Meglehet, hogy az élet nem anyagi eredetű, forrása nem található meg a fizikai univerzumban, az anyag, energia, tér és idő világában semmiféle megfigyelő, kommunikáló, döntő, cselekvő élet nincs – mégis, van különbség az élő és élettelen testek között, ebben a cikkben ezt a különbséget keressük.
Bármi legyen is az élet forrása, amikor életre kelt, megelevenít egy anyagi testet, annak a testnek sajátos tulajdonságai lesznek, melyek nincsenek meg az élettelen anyagban.
Egy élő és egy halott test között van különbség. Egy élő test és egy tárgy között van különbség. Ahhoz, hogy közelebb jussunk a halhatatlansághoz, meg kell értenünk ezt a különbséget, fizikai oldalról.
Ha a biológiai életről olvasgatunk, rövid úton beleütközünk a szerves és szervetlen kémiai vegyületek, a fémorganikus és bioszervetlen kémia fogalmaiba.
Világosan és egyértelműen különbséget tudunk tenni a biológia, amely az élet tudománya lenne, és a kémia, fizika területére tartozó anyagi testek, tárgyak között. Ez a különbség egy bizonyos szint felett létezik, ha e szint alá megyünk, a biológia összeolvad a kémiával és a fizikával.
A szerves vegyületek szenet tartalmaznak, ettől tekintik őket szervesnek. A szervetlen vegyületek egy része nem tartalmaz szenet, más része viszont igen. Ez kissé zavaros, úgy tűnik, az élet fizikai megnyilvánulását nem találjuk meg a vegyületek szintjén. Menjünk magasabbra.
Gyakorlatilag a vírusok felfedezése óta folyik a vita arról, hogy a vírust élőlénynek kell-e tekinteni, vagy sem. A tudomány berkeiben folyó vita mindig arra utal, hogy valami nincs kielégítően kutatva vagy definiálva. A vírus nem mutat a biológia megközelítésében életjelenségeket, egészen addig, amíg nem kerül be a gazdatestbe, ott hirtelen „cselekedni” kezd.
Megfigyelhető, hogy az élőlény szó definiálásába tudománytalan tényezők is beleavatkoztak, mint a jog és a vallás. Az élőlények jogaiért harcoló mozgalmak egy szép napon talán tüntetni fognak a vírusok jogaiért, és ezt egyes érdekcsoportok láthatóan igyekeznek elkerülni.
„Az élőlény olyan valami, amely anyagcserét folytat.” E szerint a vírus nem élőlény, de bizonyos mesterségesen alkotott gépek igen.
„Az élőlény képes a tanulásra.” Hogyan definiálják a tanulást? „A tanulás feltételes reflex kialakítása; kondicionálás; annak sulykolása, hogy a tanuló adott ingerre (többnyire adott kérdésre) mindig az előre meghatározott reakciót (választ) adja.” Mivel a meghatározásban nem bukkan fel a megértés, ezért mondhatjuk, hogy bizonyos magas szinten lévő emberek nem élőlények, míg egy tűzfal szoftver az.
Ha a halhatatlanságot keressük, az élet fizikai megnyilvánulásának hagyományos megközelítéseit nem tudjuk felhasználni. Újat kell keresnünk, olyat, ami rámutat a lényegre.
Az élet legszembetűnőbb sajátossága, amely nem található meg az élettelenben: a regeneráció.
Az élet fizikai megnyilvánulása önmaga folyamatos megújítása. Ehhez külső forrásból származó anyagokat használ, melyeket lebont, átalakít, beépít vagy energiaként hasznosít. A külső források a légzés, a táplálékozás, és talán különféle sugárzások is, mint amilyen például a fény.
Az élő test folyamatosan újítja saját magát, szerveit, alkotóelemeit. Egy halott test nem tesz ilyet. Egy gép nem tesz ilyet.
A nanotechnológia egyik remélt felhasználási területe: olyan nagyméretű gépezetek létrehozása, melyek anyagcsere felhasználásával folyton megújítják önmagukat, újraképezik saját alkatrészeiket, ezáltal érve el az elvi örökkévalóságot. Nincs kopás, nincs szerelés, nincs alkatrészcsere. Ez egy élőlény lenne, fizikai értelemben.
Az élő test képes a megújulásra. Azt mondják, egy hetven éves emberi test naptárilag hetven éves, biológiailag csak ennek tizede: hét éves. Nem tudom, hogy ez igaz-e, de azt én is tapasztaltam, saját magamon és másokon, hogy a test képes önmaga megújulására.
A test megújulásának képessége korlátozott, és idővel egyre több hibát visz át a következő generációs szervekbe, sejtekbe. Olyan ez, mintha idővel elveszne az eredeti program, és a legfrissebb back up alapján készülne az újabb sejt vagy szerv.
A test 24-25 éves korig fejlődik, azután a megújulás az alapprogram helyett a napi szintű, sérüléseket, betegségeket, elváltozásokat tartalmazó rendszerkép alapján működik.
A test regenerációs képessége az idő múlásával romlik. A magzat elképesztő regenerációs képességgel rendelkezik. A csecsemő megújulási képessége már rosszabb, a gyereké még rosszabb, a felnőtté még rosszabb.
A test halhatatlanná tételéhez a testben meglévő regenerációs képességet kellene első lépésben maximálisan helyreállítani, azután pedig feltolni a maximumra. Fogorvosok mondják: nincs semmilyen ismert oka annak, hogy a test miért nem vált többször fogat, hiszen minden ott van hozzá, ami kell. A tönkrement szem miért nem javul meg, az elvesztett szem miért nem nő vissza? A leszakadt láb, az elpusztult máj miért nem jön létre újra? Valamikor ezek a testrészek nem is léteztek, azokat nulláról építették fel. A test képes lenne újra felépíteni.
A test egy olyan gépezet, amely képes önmaga folytonos megújítására. Genetikai szinten történik valami, ami fokozatosan egyre jobban lerontja a test regenerációs képességét. Az anyagcsere-folyamatokhoz felhasznált, a test környezetéből beszerzett építőanyagok (táplálék, levegő, talán sugárzás) talán nem megfelelőek a teljes regenerációhoz, és ez az elégtelen anyagellátás hozzájárul a regenerációs képesség csökkenéséhez.
Mi a véleményetek? Miért romlik a test regenerációja? Mi lehet a regeneráció legmagasabb szintje? Mi lenne a megfelelő építőanyag a test regenerációjához?
Dawn
november 6, 2012 @ 11:21
Duncan Shelley írta:
Minap hallottam a rádióban, hogy az átlag élettartam 62 év. Ha ez olyan marha hosszú, az csak azért van mert nem kapnak el a dinoszauruszok vacsorára.
Hogy volt-e ilyen tudás, ez jó kérdés. Gyanítom, hogy nem nagyon a helyes táplálkozási szokásokon kívül. Vagy korábbi civilizációk stb. de ebbe ne menjünk bele. Az ismert “történelemben” nem látok esélyt ennek a tudásnak a rendelkezésre állására. Az életnek most kezdenek meglenni azok az eszközei és tudása, amivel megoldhatja az egyik fő problémáját, a test korai halálát. Persze csak szigorúan vett tudományos megközelítés szempontjai alapján.
Dawn
november 6, 2012 @ 11:09
Alex írta:
A cikk alapvető kérdése a testre vonatkozik, nem pedig az élet mibenlétére. Természetesen elmehetünk ebbe irányba, hogy mi az élet és miért élünk stb-stb-stb. Viszont, hagy kérdezzek vissza, ami talán válasz is a kérdésedre. Miért hagyná el az élet a testet, ha a céljainak tökéletesen megfelel? Ha van egy autód, ami tökéletesen működik, miért dobnád el? És itt most ne nézd azt, hogy meguntad, vagy nem tetszik, csupán tisztán funkcionális szempontból. Szimplán vizsgáld meg azt a kérdést is, hogy az emberek nagy része nem akarna “meghalni” ha a teste 30 éves fizikai állapotában lenne. Járj körbe és kérdezz meg, hányan mondják, hogy Ők inkább elhagynák a testet? Te megtennéd? Ha igen mikor? Amikor öreg a tested nem? Szóval itt van egy igen jó pontja Duncannek abban ahogy megközelíti a kérdést.
Alex írta:
Az igazság, hogy ezt nincs megkérdőjelezve ezzel. De ez már teremtés elmélet és egy csomó minden más. Másrészt a kérdés akkor is jogos. Ha a test azért van, mert van élet és én nem akarok még meghalni, akkor a test miért nem azt csinálja amit én akarok? Nem ezoterikus megközelítés szerint. Hanem ténylegesen. Mi a válasz? Én élni akarok 50.000 évet. A test azért van mert az élet. Akkor miért is nem marad életben 50.000 évig? Erre keressük a választ.
Alex
november 6, 2012 @ 10:29
Dawn írta:
Neked is felteszem a kérdést: mi bizonyítja azt, hogy az élet nem tűnne el belőlünk akkor is, ha olyan testünk lenne, ami örökké tartana?
Mi a bizonyíték arra, hogy az élet azért van, mert van test – itt arra gondolok, hogy mi ha fordítva működik a dolog, azért van test mert van élet?
Putyin998
november 6, 2012 @ 02:08
@ Petra:
Kedves Petra!
Minden napod minden percében méregtelenit a szervezeted,ehhez nem kell semmit sem tenned.Szerencsére a nagy kaporszakállú,ZZ-Top hasonmás igy teremtett meg.
A májad,a veséid és az immunrendszered reggeltől estig ilyen butaságokkal foglalja le magát-még jó hogy van rá idejük. 😀
Igazi méregtelenitésre csak különleges esetekben van szükség,mint például a gyógyszer-,az alkohol-és a drogtúladagolás.
Ez a méregtelenitő-mizéria a teákkal,a gyógyfüvekkel és egyéb marhaságokkal csak a hiszékeny emberek pénztárcájában való turkálásra szolgál.
Muad-Dib
november 6, 2012 @ 01:43
Ha a testi halhatatlanság a cél, akkor talán az alapoknál kellene kezdeni. Vagyis a petesejtnél és spermiumnál. Megvizsgálni azokat az összes elképzelhető módszerrel, sok-sok millió, milliárd tesztnek alávetni őket kifejezetten azzal az alapvetéssel, hogy a cél a pusztulásmentességük elérése. Megkeresni, kiiktatni azt a parancsot, parancsokat mely vagy melyek a sejt haláláért felelősek. Amikor ez megvan, össze lehet engedni őket, hadd hancúrozzanak.
Persze, erre lehet azzal hőbörögni, hogy ez a jelenlegi megszületetteket nem vigasztalja. Azonban ez még így is mentőöv lehetne rengeteg embernek, hiszen attól függetlenül, hogy látszólag felnőtt emberekké váltak, még ugyanolyan g.cik maradtak, csak sokkal nagyobbak.
Viccet félretéve, a jelenleg már kifejlett vagy már pusztuló testekkel kicsit más a helyzet. A cikket elolvasván -de még Great kommentjét nem-, nekem is beugrott a köldök, bár kissé más megvilágításban, mint ahogy az itt ezután néhány kommentben szerepelt. Talán “agymenésnek” tűnik, de esetleg a test tápanyagokkal való ellátása felnőttkorban is lehetséges lehetne a köldökön keresztül, ugyanúgy mint az embriószakaszban, viszont csak és kizárólag olyan anyagokkal, sejtekkel, születéskor lecsapolt őssejtekkel, melyek az ivarsejtek halhatatlanná tételével megszerzett tudásanyag felhasználásával felülírnák, újrakódolnák a felnőtt test halálprogramját.
Duncan Shelley
november 6, 2012 @ 01:36
Mondogatják, hogy ezelőtt soha nem volt olyan hosszú az átlagélettartam, mint most. Vajon ez igaz?
Lehetséges, hogy a múltban több fontos elemet ismertek már, de mára ezeket “elfelejtettük”.
Duncan Shelley
november 6, 2012 @ 01:16
Alex írta:
Azt írtad, hogy 1) keresték, 2) soha nem találták meg, 3) talán voltak annyira fontosak, mint… Miután leírtál ennyi mindent róla, kijelentve, kategorikusan, rákérdeztem, hogy tudod-e, mi az.
Amit válaszként írtál, az egy irodalmi fikció.
Itt nem magyaráztam bele semmit.
Nem mondtad, hogy idézel, nem használtál idézőjelet, csak kijelentetted. Ha azt mondod, nem találták meg, akkor tudnod kell, mi az, különben lehet, hogy ott van az asztalodon 3 db belőle, de azt hiszed, hogy sose találták meg. De persze tudtam, hogy nem tudod, mi az, ez világos volt.
Miért lenne fickió? Igen, felfedeztek ezt-azt, de azok vajon mennyire voltak fontosak, és vajon a kémia nem-e az alkímia félreértése, vadhajtása?
Ki tudja, mi és hogyan történt. Legutóbb azt hallottam, hogy ezek a korabeli hajósok melegek voltak, ezért bírták olyan jól a több éves kalandokat, meg azt is, hogy Kolombusz úgy halt meg… de ez már off.
Petra
november 6, 2012 @ 01:01
Putyin998 írta:
Én csak 7 éve, mióta elkezdtem konditerembe járni hallom az egyre jobb és meghökkentőbb csodamódszereket. Volt a citromlé, az almaecet, a búzafűlé, a pí víz, a fahéj külsőleg és belsőleg, a testtekercselés, az aromaterápia, a fényterápia, de eddig tudtam követni, aztán elvesztettem a fonalat. Hát most jól megleptek.
Pedig szerintem a méregtelenítés nem rossz ötlet, annál nyilván csak az lenne az üdvösebb, ha nem is vinnénk be mérget, amit ki kéne hajtani. Csak azt látom, hogy abban a környezetben, amiben egy városi ember éldegél, nem nagyon tudja elkerülni, hogy a levegőből, amit beszív, a csapvízből, amivel mosakszik, az élelmiszerből, amit megeszik ne jusson a szervezetébe valamennyi méreg. Ha jól működik a test, akkor persze magától is megoldja a méregtelenítést, de talán nem árt rásegíteni. A magam részéről a testmozgást és a szaunát szoktam erre használni, (ez utóbbit csak ritkán és figyelek rá, hogy az elvesztett vizet és sókat pótoljam) mert úgy gondolom, hogy a jó keringés az egész alapja. Nekem logikusan hangzik az a feltételezés, hogy ha megszabadulunk azoktól a toxinoktól, amik lassítják, illetve gátolják a szervezet optimális működését, akkor az több energiát tud fordítani a normál folyamatokra és marad kapacitása a regenerációra is.
Mindazon által szerintem, a regeneráció és úgy egyáltalán az emberi test működésének elég sok tényezője van. Azt például tudtátok, hogy a tápanyag lebontásból származó energiának közel 1/3-a hő és csak 2/3-a lesz mozgási energia? Elég pazarlásnak tűnik, de nyilván ennek is meg van az oka.
Dawn
november 6, 2012 @ 00:47
A test sejtjei a test élettartama során elhalnak és cserélődnek. így mondhatjuk, hogy a test többször is “meghal” teljes élettartama alatt. Felnőtt szervezet sejtszáma 60milliárd, melynek ezred része pusztul el és teremtődik naponta. Ezek alapján azt mondanám, hogy az örök élet megvalósítható lenne, ha a sejt cserélődésének duplikációját fenn lehetne tartani örökké. Valamilyen genetikai kód, vagy hibás kód, ezt a folyamatot olyan irányba szabályozza, hogy a test ne újulhasson meg állandóan, hiszen ahogy a cikkben is írtad ezt egy ideig tökéletesen véghez viszi. Ezen alapelvek alapján ez teljesen lehetségesnek tűnik. Ez lehetne a regeneráció legmagasabb szintje. A folyamatos tökéletes sejtduplikáció. Az ehhez szükséges tápanyag pedig feltételezem a víz és a fehérje, ásványi anyag és egyéb építőanyag forrás lenne, melyre a test sejtjeinek szüksége van.
Alex
november 6, 2012 @ 00:39
Duncan Shelley írta:
Ok:
Alex írta:
Egy közkeletű hiedelmet idéztem csak. Nem állítottam, hogy tudom, mi a Bölcsek köve. Erre a számba tetted ravaszul, hogy biztosan tudom mi az. 😀 Egyébbként a mondat első feléből nem kövezkezik a másik. Különben a poén pont az volt, hogy olyat kerestek, ami talán fikció, de az eredmény (mellékhatás) egy sor felfedezés lett. Mint Kolumbusz esetében. Indiát kereste és megtalálta Amerikát. Tudtommal úgy is halt meg, hogy nem tudta, hogy nem Indiába jutott.
Duncan Shelley írta:
majd ugyanerre a mondatra reagálva próbálod kimondatni velem a másik közkeletű hiedelmet ezzel a témával kapcsolatban.
De különben azért volt az írásom miatt LoL, mert poénnak szántam, De ha már rákérdeztél, akkor leírom, hogy mire gondoltam. Igen, gyengécskék. Jól van na…. 😀
Putyin998
november 6, 2012 @ 00:27
Alex írta:
upsz…
Alex
november 6, 2012 @ 00:14
Putyin998 írta:
Bizony bizony… A 3 szem sok dolgot észrevesz …
Duncan Shelley
november 6, 2012 @ 00:14
Alex írta:
Idézd be.
Alex
november 6, 2012 @ 00:13
Great írta:
Ne is mond! Annyira jó volt….
Alex
november 6, 2012 @ 00:09
Duncan Shelley írta:
Már másodszor ezen a topicon belül próbálsz a számba adni olyan dolgokat amiket nem is akartam mondani. Duncan, te manipulálsz. Ejnye, ejnye… 😀
Putyin998
november 5, 2012 @ 23:31
@ Petra:
A sztori jó.Ez a méregtelenitős állatság már tényleg ilyen méreteket öltött?
Putyin998
november 5, 2012 @ 23:30
Great írta:
Miért izgulna fel?Eddig nem úgy láttam,hogy a nők érdeklik. 😐
Great
november 5, 2012 @ 23:24
@ Petra:
Ennyire magányos vagy?
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
De Alex biztos felizgul majd. Csak ez off blog.
Petra
november 5, 2012 @ 23:19
Hallottam már sok vad dolgot, mióta ilyen nagy divat a fittness-wellness és mindenki fogyni akar, de ettől lehidaltam:
A konditerem öltözőjében épp jöttem ki a zuhany alól, mikor megütötte a fülemet két lány beszélgetése, és mivel elég bizarrul indult végighallgattam.
– Figyelj, és honnan veszel hozzá szenet? Mégsem ehetem meg, amit a grillezéshez használnak.
– Dehogynem, a sima faszén tökéletes. Bármelyik benzinkútnál vehetsz egy csomaggal. Egyszerre nem kell belőle sok, így egy csomag sokáig elég, nem is romlik meg.
– Aha, és amúgy milyen íze van?
– Hm, semmilyen. Eleinte fura, de gyorsan meg lehet szokni.
– És, ööö. Működik, úgy értem, tapasztaltál valami változást?
– Persze, nézd a kezem, fogd csak meg a bőröm! Sokkal rugalmasabb, simább és szebb?
– És ez csak ettől van?
– Persze, magába szívja a méreganyagokat és így könnyebben kiürülnek.
– És nincs semmilyen,ilyen tudod… mellékhatása?
– Hogy lenne?! A szén természetes anyag, a szervezeted javarészt abból épül fel. Mi bajod lehetne tőle?
– Ja, hát végül is igen.
Ezzel a beszélgetés lezárult, és kimentek az öltözőből. Én meg még hosszú percekig álltam ott egy szál bugyiban és azon gondolkodtam, hogy ezek most tényleg faszenet fognak zabálni. ?:-)
Putyin998
november 5, 2012 @ 23:10
Duncan Shelley írta:
A bánásmód természetesen messze túlmutat az edzésen.Maga az edzés szó is megtévesztő lehet laikusoknak.Ez már önmagában három fogalmat takar:edzés,étkezés,regenerálódás.A részleteket most mellőzzük.
Érzelmi sokk,érzelmek,stressz-ez mind ugyanaz,nem?B efolyásolják a test működését,ez is régi alapvetés,de ezek könnyedén kezelhetőek egészséges normális embernél.A buggyantaknak meg ott a piciátrija…Hőmérséklet,ez sem nagy cucc…
Ami itt érdekes az a kutatás mibenléte lehet.
Meg amik még jönnek.
Putyin998
november 5, 2012 @ 23:05
Duncan Shelley írta:
Hirtelen ez akadt a kezem ügyébe…
De nem fontos szent zsermen gróf vagy igen?
Duncan Shelley
november 5, 2012 @ 22:47
Lesz még cikk a témában a testtel való bánásmódról (az edzés itt nem teljesértékű szó), érzelmi sokkokról, érzelmekről, stresszről, amik befolyásolják a test működését, megfelelő hőmérsékletről stb. A kutatás mibenlétéről is. Meg amik még jönnek.
Duncan Shelley
november 5, 2012 @ 22:43
@ Putyin998:
Nem biztos, hogy a wikipédia a leghitelesebb forrás…
Duncan Shelley
november 5, 2012 @ 22:39
Alex írta:
Ez durván mellément. Semmi köze ehhez. Gondolom, szerinted aranyat is csináltak…
Putyin998
november 5, 2012 @ 22:22
Thirdeye írta:
Bocs a zoffér’ 😀 Utánanéztem a fószernak.Ezt találtam róla a wiki-n-minden egyéb érdektelenné is vált rögvest:” Feljegyezték róla, hogy még a legnagyobb lakoma közben sem nyúlt ételhez, legfeljebb pár szem gyümölcsöt vett magához. Általában, amíg a vendégsereg falatozott, ő színes történetekkel szórakoztatta az egybegyűlteket . Étrendjének alapját, ahogy azt tudni lehet, különböző durvaságúra őrölt gabonafélékből sütött kenyerek képezték. Ezenkívül gyümölcsöket és mézet fogyasztott…”
Jól van,kit érdekel egy ilyen szélhámos?
Örök élet elixir meg kutya :poop: …
De gabonán élt,persze…..
Putyin998
november 5, 2012 @ 22:11
Thirdeye írta:
Az nem egy vámpir volt?Vagy valami halhatatlan fószer?
Vagy valami hires alkimista?
De mit fedezett fel,hogy idevág az emlitése?
Thirdeye
november 5, 2012 @ 21:53
@ Alex:
Ne vicceld el , nem hinném hogy Te vagy St Germain gróf .
Alex
november 5, 2012 @ 21:47
Duncan Shelley írta:
A Bölcsek köve egy semelges tárgy, ami csak van és ha megtalálod halhatatlan leszel.
Duncan Shelley írta:
Hát nem ezt mondom? 😀
Thirdeye
november 5, 2012 @ 20:35
Putyin998 írta:
Nem dehogy ! Én a gyengék és elesettek ügyvédje vagyok , hiszen tudod !
Thirdeye
november 5, 2012 @ 20:33
Duncan Shelley írta:
Csak voltál ? http://image.hotdog.hu/user/goagirl1/ShowLetterstorytime.gif
Putyin998
november 5, 2012 @ 20:26
Thirdeye írta:
Ügyész lehetsz,maximum.
Duncan Shelley
november 5, 2012 @ 19:57
Alex írta:
??????????????????????????????????????????????????????????????????
Én voltam alkimista ebben az életemben pár évig, úgyhogy szívesen beszélgetek a témáról. Kezdjük is azzal, hogy mi a bölcsek köve? Mit neveztek/neveznek így? Ha biztosan tudod, hogy soha nem találták meg, akkor biztosan tudod, hogy mi az.
Thirdeye
november 5, 2012 @ 19:22
Putyin998 írta:
Végre beismerő vallomást tettél :evilgrin:
Tudtad hogy ügyvéd vagyok ? 😉
Putyin998
november 5, 2012 @ 18:59
@ Thirdeye:
Jaaaaaaaaa már ééééértem!
Akkor nem hallgat rám a kis genya 😀
De ezzel szerintem vagyunk még egy pár milliárdan.
Thirdeye
november 5, 2012 @ 18:50
Putyin998 írta:
Ha hallgat rád akkor csak megparancsolod neki hogy legyen halhatatlan , és örökké fiatal , akkor meg mi ez a szöveg ? :
Putyin998 írta:
Putyin998
november 5, 2012 @ 18:40
Thirdeye írta:
Az enyém hallgat rám.Miről beszélsz,jóember?
Nem a testem vagyok nyilván,ezt sosem mondtam.Viszont elkótyavetyélni sem akarom.Jó kis test ez,szeretek benne lakni.
Putyin998
november 5, 2012 @ 18:38
@ Thirdeye:
Levezessen újra,hogy ez hová vezet?
A heroinfüggőséget is majd elnézzük a végén toleranciából?
Nincs kompromisszum!
Thirdeye
november 5, 2012 @ 18:34
Putyin998 írta:
Ugye no ! Elszóltad magadat !
Ki lakik miben ?
Nem Te vagy a test , csak benne laksz ?
Pont ezért nem hallgat rád mert csak használod ahelyett hogy egyé válnál vele :disdain:
Thirdeye
november 5, 2012 @ 18:28
@ Putyin998:
Akkor már inkább az én rózsaszín világom 😀
Ott lehet enni franciakrémest , boldogok a lelki szegények….. :cake: 😛
Alex
november 5, 2012 @ 18:09
Putyin998 írta:
OK, ez így érthető. és mivel ez alapkutatás ez támogatható is.
Szóval akkor most már tisztáztuk a dolgot. Viszont mivel a cikk felvetése a halhatatlanság volt, akkor a Te általad felvázolt kutatások eredményeként egyátalán nem biztos, hogy választ kapunk a kérdésre halhatatlanság ügyben. De talán nem is baj. Az alkimisták is a Bölcsek kövét keresték és soha meg nem találták, de közben egy sor remek felfedezést tettek, amik talán annyira fontosak voltak, mint a Bölcsek köve.
Putyin998
november 5, 2012 @ 18:01
@ Alex:
Nézd,én úgy tudom,hogy valamiért leáll a test automatikus regenerálódása.Örök élet vagy sem,ez megéri a kutatást.Egyébként ha Putyin a prezident,akkor pénz nem jelenthet akadályt.
Halhatatlanság?Ilyenekbe én nem gondolok bele.
Örökkévalóság?El sem tudom képzelni.Nem is foglalkozok vele,mint olyannal.Az elméleti dolgok engem csak összezavarnak.A perpeetum mobile elvétől is csak elálmosodok,minek erőlködjek ilyen értelmetlenségeken?
Számomra nem a szó szoros értelemben vett örök élet a kutatási alap.Az anyagi világban elképzelhetetlennek tartom az igazi öröklétet.
Maga test az ami engem érdekel,ha már benne lakok,nem?
Miért megy tönkre mikor nem kéne neki?
Simán benne van minden,ami ahhoz kell,hogy mindig újra tudja épiteni magát.Akkor miért nem teszi?
Ezt szeretném megérteni és tenni ellene.Már csak hobbiból is,mert nem érdekel maga az öröklét.Se a túlvilág,se a jövő hét.
Céljaim vannak,nem reményeim meg elvárásaim a “sorstól”.
A célokért tenni kell.Ha a cikkben szereplő projekt is szerepel esetleg a céljaim között,akkor teszek is érte.
Alex
november 5, 2012 @ 17:50
Putyin998 írta:
Vagyis a válasz az, hogy szerinted lehetséges a test által elérni a élet meg nem szűnését?
Putyin998 írta:
Ez már csak amolyan munkahelyi ártalom nálam. Minden nap állandóan döntéseket hozok az tekintetében, hogy milyen dologra adunk ki pénzt és mire nem. Az évek alatt már kiépült bennem egy reflex, hogy mielőtt kinyitjuk a pénztárcát legalább megvizsgáljuk, hogy milyen eredményt, valószínűséget és értéket érünk el akkora, ha támogatunk egy projektet. Mikor aztán azzal találkozom, hogy valaki, úgy akarja elbaszni a pénzt, hogy még alapvető kérdéseket sem tesz fel, akkor én kezdek ideges lenni és néminemű olyan hajlamokat kezdek felfedezni magamban , amiket néha Te is írsz magadról, amikor valaki sokat értetlenkedik. na, szóval ilyenkor jobb kitérni előlem. De igazad van, a cikk kedvéért először dobjunk ki egypár milliárdot és aztán kérdezzük meg, hogy amit kutattunk annak volt-e valami értelme. Egyszer én is lazíthatok vagy nem?
Putyin998
november 5, 2012 @ 16:49
@ Alex:
Értem a felvetést,de a cikk kedvéért feltételeztem,hogy szabad kezet és korlátlan hatalmat kapnék(szereznék)a kutatások ilyetén jellegű megkezdéséhez.
Putyin for perezident,nem egyértelmű? 😀
Ne légy destruktiv,mert téged is megvádollak eretnekséggel egy pillanat alatt és a máglyán már hiába magyarázkodsz :devil:
Alex
november 5, 2012 @ 16:48
202 írta:
Bizony, bizony. nem lehet úgy kutatni, ha nincs módzser, metodológia, eszköz és fogalomrendszer. Ezek kellenek hozzá. ha ez nincs , akkor nem lehet tovább lépni.
Putyin998
november 5, 2012 @ 16:46
@ 202:
Az én Rendszeremben nem rágódnak hülyeségen a fiatalok.Tudják,hogy mit miért tesznek és tudják,hogy annak amit tesznek célja van.Ne a mai “fiatalságnak” csúfolt koravén ,göthös szerencsétlenek tömeéből indulj ki,hanem egy Ivan Drago hadseregből 😛
202
november 5, 2012 @ 16:42
Putyin998 írta:
Maga a tény, hogy kényszerítve vannak, és a gondolatok, amiken közben rágódnak vagy csak elméláznak, a tény, hogy látnak, beszélnek másokkal, vagy az, hogy éppen elzárva vannak, vagy a különböző ételek, vagy az, hogy az étel egy másik paradicsomból készült, mint a tegnapi, amiben esetleg más is volt, hogy a hold és a bolygók távolsága változik stb. tényezővel mi van? Mindent nem lehet kiküszöbölni. Érik hatások őket folyamatosan, amik torzítóak lehetnek.
Ezért kell egy olyan módszer, amivel (szinte) az adott pillanatban meghatározható az érték. Aztán addig cserélgetni, próbálgatni a dolgokat, míg valamelyik be nem válik. Ha sikerül, megismételni újra és újra, és ha megismételhető, akkor azon tovább lehet haladni…
Alex
november 5, 2012 @ 16:37
Putyin998 írta:
Én voltam a hülye, hogy nem azonnal soha el nem romló és betegedő uberszuper testről írtam.
Putyin998 írta:
Nem hinném, hogy ha bármit elkezdesz, akkor előtte legalább egy lepkefing hosszáig nem mérlegelnéd, hogy egyátalán van értelme e a dolgonak. A kérdés az, hogy elérhető-e a test élettartalmának a meghosszabbításával a halhatatlanság. Mert, ha a válasz az, hogy nem, akkor nem kell elkezdeni, mert céltalan. (most ne értsd félre. ha azért javítod a testedet, mert attól jobb az életkörülményed, jobban érzed magad és meg pláne ettől vagy Putyin, akkor igazad van és én nem is vontam soha kétségbe azt, amit az erős és egészséges testről itt írsz. De egy cél a halhatatlanság és egy másik cél a egészséges élet). Ha a válasz igen, akkor mi a bizonyíték rá. Nos ez az, amit felvetettem.
Putyin998
november 5, 2012 @ 16:22
@ 202:
Az én Rendszereben ez nem kérdés.Nem mennek sehova.
A vizsgálatok a fontosságukhoz mérhetően nem számit,hogy mennyi ideig tartanak.
Ha kell az eredmény ,akkor meg kell dolgozni értük.
Nem vagyok tudós.Sem mérnök.De elszánt vagyok.Egyedül a produktivitás számit ebben a témakörben(is).
A liberális marhaságokat most fel se hozzuk inkább.
202
november 5, 2012 @ 16:16
@ Putyin998:
Oké, hogy több alany kell, de mi lenne a vizsgálási módszer?
Mert ha nincs olyan módszer, amivel gyorsan mérhető (mondjuk 1 hónap kell a megállapításhoz), akkor az alanyokat haza is kell engedni, és ki tudja, addig milyen hatásoknak lesz kitéve és azok miképpen torzítják az eredményeket.
Még ha valahogy sikerülne is megoldani, hogy ne torzuljon az eredmény, 1 hónap várakozás 1 feltétel megváltoztatásához, figyelembe véve a végtelenhez közelítő kombinációk számát… nos, lassú.
Ha lenne (van?) módszer, amivel olyan gyorsan megállapítható lenne a regeneráció gyorsasága, mint az ember hőmérséklete a lázmérővel, akkor pontosabb teszteket lehetne végezni.
Putyin998
november 5, 2012 @ 15:59
Louis írta:
Ez pontosan az a fajta kompromisszumkészség,ami romlásba dönti az emberiség óriási hányadát,midegy milyen ideológiát gyártassz hozzá.
Nekem lenne bajom belőle.
Ha van egy Bentley-d a példa kedvéért,akkor higitót fogsz beletankolni,mert nincs kedved elmenni a kútig,de a higitó pont kéznél van?
Szerintem igyál meg a franciakrémes mellé két liter kólát is,attól csak jobb lesz a kedved.Végülis,ha már semmi más örömet nem lehet találni az életben.Esetleg még szidjunk hozzá valakit,mert annak a gecinek biztos jobb élete van…
Az én Rendszeremben sajnos kiiktatásra kerülnél az elsők között.
Bocs,de ez van.