A test a környezet kihívásainak megfelelően alakult ki az evolúció során. Egy-egy anatómiai, szervi funkció szintű változáshoz százezer és millió évek kellenek. A társadalmi lét, mint élőközeg nagymértékben más, mint ami a természetes élőközeg a test számára. A társadalmi lét olyan egyedi elvárásokat, szükségleteket és lehetőségeket jelent, melyre biológiai válasz a test részéről még nincs, vagy nagyon csekély mértékben.
Van egy elmélet, mely szerint néhány százezer vagy néhány millió év alatt a társadalom az ember természetes élőközegévé válik, olyannyira, hogy ez biológiai változásokat hoz a test számára, változik az anatómia, változnak a szervek, funkciók, képességek. Az elmélet szerint elsatnyulnak a végtagok, megnő a koponya, az agytérfogat (stb.).
Bárhogyan is lesz, e pillanatban még úgy tűnik, hogy testünk nem fogta fel a társadalom létét, biológiailag nem alkalmazkodott az elmúlt néhány ezer év, és különösen az útibbi évtizedek-évszázad sajátosságaihoz. Biológiailag ez az idő pillanat csupán.
Ahhoz, hogy rájöjjünk, mi a test célja, mi a funkciója, mire lett tervezve eredetileg, el kell felejtenünk a társadalmat, mint jelenlegi élőközegünket, hogy megtaláljuk a test számára sokkal mélyebb, biológiai szintű válaszokat.
A test, amit használunk, egy emlősállat. Nagyon érdekes összevetni testünk sajátosságait az emlősállatokkal nagyáltalánosságban. Vannak egyezések, és van vérfagyasztó eltérés is. Van olyan jellemzője az emlősöknek, amely széltében-hosszában a világ minden táján minden fajnál egyezik, az emberi test azonban óriási mértékben eltér ettől, méghozzá a negatív irányban.
A macska esetében a fogantatástól a születéséig (átlagosan) mintegy 60 nap telik el. A macska várható élettartama ideális körülmények között (a zoológia jelen állása szerint megfelelően táplálva, betegségektől és erőszakos támadásoktól védve) a magzati időszak körülbelül 96-szorosa.
A kutya fogantatásától a születésig eltelt időt összevetve az ideális körülmények közt tartott kutya átlag élethosszával, 93-szoros értéket kapunk. A kutya élethossza a magzati kor 93-szorosa.
A tigris esetében a szorzó 70. A csimpánz esetében a szorzó 66.
Az embernél 93. Az ember átlagos élettartama a magzati időszak 93-szorosa. Látható, hogy itt nem állunk rosszul.
Ha azt vizsgáljuk, hogy a születéstől a test teljes kifejlődéséig eltelt idő hogyan aránylik az átlagos élethosszal, akkor a következőket kapjuk:
A tigris esetében a születéstől a teljes kifejlődésig eltelt idő mintegy 13-szorosa a várható élettartam.
A macska esetében a szorzó 10,6.
A kutyánál 9,3.
A csimpánznál 7,5.
Az embernél 2,9.
Az emlősöknél nagyáltalánosságban 1-1,5 év telik el a születéstől a fizikai felnőttkorig. Egy, másfél év. Ivarérettséget és valamennyi fizikai képességet kalkulálva, a csimpánz 8 évesen lesz felnőtt, a tigris 3,5 évesen (átlagokat számolva). A csimpánz 60-70 évig is elélhet, és 8 évesen már felnőtt minden szempontból.
Csak érdekesség: A kutyáknál minél kisebb testű fajtáról van szó, annál nagyobb az élettartam. 10 kg alatti kutyák 3-szor annyi ideig élhetnek, mint a 45 kg felettiek. A keverékkutyák hosszabb ideig élnek, mint a fajtiszták.
A macskák saját magasságuk 200-szorosáról való zuhanást is túlélhetik. Egy átlagos macska saját magasságának 10-szereséről leesve szinte soha nem sérül meg. Emberre átszámolva ez azt jelentené (170 cm-es átlagmagasságot számolva), hogy 340 métert túlélhetnénk, és 17 méteres esés soha nem okozhatna gondot.
Ez a cikk semmiképpen sem ideológia. Nem mondja azt, hogy a társadalom rossz, mert nem az. Azt sem állítja, hogy vissza a természetbe, azt pedig végképp nem, hogy jobb makogni meg vizelettel territóriumot jelölgetni, mint társadalmi életet élni, mert ezzel semmibe vennénk az emberi pluszt (értelmet), aminél nagyobb hibát nehéz lenne elkövetni.
Ez a cikk csupán a test valós biológiai igényeit firtatja. Mire lett kitalálva a test? Milyen életmódra? Milyen életkörülmények számára az ideálisak?
Milyen fizikai igénybevételre fejlesztették ki a testünket? Hogyan kellene élnünk, hogy a fizikumunk ideálisan fejlődjön? Az állatok nem sportolnak, nem edzenek (vadon élve), tehát lehetséges olyan életmód, amely felér a sporttal. Kérdés, hogy milyen lenne ez az életmód? Ha már tudjuk a választ, akkor az új kérdés az, hogy milyen sporttal, mozgással lehetne elérni a társadalmi életvitel mellett azt az ideális fizikumot, amire a testet kitalálták?
Az állat tudja, hogy mit kell ennie. Azt eszi, amit kell. Amíg van, amíg elérhető a számára. Amikor nem érhető el, vagy kifejezetten éhezik, akkor fanyalodik másra.
Az emberi test esetében bonyolultabb a kérdés, és ennek 3 oka van:
EGY: az ember, mint emlősfaj, minden elképzelhető éghajlaton, minden elképzelhető ökológiai környezetben megtelepedett. Ilyesmire az állatvilágban nincs példa. Elefántok nem élnek az északi sarkon, és jegesmedvék a sivatagban. Az ember akárhol elél.
KETTŐ: az ember képes az élelmiszert precízen előkészíteni, értve ez alatt a nyúzást, darabolás, egyes részek eltávolítását. Ilyen szintű válogatás nincs az állatvilágban.
HÁROM: az ember képes feldolgozni az élelmiszert, párolni, főzni, sütni (stb.), amivel lényegesen megváltozik a fogazati és emésztési igénye. Erre sincs példa az állatvilágban.
Az emberi test kifejlődése valamiért nagyon sokáig tart. Ehhez mérten az átlagéletkor nagyon rövid. Ha a kifejlődés-élethossz majmoknál megfigyelhető arányát vesszük, az ember átlagos élethossza 180 év lenne.
A cikkben több kérdést is feltettem, kíváncsi vagyok a véleményetekre!
Ha bármilyen adatot tudtok pontosítani, illetve egyéb példákat hozni az állatvilágból, azt megköszönném. Ha ezekből kellő mennyiség összegyűlik, kiegészítem a cikket.
Great
január 24, 2013 @ 09:14
Dr.Putyin998 írta:
Persze, hogy nem. Az én kérdésem az, hogy a mai ember fogazata megállná-e a helyét? A másik, hogy míg a máj lehet rágható a számára, a bőr nem az, tehát hozzá kell férnie a májhoz, de eszköz nélkül hogyan?
Ha én 70 kiló lennék, úgy néznék ki, mint egy felkiáltójel. Rám nézne egy puma, azt mondaná,hogy LOL és elmenne.
A 90-hez is le kell adnom 34 kilót, de nem hájból.
Állatok elleni harcban hogyan nézne ez ki?
Azért van az a pénz, nem? Megjelenne Bunkeredzés vagy Dzsungeledzés címen a könyv és DVD.
Great
január 24, 2013 @ 09:04
Dr.Putyin998 írta:
Amit valós problémák leküzdésére szántak, annak elvben ki kellett termelnie valódi mestereket, akik szakértői voltak a harcnak. A harc ölést jelentett, nem mérkőzést. Aztán, hogy mi lett ezekből a hajdani rendszerekből mára, ki tudja? Mivel a kihívás nagyrészt megszűnt, a társadalom átalakult, a lényeg biztosan elveszett.
Kíváncsi lennék, mit tudtak azok a kungfusok és karatésok, akik még az életükért harcoltak. Nem lepne meg, ha a mozgásukat látva nem ismernénk fel, hogy mit csinálnak, mert távolról sem emlékeztetne a mai formákra.
Dr.Putyin998
január 23, 2013 @ 10:06
Great írta:
Egy ezeréve edző harcművész bármikor belátja,hogy egy jó képességű és jó fizikumú ellenfél mindig komoly fenyegetést jelent mindenki számára.Azt nem lehet ugrasztani,nem reagál úgy a tempókisérletekre,és nem mellékesen kurva gyors,tört ritmusban.
A kungfusok bekaphatják.
Dr.Putyin998
január 23, 2013 @ 10:02
Great írta:
Gyorsasági erő.Erőállóképesség.Ez a kettő,ebben a sorrendben.
Nem is kell.Olyat nem eszünk.Persze vidékfüggő,de nem eszünk “rághatatlan”táplálékot.
70-90 kilóig nem gáz az ingadozás.Csak egymás közt a test test elleni harcban,de ott is csak hasonló képességű egyének között.Se több,se kevesebb ne legyen.Ha mégis,akkor szelektálódjon ki. :devil:
Az edzésmódszerek megvannak már rég,a kitűzött célokat konkretizáljuk és meg is van a truváj.
Osztán majd elaggyuk valami telesoppnak vagy valami csodabuzinak,aki telesopja magát vele….
…na jó,kinegativkodtam magamat mára…
Great
január 23, 2013 @ 08:43
@ Putyin998:
Egy teljesen felkészített ember hogyan viszonyulna különféle sportok művelőihez? Erőben, állóképességben, gyorsaságban stb? Csak a viszonypontok miatt kérdezem. Mi lenne az elsődleges képesség?
Az élelemért másznia és ölnie kell, erre épülne a felkészítés, mert ezen áll vagy bukik az élete. Fogazat megerősítése, rágóizmok erősítése fontos. Régi csupaszöklű bunyósok fenyőgyantát rágtak minden nap órákon át. Azt azért kalkuláljuk, hogy az embernek nincs igazi tépőfoga.
Optimalizált testsúly. Mászáshoz jó, ha könnyű, harchoz jó, ha van azért súly is. Ez függ a lehetséges zsákmányállattól. Mi jöhet szóba? Azon is érdemes elgondolkodnunk, hogy ha elejt egy állatot, hogyan eszi meg? Ha elejt egy csimpánzt vagy egy pumát, hogyan fér hozzá az ehető részekhez? Kés, éles kő nincs. Ujjak és fogak vannak, tehát mindkettőt erősíteni kell, az ujjakat is. Egyes kungfu stílusokban vannak módszerek az ujjerősítésre, lehetne teszteket futtatni ezeken.
Túlsúlyos nem lehet, nagy izomtömeg sem jó, mert vadászati módszere a sprintekre épülni erdőben, szavannán, hegyen az állóképességre.
A szent grál meglesz, csak haladni kell. Eltérő nézőpontokból közelítünk ugyanoda, az ilyen inspiráló.
Bocs a csapongásért.
Putyin998
január 22, 2013 @ 01:46
@ Great:
Nézzünk akkor meg egy-két dolgot,csak a tisztánlátás kedvéért. :chic:
Elsőként a funkcionalitást.
Funkcionálisnak azt az edzésmódszert nevezhetjük,amely közvetlen kapcsolatban áll azokkal a képességeinkkel amikkel adott tevékenységet végzünk.Ezek optimalizálása az ilyen jellegű tréning célja.
Tehát bármilyen edzés attól válik funkcionálissá,hogy olyan gyakorlatokat helyezünk rendszerbe és végezzük azokat tervszerűen,amelyek támogatják elérni a kivánt célunkat.
Eszerint a meghatározás szerint(ami önkényes,de talán használható) viszont nincs egységes megoldás,mivel minden ember más és más.Más anyagcsere,ms regenerációsképesség,más testmagasság,más hosszúságú végtagok-a sor végtelen.
Mi most a túlélés érdekében akarunk valamiféle receptet összehozni(jó lenne,ha nem csak én b@sznám ezzel a rezet,de mindegy 😛 )
Tehát arra kéne használni a testünket,amire ki lett találva.
Ugye akkor kiesik egy csomó gyakorlat élből,és egy csomó terhelési sablon,ugyanis egy 300 kilós felhúzás,150 kilós testsúllyal már nem hinném hogy természetes törekvés lenne.Ugyan biztos hasznát venné a delikvens,de a túlélését nem sokban segitené a természetben senkinek véleményem szerint,néhány kirivó esettől eltekintve.
Engedményeket kell tennünk tehát a gyakorlatok kiválasztása során.Puff,szimpátia kilőve.
Tulajdonképpen semmilyen sportági felkészitőedzés nem ültethető át teljesen az efféle felkészitésbe,mivel a mi célunk az hogy rengeteg fajta igénybevételnek tudjon kielégitő szinten megfelelni és nem az hogy egy adott dologban legyen kiváló.
Ez igy egyre bonyolultabb.Tudtam,hogy ma sem találom meg a Szent Grált… 😐
Kell izomerő.Ez mindennek az alfája és az omegája.Addig nincs állóképesség,gyorsaság,semmi amig nincs meg az alap és ez az erő.
Aztán kell kardiovaszkuláris erő is.A keringésünket is edzenünk kell.
Ügyesség,koordináció.
Nem piti a lista igy elsőre.
Aztán:a nyomó izmok másfajta igénybevétere reagálnak jobban,mint a húzó izmok,ennek nyilván oka van,tehát azokat is különbözőképpen kell(ene) edzeni.
De ezekkel elméletben alanyunknak nem kellene foglalkoznia,neki csak a kiszabott penzumot kellene teljesitenie.
Na,ezeket az elméleteket kellene világosan belefoglalni egy keretbe.Minnél kevesebb eszközt kell alkalmazni,hogy be tudjuk vinni a bunkerba is,az offtopik rovatba. 😀
Edzőtárs ez esetben sokat segithet.Páros gyakorlatokat érdemes végeztetni velük.
Cipelésekre,teherhordásra gondolok itt elsősorban.
A bunkerba be kell vinni egy húzódzkodót is.Más nem kell.
Egészséges alanyok esetleg.
Folyt. köv.
Putyin998
január 22, 2013 @ 00:59
@ Duncan Shelley:
Az micsoda jól eltalált szlogen lett már,hogy “Szuperélelmiszer a kaptárból”??? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Kiváncsi lennék,hogy ki lehet a marketingesük.
Putyin998
január 21, 2013 @ 18:35
@ Duncan Shelley:
Akkor itt egy másik kutatási eredmény: http://www.minosegisteroid.com/szemesszteroidok.html
Ez még a zsiráfokra is hathat. 😮
Duncan Shelley
január 21, 2013 @ 15:55
Putyin998 írta:
Nem értem, mi a baj a cikkel? Azok a képek is milyen hatásosak, amik azt mutatják, hogy a hangyák nem lepik el a margarint, de a vajat igen, mert a vaj jó, a margarin nem.
Egy időben cirka 2 millió USD költséggel folyt egy kutatás az emberi tanulás mélyebb megértéséért. Hogy egyszerű legyen a dolog, nem embereket tanulmányoztak, hanem szöcskéket, mert valaki kitalálta, hogy a szöcskék és az emberek tanulása ugyanolyan. A kísérlet eredményessége már a startlövés előtt garantált volt…
Lehet, egyszer vizibolhát is ehetünk, mert a halak attól nőnek, ezért az ember is, hiszen miért ne? 😎
Putyin998
január 21, 2013 @ 08:36
Duncan Shelley írta:
Na jó,én ritkán vagyok ideges.
(persze-minden harmadik hónapban egyszer,és minden évben egyszer katasztrófával végződik)
…de ez most felülirja a programot.Vagy most azt várja kend,hogy minden egyes szavát ennek a rakás :poop: -nak cáfoljam meg betűnként????
Pffffffűűűjjjj,hééjjj :victory:
Duncan Shelley
január 21, 2013 @ 07:26
Végre, ez is megvan!
http://www.mehkenyer.hu/?gclid=CL786avN-LQCFUxY3godnH8APw
A méhek 60 millió éve ezt eszik, ennyi időn át nem tévedhetnek – mondja a szlogen.
Csak én látok jelentős eltérést a méhek és az emberek között?
Putyin998
január 20, 2013 @ 19:11
Great írta:
Semmiképpen.Ha már ilyen nevet adnék neki,akkor nem ide irogatnék,hanem a sóbertnorbinak 😀
Holnap este nem melózok elvileg és lesz időm mindenre.Akkor átgondolom kicsit.
Nem konkrét gyakorlatokat és ismétlésszámokat,csak irányvonalakat lehet megfogalmazni egy ilyen jellegű programnál.
Ma divat dobálni ezt a szót,hogy funkcionális edzés,de sok idióta azt sem tudja,hogy a szó mit jelent(értve ezt a csodatréner buzikra)viszont mivel most ez a divat,ezért ezzel a stigmával árulják a kókler ostobaságaikat.
Ha izmos akarsz lenni akkor a manapság kiátkozott bodybuilding a funkcionális,nem?
Ha futni akarsz,akkor futnod kell.Nem a szavak,hanem a módszerek és a kitűzött célok fogják funkcionálissá tenni az adott edzésformát.
Mi most dobásokra,futásra,ugrásra ilyesmikre keresünk edzésmódszert.Illetve a funkcionalitást úgy próbáljuk megközeliteni,hogy az állitólagos evolúció által valamilyen meghatározott céltevékenységre kialakitott testünket arra készitsük fel,amire a leginkább alkalmas.
Igy utólag visszaolvasva ezt az utolsó mondatot,ez kibaszott tudományosan hangzik.Abetyár mindenségit nekije. 😎
Great
január 20, 2013 @ 14:16
@ Putyin998:
Tehát kidolgozol egy forest strongman workout edzésprogramot?
Putyin998
január 19, 2013 @ 10:01
Great írta:
Vazze,semmi időm nincs normálisan megirni egy ilyen jellegű kommentet.Csak ideokádni tudok dolgokat.
A lényege az igénybevétel formáin lesz(lenne).
Nem minden izmunk ugyanarra az igénybevételfajtáéra lett kitalálva-bárki is tervezte.
Mell,váll,tricepsz-tolóizmok és a lábizmok a robbanékony igénybevételt kedvelik a legjobban.
A húzóizmok,a hát és a bicepsz,plusz az alkar,a has és a vádli a hosszútávó,ritmusos igénybevételt.
Ez már eleve következtetésekre adhat okot.
Fehér izomrost-vörös izomrost,igy tudnod kell.
Great
január 19, 2013 @ 08:54
Putyin998 írta:
Azóta is várom, érdekel.
prolizoli
január 18, 2013 @ 00:52
Putyin998 írta:
Toldi Miklós módszer farkasok elleni védelemre:
Ha rád támad, elkapod és erősen magadhoz szorítod, ezzel kinyomva a szuszt belőle. Köztudott, hogy az élőlények szuszra működnek így miután eleget kinyomsz belőle az állat passzívvá válik. A szuszkinyomás mértéke a szemkidülledés intenzitásából állapítható meg.
A Tigris legyőzése pusztakézzel nehezebb feladat hiszen a csíkos jóval nagyobb amiből adódóan több szusz is szorult belé.
Ezért először ajánlatos megtanulni a Szandokán módszert amihez a segédeszköz egy kés. Igaz, hogy ez még nem a pusztakezes de fokozatosan kell haladni:
A Szandokán módszer leírása kissé bonyolultabb mint az előzőé ezért a szemléltetésre inkább videofelvételt alkalmazunk amelynél pontosabban megfigyelhetőek az egyes technikai elemek:
http://www.youtube.com/watch?v=zGQ0epxHd8I
Thirdeye
január 17, 2013 @ 10:31
Duncan Shelley írta:
Az emberiség a kiadta kezei közül az önrendelkezés jogát , azért az ígéretért cserébe , hogy a civilizáció majd megvédi , és biztonságosabbá teszi az életét .
Ehelyett az történt hogy mindenféle ideológiával elárasztották , elkényelmesítették , leszoktatták az önálló gondolkodásról . Azt ígérték hogy a párt , meg a mindenféle szövetségek , államok stb az ő érdekeit szolgálja . Hogy az orvosát érdekli az egészségi állapota , hogy a biztosítót érdekli az emberek jövője :laugh: , hogy a vallási vezetők megmentik a nyájat , hogy a választások után jobb lesz :laugh:
Már ezek is elegek ahhoz hogy az emberekben elaltassák a természetes túlélő ösztönt .
Mert akiben megvan a természetes túlélő ösztön ,azt nem lehet manipulálni .
A manipulációnak csak a civilizációban van értelme . Ezért kellet olyan gyorsan civilizálni a természeti népeket .
nev3rlive
január 16, 2013 @ 22:44
@ vilko barnabás főtitkár:
azt se tudjak megjosolni holnap milyen ido lesz itt nehogy ma tobb ezer evre loere beokoskodjanak pffff :)))) edes draga jo istenem
vilko barnabás főtitkár
január 16, 2013 @ 20:22
csak megemlítés szintjén tudatom kérem hogy az elmúlt két napban négyszer mentettem meg a világot kétszer az alienek egyszer az aztékok egyszer a politikusoktól egyszer a farkasemberektől és kétszer az alienektől
senki se olyan jó mint én
az evolúsön ugrásokban halad előre így mondják ha igaz vaj mi lesz a következő ugrás és mikor? volt ugrás az elmúlt pár száz évben?
Thirdeye
január 16, 2013 @ 13:30
Great írta:
Azért nem érted mert nem akarod . Ennyire egyszerű .
Én csak leírtam a tapasztalataimat , de állandóan félre vagyok értve .
Neked merre forog a csaj ?
http://babarum.hu/2007/10/11/jobb-felteke-bal-felteke-merre-forog-a-csaj/
Putyin998
január 16, 2013 @ 11:51
Great írta:
Ezt nem értem miért irtad.lol <-ezt a hiányzó szmájlik helyett irtam.
Great írta:
Juhhéjj,akkor már értem miért szerettem ezt a tevékenységet gyerekkoromban.Persze aszittem erős leszek tőle,mert beoltottak,csak hogy önként robotoljak(mit önként-örömmel!)másrészt világéletemben élősködtem mások fájdalmán és tehetetlenségén.
És mostmár azt is értem,hogy Thirdeye miért volt death zenekarban dobos.
Thirdeye!
No Lord Shall Stand Before Yourself!
:devil:
Great
január 16, 2013 @ 11:40
Thirdeye írta:
Csak öntömjénezés, és válasz most sincs. Már nem is emlékszel az eredeti, nagyon egyszerű kis kérdésre, ugye? Kivétel nélkül az összes ezogyerek ezt csinálta. Kérdeztem, kérdeztem, és ők egyre vadabbul szájkaratéztak. Ki érti ezt?
Kérdezz nyugodtan arról, amihez értek, és egyszer sem foglak lehülyézni vagy magamat fényezni.
A favágásról annyit, hogy a növények, a fák is éreznek fájdalmat. Sírnak és sikoltoznak olyan frekvencián, amit az emberi fül nem fog fel. Ettől még létezik. Egy csóka mutatta, hallottam ezeket a füttyszerű hangokat, valahányszor metszőollóval levágott egy szál rózsát.
Great
január 16, 2013 @ 11:33
Putyin998 írta:
Ami nincs, az nem jön.
Ami van, azt várom.
(Smileyk hiánya ne tévesszen meg.)
Putyin998
január 16, 2013 @ 10:42
Thirdeye írta:
Csak vicceltem.Ne cseteljünk,mert ránk lesz szólva.
:peace:
Thirdeye
január 16, 2013 @ 10:21
Putyin998 írta:
Ja .
De azért nem teszem fel avatárnak ahogy éppen aprítom a fát , csak azért hogy elhidd .

Thirdeye
január 16, 2013 @ 10:18
Great írta:
Szerintem nem vicces hanem szomorú . Azért nem válaszolok mert ez pont olyan mint a falnak beszélni , vagy egy diszlexiásnak , aki úgysem érti hogy mit írok le .
Akkor minek fárasszam magamat ?
Neked azt nehéz megérteni hogy a különböző célokhoz esetenként különböző hozzáállás kell .
Ha repülőgépet akarsz vezetni akkor nem azt azokat a képességeidet kell használni , mintha sámán akarnál lenni . És vannak célok amik eléréséhez nem az akaratot kell használni hanem egy teljesen más szellemi minőséget . Ezt nem felsőbbrendűségből mondom , csak közlésként .
Putyin998
január 16, 2013 @ 10:13
Thirdeye írta:
Tucc németül?
Cakkumpakk.
Thirdeye
január 16, 2013 @ 10:10
Putyin998 írta:
Melyik a ha ha , az hogy négy kilós , vagy az hogy elbírom ? 😎
Putyin998
január 16, 2013 @ 09:17
@ Great:
Estefelé jön a válasz.Mármint tőlem,nem Thirdeye-tól.
Great
január 16, 2013 @ 07:58
@ Thirdeye:
Válasz még mindig nincs, ami lassan egészen viccessé válik.
A favágásnál a rossz hallásodra apellálsz?
Great
január 16, 2013 @ 07:57
kisboros írta:
És az mekkora, aki pluszolta?
Great
január 16, 2013 @ 07:56
Putyin998 írta:
Nem biztos az esetlegesség, hiszen azt a mozgáskészletet és kondiciót keressük, amire eleve tervezték a testet, akármit is jelentsen ebben az esetben az, hogy tervezték.
Kíváncsi vagyok az elképzelésedre, hogy mire készítenéd fel a dzsungellakókat, mivel és milyen indoklással.
Putyin998
január 16, 2013 @ 07:50
kisboros írta:
Ja.Vagy tájékozottabb Lujzánál,aki mindig igyekszik az indokoltnál pozitivabb lenni.Ahogy mostanában te is.
Putyin998
január 16, 2013 @ 07:48
Louis írta:
A gazdagék leszarják,hogy mit esznek,csak zabálnak összevissza,ami az eszükbe jut.
A szegények pedig tudnának ugyanolyan normálisan enni,mint ahogyan azt kell,ha lenne egy csepp tájékozottságuk.A rendes élelmiszer olcsóbb a haszontalan és káros szaroknál.
Viszont az izek drogok,ezalól a szegények sem húzhatják ki magukat.
Putyin998
január 16, 2013 @ 07:46
Thirdeye írta:
Persze:ha ha ha :-/
Putyin998
január 16, 2013 @ 07:45
nev3rlive írta:
Minek?A biztositék már igy is az ablakban van.
Putyin998
január 16, 2013 @ 07:43
Great írta:
Nem juthat ki ugyanoda.A tervszerű felkészülés kilóméterekkel verné az esetlegességet,még egy genetikai csodánál is.
A sérülés majdnem biztos,viszont másodlagos,ha az életedről van szó.Hadd harapjon a rohadt dög,úgyis kitekerem a nyakát. :reallyangry:
nev3rlive
január 15, 2013 @ 16:38
na jottem bitositekot kiutni, itt van egy szoveg forditsd meg es ellemezd : A kiontott vér halált hoz; a kiontott mag életet.
Üres semminek mondjuk a levegőt; de ha megfosztanak tőle, elpusztulunk.
Fiat nemzeni és megölni könnyű, felnevelni nehéz.
Akkor nyugodalmas a tenger, ha az ellentétes áramlatok kioltják benne egymást.
A törvény úgy törvény ha időnként megszegik; ha mindig betartják, feledésbe merül.
A legtüzesebb gyönyörben a fájdalom magva rejli; amiképpen a legszörnyűbb kínban az élvezeté.
Ne parancsolj önmagadnak; akkor mások sem parancsolhatnak neked.
Virágozzék ki lelkedben a gyűlölet, mert igaz belső békét csak ezáltal találsz; és ne riadozz ártalmára válni embertársaidnak, mert őszinte szívvel csak így használhatsz nekik.
kisboros
január 15, 2013 @ 14:32
Jó nagy gyökér volt, aki az előző kommentet leminuszolta…
Louis
január 15, 2013 @ 09:50
A gazdagék azt esznek amit akarnak mert megtudjákl fizetni. A szegények azt esznek ami van. Sok embernek egyetlen öröm az életben, hogy néha egy kis finomságot ehet.
Thirdeye
január 15, 2013 @ 09:39
Putyin998 írta:
Ezt úgy szoktam csinálni , hogy magát a fát égetem el a kályhában . Így én is melegszem , és a szellemek is jól érzik magukat . :ghost: 😀
Thirdeye
január 15, 2013 @ 09:37
Putyin998 írta:
Négy kilós fejszém van , azt még elbírom .
De tényleg volt mát , hogy a haragot kellett segítségül hívni , a nagyon göcsörtös fáknál . :-X
Thirdeye
január 15, 2013 @ 09:35
@ Great:
:present: http://www.youtube.com/watch?v=KLUl8xkKSTk
Great
január 15, 2013 @ 08:47
annamari írta:
Ideális lenne, ha átlehetne állni akaratlagosan. Talán ez lehetséges is. Beható ismeretek kellnének az állati emésztésről, mert az igaz, hogy a tigrisnek másmilyen a gyomra, mint az embernek, de vajon miért más, a hús emésztése miatt? Vagy a járulékos dolgok miatt, mint csont, bőr, szőr, stb?
Kúraként, időlegesen, ez hasznos lehet, de állandóra biztosan nem.
Ez nekem nagyon ezotérikus. Legalább 1 élsportoló kellene, aki ezzel a táplálkozással ért el komoly eredményeket. Nem tudok ilyenről. Olyan táplálkozási és életviteli irányzat, ami azt mondja, hogy hosszabb életet biztosít és mellette leépíti a test képességeit biztosan nem működik.
Great
január 15, 2013 @ 08:36
Putyin998 írta:
Én rekonstrukcióra gondoltam, de a másik is érdekes lehet. A kettő ugyanoda futhat ki.
Harc állatok ellen: többször olvastam, hallottam olyat, hogy képzett emberek egyetlen ütéssel vagy rúgással öltek támadó kutyát, néha harci kutyát. Nagyon motivált helyzetben ki tudnám törni a nyakát egy kutyának vagy megtudnám fojtani, de nem biztos, hogy megúsznám sérülés nélkül.
annamari
január 15, 2013 @ 02:24
A test egy túlélőgép, ami idomul a környezethez. Ha növényi táplálék érhető el, növényevő lesz, ha állati, akkor ragadozó vagy dögevő. Hosszú idő elteltével ez megtörténhet, bár a másfajta emésztés miatt egy húsevő állat nem tud élni növényi táplálékon és fordítva. Az egész szervezetnek változnia kell az idomuláshoz. Ez lehetséges egyáltalán mesterséges rásegítés nélkül?
Mondják, hogy az ember eredetileg növényevő, azt is mondják, hogy mindenevő, hivatkoznak a fogazatra, a tigris másfajta gyomrára et cetera. Én kizárólag húst és zöldséget eszem, semmi mást. Emögött nincs tudományosság és olvasottság, csak ettől érzem jól magam.
Olvastam arról, hogy azok, akik élelmiszerbolti, gyorséttermi ételeken élnek, lassabban oszlanak hullaként a testükben lerakodott tartósítószer miatt.
Van olyan táplálkozási irányzat, ami azt állítja, hogy csak folyadékot és pépes élelmiszert szabad bevinni. Van ennek értelme? Ha nem rágunk, kesnek a fogaink, nem?
Jártam olyan étteremben, ahol élő állatokat esznek, nyersen, halakat, polipot, rovarokat. Én nem ettem semmit, de napokig émelyegtem utána. Ezt ősi táplálkozásnak nevezik, arról is beszélnek, hogy az élő állatnak valamilyen rezgése van, ami élteti a sejteket.
A rovarevésnek valóban van értelme, vagy csak jobb az éhhalálnál?
Putyin998
január 15, 2013 @ 00:48
@ Great:
A jelenkor emberét tennénk ki a vadonba túlélni?
Fontos kérdés.
Értem ezt úgy,hogy egy egészséges felnőtt férfit és nőt felkészitenénk a vadon élésre,minden felszerelés nélkül-tehát egy felmérő strendertet készitenénk most,hogy milyen képességek a leginkább szükségesek a vadonéléshez?És ezen képességek fejlesztéséről?
Vagy beleszületett,kőkorszaki képességeket rekonstruálnánk elméletben?
Az utóbbi roppant esetleges és találgatás lenne csak.
Az első verzióról már gyerekkorom óta elmélkedek.
Mikor a tévében Furkó Kálmán egy bemutató után beszélt Mas Oyamáról és a bikák elleni küzdelmeiről,azóta.Gyerekként minden állattal megküzdöttem gondolatban.
Röhejesen hangzik,mi?
Hogy lehetne megölni puszta kézzel egy farkast?Egy tigrist?Ilyesmik.
Putyin998
január 15, 2013 @ 00:39
Great írta:
Mi a baj a stresszel egyébként?
Maga a stressz érzete egy jó dolog,éberséget ad,erőt ad,energiát ad.(és nem zenergiát)
Már volt róla szó,hogy a tartós stressz a probléma.
Szerintem ez is kiküszöbölhető könnyen.Persze egyéni elbirálás alá esik,mert nem vagyunk egyformák,de a stresszhez való viszonyulásunk lehet a lényeg.
Erre kellenek “mentális stratégiák”(??? na ebből hogy jövök ki jól?)
Én szeretem a stresszet,szeretem az erőt,amit ad az adrenalin.
Sok embernek az jelent óriási erőfeszitést,hogy ösztönözze magát,nekem az hogy kevesebbet csináljak és visszafogjam magam.Nyilván ez a két dolog más-más stratégia kidolgozását igényli,de biztos vagyok benne,hogy egy két kirivó esettől eltekintve létezhetnek általánoságban használható sablonok.
Például Thirdeye fát szeretne vágni,de már nem birja el a második fejszecsapásnál a célszerszámot.Erre felborzolja a haját és azt mondja magának”Ölj,Thirdeye,ÖLJ!!!”
És ezzel ad magának egy olyan adrenalinlöketet,hogy akár még több fejszecsapásra is futja neki.
Persze a favágás végén égőáldozatot köll bemutatnia a fa szellemének,de ez már szemantikai kérdés.
A példa csak a szemléltetést szolgálta,nem személyeskedés.kéretik nem kimoderálni. :peace:
Great
január 15, 2013 @ 00:13
Putyin998 írta:
Felejtsük el ezeket a kezdeményezéseket és metódusokat, induljunk el nulláról. Milyen készségekre lehetett szüksége egy majomszerű állatnak? Sőt, ezt is felejtsük el, maradjon csak egy fehér lap. Ha nem lenne semmilyen ismeretünk és egy vadonban kellene élnünk, milyen fizikai készségeket használnánk?
Alapból azon próbálnánk élni, amin könnyű, mint gyümölcs, zöldség, tojás. Ezekhez séta és mászás kell. Ha több élelem kell, szóba jöhetnének a madárfiókák, azok egyes részei, amit képesek vagyunk emészteni és elrágni. Ehhez rágóizmok kellenek, mászás, rövidtávú robbanékony sprintek. Ha ez sem elég, nagyobb testű állatot kell elejtenünk fizikai erővel, akkor kell fokozott robbanékony sprintek, fokozott rágóizmok, ugrás, leszorítás, fojtás, egyes nyers birkózó elemek, az állatot fojtással, csigolyaroppantással vagy harapással ölnénk meg. Kell még éles látás, hallás, szaglás. nyugodt várakozás, lopakodás. Más ragadozókkal folytatott harchoz kell még lökés, ütés, rúgás, amikkel eltávolítjuk a közelünkből, vagy megzavarjuk, majd jön ugyanaz a rutin, amivel ölünk: fojtás, csigolya, fogak.
Hasonló fizikai mozgáskészletet tudok elképzelni, mint a test ősi mozgáskészlete. A vándorlással bejöttek új szükségletek: fokozott mászás, kitartó futás, ha nem volt elég takarás a megközelításhez, például hegy, szabanna. Bejöhetett az úszás is. Aztán ahogyan tovább folytatódik a vándorlás, egy ponton túl eszközhasználat nélkül nem maradunk meg, még tovább távolodva a kezdeti élettértől, tudás nélkül nem élünk túl.
Igen, tesztekre alapozva. Átfogó vizsgálatokra élelem-mozgás-szükséglet vonalon. Mi kellhet az élelem megszerzéséhez, az élelem mennyi energiát ad és azt mire lehet fordítani? Ha az élelem nem ad elegendő tápanyagot, akkor más élelem felé kell nyitni, ami más források betámadásával érhető el.
Mindegy, mivel fejlesztünk, ha az eredményt hozza. Az valószínűsíthető, hogy kezdetben főként a saját testsúly adta a terhelést. Állati életet feltételezve nem voltak nagy ismétlésszámok.
Great
január 14, 2013 @ 23:50
Thirdeye írta:
Mivel nem szerelő és nem tervező vagy, ezért ezeket nem kell értened. Felhasználóként a gombok és a funkciók viszonyát kell értened. A kérdést ezért megismétlem, mert ez rossz példa volt.
Ha valami véletlenül sikerül, azt nem érted, ha érted, képes vagy megismételni. Ismertem olyan embereket, akik nyertek ruletten vagy lottón és ebbe mindenféle misztikus marhaságot magyaráztak bele, de soha nem tudták megismételni, különösen tervezhetően nem. Nem megértésük volt arról, ami történt, hanem csak találgattak.
Talán nem tudsz, és ez egy magyarázat valamire, amit nem értesz. Csinálni valamit tudatosan, célzottan, tervezhető eredménnyel, megértés nélkül nem lehetséges.
Megint ugyanaz a felsőbbrendű maszlag. És válasz ismét nincs.
Ha valakinek a város a stresszmentes hely és a vidék a stresszes? Elmegy a városba, kifújja magát, aztán lemegy valami tanyára és besokal. Érzi a különbséget, azt, hogy a város sokkal jobb, mint a tanya. Továbbra is azt gondolom, hogy ezek a dolgok az emberben vannak, és nem a város vagy a mező tehet róla.
Példaként vegyük a repülőgép vezetés, most kacérkodom egy ilyen tanfolyammal Vegas miatt. Hogyan lehetek eredményes pilóta? Van célom. Alaposan megtanulom, amit kell. A tudnivalókat készségszintig csiszolom. Rutint szerzek. Frissítem az ismereteimet. IQ teszt, EQ teszt, zaura és zenergia nem kell hozzá. Zeusz tisztelete sem és LSD sem.
Az hasznos.