Nem
A Rendszer topikban szó volt arról, hogy bizonyos témák kutatása tabu. Ez a tiltás olyan mélyen beépült mára a gondolkodásba, hogy mondhatni, önkéntes önsanyargatásként jelenik meg.
A döntés, az igen vagy a nem, a cselekvés vagy a passzvitás a lényeg, nem az indoklás.
Azért nem, mert félek, azért nem, mert Isten tiltja, azért nem, mert a Természetbe nem szabad beavatkozni, azért nem, mert megölnek, azért nem, mert nem fontos, azért nem, mert értelmetlen, azért nem, mert nincs rá idő, azért nem, mert sokba kerül, azért nem, mert borzalmas következményei lehetnek, azért nem, mert elvennék tőlem, azért nem, mert…
Ez mind nem. Ugyanaz, ugyanúgy.
A kijelentések valós tartalmát kell figyelembe venni, a valós döntést, nem a magyarázatot, nem az indoklást. Ha nem, akkor nem. Teljesen lényegtelen, hogy miért nem.
Témák és célok
A téma és a cél két különböző dolog.
Ha valakinek az a témája, hogy meggazdagodjon, akkor olvasgat erről, gondolkodik erről, beszélget erről, álmodozik erről – és ennyi.
Ha az a célja, hogy meggazdagodjon, akkor gyakorlati oldalról közelít, és cselekszik.
Ha valakinek témája van, akkor nem tesz tényleges lépéseket azért, hogy valósággá tegye, ha valakinek célja van, akkor tesz érte, valódi, gyakorlati lépéseket a valódi létező világban.
Persze, most, hogy a valódi létező világot szóba hoztam, valaki talán, aki eszik, alszik, nem sétál át csukott szemmel a piroson, nem ugrik ki az ablakon, nem szúr konyhakést a mellkasába, eltöpreng azon, hogy mi is a valóság és milyen alapon nevezünk valamit annak, és összeráncolt homlokkal mondhatja, hogy talán nincs is valóság és csak álom az élet. Nos, neki talán minden csak téma.
Ha téma az öregedés és a halál megértése és megfejtése, akkor mindennek helye van, és mérhetetlen időket ölhetünk bele a filozofálgatásba, oly módon, hogy még gondolati síkon sem jelenik meg az igény arra, hogy kezdjünk valamit azzal, ami eszünkbe jut, és lépéseket tegyünk valamilyen áhított állapot felé.
Ha cél az öregedés és a halál teljes körű, 100 százalékos megértése, az öregedés és a halál feletti teljes irányítás megszerzése, akkor bármi merül is fel, az a kérdés, hogy fel lehet-e használni a cél érdekében?
Jön egy információ: Atlantiszon az emberek átlagosan 7.244 évig éltek. Ha nincs cél, csak téma, akkor ez fontos. Éveket rendelhetünk e felvetés mellé, olvasgatva, elmélkedve, beszélgetve róla, hogy hm, meg hű, meg ha, meg aszta, meg nahát, és ez az egész soha nem jut el odáig, hogy kezdjünk vele valamit.
Ha nem téma, amivel elütjük az időt, hanem cél, akkor valamit kezdenünk kell minden információval, ami felmerül. Atlantiszon átlagosan 7.244 évig éltek az emberek – oké, mit kezdjünk ezzel? Mit kezdhetnénk ezzel? Először is: honnan van ez az infó? Manci bácsi mondta, aki sárgalázban haldokolt? Ebben az esetben kuka. Platón említi, hogy… Kuka. Akár igaz is lehet… Kuka.
Ha nem lehet megvizsgálni, kuka.
El lehet azon gondolkodni, hogy vajon mi lehetett más Atlantiszon, mint a mi Földünkön, és ebből elő lehetne szedni valamit, amin el lehetne indulni. De hogyan? Nem Atlantisz léte a kutatásunk célja, hanem az öregedés és a halál megértése és irányítása.
Fontosságok
Vesszőparipák, fixa ideák, rögeszmék, előre elkészített válaszok, érzelmek, hitrendszerek – ezek nagyon veszélyesek, mert megakadályozzák a cél elérését, azáltal, hogy félreviszik a kutatást.
Még abban az esetben is, ha valaminek nyilvánvalóan van szerepe, jelentősége a cél szempontjából, tudunk kell, hogy mennyire fontos. Mert lehet, hogy nem fontos, vagy csak kis mértékben az.
Levegő nélkül meghalunk. Ezt elég sokszor igazolták, jó eséllyel igaz. Az oxigén fontos eleme szervezetünk működésének. Rendben. Ez eddig eléggé világos. De milyen levegőre van szükségünk? Milyen összetétel az, ami ideális a számunkra?
Aggodalomtól kivörösödő szemekkel és dühtől remegve mondhatjuk, hogy rohadt környezetszennyezés, elveszik a levegőnket, a szennyezett levegő már így is tizedeli a lakosságot – de igaz ez? Egy olyan zsúfolt, szmog által terhelt nagyvárosban, mint Los Angeles vagy Tokió egyértelműen átlagosan rövidebb ideig élnek az emberek, mint a természet lány ölén? Ha igen, akkor ez fontos. Ha nem, akkor tévút.
Mennyit számít a táplálék? Rávághatjuk, hogy sokat. Teszteket hozhatunk fel, saját tapasztalatokat, melyek igazolják, hogy a szintetikus halálmiszer mennyire ártalmas, és a tiszta bio milyen áldásos. De ez nem feltétlenül igaz, mert nem veszi figyelembe az egyéni hajlamokat, adottságokat, az összes többi körülményt és az időt. Ha veszünk 10 ezer embert, akik következetesen minden nap csak McDonalds ételt esznek, és másik 10 ezret, akik csak a legszigorúbb bio élelmiszert, akkor lesz kiugró eltérés a csoport átlagéletkorát tekintve? A bio élelmiszert fogyasztó csoport átlagosan +évtizedeket fog ráverni a szintetikus műtáplálékon élő csoportra? Ha igen, akkor fontos. Ha nem, akkor tévút.
Az igaz, hogy méregtől gyorsan meg lehet halni, tehát biztosan nem mindegy, hogy mit eszünk. De ha nincs komoly, számottevő különbség az úgynevezett minőségi táplálkozás és az úgynevezett szintetizált, tápanyagszegény értéktelen élelmiszer fogyasztása között, akkor a rosszabbik is még azon a tartományon belül van, amit a test képes felhasználni és ellensúlyozni.
Olyan elektromágneses térben élünk, amely a modern korhoz kötődik, előtte nem létezett. Rádióhullámok cikáznak körülöttünk, a testünkön keresztül, sokféle frekvencián, nagyfeszültségű elektromos vezetékek futnak a falban, a fejünk felett, a lábunk alatt, mobiltelefon van a zsebünkben, a kezünkben, a fülünkhöz tartjuk, az agyunk közelében. Számít ez? Igaz, újdonság, igaz, hatással van a testünkre, de milyen mértékben? Ha azokban az időkben, amik még mentesek voltak ettől, az emberek nem éltek általánosan évtizedekkel tovább, mint most, ha egy leárnyékolt közegben élve nem tudunk +évtizedeket szerezni, akkor nem fontos.
Az edzés fontos, a jó étkezés fontos, a jó alvás fontos, a stresszmentes élet fontos (stb.), de ha a sportoló populáció nem nyer +évtizedeket, ha a jól étkező sem, ha a jól alvó sem, ha a stresszmentes sem (stb.), akkor ezek fontossága semmi, vagy kevés.
Bármi, ami nem jelent átlagosan több évtized életet, lényegtelen.
Természetes vagy mesterséges
Mit jelent az, hogy természetes?
A teljes földi bioszféra lehet mesterséges. Nem vennénk észre, nem jönnénk rá a napi megfigyeléseink alapján, mert nincs mihez viszonyítani.
De akár értelem hozta létre a bioszférát, akár úgymond magától alakult ki, nincs okunk arra, hogy tökéletesnek tekintsük.
Lehetséges, hogy az emberi test állati test. Nincs lényegi, minőségbeli különbség. Az ember az állatvilágból fejlődött ki, az állatvilágba degradálódott, vagy az állatvilágból választott egy számára bizonyos kritériumok által legjobbnak ítélt testet. Lehetséges.
Az is lehetséges, hogy az emberi test volt a lényeg, és a teljes állatvilágot, vagy annak egy részét az ember számára kísérletezték (kísérleteztük) ki, így az állatvilág valójában genetikai hulladék, téves kísérletek eredményei.
Az is lehetséges, hogy az, amit természetként ismerünk, csupán egy önfenntartó élelemraktár, ami csak azért van, hogy a mi testünket táplálja.
Ezekből (és még további) feltevésekből a számunkra fontos elv az, hogy a természetes nem feltétlenül jobb a mesterségesnél. A „vissza a természethez” szlogen tévedés, amit ideje félredobnunk.
Semmi okunk azt gondolni, hogy a legtisztább ősi levegő, ami mindenfajta civilizációs szennyeződéstől mentes volt, a legjobb a számunkra. Nem biztos. Annak tehát nagyon is van értelme, hogy különféle belélegezhető közegeken kísérletezzünk, amely lehet gáznemű, de lehet folyadék is. Lehetséges, hogy létezik valahol a természetben ez az ideális keverék, és lehet, hogy nem. Az életfolyamatok ideális fenntartása szempontjából nem biztos, hogy a levegő a legjobb. Lehet, hogy van annál nagyságrendekkel jobb.
Az is megtörténhet, hogy a természetben nincs tökéletes táplálék, hanem csak olyan van, aminek kifejlődésére a körülmények megfelelőek voltak. Lehetséges, hogy több ezer méter mélységben az óceánokban létrejött olyan biológiai anyag, amely sokkal jobban táplálna minket, mint bármi, amit ismerünk, de érthető okokból eddig nem tudtunk hozzáférni, és így tesztelni sem állt módunkban. Az is lehet, hogy sehol nem létezik a természetben számunkra tökéletes táplálék, és ahhoz, hogy lényeges plusz időt nyerjünk, a tudatos tenyésztés, keresztezés vagy a laborok az egyedüli lehetőségeink.
A testedzést, a test terhelését, a stresszt és az általa kiváltott adaptációt érzelmi és eredményességi oldalról fontosnak ítélhetjük, de ha nem ad +évtizedeket, akkor nem fontos a célunk szempontjából. De azt sem mondhatjuk, hogy nem lehetséges olyan testedzési módszer, ami nem járulna hozzá a célunk eléréséhez. Esetleg külső edzésmódszerekkel, futással, terheléssel (stb.) nem tudjuk elérni azt a fejlődést, vagy a testnek +évtizedek szempontjából létfontosságú részeinek fejlődését, amire szükségünk lenne. Lehetséges, hogy ehhez olyan edzésmódszerek kellenek, amit mai szemmel nem is tudnánk edzésnek nevezni.
A biológia leír bizonyos állapotokat, működési mechanizmusokat, de összehasonlítási alap nélkül ezeket nem tudjuk igazán megítélni. Nem tudjuk, hogyan kellene működnie a testnek, nem tudjuk, mi az ideális a számára. Benne vagyunk egy viszonyrendszerben, és nem ismerünk mást.
Volt egy magyar fickó, aki kitalált egy adalékanyagot a motorolajhoz, ami jelentősen megnövelte a motor élettartamát és teljesítményét. Attól rettegett, hogy megölik az olajcégek, ezért csak baráti körben árulta az olaját pitiáner összegekért. Többeket ismertem a környezetéből, akik csak a tőle vásárolt olajat használták, és mindegyikük beszámolt arról, hogy nagyon jelentős a változás. Ez csak olaj, a teljes rendszer apró része. Azok a számok, melyek érvényesek a „normál” olaj használata mellett, érvényüket vesztették egy új adalékanyagtól, amely új körülményeket teremtett.
A mesterséges sokkal jobb lehet a természetesnél, és mivel nincs összehasonlítási alapunk, nem biztos, hogy a biológia örökké érvényes lesz. Tapasztalataink egy bizonyos rendszeren belül születtek, és abban érvényesek.
Genetika
Az emberi genetikai térkép kutatása részben magánkézben van, mert eleve magántulajdonú cégek végezték, vagy felvásárolták ezeket. Lényegi különbség nincs abban, hogy az eredményeket egy kormány ássa el, vagy egy igazgatói tanács. A vállatok esetében annyiban jobban járunk, hogy gazdasági érdekek is számítanak, ami azt jelenti, hogy egyes eredmények idővel elérhetőkké válnak.
Másodkézből szerzett, tehát bizonytalan információk (könyvek, előadások, beszámolók) szerint az idő előrehaladtával egyes géncsoportok érvénytelenné válnak. Olyan ez, mintha hatalmas épületeket építenénk, és a tervrajz bizonyos részét egy idő után figyelmen kívül hagynánk, aztán egy idő után egy újabb részt nem építenénk meg, aztán egy újabbat, egy újabbat, egy újabbat. Aztán egy ponton túl nem is építenénk fel semmit, mert a terv egésze érvénytelenné válna.
Elvben (másodkezi infó, ezért mondom így) a testnek 6 különböző mechanizmusa van arra, hogy méreganyagokat, salakanyagot válasszon ki, távolítson el. Negyven éves korra a 6 mechanizmusból már csak 2 van működésben, és azok hatásfoka sem a régi. Azok a géncsoportok, amelyeken ezek tervrajzai találhatók, idővel érvénytelenné válnak. A test minden sejtje 7 éven belül lecserélődik, és úgy néz ki, hogy a generációváltások során egyes funkciók nem mennek tovább.
(Csak zárójelben: Létezik mód arra, hogy mind a 6 funkciót újra működésbe hozzuk, egy 5 hónapos, genetikai alapú kúra által. A szilveszteri blogban ígértem, hogy ezt végigcsinálom ebben az évben. Ez így is lesz, majd naplószerűen beszámolok.)
A test genetikailag 24-25 éves korig fejlődik, majd elkezdődik a romlás, az öregedés, ami géncsoportok érvénytelenné válásával, a sejtosztódáskor létrejövő hibák felszaporodásával jár.
Genetikai oldalról, ha a géncsoportok kikapcsolódását meg tudnánk akadályozni, a sejtosztódás hibáit ki tudnánk iktatni, vagy olyan szinten tartani, ami még nem vezet romláshoz, akkor ezzel jelentős eredményt érnénk el. Még az is meglehet, hogy a genetikai tervrajz már születéskor sem érvényes egészen, ebben az irányban is érdemes lenne keresgélni.
Továbbá, a tervrajzokat is átírják néha, igény szerint.
Biotechnológia
Biotechnológia alatt a biológia, a gépészet, a kibernetika, és még néhány tudományág összefonódását értem, melynek célja a test megerősítése, fejlesztése, tartósabbá tétele.
A fogászati implantátumok már a biotechnológiához tartoznak, hiszen egy biológiai funkciót vesznek át nem biológiai anyag testbe építésével.
A protézisek (fog, láb stb.) nem a biotechnológia részei, mert nem vesznek át funkciót, nem működnek együtt a test érintetlen, szerves részével. A lábprotézis olyan, mint egy bot, csupán a botot helyettesíti, megtámasztja a testet, hozzájárul az egyensúlyához, míg egy biotech implantált láb lábként funkcionál, ízületei vannak, és a lábbal egyenértékű mozgást tesz lehetővé.
Elvben a test minden részét le lehetne cserélni részlegesen vagy egészében. Lehetne mesterséges szív, máj, vese, nyelőcső, artéria, ízületek, inak, izmok, szemek, csont, nyelv, akármi.
A biotechnológia lehetővé teheti, hogy lecseréljük a tönkrement fogazatot hibátlanra, és röntgen nélkül a valóditól megkülönböztethetetlenre (esetleg még azzal sem vehető észre a változás), a tönkrement vesét hibátlanul működő testbe épített gépre, az elpusztult szemet tökéletesen működőre, és így tovább. Fejlesztett emésztőrendszerrel emészthetővé tehetnénk szervetlen anyagokat is, vagy emészthetővé olyan szerves anyagokat, melyek normál esetben károsítják a testet.
Idővel kibernetikus organizmusokká alakíthatjuk a testet (megtelepített élő szövet a belső gépi testen), vagy teljesen szervetlen testet is létrehozhatunk a magunk számára.
Elvben a genetikai alapú testeket is elhagyhatjuk, mert jobbat tudunk építeni.
Emlékezet
Ha van lélek, amely testeket ölt, akkor az emlékezet kutatása rendkívüli jelentőséggel bír.
Ha ezer élet van már mögöttünk, az azt jelenti, hogy ezer halál van már mögöttünk. Nagyon precízen fel kell tárnunk a meghalás előtti pillanatokat, hogy megérthessük, miért következik be a halál.
Ha egy robbanás szedi darabokra a testet, az viszonylag egyértelmű. Nem teljesen, mert annak is van oka, hogy ez miért történt meg. De maga a halál bekövetkezte nem világos. Mi indítja el a folyamatot?
Az egyik ember meghal valamiben, ami a másiknak nem okoz gondot, vagy legalábbis túléli.
Ha van olyan, hogy testet ölt a lélek, és van olyan, hogy elhagyja a testet, akkor ennek teljes folyamatát, törvényszerűségeit, tényezőit meg kell ismernünk.
Lehetséges, hogy én a jelenlegi életemben többször meghalhattam volna, de valamiért nem indítottam el a folyamatot, vagy visszafordítottam, mielőtt lezárult volna. Ha így van, akkor a halállal kapcsolatban van döntési pozíció, vagy az esetek egy részében van (nem öngyilkosságra és figyelmetlenségre gondolok).
A halál esélyei
Sok évvel ezelőtt, A Leszboszi Cápa írása közben sikerült elvágnom az ujjam, és a véremmel felírtam egy papírlapra: „A fájdalom figyelmetlenség következménye”.
A figyelmetlenségnek két forrása lehet: bambulás és tudatlanság.
Egy átlagos embert rengeteg veszélyforrás vesz körül, olyan berendezések, amikhez nem ért vagy nem eléggé. A lakásában, házában lehet gázkazán, gáztűzhely, gázcső, villanybojler, villanyóra, villanykapcsoló, elektromos vezetékek, konnektorok, elektromos berendezések, vízcsövek, szerszámok, gépek stb. Használhat autót, motort, különféle sporteszközöket. Ezek mindegyike veszélyforrás.
Ha valaki használ szerszámgépet, ám nem ért hozzá eléggé, használ gáz- vagy elektromos tűzhelyet, de nem ért ezekhez eléggé, nem ismeri a működésüket, az kockáztatja a testi épségét és az életét. Ha nem akar kockáztatni, éberségre és szakértelemre van szüksége.
A bambulás és a tudatlanság önveszélyes, de közveszélyes is. A feladatunk egyfelől az, hogy minden veszélyforrást megismerjünk (vagy eltávolítsunk a környezetünkből), és éber tudatállapotban éljük az életünket, másfelől az, hogy eltávolítsuk a környezetünkben található bamba és/vagy tudatlan embereket, vagy tegyünk azért, hogy éberré és hozzáértővé váljanak.
Éberséggel és szakértelemmel az aknamezőn is át lehet jutni. Ezek hiányában egy kenyérszeletelésbe is bele lehet halni.
Megfejtés
Ha volt is valaki, aki megtalálta a teljes választ az öregedésre és a halálra, én nem tudok róla.
Ha volt ilyen, nem érezte szükségét az emberiség felvilágosításának, vagy megpróbálta, de az ostobaság, tekintélyelvűség, érdektelenség falába ütközött, és felhagyott vele. És van egy harmadik lehetőség is.
Lehetséges, hogy az öregedés megállítása és/vagy visszafordítása 1 tényezőtől függ, amit senki nem talált még meg. Lehetséges, hogy az öregedés kiiktatása sokrétű, számtalan tényezőből áll össze, és még senki nem találta meg mindegyiket. A halál esete ugyanilyen lehet.
Ha egy jelszó 1 millió karakterből áll, és csak 999.999-et ismerünk, nem történik semmi. Ha 67 tényező kell az öregedés kiiktatásához, és megvan 66, nem történik semmi. Elképzelhető.
Az egyik feladat az lenne, hogy a rengeteg részeredményt felkutassuk, megértsük, ellenőrizzük, és összedolgozzuk.
Az is benne van a pakliban, hogy részeredmények sincsenek. Ebben az esetben a nulláról kell kezdenünk a kutatást.
Az első lépés biztosan a cél konkrét megfogalmazása, az idea.
A második lépés biztosan egy olyan modell felállítása, amely alapelméletként működik és támpontokat ad. Ez lehet téves is, félrevezethet, ezért több modellnek lehet létjogosultsága.
Ha valaki eléri a célt, azt kezd vele, amit akar. Odaadja, eladja, megtartja magának. Az ő döntése lesz. Megtette érte, amit kellett, tehát az övé.
Halandóság, múlandóság, kiszolgáltatottság esetén minek van értelme? Szerintem semminek. Leszámítva azt a kutatást, aminek célja túllépni ezen. Ha pedig túlléptünk rajta, akkor már mindennek van értelme.
Most ti jöttök
Ez a Test cikksorozat utolsó cikke. Rengeteg kérdés vetődött fel, rengeteg rejtéllyel szembesültünk.
Reagáljatok a cikkre, annak bármelyik részére, tegyetek fel kérdéseket, ha kell, kötekedjetek a felvetéseimmel, állásfoglalásaimmal kapcsolatban.
További kérdéseket, ötleteket várok, elméleteket, modelleket, javaslatokat, lehetőségeket, adatokat, információkat a folytatáshoz, az előrelépéshez.
qqtyin
július 31, 2013 @ 10:50
Felmerült korábban, hogy az egyszerűbb út egy fiatalító pirulát bevenni, mint a saját testem/szervezetem rávenni arra, hogy álljon vissza arra az állapotra, mikor a test elérte a csúcsminőségét.
Lehetséges egy olyan folyamatot elindítani magamban, mint a Rendszer 4. részében látható cselekvési terv, csak a Rendszer ezúttal a testem. Minél több figyelmet és parancsoló erőt rászabadítani a sejtjeimre. Aktívan “éltetni” a testet, mert jelenleg a folyamatok nagy része abszolút automatikus. Alig tudunk valamit is befolyásolni a mozgáson és a légzésen kívül. Eszközökkel módosításokat végezhetek magamon, de az tüneti kezelés…
Például nem akarom, hogy a szőrzetem, körmöm nőjön, vagy egyéb felesleges folyamatokat le szeretnék állítani egy időre. Ezt kellene megoldani. Az életmódomhoz igazítani a testem.
Vagy ott van egy olyan eset, hogy az ember megsérül vagy megtámadja egy kórokozó. Jó lenne átcsoportosítani az energiát és nem párhuzamosan hajat körmöt meg egyéb baromságokat növeszteni, hanem az energiát a problémára irányítani.
Az önrendelkezésünk baromira alacsony, nem is kell társadalmi szinten gondolkodni, elég ha csak a saját testünkkel való viszonyunkat nézzük.
Ezzel a témával kapcsolatban van valami anyag / forró nyom amin el lehet indulni?
qqtyin
május 24, 2013 @ 10:31
Jaklin írta:
akkor itt egy videó:
https://www.youtube.com/watch?v=bBhNwzDV25I&feature=player_embedded#at=205
Jaklin
május 20, 2013 @ 13:02
Úgy gondolom, kellene olyan embereket találni, akik egészségben élnek idős korukban és megvizsgálni, hogy mit tesznek, hogyan élnek és levonni a közös nevezőket. Első körben…
Jaklin
május 20, 2013 @ 12:56
Paloca írta:
Ha nem kezdünk valamit az itt kapott adatokkal, akkor igen. Ha mindenki csak beszélget róla, de semmit sem változtat a hozzáállásán és a tettein vagy az életmódján, akkor mindenkinek csak téma. Egyébként pedig nem.
Duncant ismerve, ahogyan azt a blogban is olvashatjuk: igen sok mindennek utánanézett és kipróbált az élete során. Nem mondhatjuk, hogy apátiában vár a halálra… 😉
Jaklin
május 20, 2013 @ 12:52
Sajnos csak most sikerült eljutnom a cikk elolvasásához. :-((
Természetes vagy mesterséges: az jutott eszembe, hogy ugye a test alkalmazkodik a környezethez. Igaz, hosszú idő kell hozzá. Ha megnézzük azt, hogy a civilizáció, a bolygó – vagyis az emberi testeknek a környezete – mennyit változott az elmúlt 200 évben, akkor simán lehet, hogy a test maga igencsak megváltozna, ha lenne rá ideje. De ugye nincs, természetes módon nem tudna változni ennyi idő alatt. Bár valószínűleg kevésbé észrevehető módosulások vannak benne, rajta.
Tehát szükség van egy jó minőségű, szakszerű mesterséges beavatkozásra.
“Nagyon precízen fel kell tárnunk a meghalás előtti pillanatokat, hogy megérthessük, miért következik be a halál.” – Nah! Egy rendkívül jó indok arra, hogy a lélek tényleges, tudományos kutatása miért nem megy…
Tetszik a cikk, jó nézőpontot ad, eléggé logikus és kiindulási alapnak felhasználható.
Kicsit elmerülök a hozzászólásokban. :-))
Stella73
május 14, 2013 @ 22:33
@ qqtyin:
Megnéztem a diplomamunkát és érdekes volt.
A hétvégén hallottam egy előadást, ahol az hangzott el, hogy az öregedés elsődleges okát a mitokondriális DNS sérüléseiben kell keresni. Azaz, ha meg tudjuk védeni ezeket a az mtDNS-eket a sérüléstől, akkor az tényleg + sok 10 évet jelenthet.
qqtyin
május 12, 2013 @ 12:00
Ennyi volt? Lehúztuk a rolót?
Van még aki nap mint nap töri a fejét a témán és kutat, tesztel?
A korábbi hozzászólásomban található diplomamunkából ki lehetett hámozni néhány konklúziót. Nem emelnék ki részeket belőle, mert azzal befolyásolnám a publikációhoz való hozzáállást.
qqtyin
május 8, 2013 @ 19:26
Ezt olvastátok?
http://ttk.pte.hu/biologia/genetika/libr_gen/dipHK05.pdf
Az öregedés biológiája
DIPLOMAMUNKA 2005
PTE-TTK Genetikai és Molekuláris Biológia tanszék
Színvonalas munka.
Goldeneye
május 7, 2013 @ 13:51
@ Bendegoose:
Nem kell egyetértened.
Edit kérdései valóban nem nagyon kapcsolódnak a “Test” témakörhöz, ezért is javasoltam, hogy lépjen velem kapcsolatba. Az, hogy ilyen kérdések felmerülnek benne mindenképpen érdekes és sajátos szemléletmódra utal.
Azzal a kérdésével pedig, hogy “Mi van ha az Élet egy hatalmas sakkjátszma, és mi vagyunk a bábuk?” konkrétan fején találta a szöget.
Figyelmedbe ajánlom az Illuminátusok képviselője, “Rejtettkéz” által 2008-ban tett kijelentését: “Az ember „mellékes”, pusztán tetszés szerint tologatott sakkfigura a táblán.”
Ha pedig azt is szeretnéd megtudni ki az a két fél, aki az élet játékában ide-oda tologat bennünket embereket, akkor javaslom az elkövetkezendő napokban vess rám néha egy pillantást!
Bendegoose
május 7, 2013 @ 10:08
@ Goldeneye:
Nem értek egyet. Egy sor témához még csak lazán sem kapcsolódó kérdés feltevésének a képessége egy zárt fórumon konkrét célok és témák megvitatása közben senkit nem transzportál a való világba.
Az itt megjelent írások magukban is sok kérdést felvetettek, azokhoz adalék anyagokat, saját véleményt kapcsoltak, nem is beszélve már több mint 100 érdemi hozzászólásról, akik nem átallották felvállalni saját véleményüket. Hangzottak el itt jó kérdések, és mindnek köze volt a zárt cikkekhez, az azokban felvetettekhez, vagy az azokhoz történt hozzászólásokhoz.
Edit felvetései valahol, valamikor akár tényleg lehetnek érdemiek, de egyéni véleménykörítés öncélúan lebegnek…
Goldeneye
május 6, 2013 @ 18:38
Edit írta:
Üdvözöllek a való világban! Szerintem Te rájöttél valamire.
Nekem annamarival ellentétben annyira tetszenek ezek a kérdések, hogy arra kérlek lépj velem kapcsolatba, ha van kedved. Fordítva sajnos nem megy.
Thirdeye Magister
május 6, 2013 @ 10:29
Bendegoose írta:
Ez Duncan és közöttem , már megszokott dolog
Bendegoose írta:
Igazad van . De akkor beláthatjuk , hogy Buddhának kell lenni ahhoz hogy jó kutatók lehessünk . Vagyis olyan embernek kell lennünk aki meg tudja haladni a személyiségét . Ez lenne a kutatás első lépése . De ez az első lépés is több ezer inkarnációt igényel , és akkor még el se kezdtük a kutatást !
Végül is van időnk :-)) :clock: :hammer:
Stella73
május 5, 2013 @ 22:45
Sikerült a végére érnem a kommenteknek
Én azt gondolom, hogy a génjeinkben van a megoldás.
Valakinél már felmerült az epigenetika mint opció, ill a génmanipuláció is szóba került.
A számítógépes hasonlat is tetszett, bár az életmódot mint szoftvert azt hiszem egyikőtök sem említette.
A testünk összes sejtjében ugyan az a DNS van, mégis az, hogy szem, orr vagy izomsejt lesz-e, az attól függ, hogy milyen környezetben van. Szerintem már ez is egy csoda! Nagyon ki van találva
(Off az egyik kommentre: Az ember amikor megszületik, már tud járni fejben, az idegi kapcsolatok készen vannak, csak az izomzata nem elég erős hozzá, hogy tényleg menjen is.)
A test sejtjein belül ugyanazok a gének vannak akár idős, akár fiatal, csak éppen nem ugyan az a kifejeződésük. Vannak gének, amelyek fiatal korban sok fehérjét termelnek, azaz aktívak, ám az idő előrehaladtával egyre passzívabbak lesznek, és fordítva; fiatal korban passzív gének egyre aktívabbak lesznek. A fiatalkori és az időskori génkifejeződés egymás inverze. Ha képesek vagyunk a fiatalkori génkifejeződést visszahozni (és bizonyos területen már képesek vagyunk; energiaszint-vialitás, bőr, méregtelenítés, testsúly), akkor a sejtjeink úgy fognak működni, mint fiatal felnőtt korunkban. Ha így működik, akkor a sejtmásolódásnál ez a működés fog másolódni is. Az egyik összetevőnél már klinikai bizonyíték van arra, hogy a fonalférgek 40%kal hosszabb ideig éltek, amikor ezt a cuccot fogyasztották. Tulajdonképpen az életünkben folyamatosan befolyásoljuk a génexpressziót, génkifejeződést, csak ma már ezt célzottan és tudatosan is megtehetjük!
A másik probléma a másolódás számláló telomer. Kb úgy lehet ezt elképzelni, hogy a kromoszómák végén van egy sapka, amiből a gén a hibásan másolódott részeket pótolni, javítani tudja. Az, hogy ez a ‘sapka’ kinek milyen hosszú, az öröklött, ám egy nem túl kíméletes életmóddal a hosszú sapkát is gyorsan le lehet amortizálni. Vannak már bizonyítékok is arra, hogy ez a rész is tudhat hosszabbodni bizonyos anyagok bevitelével. Génmanipulációval 40%-nál hosszabb életet is “alkottak” már (valaki említette is az egyik kommentben), de az nem biztonságos.(egyenlőre?)
Egy genetikus az előadásában elmondta, hogy genetikának és a táplálékkiegészítésnek is személyre szabottnak kell(ene) lennie. Nos, ez pár év múlva valóság lesz. Még 4-5 év kb.
Azért ez már pár tíz év pluszt jelenthet 😉
Zoli
május 5, 2013 @ 22:18
Azt hiszem, ehhez nem kell komment:
http://www.internet-ugyved.com/genetikai-jog-gyerekek-ket-biologiai-anyatol.html
II.Putyin998 cár
május 5, 2013 @ 19:12
@ prolizoli:
Igen a kalóriaérték szó szerint azt mutatja meg,hogy a bevitt tápanyag egységnyi mennyisége mennyi energiát szolgáltat.(önkényes definició).
1 kalória körülbelül 4 joule energiának felelhet meg.
Egyébként kilókalóriában számolunk.
Az emésztési időkhöz bevitt egységnyi mennyiségek társulnak,amit csak a fehérjénél irtam oda,ez igaz és az is csak irányadásra szolgál kábé,mert extrém esetben,bizonyos kazeinfajtáknál a tényleges emésztési idő(bár ezt csak hallottam valakitől,aki ezzel foglalkozik-lehet hülyéskedett)akár egy hónapra is kitolódhat.
Egy gyors anyagcseréjű ektomorf is el tud hizni.Attól még nem lesz endomorf,a testtipusa nem változik,csak elhizott ektomorf lesz,de ez a jelen témakör szempontjából nem lényeges.
Ha akarod az offtopik-sportban részletezhetjük ezt,az Annamarinak irt kommentemben nem akartam ebbe belemenni,csak szokás szerint csapongtam és igy kerültek oda a részinformációk.
Természetesen a makrotápanyagok aránya is számit,de ilyen evidenciákat ne dobáljunk egymásnak,ez első osztályos anyag. 😎
Ami jobban érdekel ennél,az az adaptációs képesség.
Ne kajázzunk meg kalóriázzunk-esetleg kérdésre válaszolok persze,ha van időm.
Arra kéne rájönni kezdeti lépésként,hogy vajon lehet-e úgy manipulálni,mint az anyagcserét?
Gyorsitani-lassitani az alkalmazkodóképességet?
U.I:
Kérdés érdekességképpen:azt tudtad,hogy a régi zsidók is ismerték az ételek emésztési idejét-állitólag?Sima megfigyeléssel ilyesmire rá lehetett jönni azokban az időkben?
Vagy ez kamu?
…nem értem,mostanában nem anyázok a kommentekben…lehet,hogy beteg vagyok? 😐
II.Putyin998 cár
május 5, 2013 @ 18:55
prolizoli írta:
Ez biztos.
Ami aggályos lehet,az az erkölcsi alap.
Duncan Shelley
május 5, 2013 @ 15:56
Cikk a testi regenerációról, kategóriákra bontva, időkkel:
http://www.healthymuslim.com/articles/qxmmz-our-incredible-regenerating-body.cfm
prolizoli
május 5, 2013 @ 09:42
II.Putyin998 cár írta:
A génmanipuláció jóval gyorsabb mint a tenyésztés.
prolizoli
május 5, 2013 @ 09:38
II.Putyin998 cár írta:
A 4; 9; 7 számok a fehérjéknél, cukroknál, zsíroknál, alkoholnál nem az emésztési időt hanem a kalóriák számát jelentik kcal-ban vagyis kilokalóriában. Tehát:
1 gramm fehérjében 4,1 kcal van (igazából 5,4 de a fehérjék esetében a test nem tudja elégetni az egészet)
1 gramm szénhidrátban 4,1 kcal
1 gramm zsírban 9,3 kcal
1 gramm alkoholban 7 kcal
Ezek a számok lényegében azt jelentik, hogy 1 gramm pl. szénhidrát elégetése közben mekkora energia keletkezik a testben. Ezt az energiát pedig kilokalóriában vagy kilojoule-ban adják meg.
A sportolók táplálkozásánál ezeket az értékeket figyelembe veszik amikor az étrendet összeállítják. Persze ez önmagában még messze nem elég, hiszen ha csak a kalória mennyiség számítana akkor mindegy lenne mit ennénk. Például ihatnánk csak alkoholt is, hogy meglegyen az elegendő kalória vagyis energia mennyiség. Mivel tudjuk, hogy ez nincs így, pusztán a kalória számlálgatásnak valójában nincs sok értelme sport és fogyás (test zsír – izom arány) szempontjából.
A testnek nem mindegy, mennyi és milyen minőségű fehérjét, szénhidrátot és zsírt viszünk be. Úgyhogy a sportolóknál (és gyakorlatilag a fogyni vágyók étrendjének összeállításánál) főleg e három tápanyag mennyiségi és minőségi meghatározására fektetik a hangsúlyt + vitaminok, nyomelemek.
Az, hogy valaki mennyi idő alatt emészti meg és építi be az egyes tápanyagokat különböző minden embernél. Persze vannak átlagértékek de ezek kb. annyit érnek mint a BMI (body mass index). Például egy rendszeresen sportoló, az átlagtól nagyobb izomtömeggel rendelkező egyén, ugyanannyi idő alatt jóval több fehérjét és szénhidrátot tud beépíteni és felhasználni mint egy átlagember. Valamint ha valaki rendszeresen fogyaszt nehéz, zsíros ételeket az gyorsabban megemészti azokat mint egy olyan ember aki nem eszik naponta szalonnát kolbásszal. Persze az már más kérdés, hogy az ilyen zsíros ételek napi bezabálása mit okoz a szervezetben.
II.Putyin998 cár
május 5, 2013 @ 09:10
@ annamari:
“A víz alakítja a sziklát vagy a szikla eltereli a vizet, attól függ, hogy melyik a kitartóbb. A testünk elvisel valamennyi deformálódást a rugalmassága miatt, de ha sokáig nem tudja visszanyerni a deformálódás előtti formát vagy működést, akkor ez a deformálódás a részévé válik. Ez az adaptáció. Ha jól értem. Fokozatosan akár a vízalatti életmódhoz is tudnánk adaptálódni?”
-Jól érted.Egyébként valami közünk már lehetett a vizi életmúdhoz,abból az apróságból kiindulva,hogy az akaratlagos légzésszabályozás(ami a beszédképességünk alapja)csak vizi dmlősöknél figyelhető meg,szárazföldieknél nem.
@annamari:
“Nem lehet ezeket a folyamatokat lerövidíteni, begyorsítani valamivel, hogy 20-50 százalékkal gyorsabb legyen az emésztés? Vagy épp lassítani, ha az a célravezetőbb.”
-Ezek kivitelezhető célok,csak el kell dönteni mit akarsz.A gyorsabb anyagcsere a modern ember életmódjához célravezetőbb,különböző kutúrális,szubkultúrális és egészségügyi szempontokat figyelembe véve.(izmos akarsz lenni vagy sovány akarsz lenni-vannak foglalkozási körök,amiknél már ez is előny lehet).
És hát alkatfüggő is.Nem egyformán reagálunk minden külső ingerre,de könnyedén behatárolható egyénenként a “mozgástér” e körben.
Maga az anyagcsere lassitható vagy gyorsitható egyszerű trükkökkel,tehát a válaszom:igen.
@annamari:
“Az emésztési idők alapján sokaknak egy percre nem áll le az emésztése, még alvás közben sem, nem alszanak annyit, hogy leálljon.”
-Ez igy igaz.
@annamari:
“Én csak nyers zöldséget, lapon sütött húst és nyers húst eszem, mást semmit, lehet, hogy nekem sem áll le soha.”
-Attól is függ,mennyit eszel belőle,napi hány alkalommal és milyen az életmódod mindemellett.De nem bonyolult.Mérni kell.
A zöldség “nyerssége” nem számit,csúnya magyarsággal élve.Csak az élelmi rost-tartalma.
A nyers húst én kerülném,mert ha bizonytalan a forrás(még ha az esély minimális is)akkor súlyos fertőzések előidézője lehet.Süsd inkább meg.
Egyébként az alapok nem rosszak,bár nem ismerem a célkitűzéseidet.
Visszatérve a topikra:az alkalmazkodási képességünk “természetes” módon való kiaknázása sok generáción keresztül elvégzett,kvázi tenyésztést igényelne.Ezt nem tartom kivitelezhetőnek.
Kellene találni egyéb módot.
Valahogy manipulálni kellene magát a testet,mint ahogy a lelket is szokták.
Vagy mittudomén.
annamari
május 5, 2013 @ 02:33
II.Putyin998 cár írta:
A víz alakítja a sziklát vagy a szikla eltereli a vizet, attól függ, hogy melyik a kitartóbb. A testünk elvisel valamennyi deformálódást a rugalmassága miatt, de ha sokáig nem tudja visszanyerni a deformálódás előtti formát vagy működést, akkor ez a deformálódás a részévé válik. Ez az adaptáció. Ha jól értem. Fokozatosan akár a vízalatti életmódhoz is tudnánk adaptálódni?
Nem lehet ezeket a folyamatokat lerövidíteni, begyorsítani valamivel, hogy 20-50 százalékkal gyorsabb legyen az emésztés? Vagy épp lassítani, ha az a célravezetőbb.
Az emésztési idők alapján sokaknak egy percre nem áll le az emésztése, még alvás közben sem, nem alszanak annyit, hogy leálljon. Én csak nyers zöldséget, lapon sütött húst és nyers húst eszem, mást semmit, lehet, hogy nekem sem áll le soha.
II.Putyin998 cár
május 4, 2013 @ 16:54
annamari írta:
Azért ez nem ennyire egyszerű és nem ennyire egyértelmű.
Az emberi test egy nagyon jól működő adaptációs rendszer-vagy gép,maradva ennél a hasonlatnál inkább.
Az adaptációs képesség lehetne inkább kutatási alap.Ennek a képességünknek a fejlesztése vagy akár a tudatos befolyásolása.
Én csak egy bunkó vagyok,de én igy látom.
Ez a képességünk az,ami miatt van példa 45 évesen,dohányzás és egyéb káros szenvedélyektől mentesen élő emberek érthetetlennek tűnő halálára és ezért vannak 86 éves,jó karban lévő alkoholisták is.
Ezeken a kamu recepteken,amiket a vajkosok meg a néprajzkutatók és egyéb holdkórosok szajkóznak,még gondolkodni sem érdemes,úgy haszontalan az egész,ahogy van.
De válaszolva a kérdésedre,ezek a számok,amiket irtam-nos,ezek kőbe vannak vésve.
A felhasználásuk a kitűzött céloktól függenek.
Vannak étkezési protokollok, amik működnek és vannak ,amik faszságok.
Az időszakos böjt módszerek közül kettőt ismerek behatóbban,amire azt merem mondani,hogy frankó,ott kellenek ezek az adatok(tápanyagtartalom,emésztési idő)
A klasszikus teljesitmény-orientált sporthoz szintén nem ártanak.
Ez ugyan adottságfüggő is,de hátrányos helyzetbe hozza magát az a sportoló,aki nem preciz e körben,mert a többiek azok lesznek és az adottságbeli előnyt elveszitheti ezen az egy tényezőn.Mindegy milyen jellegű a sport.
A “civil”felhasználásban csak támpontokként tekintek ezekre az adatokra,ott nem létszükséglet.
Sőt,még azt is állitom,hogy néha jobb is kvázi “meglepnünk” a szervezetünket,hogy az alkalmazkodási reakciókat kiváltsuk.
Zoli
május 4, 2013 @ 08:27
Duncan Shelley írta:
Mit értesz megértés alatt? Ha azt, hogy a szoba funkcióját tisztázd – véd az időjárástól, a kíváncsi tekintetektől, helyet biztosít a tárgyaidnak, stb, akkor nem kell látnod. De információdnak már kell lenni róla, mert különben honnét tudnád, mire való?
Hogy a hozzáállásomat változtatja-e, ha látom? Igen, mert jobban tudom használni.
A legtöbbünk a látására támaszkodva szerzi be a közvetlen környezetéről az elsődleges információt, ha arra lehetősége van. A szoba használatához jó, ha tudod, mi (hol) van a szobában, így ha ki akarsz menni, meg tudod tenni anélkül, hogy bárminek nekimennél Ha valamire szükséged van, odanyúlsz érte, és használod.
Feltételezem, a “megértést” nem kimondottan erre, vagy nem kimondottan csak erre értetted, de azt gondolom, hogy a használatot optimális esetben a megértés kíséri.
Bendegoose
május 4, 2013 @ 00:48
Duncan Shelley írta:Világosban többet értesz a szobából, jobban ismered?
Thirdeye Magister: Hát lehet . Nem árt a fény
TEM: Félreértetted a kérdést szerintem. Érteni és érzékelni nem azonos. Hiába érzékelsz a fényben a testedhez kapott érzékszervekkel több részletet, attól még nem érted azt jobban, s a benne lévő érzékelt elemekre is csak következtetéssel tudsz reagálni, ami lehet meglévő ismeretek felidézése de próbálkozáson keresztül is. A szoba megismerése és megértése sötétben ugyanolyan feladat, maximum a rendelkezésre álló érzékszervek képességei és a szokás kényelme miatt nehezebb, s a begyűjthető információkat sötétben nem tudod egzekt képi emlékekhez rendelni. Ez nagyban megnehezíti a vizuális memória használatát, de végeredményben az csak szokás kérdése. A vakok kivláóan tájékozódnak a sötétben, menj el a láthatatlan kiállításra, igen komoly élmény. Én olyan görcsösen ragaszkodtam a látásomhoz, hogy mindent, amit megérintettem próbáltam képként megragadni, feltérképezni…
A lényeg, hogy ha valóban kiváncsi vagy valamire, akkor minden szubjektív dologtól el kell tudnod vonatkoztatni. A személyes tapasztalatok az egyik legszubjektívebb torzító elemei egy kutatásnak, amikor a magunk élményeit úgy értelmezzük és helyezzük kontextusba, mintha széles körű mintavételezés eredményét tükröznék. Pedig nem. Ez az igazi nyitottság. És valós eredmény is csak így érhető el minden kutatásban, így ebben is…
annamari
május 4, 2013 @ 00:28
Great írta:
Ha a természet egy gyár, mint egy autógyár, akkor minek gyárt tengericsillagot ilyen képességekkel vagy hydrát öregedés nélkül? Minek gyárt egy autógyár négykerékmeghajtást vagy tükröt? Igény van rá, mi felhasználjuk, kell nekünk. A tengericsillagot és a hydrát is felkellene használnunk, de nem tudjuk, hogyan?
A szabadon élő állatok körülbelül feleannyi ideig élnek, mint fogságban, mert erőszakos halált halnak. Az öregedésnek az lehet az értelme, hogy az erősebbek is legyengüljenek és meg lehessen őket enni. Ha nem lenne öregedés az állatvilágban, akkor lennének populációk, amik annyira elszaporodnak, hogy felborul a rendszer? Az öregedés a körforgás miatt kell a természetnek?
Az öregedés biológiai értelme a lelassulás, legyengülés, az áldozattá válás? Az embernél ez értelmetlen, mert nem része a körforgásnak. Egy hiba, ami megmaradt. Ha ez igaz, akkor törvényszerű, hogy elérjük a halhatatlanságot, mert a természet körforgásának, a megújuló tápanyagrendszernek mi nem kellünk, hiszen értünk van.
annamari
május 4, 2013 @ 00:15
Edit írta:
Vannak komoly kérdéseid is, amik témába vágnak?
annamari
május 4, 2013 @ 00:11
II.Putyin998 cár írta:
Mit kezdesz ezekkel a számokkal? Csak azután eszel újra, hogy teljesen befejeződött az emésztésed?
Thirdeye Magister
május 3, 2013 @ 22:06
Duncan Shelley írta:
Annak kell történnie , hogy tanulok belőle . És nem követem el ugyanazt a hibát ötszázszor !
Duncan Shelley írta:
Nem jutott eszembe , mert félreértesz .
Nem mondtam , hogy rossz a filozófia , csak csalódtam a gondolatokban . Szerinted a precíz gondolkodás mindent megoldana ?
Duncan Shelley írta:
Hát lehet . Nem árt a fény
Edit
május 3, 2013 @ 20:08
Kedves Duncan,
minden amit leírtál lehet igaz. És igaz lehet az ellenkezője is.
Nekem nem annyira kommentek, hanem inkább kérdések jutnak az eszembe.
Mi van ha az Élet egy hatalmas sakkjátszma, és mi vagyunk a bábuk?
Mi van akkor, ha egy kísérlet megtestesített gondolatmintái vagyunk?
Mi van akkor, ha teljesen más lények álmodnak minket?
Mi van akkor ha olyanok vagyunk, mint például az elemi részecskék: protonok, elektronok, rohangálnak (rezegnek) – rohangálunk, ütköznek – ütközünk (kapcsolódunk: barátságok, munka- és élettársi kapcsolatok alakulnak ki), párhuzamosan haladnak egymással – haladunk, csak sokkal nagyobb testünk, megtestesülésünk van mint nekik.
Mi van akkor ha az élet minden szinten és formában ugyanaz?
Mi van akkor ha e egy színpad, az életünk minden körülménye egy díszlet, és mondjuk csak statisztálunk valaki “álmához”?
II.Putyin998 cár
május 3, 2013 @ 18:43
Great írta:
Ezek túlhaladott dolgok és a rágásfaszság és társaik mind ökörségek.
Tápanyagok,minőség,mennyiség.
Ez a lényeg.
Technológiailag megoldható,a legfontosabb,hogy szilárd legyen a bevitt tápanyagok nagy része,ugyanis az emésztőrendszerünk erre lett kitalálva,igy működik a legjobban.
Attól,hogy kettőt jobbra-kettőt balra kacsintok rágás közben,még nem válik ehetővé a szar kaja a számban.Ahhoz rendes táplálék dukál,a többi már lényegtelen.
Az emésztés nem felfogás kérdése.Emésztünk és kész.
A fehérjének és az összetett cukroknak 30-35 grammját 4 órán keresztül,ugyanennyi zsirt 9 órán keresztül.Az alkohol,mint speciálisabb tápanyagösszetétel(üres kalória)7 órán keresztül és az egyszerű cukrok,mint újabb alapvetően különböző tápanyagcsoport nem is emésztjük a szó szoros értelmében,mivel 20 percen belül a véráramba kerülnek,megemelve a vércukorszintet.
Ezeken kár rugózni.
II.Putyin998 cár
május 3, 2013 @ 18:35
@ qqtyin:
Ezek nem extrém hosszú élettartamok,szerintem sokat ők sem tudnának mondani,csak a szokásos sületlenségeiket:
“Minden reggel egy jáó pohár pálinka,oszt’akkó egészség van,minden van!”és hasonlókat.
Ezen az alapon kérdezzük meg Kareem-ABdul Jabbar-t,hogy lett ilyen kurva magas.
Sehogy,igy született,hogy benne volt a potenciál.
A dolgok nem-anyagi oldalához én nem értek és nem is tudok hozzászólni,max szeptikusan,de ez a sok lököttnek tudható be.
Talán valamiféle döntés kérdése az egész avagy valamilyen,eleddig ismeretlen körülményé.
Végülis azért szarakodunk itten,hogy rájöjjünk erre 😀
II.Putyin998 cár
május 3, 2013 @ 18:28
Great írta:
Ez igaz és magam is ezt vallom,de sokkal mérvadóbbak,mint előlről kezdeni mindent már meglévő eredmények helyett,amik biztosan működnek.
Csak Bill Pearl-t és Samir Bannoutot ismerem az általad emlitettek közül.
Mindketten pályafutásuk befejezter után lettek vegások.
Én is voltam vegás.Nem viccből mondom,amit mondok.A vega életmód egy kalap :poop:
Ők is,akárcsak jómagam(épp Pearl könyve motivált engem is ebbe az irányba) ovo-lakto vegás voltam,tehát tejterméket és tojást fogyasztottam,Bannout pedig vallási alapon halat is fogyaszt mindemellé,ergó itt nincs levél-evés,csak a vörös húsok mellőzése és a szárnyasoké-mivel ugye ott a tojás és a hal.
Nem akarom elemezgetni,nagyon sok a héten a dolgom,egyelőre csak ennyi:a vegás életmód nem vezet sehová,max. erkölcsi alapokon tolerálható,egyébiránt kuka.
Great
május 3, 2013 @ 17:38
Van biológiai halhatatlanság, van extrém regeneráció, hydra, meduza, tengericsillag, medveállatka stb. Minta van a természetben elég.
Azon gondolkodom, hogy ha a természet egy gyár, benne gépek vannak, gyártósorok, akkor minden céllal készül benne. Mi a célja a tengericsillag gyártásának, annak az extrém regenerációnak, amire képes? Mi a célja a hydra halhatatlanságának?
Ha a természet nem tápanyaggyár, akkor testek kikísérletezése a cél különféle viszonyokra. Vagy nem tudom. Nekem ez egy tápanyagrendszernek tűnik. A cápa megeszi a kisebb halakat, azok a mégkisebbeket, azok a mégkisebbeket, a cápa elpusztul, jönnek és megeszik. Megy a feldolgzoás, átalakítás folyamatosan. Milyen céllal?
Great
május 3, 2013 @ 17:31
II.Putyin998 cár írta:
Az egyetlen kritikám ezzel az, hogy milyen viszonyrendszerben értékeled az eredményeket? Azon belül gondolkodsz, azon belül ítéled meg, hogy merre haladsz, de a viszonyrendszer csak megadott feltételek mellett érvényes. Ez a feltételrendszer keretet szab nekünk, amin belül nincs kiugró élettartam és halhatatlanság. Ez nekem azt mondja, hogy a kereteken túl kell lépni. Nem biztos, hogy azok az értékek a mérvadók, amiket figyelünk, vagy egyáltalán mérni tudunk.
Great
május 3, 2013 @ 17:20
@ II.Putyin998 cár:
Luiz Freitas, Bill Pearl, Samir Bannout.
Esetükben nem tudom, mikortól voltak vegetáriánusok, azt sem, mit jelent, mit szedtek tréningidőszakban.
A fogazat alapján szokták mondogatni, hogy az ember nem húsevő, hivatkoznak előgyomorra stb. Az emésztést és az emésztés utáni hatások a lényeg, mert ember esetében megfelelő feldolgozással szinte bármi fogyasztható.
Great
május 3, 2013 @ 17:04
Az utolsó cikkeknél nagyon visszaesik a hozzászólók száma, ami mutatja, hogy többen csak a cikket akarják, hozzájárulni nem kívánnak. Szankcionálni kellene őket.
Duncan Shelley
május 3, 2013 @ 16:32
Kiegészítő írás ehhez a cikkhez, kivételesen:
A cikk itt található: http://duncanshelley.com/a_rendszer/a-rendszer-cselekvesi-terv/
Jelszó: KLLOki345OK2
Túlságosan hosszadalmas lenne a lényeget onnan átírni ide. Most ti vagytok az egyenlőbbek. 😎
Bendegoose
május 3, 2013 @ 16:02
@ Duncan Shelley:

Én sajnos ahhoz nem rendelkezem hozzáféréssel. Amennyiben kapok, szívesen beleásom magam.
qqtyin
május 3, 2013 @ 15:48
Duncan Shelley írta:
Én anno lecsúsztam a rendszer sorozatról. Lehet kapni jelszót a konkrét részhez, vagy be tudod másolni ide is azokat a kutatási lépéseket?
Csak azért hogy tudjam magam mihez tartani.
Köszönöm.
qqtyin
május 3, 2013 @ 15:42
Az előző cikkben volt szó állatokról. Eszembe jutottak a teknősök. A velük foglalkozók úgy tartják, hogy átlagosan 150 évig élnek, de a legidősebb regisztrált példányok 220-250 évet is megélték.
Itt jött a gondolat, hogy a kínai Li Ching-Yuen vagy a mesterei állatokat figyeltek meg, és a hosszú élet titkát ezekből az állati szokásokból gyúrták össze.
A teknősök óceánokban, tengerekben élnek. Lehetséges, hogy a tengervíznek, a sós víznek van élethosszabbító hatása?
Az is érdekes kérdés, hogy miért éppen csak nők élik meg túlnyomó részt a 100+ életkort? Mi a probléma velünk férfiakkal, hogy nem tudjuk fenntartani a versenyt.
Nekem azt mondták korábban rokonok, hogy a menstruáció miatt a nők intenzívebben tudják megvalósítani a kiválasztást. Gondolom nem ilyen egyszerű a helyzet.
Duncan Shelley
május 3, 2013 @ 15:25
A Rendszer, Cselekvési terv cikkben van leírva, hogy hogyan tudjuk megalapozni a kutatást.
Kihagyhatatlan mindegyik lépés.
Duncan Shelley
május 3, 2013 @ 15:12
Volt egy vizsgálat, 70 száz évnél idősebb nőt vizsgáltak, közös pontokat kerestek, melyre visszavezethető a megélt magas életkor.
Három pontot találtak, ami megvolt mind a 70-ben: akaraterő, kíváncsiság, társaságkedvelés.
http://index.hu/tudomany/2013/04/16/a_vilag_legoregebb_nojen_kutatjak_a_hosszu_elet_titkat/
Duncan Shelley
május 3, 2013 @ 15:08
Thirdeye Magister írta:
Eszedbe jutott már valaha, hogy nem minden rossz, hanem pongyola a gondolkodásod és ezek a problémák valójában a benned lévő zűrzavarból erednek?
Duncan Shelley
május 3, 2013 @ 15:04
Thirdeye Magister írta:
A filozófia és a filozofálás nem ugyanaz, sőt rendkívül távoli fogalmak ezek.
A filozófia sok bonyolultságot teremtett, sok tévútat, meddő, önmagáért való okoskodást – de ugyanakkor nagyon sok mindent feltárt, elsősorban a gondolkodásról magáról, gondolkodási módszerekről, a gondlkodás csapdáiról, lehetőségeiről. Filozófiától, filozófustól függ, hogy pozitív vagy negatív a szerepe. Voltak óriási gondolatok a filozófiában, keleten és nyugaton is, például Platón ideatana vagy a csan-buddhizmus egyes irányzatai, vagy Szókratész több meglátása.
Ha ezeket értenék és használnák a tudományban, sokkal eredményesebb lenne. Ha csak egy tudós használja, ő biztosan eredményesebb a társainál. A béna, a középszerű és a zseniális kutatók közt vajon mi adja a különbséget?
Csak a gondolkodásunk minőségétől függ, hogy elérjük-e az eredményeket vagy sem.
A filozófia mindennek az alapja. Mi az igaz, mi a hamis, mi a bizonyíték stb., ezek mind a filozófia tárgykörébe tartoznak. Ha a válasz helyes, akkor eredmények lesznek, ha nem helyes, akkor nem lesznek eredmények.
A kérdéseiddel kapcsolatban: ha ülsz egy szobában, és ott vaksötét van, vagy világos van, az ad bármilyen eltérést a hozzáállásodat illetően? Világosban többet értesz a szobából, jobban ismered?
Ha rájössz, rádöbbensz valamire, ha felismersz valamit, ha megvilágosodsz valamivel kapcsolatban – minek kell történnie? Ha rádöbbensz valamire az élettel kapcsolatban, minek kell ennek következtében történnie? Minek kell történnie benned, veled, az életeddel, az élettel? Ezeknél kevés alapvetőbb kérdés van, és válasz nélkül baj lesz.
Thirdeye Magister
május 3, 2013 @ 13:53
Bendegoose írta:
Objektíven megFIGYELNI mi is megtudnánk , de az értelmünk egyből értelmezni akarja .
Nagyon önző ez az értelem .
Palantír
május 3, 2013 @ 10:50
qqtyin írta:
Érdekes ötlet, kíváncsi vagyok milyen átfedések lennének az életmódjukban.
qqtyin
május 3, 2013 @ 10:49
herkules írta:
Osztom a véleményed. Magam észrevettem, hogy az alapos rágástól el vagyok szokva. 1×1 mm méretűre kell rágni mindent. Ehhez idő is kell. Nyugodtan kell enni, nem zabálni, időt hagyni, hogy akár 77 rágással őröljünk át minden falatot.
Minél inkább pépésebb, annál nagyobb a felület, annál hatékonyabb az emésztés, annál kevesebbet kell enni.
A test első találkozása a táplálékkel a szájban történik, ezért kiemelkedően fontos az ottani folyamat, mert később nem lesz alkalma jelentősen tovább aprózódni az ételnek.
Aki nem szivbajos, az nyugodtan vissza köpheti a falatot, hogy megnézze, mekkora a különbség az alapos és a hanyag rágás között.
Bendegoose
május 3, 2013 @ 10:26
@ Thirdeye Magister:
Van benne valami. Olyasmiről próbálni objektív véleményt alkotni, aminek a részei vagyunk, nem könnyű, hiszen nem áll módunkban kívül helyezkedni az adott témán és onnan figyelni a kérdés részleteit. Az életet talán csak a halottak tudják objektíven megfigyelni?
herkules
május 3, 2013 @ 10:24
Érdekes ez az egész.
A tavaszi gyümölcsök, eper , korai cseresznye, korai megy – mind kicsit savasak és oldják a lerakódásokat a szervezetből.
Ezért is érzik jobban magukat az emberek nálunk tavasszal.
Persze a napfény is.
A nyers táplálékok, nagyban segítik a hosszabb életet szerintem.
Azt látom, hogy még nyers koszton is hanyatlik a test, de sokat számít.
Csak főtt ételeken, biztos hogy megbetegszik, legyengül az ember.
Használjuk hát a csúcstechnikát, lényerőket és profi turmixgépeket (annyira úgyse tudod megrágni) – persze rágni is kell.Jól meg kell rágni, a legjobb hami is ártalmas, nagy darabokban lenyelve.
qqtyin
május 3, 2013 @ 10:21
Magyarországon a tíz legidősebb ember nő, közülük hét 111 éves
2013. április 3. – 13:05
Hét 111 éves nyugdíjas él ma Magyarországon, ők a legidősebb magyar állampolgárok, és valamennyien nők – közölte a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala (KEKKH) szerdán az MTI megkeresésére. Ez azt jelenti, hogy már egyetlen olyan magyar állampolgár sem él az ország határán belül, aki a XIX. században született.
A hivatal adatai szerint az első három legidősebb – 1902-ben született – asszony közül az egyik a Pest megyei Törökbálinton, az őt követő a főváros XIII. kerületében, míg a harmadik a Somogy megyei Tabon lakik. Személyi adataikról, lakcímükről a hivatal személyiségi jogaik miatt nem adhat tájékoztatást.
A KEKKH közölte azt is, nem csak az 1902-ben született legidősebb magyar állampolgárok nők, hanem az őket követő három – 1903-ban született – nyugdíjas is asszony. Ez azt jelenti, hogy Magyarországon a tíz legidősebb ember nő.
A hivatal egy másik összesítése szerint a tíz legidősebb magyar állampolgár közül heten Budapesten élnek.
Jó lenne néhányukat meginterjuvolni, ezekhez kellenének megfelelő kérdések.
Én fontolóra vettem, hogy egy-kettejüket megkeresem.