,de “úgy” élni,vagy a keretsztorira hokizni,de beleszarni a keretsztori gyakorlati részébe? :doctor:
Meglehetősen el vagyok havazva melóval, így erősen el vagyok maradva a bloggal.
Ezt egyrészt sajnálom, “mert “kiestem a pörgésből” másrészt pedig már előre várok néhány “csörtét”. Persze ez egy kis időre kívülállóvá tesz, de az sem rossz nézőpont.
Great írta:
Én arra volnék kíváncsi, hogy erre hogy jöttek rá: a hal miért nem ette meg a rákot, a rák pedig miből gondolta, hogy kockázat nélkül bemehet a fogak közé, nem lesz baja/kaja belőle…
Kami írta:
és úgy hívják, hogy kamikaze… ;-)
Zoli írta:
A leglogikusabb válasz az, hogy így lettek “teremtve”. Azzal a beléjük táplált ösztönszintű tudással született a két faj, hogy tudják, szűkségük van egymásra, ezért a ragadozó nem bántja a rákot, a rák pedig nem fél tőle.
A legtöbb ilyen viselkedés nem tanult viselkedésforma. Ezek az állatok akkor is így viselkednek, ha olyan körülmények közt nőnek fel, hogy nincs lehetőségük ezt megtanulni.
Ajánlom a témában az “A természet IQ-ja” című könyvet.
@ Zoli:
Off topik-Sport;hogy állsz?
Rövid beszámoló a gyurcsók-tipusú távkezelésről.
Mármint Ön által,tisztelt Zoli kommentelőtárs.
II.Putyin998 cár írta:
Mindkettő rossz opció .
Thirdeye Magister írta:
Könnyen lehet. De hol lenne?
@ Duncan Shelley:
Nem lehet, hogy maga a test? Vagy talán mi vagyunk a paraziták benne?
Duncan Shelley írta:
Én csak olyanról tudok ami egy test nélküli energiaparazita , és a hatodik csakra magasságában van , blokkolva azt .
Mikroszkóp alatt nem látható :-)
De hát én csak kisinas vagyok a szakemberekhez képest , úgyhogy hiányos a tudásom . :nerd:
Palantír írta:
Ki beszél belőled ? :-)
@ Thirdeye Magister:
Néha magam sem tudom :D
Thirdeye Magister írta:
Én sem vagyok szagember.Hébe-hóba szoktam tusolni.
Ma hajnalban éppen befenyitettem egy helyi celebet-valami Soprano,gengszterrepper…úgyhogy megjött a kedvem hülyéskedni irás formátumban is.
Eme blognak többször volt témája a halhatatlanság.
A lélekhez és a csodákhoz nem értek.Nem is nagyon hiszek bennük.
De a magam egyszerű módján arra jutottam,hogy egy 120-140 év mindenki számára elérhető lenne,bizonyos keretek között.
Ehhez sajnos-vagy nem sajnos-magunkévá kell(ene) tennünk bizonyos szokásokat.
Táplálkozás,mozgás és gondolkozásmód-ki gondolná,mi?
Ezen blog keretei és az én időm is behatárolják a mondanivalóm közzétételét.
Ezentúl ráadásul halványlila fingom sincs,hogy hogy a k…édes anyámba..kezdjek el egy ilyen témájú kommentet.
Semmi forradalmira nem jöttem rá.
Csak azt tudom elmesélni,hogy a média miben hazudik.Erre bizonyitékaim is vannak.
És akkor mi van?Semmi.
És ez az,ami érdektelenné tesz egy cseppet a dologban.
Kérdések kellenének konkrétan,hogy legyen mire okfejtenem.
Ha esetleg érdekel valakit,az válaszoljon.
Ha nem,az sem baj,legalább több szabadidőm marad magamra.
II.Putyin998 cár írta:
Miben hazudik?
Nem is tudtam :-D :-D
Na de akkor írd le szépen a cáfolatokat bizonyítékkal me’ érdekel ;-)
Most jutottam el a Skyrim feltolásához. Egyszer elment az orrom előtt 2 mammut, és elég megdöbbenve hallgattam, hogy ez milyen hanghatásokkal jár.
Nem a lépteik keltettek nagy zajt, hanem a légzésük. Egyszerre volt gépi és élő a hang, nagyon jól kikeverték. 40-50 méterről lehetett hallani, ahogyan ezek a méretes állatok fújtatnak.
Ismertem embereket, akik a legkisebb mozgástól is oxigénhiányba estek és a legminimálisabb erőkifejtéstől is fújtattak. Volt, aki ült egyhelyben és méterekről hallani lehetett a légzését. Hájból és izomból is lehet túl sokat felszedni, olyan sokat, ami már túllép ennek a testnek az anatómiai optimumán.
A mammut azonban nem volt túl kövér vagy túl izmos, egyszerűen túl nagy volt.
Vannak anatómia határok, de vannak környezeti határok is, amik olyan tényezőktől függnek, mint a gravitáció, elérhető élelem tápanyagtartalma stb.
Semmi haszna egy olyan testnek, amit az ébrenlét ciklus majdnem egészében folyamatosan táplálni kell, hogy életben maradjon.
Gyerekkoromban sokszor álmodoztam arról, hogy az összes szükséges anyagot be tudom vinni a testembe egy apró tablettával, és azzal le is tudtam az evést arra a napra. Vajon ez lehetséges? Viszonylag apró méretben bevinni mindent, ami kell (és csak azt) egy napra vagy akár hosszabb időre?
Duncan Shelley írta:
Táplálék kiegészítők az un. MRP-k részben megoldják ezt a kérdést. De csak részben, mivel még így is a szilárd állagú táplálékot be kell vinni a testbe. Egy napig ihatsz ilyen shake-et étkezésképpen. Fehérje plusz Ch, ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminom megtalálhatók benne. Csak ugye ott van az éhség érzet….
De majd mindjárt jön valaki aki leírja az okosságot.. :-))
@ II.Putyin998 cár:
Engem továbbra is érdekelnek a Putyinológia táplálkozástani megfigyelései. Némiképp részletesen, erre-arra visszavezetve.
De egy “mit ne egyél” listával is megelégszem. :)
@ Duncan Shelley:
A kommentedbe kurva jó felvetések vannak.Irtam rá az imént fél órán keresztül,mert épp volt rá időm.
Erre az egészet egy mellényúlással ki is töröltem.
Most kibaszott ideges vagyok.
Szerintem össze is török valamit.
Hogy a k….. i…… b…. m…… a f….. k …… a…..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Holnap jövök a testzsirszázalékkal akkor újra.
Fedor és Aerts példákkal,hogy nyomonkövethető legyen.
Arkos írta:
De nem az a lényeg.
Emlékszel a Super Size Me cimű hollywood-i hazugsághalmazra?
Ha ésszel csinálod,éppúgy fogyni is tudsz a mekdonáldszos műkajákkal is.
Az emberi szervezetet az idegrendszere irányitja.Ha az kvázi leadja a vészjelet,akkor beindulnak a nem kivánt folyamatok.
Ha be tudod csapni,akkor viszont nem.
Az emberi test képes nagyon sok mindenhez alkalmazkodni,különben már régen kihaltunk volna.
A teljesen tiszta étrend nem célravezető.
Egy törékeny,stressznek egyáltalán nem ellenálló testet hozunk csak létre vele.
Ezért volt hibás a gépes hasonlatom.Egy gép statikus,élettelen.Az emberi test nem ilyen.
Egyébként érdekes adalék;az összes állat teste képes előállitani a C-vitamint,egyedül a homosapiens nem.
Vajon miért?
Nem volt ez mindig igy.
II.Putyin998 cár írta:
Igen, ez egy érdekes téma.
161 centi vagyok és voltam már 21 éves koromban 48 kilósan pufi és tohonya, majd 31 évesen 52 kilóval feszes, formás és energikus. A különbség a testzsír százalék volt, az oka pedig a rendszeres, tervszerű mozgás.
Duncan Shelley írta:
Naná hogy lehet! De azér hájból jóval könnyebb :laugh:
Pedig elég sok növényevő az ébrenléte java részét zabálással tölti. Nem mértem le de olyan 80%-ra saccolom például elefántnál, birkánál, tehénnél stb.
Ha van ilyen, nem tudok róla. Nem foglalkoztam a kérdéssel mert szeretek kajálni és nem is vonz a gondolat, hogy tablettákat nyeljek malacpecsenye helyett.
Mondjuk űrhajósok számára vannak a tubusos kaják, viszont ezekből szintén többször kell enni naponta. Intravénásan megint csak nem jó.
Ami az átlagember számára manapság a legjobban hozzáférhető az a táplálékkiegészítők – helyettesítők mint ahogy azt aelod kolléga is mondta. Nem probléma ezekből összeállítani olyan turmixot ami minden fontos tápanyagot tartalmaz. Napi 3-4-5 adagban cca 3 perc /adag alatt le tudod a kajálást. Csak ugye mint az szintén említve volt a megfelelő szilárd tápanyag bevitel nélkül az emésztőrendszer viszonylag rövid időn belül legyengül, elsatnyul.
Legalább a napi 3 evés kell a szervezetnek, ha pedig sportolsz és fejlődni akarsz benne akkor 3 szilárd-hagyományos és 2 vagy 3 turmix.
Persze lehetne találni ellenpéldát, vannak akik csak 1x vagy 2x esznek naponta de ezek általában vagy 20 kilós aszkéták vagy szumó stílusban túlzabálják magukat (igaz 1x esznek naponta de azt 8-tól 11-ig hehe).
Meg ugye mostanában, főleg laikus, kezdő edzeni és fogyni vágyók körében divat a harcosok étrendje nevű elképzelés miszerint nappal alulevés 1-2x, este pedig túlevés. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy a harcosok valaha is ettek hosszabb távon ehhez hasonlóan de ha valakik azt hiszik, hogy ettől lesznek harcosok ám tegyék.
Ha csak a hagyományos alapot vesszük a kajálásban, egy 75-80 kilós rendszeresen de nem feltétlen magas szinten sportoló, erő és állóképességet egyaránt edző férfinak szüksége van napi 150-160 gramm fehérjére, 300 gramm komplex szénhidrátra, 70 gramm zsírra + vitaminok, ásványi anyagok, rost (ez mondjuk a komplex ch-ba benne van) az magában több mint fél kiló tápanyag.
Még ha megoldanák is olyan napi 1 kapszulával ami a gyomorban fokozatosan oldódva adagolná a tápanyagokat egy fél kilós kapszulát benyelni még Cicciolinának se lenne semmi :-D
@ prolizoli:
Éppen tőled olvasni ilyen sületlenségeket rettentő rosszul esik,tisztelt P.Zoltán kommentelőtárs.
Először is:MRP-k nem léteznek.
Marketing az egész.Nézd meg a tápanyagtáblázatot az oldalán,ott sokat nem hazudnak.
A fehérje rész az fehérje és kész,oké.
A többi lószar.Cukorért fizetnél?
Vagy zabpelyhet nem tudsz olcsóbban,ha már szájtek?
A szénhidrátból miért is van ilyen mennyiségekre szüksége az emberi a szervezetnek?
Az esszenciális tápanyag fogalma a következő:
Olyan tápanyag, ami szükséges a szervezet túléléséhez és a test nem tudja maga előállítani,ezért a bevitele külső forrásból nélkülözhetetlen.
Élettanilag nem szükséges szénhidrátot fogyasztanunk.Amennyi glükózra szükségünk van,annyit képesek vagyunk előállítani más forrásokból is.
Az agyunk és egyéb szerveink működéséhez nincs nagy mennyiségre szükségünk.
Persze a sportcélok mások,de túlélés szempontjából a szénhidrátigénye a homo sapiens fajnak nulla.
A másik kérdéskör:
Léteznek működőképes időszakos böjtölési protokollok-bár a harcosok étrendje nem az.Én csak egy hadsereg étrendjét ismerem(sőt a szakácsokat is) és ez a francia idegenlégió.Szerintem jobb hadsereg,mint a spártai horda volt.És mégsem úgy és annyit esznek,mint azok.
Bevetésen tubusos és konzerv kaját esznek,de minimum napi háromszor ott is.
A Warrior Diet sucks,ha szabad igy fogalmaznom.
Azzal,hogy napközbeni snackeket alkalmaz,éppen a böjtölés lényegét bassza el,de nem is akarok most bővebben foglalkozni ezzel.
Az MRP-kre visszatérve kicsit:vannak tápanyagok,amik zavarják egymás felszivódását.Vitamonok és ásványi anyagok.De tényleg :-D Ezeket külön kell bevenni.A multipakkok ezért nem érnek szart sem.Az MRP-kben ráadásul ott a gabonaadalék szénhidrátként(zabpehely)amivel semmi baj sincsen,csak a vitaminokat feleslegessé teszi,mivel egészen egyszerűen nem hagyja őket felszivódni.Ergó kidobtad a pénzedet az ablakon.
Van észrevételed,tisztelt kommentelőtárs?
Egészen érdekes felvetések..első osztályú.
A mammutokhoz nem értek,de beszéljünk kicsit a szuszogó embertársakkal kapcsolatban az idegrendszer,a testzsirszázalék és a teljesitmény összefüggéseiről.
Azért fogok bunyósokat felhozni példaként a közelmúltból,mert akkor könnyedén visszaellenőrizhetőek az állitásaim bárki által.
Kezdjük mondjuk Fedorral.Joe Rogan egyszer kiselőadást tartott arról,hogy őszerinte Fedor legnagyobb hibája az volt,hogy nem adta le a feleslegét és nem félnehézben indult.
Tipikus pöcsfej nyugati gondolkodásmód,ami elsősorban kozmetikán alapul.
Lássuk egy másik bunyós példáját,Peter Aerts-ét.
Aerts erős bunyósnak számitott nehézsúlyban mindig.Az életkor előrehaladtával egyre könnyebben raktározzuk a zsirt.Ez van.Persze diétávallehet tenni ellene,de ez megint csak kozmetika.Vissza Aertshez.
Amikor létrehozták a K1ben a félnehézsúlyt,akkor kitalálta,hogy lemegy 100kiló alá és ott is nekiugrik a cimszerzésnek.
Komoly teammel a háta mögött le is adta a feleslegét.
A cimmeccsre csupa izomként érkezett,mindenki boritékolta a győzelmét,hiszen ugyebár izmot nem veszitett és erős nehézsúlyúként egy félnehéznek esélye sem volt ellene.
Mégis megalázó vereséget szenvedett.Lepattant az ellenfeléről és az árnyéka volt önmagának.Mi volt ennek az oka?
Mark Hunt annyit edz,mint egy állat.Rendesen táplálkozik,hiszen csúcsprofiként komoly team áll mögötte is,az esetleges felkészülés tehát ki van zárva.
Mégis csupa zsir.
Alacsony is a súlycsoportjában,a 75-80 kilós srácok egymagasak vele.Talán le kellett volna fogyasztania annyira neki is?
Az eredményei nem ezt igazolják.
Kaoklai 78 kilósan vigan elegerészett a 100kilós emberhegyek között.De mikor visszament a 75 kilósokhoz,össze-vissza dobálták a ringben.
A lista végtelen;Spong,Overeem vagy Karaev mind súlycsoportot tévesztett és a technikai képzettség és a szteroid nem képes hosszútávon kiegyenliteni ezt a hendikeppet.
Kis kitérő:Arnold alig használt komoly szeroidot,mégis 9(!)szivműtétje volt,ami az erőszakos fogyasztás(viztelenités) következménye.
Ennyit a kockás hasról….
..és a nyugati testkép ideálokról.
Alkati sajátosságok vannak és mindenkinek meg kell(ene) ismernie annyira saját magát,hogy tudja kábé milyen testkompozicióval ad le optimális teljesitményt.
Ha saját magunkhoz képest(egyénileg)túl alacsony a testzsir%unk,akkor az idegrendszerünk(főleg egy meccs okozta stresszhelyzetben) vészhelyzet üzemmódba vált”önvédelemből”-edzésen ugye nincs stresszhelyzet ilyen értelemben-és jön a teljesitménycsökkenés.
A kozmetika jó dolog.Biztos.. :-D
Végülis tényleg szinház az egész világ és társadalomban élünk,ahol a látszat nagy úr.
De ilyen értelemben hiba lenne mindent annak alárendelni,remélem ennyi azért átjött az egészből.
Nehogy azt higgyük,hogy csak az erő és a teljesitmény függ ezektől a dolgokról.
Emlékszünk még Roy Jones jr. esetére?
Felment nehézsúlyba,könnyedén verte Ruizt és bajnok lett.
Visszafogyott 79-beés az egész bunyója szétesett.34 éves volt.Egy bunyós akkor a csúcson van.
Az öregséget zárjuk ki.A linkséget is és egyéb hasonló körülményeket is,mert Roy egy márkanév,ami milliós üzletet jelent,nem hagyják igy elbaszódni csak igy.
A testi képességei megmaradtak.
Láttuk,hogy az ütőereje és a sebessége éppúgy megvolt.A kondija is.
Mégis mi veszett akkor el?
Hát a reflexei és az ő bunyója arra alapult legfőképpen.
Az idegrendszerét viselte meg az erőltetett hizás,majd a fogyás.Ennyi az egész.
Láthatjuk tehát,hogy az idegrendszer állapotán mennyi minden múlhat.Persze itt jönnek képbe az idegrendszert manipuláló technikák és a lélektan,mert a gondolataink iszonyatosan tudják befolyásolni az idegrendszerünk működését-és ez forditva is igaz egyébként.
Hogy lehet ezt “civil” alkalmazásba?….Erre még visszatérünk.
A mammutok azért voltak olyan nagyok ,mert olyannak alakultak ki.
Hogy miért?
Nem tudom.
De nem váltak be hosszú távon,különben nem haltak volna ki.
II.Putyin998 cár írta:
Nem fizetnék. Soha nem vásároltam MRP-t, sem gainert (ami lényegében ugyanaz csak pepitába) éppen azért amit írtál, drága és felesleges. Csak WPC-t vagy WPI-t használok 80-90 százalékosat az egyszerűbb fehérjebevitel miatt. A számomra szükséges szénhidrátmennyiséget megoldottam rizs, burgonya, zabpehely formájában. Meg szoktam néha saját készítésű protein rudakat fogyasztani fehérjeporból, zabpehelyből, lenmagból, kesu dióból amikor olyan melóm volt, hogy nem igazán tudtam volna megoldani a szükséges kajálást máshogyan.
Amikor pár hónapja felhívtad a figyelmemet a ketogén étrendre utánaolvastam és bizony el kell ismerni sok pótolni valóm van ezen a téren. A kajálást én mindig csak sportszempontokból “tanulmányoztam” ezért nem is foglalkoztam más fontos aspektusaival.
Főleg az egyes betegségek területén elért állapotjavulás és megelőzés a ketogén étrend segítségével az ami elgondolkodtatott.
De bevallom próbálni még nem próbáltam, mert elég nehéz elszakadnom az eddig használtaktól.
De hogy visszatérjek kérdésedre, miért is van szüksége a szervezetnek annyi (300 gramm) szénhidrátra?
Mint írtam “…ha csak a hagyományos alapot vesszük…” ezalatt pedig az általánosan elterjedt, sportolók számára összeállított étrendre gondoltam.
Azért sportolóknak mert úgy tudom, hogy Duncan rendszeresen edz a szervezetének pedig ilyenkor több tápanyagra van szüksége. Az volt a felvetés, hogy egy minél kisebb tablettába, hogy lehetne a napi szükséges kajaadagot bevinni. Így ez a “kis tabletta” kb. fél kilós lenne.
Viszont ha abból indulunk ki, hogy valaki nem akar szénhidrátot fogyasztani mert az elgondolás szerint nem szükséges, akkor a CH kiesésével elmaradt kalóriákat a zsírok megemelésével kell pótolni, hogy legyen miből energiát nyerni a szervezetének. Nem tudom, hogy mennyi zsírból mennyi ketogén állítódik elő és az mekkora energiát ad pl. kcal-ban de ha csak simán átvisszük a zsír és szénhidrát energiáját akkor a 300 grammnyi elhagyott szénhidrát helyett kb. 130 gramm zsírt kellene bevinnie még pluszba, vagyis napi 150-160 gramm fehérje és 200 gramm zsírt összesen (természetesen nem disznózsírra gondolok itt :laugh:).
De mi nem csak túlélni akarunk, célunk a fejlődés, az erő és állóképesség fejlesztése is, ahhoz pedig már több tápanyag szükséges. Ha ezt meg lehet oldani a szénhidrátok teljes elhagyásával is ám legyen. Mit mond a gyakorlat? A környezetemben nem igazán ismerek olyat aki rendszeresen edz és teljesen elhagyta a szénhidrátokat. Felétek mi a helyzet? Te sosem fogyasztasz sem rizst, burgonyát, tésztaféléket, kenyeret?
Meg ami még érdekelne, hogy a ketogén diétánál a bevitt zsírmennyiség le-fel “húzgálásával” ugyanúgy lehet csökkenteni a testzsír százalékot mint a szénhidrátok hintáztatásával?
@ prolizoli:
Épp zsirvesztéhez ideális a ciklikus ketogén diéta.
Én inkább sima lowcarb-on vagyok most,de egyébként is a célketogén diétához van több affinitásom.
Nehéz teljesen szénhidrát nélkül élni a mai világban.
Egyébként magához a ketózishoz napi 50-100 gramm szénhidráttal is el tudsz jutni.
(jó büdös lesz tőle a lehelleted)
Sportolóknál a lowcarb simán kivitelezhető.
Egyébként nem a sátántól származónak itélem meg a szénhidrátokat sem és a tejtermékeket sem.
Amiért radikálisan tiltok tőlük alapvetően mindekit,az azért van,mert mindenki olyan bunkó,hogy “jaaa,egy kicsit lehet belőle???” és máris kétpofára zabálja a süteményeket.
Erre még visszatérünk ám,csak később.
Az izomtömeg mibenlétéről is szeretnék még beszéélni a későbbiekben,már volt erről szó.
Evolúciós szempontból vizsgálva a érdéskört.
Itt van kezdetnek egy link:
http://www.youtube.com/watch?v=Nmkj5gq1cQU
Már volt erről is szó.
A mioztatin gén manipulálása.
Nézd meg ezt a négylábú húsbányát :-D
II.Putyin998 cár írta:
Köszönöm az érdeklődésedet, :-) este megírom a Sport topikba,
Zoli írta:
Ezt nem mostanában kérdeztem,te pernahajder.
Hol csavarogtál?
Senkinek nem beszólásképpen, hanem csak mint valós probléma, amivel naponta szembesülök. Talán lesz róla cikk, egyszer, de időm nem mint a tenger.
Az, amiről beszélgetünk, táplálék, összetevők, kiegészítők, mennyiségek stb., olyan, mint egy műveltségi vetélkedő. Vagyis másodkézből való infókról szól. Ki melyik könyvnek, melyik szakértőnek hisz?
Az, ami elsőkézből van, azok az energiaszintről szólnak, testi érzetekről, teljesítményről, amik önkényesen össze lettek kapcsolva a gondolkodásunkban másodkezi infókkal, mintha a tapasztalataink igazolnák a másodkézből való infókat, miközben ez nem igaz.
Nagyon nehéz megtalálni a pontos, konkrét okot, a konkrét hatóanyagot, azt az elemet, ami ha ott van, megtörténik valami, és ha nincs, akkor az nem történik meg. Szakképzetnek kell lenni hozzá, megfelelő felszerelés kell hozzá. A sport topikban esett szó arról, hogy a túladagolt C-vitamin kiürül a szervezetből, én is hallottam, olvastam ezt elégszer. Ha sok a C, akkor széklet formájában távozik. Nyomom be a C-t, jön a széklet, hopp, ez már sok volt, vissza kell vegyek a mennyiségből.
De nem biztos, hogy van kapcsolat a C vitamin mennyisége és a széklet között. Nem biztos, hogy abban a konkrét esetben van kapcsolat.
Annyi más oka lehet a székletnek, lehet normális, felgyűlt a végtermék, ideje megszabadulni tőle, lehet fertőzéstől, nem megfelelően társított vagy feldolgozott vagy akármilyen ételtől, italtól, sztressztől, sok mindentől. Ahhoz, hogy biztosra tudjuk, hogy konkrétan a C vitamintől van, komoly szakmunkára lenne szükség, labor, megfelelő felszerelés stb. Akkor TALÁN ki lehetne mutatni, hogy a túl sok C-től van. De lehet, hogy akkor sem, mert nem találjuk meg a vizsgálattal azt az egyéb tényezőt, ami valójában okozza.
Vajon mennyi biológiai állítás mögött nincs valós tudományos megfigyelés, csak ilyen köznapi állítás?
“Az, hogy a Nap holnap felkel, egy hipotézis.”
Egyszer valakinek dolgoztam kb. 1500 órát, és nem fizette ki a pénzt, pedig akkor tényleg kellett. Kb. 2 héten át szinte folyamatosan dühöngtem miatta, amikor ébren voltam. Azért hagytam abba, azért kaptam észbe, mert már annyira rosszul voltam fizikailag, olyan fájdalmaim voltak, hogy megijedtem tőle és önfegyelemmel lejöttem a dühöngésről. Azonnal alábbhagytak a fájdalmak és másnapra semmi bajom nem volt. Egy nappal később még mindig tök jól voltam, majd láttam valahol a fickót mosolyogni, és megint órákon át dühöngtem magamban, és előállt ugyanaz a testi jelenség, ugyanolyan rosszullét, ugyanolyan fájdalmak. Észbe kaptam, leszálltam a dologról, és elmúlt.
Valószínűsíthetem, hogy a stressztől volt, de nem lehetek benne egészen biztos, mert ez csak egyszerű, mindennapos megfigyelés, ami nem megbízható. Nem tudom szétválasztani a testi érzeteim konkrét okát az életem összes jelenségétől.
Sajnos nincs eszközöm a konkrétumok megtalálásához, jelenleg. Ezért, bár sok mindent próbáltam, használtam, nem tudok komolyan elköteleződni semmi mellett.
Ti hogyan vagytok ezzel?
@ Duncan Shelley:
Saját és mások tapasztalata az,ami nekem támpont,de elköteleződni magam sem tudok.
Amikor mondok valamit valakinek,azt általában valamilyen céllal teszem.Ha tanácsról van szó,akkor nyilván arra szeretném rávenni,hogy higgyen nekem.
Táplálkozásügyileg a feleségem példáját emliteném.
Mikor betartja az összes megkötést,akkor tünet és panaszmentes.
Ahogy visszajön az étrendjébe a laktóz és glutén,akkor egyből előlről kezdődik minden.
C-vitamin:ha szedjük(nagy dózisban) sosem betegszünk meg.Ha nem szedjük,minden nyavaját elkapunk.Eddig mindenkinél bevált.
Ha edzek,erős vagyok és megtartom a mozgásképességemet.Ha nem,akkor veszitek az erőmből és a mozgásképességeimből is.
Ha stresszelek(bár ez nem azt jelenti,ahogy köznapi értelemben használják)akkor azzal “rágcsálom” magam,ártok vele magamnak.Tehát soha nem stresszelek.
Egyszerű ez.
Tőled tanultam még lánykoromban,az Elme… első kiadásából,tizenakárhány éve.(illetve Andantól).Minden csak döntés kérdése.
Felesleges dolgok,pénzveszteség,akár börtön-tökmindegy.Bármi jöhet.
Esetleg dühöngök egy kicsit,de még azt sem mindig,utána leszarom.
Milyen stressz?
Két kép, nyissátok meg mindkettőt egyszerre, és hasonlítasátok össze őket:
http://4.bp.blogspot.com/-1n04z6QpWKE/UOsR4yB9HJI/AAAAAAAAnXM/lrNaZTjmN_o/s1600/John%20Rambo%20por%20Sylvester%20Stallone%20Personajes%20de%20cine%20%285%29.jpg
http://media.syracuse.com/entertainment_impact/photo/ent-130201-sylvester-stallonejpg-0d3ef6ad65fde4da.jpg
Mi a különbség a két kép között? Az öregedés nem jó szó, az csak szinonímája a “nemtom”-nak.
Részletesen: mi változott meg az arcon?
Túl nehezet kértem?
Bár tényleg nehéz.
Duncan Shelley írta:
Maradjál már.Mindjárt megnézem.
Na,az embernek már semmire se’ lehet ideje,mer’ az iró-ahelyett,hogy irna-olvasgatni akar.
Micsoda eljárás…
@ Duncan Shelley:
Mi a konkrét kérdés?
Ismerni vélve téged,nem az egyszerű és látható dolgok lehetnek a felvetésed hátterében,de gondolom,ha arra nem kapsz válaszokat,akkor elő sem jössz a farbával.(bárcsak tudnám mi a ge…ó az a farba…?)
Ha átlagos öregedést vizsgálnánk,akkor Sly nem jó példa.
A csávó sok plasztikai beavatkozáson es(het)ett túl,sminkelve van a fotókon és photoshoppolva is.
A testi öregedése egyértelmű a növekedési hormon kúrák ellenére is.
A fülek,az orr és az állcsont növekedése tettenérhető nála is.
A bőre láthatóan rengeteget veszitett a nedvességtartalmából és a ráncai is elfedhetetlenek-mondjuk ez épp ugyanaz a kategória.
Oké,késlelteti az öregedést az öreg,nem is eredménytelenül.
Ha időben és ésszel kezdi,akkor nem igy nézne ki,nem ilyen eredményekkel.
Az érdekes lehetne,hogy többemberes kisérletet hajthatnánk végre önként jelentkezőkön ilyen témában,akik alávetnék magukat egy táplálkozási,edzési és gyógyszeres-hormonkúrának,hogy mi is lehetne a végeredmény.
Olyan 60-70 évbe beletelne mire értékelhető eredményeket kaphatnánk,amik messzebre mutatnak,de hát a Szent Tudomány oltárán már több is veszett Mohácsnál.
Vagy hogy is mongyák esztet.
@ Duncan Shelley:
Sly örökifjú,de ez csak pénz kérdése és kapcsolatoké.
Nem éri.
Jobb példa az öreg néger,akit Putyin álnevű kommentelőtárs linkelt a sportrovatba,mert annak a teste fiatal maradt és megmaradt a mozgáskészsége is,pedig nincs egy vasa sem.